Általános társalgó

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 10. 01. 09:35

NikitaDragovich írta:Tudjátok, mire jöttem rá a napokban? Arra, hogy szerintem ez az Arthur Morgan meg fog halni az RDR 2 végén. Szerintem John Marston fogja őt megölni. Erre onnan jöttem rá, hogy John korábban tagja volt ennek a bűnbandának, aminek Arthur is. És hát Arthur valószínűleg azért nincs benne az RDR 1-ben, mert John már megölte őt az RDR 2-ben, azaz az előzményben. Biztos vagyok benne, hogy ez így lesz, tekintve, hogy az RDR 1 végén John is meghalt, és Arthur is meg fog halni. De ez csak egy teória.
Kb alig tudunk valamit a játékról, és te ezt így leszűrted? Szerintem most már járok hozzád jósoltatni.. :lol:
Kedvenc részem.. "biztos vagyok benne hogy így lesz... [...] ez csak egy teória" :lol:
Nyilván nem lesz így. Hogy mi lesz, azt ki tudja. De miért lőné el a R* ugyanazt? Az RDR 1 befejezése egyébként is kellően sokkoló volt mindenkinek. Engem eléggé nagy csalódottság töltene el, ha ugyanazt eljátszanák itt is. De nem fogják... A cowboy világ kegyetlen, tehát izgalmas történetben lesz részünk (remélem), de kb. a semmiből megmondani, hogy ez a pasas szintén meghal, mint John, az azért eléggé merész. :D

Amikor a kezedben fogod tartani a játékot, még akkor sem lesz elég információd arra, hogy egy ilyet leszűrj. Egyébként is, ha már ennyire előre tudná mindenki a végét, ugyan miért is vennék meg? :D Pont az a lényeg, hogy ne legyen kiszámítható se a játék, se a végkifejlet.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 10. 01. 12:32

Luszie: Ez igaz, de szerintem az is benne van a pakliban, amit Nikita mond. Persze azt én is kicsit erősnek érzem, hogy ennyire biztosan leszögezte a teóriáját, de egyáltalán nem lenne hülyeség. Az, hogy a "Rockstar nem lőné el kétszer ugyanazt", te is tudod, hogy nem igaz, hiszen ha úgy vesszük, akkor például a GTAIV-ben is volt bankrablós küldetés, a GTAV is azzal indít és van benne vagy hat rablás... tehát akárhogyis nézzük, a R* is elszokta lőni kétszer ugyanazt a dolgot. :D Amúgy meg, ha jobban belegondolsz, hiába lenne ismétlése az első rész végkifejletének, ha meghalna a főhős, ez valamilyen szinten mégis logikus lehet, hiszen Morgan nincs benne semmilyen szinten a régi RDR-ben, az meg nem valószínű, hogy az események végén csak úgy elsétált/kisétált Dutch bandából és itt a vége, fuss el véle, jött a happy end. Szóval én ugyan nem jelentem ki, hogy Arthur Morgan meg fog halni az RDR2 végén, azt meg pláne nem mondom biztosra, hogy John Marston fog végezni vele, azt sem zárom ki egyáltalán, hogy megint lesz egy főhőshalál a játék végén. Persze ezt leghamarabb majd jövő tavasszal tudjuk meg, meg az is lehet, hogy ez a rész happy enddel fog zárulni, de ha jobban belegondolsz, itt méginkább indokolt lenne egy főhőshalál, mint az előző részben, ahol teljesen váratlanul, minden előjel nélkül hal meg az utolsó küldetés végén a főhős.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 10. 01. 17:57

Tessék, itt vannak még érdekes teóriák az RDR 2-höz:
http://whatculture.com/gaming/red-dead- ... now?page=1
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 01. 26. 01:13

Remélhetőleg a napokban az oldal adminisztrátorainak spekulációja szerint bejelentik a hivatalos megjelenési dátumot is. :) Én reménykedem benne, hogy nem fogják őszig húzni a megjelenést, mint anno a GTAV-nél. Ugyanakkor a tavaszi megjelenést is elfelejthetjük szerintem. Véleményem szerint, ha a napokban valóban be lesz jelentve a megjelenési dátum, akkor is május lehet a legvalószínűbb, azon belül is a hónap közepe/vége. Szerintem nem fogják kiadni akkor, amikor az új God of War meg az új Far Cry is megjelenik, hiszen azok is elég komoly címeknek ígérkeznek, és a profit maximalizálása érdekében nem fogják ezekhez a megjelenésekhez nagyon közel kiadni az RDR2-őt. Szóval én azt mondom, hogy május... legyen mondjuk 20. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 01. 26. 07:56

Május az nem tavasz? :D Egyébként 20-án 100%, hogy nem jelenik meg, mivel az vasárnapra esik. A Rockstar játékok kedden jelennek meg, szóval 15, 22 vagy 29 jöhet szóba.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 01. 27. 13:44

Jó, okés, a május még tavasz. :D Azt meg nem tudtam, hogy melyik napra esik, nem néztem utána a naptárban. A lényeg, hogy jó lenne, ha nemsokára bejelentenének egy májusi megjelenést. Én bízom abban, hogy az RDR2-nél nem csúsztak el annyira, hogy még őszig kelljen várni rá, mint anno a GTAV-re, mert az azt jelentené, hogy az RDR2 is túl korán lett bejelentve meg hypeolva.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 02. 01. 17:16

A május túl korán lett volna. Nem is bíztam benne.

Október 26-nak akkor ezek szerint nem örülsz. :D Én olyan szeptembert tippeltem volna, de semmiképpen sem májust. (Ez meg már majdnem november)
Hogy mennyire lesz hypolva, azt nem tudom.. A lényeg, hogy ne legyen annyira túlhypolva, mint az V, és akkor nyert ügyük van.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 02. 01. 19:34

Őszintén szólva a lelkem mélyén azért fel voltam rá készülve, hogy ezt is elcsúsztatják majd. Túlságosan nagy volt a csend az elmúlt időszakban a játék körül, így bár jó ideig kissé naivan reménykedtem a tavaszi megjelenésben, azért lélekben számoltam azzal, hogy ez a tavaszi megjelenés csak egy álom. Amúgy örülök is, meg nem is az október 26-nak. :D Egyrészt nyilván nem örülök, mert jobb lett volna minél hamarabb játszani az RDR2-vel. Az első rész az egyik kedvenc játékom volt Xbox360-on, és mivel már jó ideje nincs meg se a konzol se a játék, így eléggé ki vagyok éhezve egy jó kis vadnyugati vonatrablásra, lasszózásra, párbajozásra, vadászatra meg ezekre. Ugyanakkor nem akkora baj, van előnye is a csúszásnak. Például, ha tavasszal jött volna, akkor a God Of War-ral nagyjából egy időben jelent volna meg, és mivel számomra mindkét játék abszolút a "must buy" kategóriába tartozik, nem lett volna nyerő több okból sem, ha egymás után jelentek volna meg. Egyrészt nyilván ott van az anyagi része, mert a GOW 18k, az RDR2 meg - a Rockstar játékok hírhedten magas árát ismerve - biztosan nem lesz olcsóbb 20k-nál, szóval közel negyvenezer forint kidobása két játékra gyors egymásutánban azért nagyon durva lenne, a nyaralásra már nem is maradna semmi költő- és kajapénz. Másrészt meg az is problémás, ha két ilyen kaliberű játékot egyszerre szerez be az ember, mert akkor nem tudod eldönteni az amúgy sem túl nagy szabadidődben, hogy melyikkel játsszál. Nem nagyon hanyagolnád el egyiket sem a másikért, és fordítva. Szóval azért vannak előnyei is ennek a csúszásnak, úgyhogy ha bár kicsit természetesen csalódott vagyok, azért nem dőltek össze bennem világok meg ilyesmi, ráadásul előnyei is vannak a csúszásnak. Az egyetlen dolog, ami miatt nem örülök ennek a csúszásnak az az, hogy érzésem szerint nem a singleplayer finomítgatása miatt nem jelenik meg most a játék, hanem ebben az elkövetkező több, mint fél évben a GTA Online mintájára elkészítik az RDR Online-t - lehet, hogy nem így fogják hívni, ez csak egy random ötlet tőlem, mert nem tudok most jobb elnevezést adni neki - és igazából emiatt csúszik ennyit a játék. Azt sem tartom kizártnak, hogy az RDR2-nél pontosan egyszerre akarják elindítani az Online módot a sztori meg egyszemélyes móddal, tehát nem rá egy-két hónappal akarják beizzítani, mint anno a GTA Online-t, és emiatt is kell nekik ennyi plusz idő. Ami nem túl jó hír számomra, mert én szerintem egyáltalán nem, vagy csak nagyon keveset fogok játszani az RDR Online-nal. :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 02. 02. 08:21

Nem hinném, hogy az Online miatt csúszik. Ha az Online-ra kéne idő, akkor később indítanák be. Szerintem így is később fogják elindítani. Sok érv szól mellette. Egyrészt még lesz idejük fejleszteni a multit úgy, hogy a játék már pénzt termel. A játék élettartamát is növelni tudják, mert az RDR singleplayer módjával hetekig ellehet lenni, a multi meg egy teljesen új élmény. Ha később indítják be, az első frissítésnek is később kell érkeznie. Meg gondolom a singleplayerbe nem poénból öltek annyi pénzt és időt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 02. 02. 12:58

Persze, nyilván nem, de azért a GTAV-nél is láthattuk, hogy a singleplayert elkészítették, majd konkrétan beleszartak és csak a multival foglalkoztak. Szóval abban is lehet valami logika, hogy a singleplayer már kész van, és a multit fejlesztik. Szerintem jobban megérné nekik, ha a multit most nem hónapokkal később indítanák el, mint anno a GTA Online-nál, mert a mikrotranzakcióval - ami nem kérdés, hogy lesz - is jól megszedhetik magukat. De ez csak az én teóriám, elképzelhető, hogy nincs semmi logikus valóságalapja, hanem csak belőlem beszél a multiplayer-utáló gamer, és a multira akarom kenni a csúszást. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: MateL » 2018. 02. 05. 20:37

Kicsit megkésve: reakcióm a csúszásra
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 02. 06. 12:00

MateL írta:Kicsit megkésve: reakcióm a csúszásra
Ez óriási! :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 02. 06. 14:54

Enough internet for today! :D :D

Máté, te is számítottál a csúszásra egyébként, nem?
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 02. 07. 10:47

Valahol szerintem mindenki számított rá. Én ugyan január közepéig még reménykedtem, de azért legbelül én is bőven számoltam ezzel. Úgyhogy szerintem Máté kolléga is van olyan dörzsölt, hogy erre már számított egy ideje (régrebbóta mint én XD ). :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption 2

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 06. 06. 13:47

BREAKING NEWS!!!!

Miután láttam és elolvastam a hírt a honlapotokon, gondoltam szerencsét próbálok, hátha megjöttek már a hivatalos magyar árak a magyar konzolboltokból, és úgy tűnik sikerrel jártam, hiszen a két gyűjtői kiadás mellett a standard kiadás fogyasztói árát is közzétették a legismertebb hazai eladók, így kiderült, hogy míg a standard kiadás ára 18990 forint lesz, addig a különleges kiadás 26990, míg a gyűjtők számára kreált változatért 31990 jó magyar aranyat kell kiperkálnia a legelvetemültebb fanatikusoknak. :) Az Ultimate Edition áráról eddig nem találtam infót, meg az sem biztos még, hogy az kapható lesz itthon, de ha igen, akkor az valószínűleg a Special Edition és a gyűjtői láda között lesz árban, ahogy tartalomban is. :)

https://www.konzolokszervize.hu/product ... gJwlPD_BwE

https://www.konzolvilag.hu/xboxone/red- ... demption-2

https://www.konzolstudio.hu/playstation ... demption-2
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése