Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 07. 03. 14:00

Jók ezek az eredmények. Gratulálok! :D :lol:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 07. 04. 11:59

Rockstar69 írta:Szép. Akkor gratula a nyelvvizsgádhoz is! :)
Köszönöm szépen! :) Elég sok munkám van benne, mert a tanárom nem igazán foglalkozott a felkészítésemmel, mert el volt foglalva a többiekkel, akiknek még középszinten is a kettes vagy max a hármas volt a céljuk. Mondjuk az egyik unokatestvéremtől, akinek már a felsőfokúja is megvan angolból, elég sok segítséget kaptam az írásbelihez meg a szóbelihez is, így azért nem csak az én érdemem ez a remek eredmény. :D De persze én is sokat dolgoztam érte, vettem még tavaly szeptemberben egy középfokú nyelvvizsgára felkészítő könyvet nyelvtani elmélettel meg feladatokkal együtt, ami kb. 360 oldalas volt, és a háromnegyedét kitöltöttem meg gyakoroltam is, szóval volt vele meló rendesen, de szerencsére kifizetődött. :)
NikitaDragovich írta:Jók ezek az eredmények. Gratulálok! :D :lol:
Köszi! :) Igen, szerintem sem lett rossz az érettségim. :D A matek - bár elég szar lett - sajnos elég reális, de a lényeg hogy megvan. Magyarból mindig is jeles voltam, a szövegértés eleinte nem ment, de az érettségire pont meg tudtam tanulni annak a megoldási menetét is. Angolból is mindig jeles voltam, bár nálunk a nyelvi előkészítő évfolyamot leszámítva finoman szólva a béka segge alatt van az idegen nyelvoktatás, szóval abból azért kellett tanulnom valamennyit, hogy ilyen jól sikerüljön. Az infó is abszolút reális, mert bár tanultam négy éven keresztül emelt óraszámban, szakmai szinten infót, sose ment igazán és a szakmai infó tananyaga teljesen különbözik a hagyományos infó érettségi tananyagától, szóval csak a mostani tanév állt a rendelkezésemre ahhoz, hogy valamit kihozzak az Access+Excel+Word+PPT+Weblap kombinációból, úgyhogy örülök, hogy sikerült négyesre. A töri meg csak 4%-on múlt és a tanárom sohasem akarta megadni az ötöst, nem bírta elfogadni, hogy kb. az egész suliban én vagyok az egyetlen, aki egy erős kettes/gyenge hármas eredménynél többet akar történelemből, szóval számítottam rá, hogy az írásbelin egy-két résznél szándékosan nem ad pontot meg hogy a szóbelin is levesz az ötvenből hármat-négyet. De ez van, szerencsére a négyes töri semmit nem ront a továbbtanulásom szempontjából, szóval úgy vagyok vele, hogy a tanár úr legyen boldog. :|
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 07. 26. 14:05

9/10 Ma megérkezett a jogsi. Elég gyorsak voltak, mert múlt hét csütörtökön csináltattam meg, ugyanis akkor csináltuk meg az elsősegély tanfolyamot tesómmal, ami szerencsére sikerült elsőre.
Rockstar69 írta:KRESZ tanfolyam - 15 000 Ft (erre elvileg volt diák kedvezmény)
Orvosi vizsgálat - 7000 Ft (a pontos összegre nem emlékszem)
KRESZ vizsga - 4600 Ft
Vezetési órák - 101 000 Ft (ez úgy jött ki, hogy első 6 órát még decemberben vezettem, amikor még 3000 forint volt egy óra, aztán januárban felemelték 3500 forintra, illetve ez 30 órát foglal magában, mert szerencsére nem kellett plusz órákat venni, meg rendesen volt az oktatóm, mert tényleg vezetéssel töltöttük ezt az időt, nem ment a bankba ügyet intézni meg ilyenek)
Forgalmi vizsga - 11 000 Ft

Szóval eddig összesen 138 600 Ft, de hátra van még az egészségügyi, ami tanfolyammal, vizsgával együtt biztos benne lesz egy tizesben. Meg nem kalkuláltam bele, hogy 70k-ért szemüveget kellett csináltatni, hogy vezethessek. :D

Az elsősegély tanfolyam + vizsga 20 900 Ft volt, így 159 500 Ft lett végül a full jogsi.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 07. 26. 17:31

Gratulálok! :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 07. 27. 09:46

Köszönöm! :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 07. 27. 10:48

Gratulálok! :D

Nekem 10-ből körülbelül 1000000 a hangulatom ma, ugyanis tegnap este nyolc után pár perccel megjött az értesítés a Felvi.hu-ról, hogy elértem a Károli Református Egyetem bölcsészkarán az anglisztika szak ponthatárát. :D Mondjuk idén alacsonyabb volt a ponthatár, mint tavaly, mert ahogy láttam, idén csak 375 pont volt (tavaly 390), szóval szerencsém is volt, de jóval több pontom lett, mint amennyi végül is kellett volna. :D Bár azt még nem tudtam megnézni a felvin, hogy pontosan hány pontom lett hivatalosan, de amikor legutoljára számoltam a kalkulátorral pár hete, akkor 424 pont jött ki. :D

Szerk.: Most már kiadta a felvi is, és jól számoltam a kalkulátorral, mert valóban 424 pontom lett! :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 07. 27. 11:03

Gratulálok! :)
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 07. 27. 11:43

Köszönöm szépen! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 07. 27. 16:40

Gratulálok, Dani! :D Nekem összesen 372 pontom lett, és 276 volt a ponthatár a szőlész-borász szaknál. Szóval simán felvettek engem is! :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 07. 27. 17:29

Gratula neked is, te alkoholista! :)
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 07. 27. 22:13

Köszi. Bár én nem nagyon vagyok alkoholista. Csak egy kicsit... :P :$ :lol:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 07. 28. 07:00

Majd az leszel. :D De a kóstolókon azért ne nyeld le a bort.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 07. 28. 18:56

Nyugi, nem kell aggódnod miattam. :D :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 07. 28. 19:36

Grat mindenkinek. Kitartást az egyetemhez. Ne qrjátok el.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 07. 29. 11:07

NikitaDragovich: Köszönöm, és én is gratulálok! :D Elég sok pontot gyűjtöttél össze még úgy is, hogy semmiből nem emelteztél. :D
A mocsok oltalmazója írta:Grat mindenkinek. Kitartást az egyetemhez. Ne qrjátok el.
Most, hogy letudtam a szaros érettségit+középiskolát, amit mindig is utáltam és egy-két tantárgyon kívül nem is érdekelt, már nem tervezem ellinkeskedni az egyetemet. Megdolgoztam azért, hogy bekerüljek, másfél éve még tervben sem volt, hogy én majd egy szakközépiskolából (ami az egyik leggyengébb és legrosszabb hírű a városban, szemléltetésképp egy csomó nagy műveltségű VV celeb is a mi sulinkba járt anno, de ezt most már hagyjuk) másfél év tanulás után majd egy elég magas pontszámmal egy jó egyetemre fogok bekerülni. Szóval nem akarom elszalasztani ezt a lehetőséget, amikor már végre azt tanulhatom, ami azért érdekel. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése