[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 04. 28. 11:51

Halotton nem feltétlen azt értem, hogy kerek 0 darab ember játszik vele, hanem azt, hogy annyira kevés, hogy ha nem állsz össze haverokkal, időpocsékolás fellépni, mert nem lesz (elég) ember, akivel játssz. Ez már 2-3 éve, a prevgen támogatásának megszűnésekor is érezhető volt, csak sokkal kevésbé. Ma pedig már mindenképpen drasztikusabbá vált a helyzet. (Ami persze érthető.)

Ezért tartom saját részről indokolatlannak újonnan megvenni az V-t bármelyik prevgenre. Használtan pedig nem drágább a játék az elődjeinél. Emellett az Online miatt rengeteg tartalom nincs is már benne, ráadásul a játékosok száma sem jelentékeny.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 04. 28. 12:41

Luszie írta:
dani.szentgali írta: A GTAV is a ritkasága meg a népszerűsége miatt még mindig embertelenül drága ahhoz képest, hogy egy lassan öt éves
Ritkasága? Mindenhol lehet kapni. :D
Az Online miatt tartja az árát.. Prevgenre 3 ezrekért lehet már kapni. :D
Jó, oké, rosszul fogalmaztam. :D A "ritkasága" szó alatt én azt akartam hangsúlyozni, hogy a legtöbb mai videojáték céggel ellentétben a Rockstar játékai nem évente/kétévente, de még csak nem is háromévente jelennek meg, hanem sokkal ritkábban, 4-5 évente, ami miatt jóval ritkábbnak számítanak, mint a többi játék, és ez is az oka annak, hogy egy GTA-nak vagy más R* játéknak jóval hosszabb ideig konstans magas az ára. Szóval azért "ritka", mert nem évente jelenik meg, és nem azért, mert nem lehet boltban kapni vagy ilyesmi. :D
Rockstar69 írta:Max használtan. :D A Rockstar játékok mindig is ilyenek voltak, lassan megy le az áruk.
Igen, én is ugyanerről beszélek. :D És én is tudom igazolni, a GTAIV-t én kétéves korában vettem meg, és ugyanannyiba került, mint amikor frissen megjelent. Mivel nem sűrűn jelennek meg R* játékok, ellenben nagyon népszerűek, így érthető, hogy az áruk sokáig piszkosul magas, míg a többi játék, ami sokkal gyakrabban jelenik meg, pár hónap alatt komoly árcsökkenésen esik át.
NikitaDragovich írta:Szerintem a PS3-as és az Xbox 360-as GTA Online nem halott, mert még mindig játszanak vele. Biztos vagyok benne, hogy még most is sokan tolják az Online-t régi konzolokon.
Ezt már nem tudom sem igazolni, sem cáfolni, mivel több, mint másfél éve nincs közöm a prevgen konzolokhoz. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 04. 28. 18:04

dani.szentgali írta:A "ritkasága" szó alatt én azt akartam hangsúlyozni, hogy a legtöbb mai videojáték céggel ellentétben a Rockstar játékai nem évente/kétévente, de még csak nem is háromévente jelennek meg, hanem sokkal ritkábban, 4-5 évente, ami miatt jóval ritkábbnak számítanak, mint a többi játék
Ezt mondjuk nagyon utálom a R*-ban. Fele ennyi idő alatt is tudnának új GTA részekkel előrukkolni, ha nem vennének részt egyszerre 10 millió más projektben.

Számoljunk csak utána... 2013-ban jött ki az V, ami ugye annyit jelent, hogy idén lesz 5 éves. Na már most, ami bizonyos: jövőre biztos nem érkezik új GTA rész, de az is lehet, talán 2020-ban sem. Ez azért rengeteg idő. Tudom, hogy a "jó terméshez idő kell", de 7 évet várni egy GTA részre? Ez kb. olyan, mint a Trónok harca legújabb évadára várni: milliók várják, mindenki tudja, hogy király lesz, de év(ek) múlva érkezik csak, csak mindenki tűkön ül, hogy jöhetne már... Borzalom. :( Oké, a GTA esetében annyi a különbség, hogy az Online azért még elég sok embert leköt, és talán kevés emberben tudatosult úgy igazán, hogy egyébként már eltelt 5 év, és új GTA-ról még nem tudunk semmit...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 04. 28. 18:52

Mikor én fél éve játszottam nem volt halott az Online. Szerintem nem sokat jelent, hogy mennyien játszanak, mert úgyis összetömöríti a játékosokat a rendszer. Az meg oké, hogy Online-ozni current gen-en is lehet, de nem mindenkinek van pénze rá.

"Ezt mondjuk nagyon utálom a R*-ban. Fele ennyi idő alatt is tudnának új GTA részekkel előrukkolni, ha nem vennének részt egyszerre 10 millió más projektben."

Pont hogy most csinálnak a legkevesebbet. 2008 és 2010 között kijött a GTA IV-hez 2 DLC, a Midnight Club, Red Dead Redemption + az Undead Nightmare, L.A. Noire (bár azt ugye nem ők fejlesztették) és a Max Payne 3. Most meg örülni kell, hogy 5 év után adnak ki új játékot. Szerintem, ha nem jön be ennyire a GTA Online, lehet hamarabb kiadják az új RDR-t és a GTA-t, viszont bízzunk benne, hogy ez nem arra ösztökélte őket, hogy hátradőljenek, hanem arra, hogy valami még brutálisabbat alkossanak.
A sharkcardok miatt rengeteg pénzt és időt nyertek maguknak, amik ugye a játék fejlesztés alapjai. Most utáljuk a GTA Online-t, de lehet, hogy ez kellett ahhoz, hogy a következő játékok sokkal jobbak legyenek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 04. 28. 22:02

Egyetértek veled, Feri. Igazad van. :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 04. 29. 19:13

Rockstar69: A próféta beszéljen belőled! :D Bárcsak igazad lenne. Én attól tartok, hogy a GTA Online árnyéka rávetül majd a készülő R*-os projektekre is, és azokban is lesz egy túlzottan erőltetett online mód, amely mellett el lesz hanyagolva a sztori. De nem akarok vészmadár lenni, plusz azért még lehet abban bízni, hogy megjön a R* esze, csak sajnos azt is bele kell kalkulálni a dolgokba, hogy fordítva fog elsülni a dolog, és a GTA Online-nal való halogatás meg időhúzás csak arra szolgált, hogy a következő játékaikba (RDR2, esetleges új GTA epizód) is kifejlesszék ugyanerre a multiplayer tematikára épülő online módot, amivel majd ugyanezt fogják eljátszani, mint amit a GTAV és a GTA Online esetében. De inkább neked legyen igazad a végén, mintsem nekem. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 05. 12. 14:41

Azért vannak olyan dolgok, amikben a GTA V sokkal jobb az elődjénél. ;)

„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 05. 12. 15:23

Örülök, hogy belinkelted ezt a videót, mert akkor így megmutathatom ezt. Tudom, hogy a videód nem a tűzoltókkal foglalkozik végig, én viszont pont a napokban láttam egy nagyon jó videót a GTA V-ös tűzharcosokról, szóval megmutatnám. :D Igazából én csak jót nevetek ezen. Néhány esetben persze a GTA IV tűzoltói is hasonlóképpen reagáltak volna, azért azt be kell vallani... De itt az AI sokkal butább, mint a többi részben, és ezt a videó -bár túlozva- de jól bemutatja ezt a tűzoltók górcsövén keresztül.

Egyébként ez az összehasonlítás azért béna szerintem, mert egy 5 évvel fiatalabb játék persze hogy grafikailag szebb lesz elődjénél, már pedig többnyire grafikai megoldások vannak benne összehasonlítva.
Egyedül az FPS nézet az, ami valóban igazán nagy nóvuma a GTA V-nek a videóban látható eltérések közül. Itt sokkal hangzatosabb dolgokat is össze lehetett volna hasonlítani.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 05. 12. 16:27

Jó, ezekben igazad van, de azért a GTA V-ös AI sokkal jobb, mint a többi 3D Univerzumos GTA-nál. Ezt azért fogadjuk el. ;)

Itt is vannak amúgy hasonlóan érdekes videók:



„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 05. 12. 21:57

Azért 5 év alatt még jó, hogy tudtak fejlődést mutatni bizonyos dolgokban :D Az viszont már elég szégyen, hogy sok dologban visszafejlődött.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 05. 13. 11:39

Rockstar69 írta:Azért 5 év alatt még jó, hogy tudtak fejlődést mutatni bizonyos dolgokban :D Az viszont már elég szégyen, hogy sok dologban visszafejlődött.
Ez igaz, de ugyanezt a GTAIV-ről is el lehet mondani, csak azt érdekes módon ti sosem akarjátok észre venni. :D Volt jó pár dolog, amiben a GTAIV visszalépett a korábbi részekhez, különösen a San Andreashoz képest, csak erről sosem beszéltek, mert csak azt veszitek észre, amiben a GTAV lépett vissza a IV-hez képest, azt már nem ismeritek el, amiben a IV az SA-hoz vagy a többi korábbi részhez visszalépés volt. :D De mindegy, nem azért írom ezt elsősorban, hogy én is beszálljak a vitába, csak azt akarom ezzel mondani, hogy igen, valóban jogos a sok kritika a GTAV visszafejlődésével kapcsolatban, ez tagadhatatlan tény, csak mondjuk azt is illene észrevenni, hogy a GTAIV is mutatott visszafejlődést, pedig az is jóval újabb játék, mint a San Andreas, Vice City, stb. Nem csak a GTAV-nek vannak olyan hiányosságai/visszafejlődései, amit szégyellni kell, hanem a IV-nek is. Ezzel nem védem a GTAV-öt, csak azt kérem, hogy legyünk már kicsit objektívebbek ebben a kérdéskörben. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 05. 13. 12:28

Nem lehet minden rész 100%-ban előremutató. Mindenki tudja a IV-ről, hogy sok tekintetben visszalépés volt az SA-hoz, ez nyilvánvaló...és szerintem senki nem is vitatja. Csak most nem erről volt szó. Viszont melyik rész ért fel eddig az SA-hoz, könyörgöm? Hát egyik se. 2004-ben az V nem üt feleekkorát sem, mint most. Az SA pedig 2018-ban 2x annyit hozott volna nekik a konyhára, mint az V ezt megtette.

Ha az SA-t übereli majd valamelyik rész, na az lesz az igazán nagy durranás a rajongóknak. (Mert az hogy a fejlesztők mindenféle rekordot megdöntöttek az V-tel... Hát, hajamra kenhetem. Ma már nem feltétlen ez határozza meg egy játék minőségét.) A VC-t, III-t illetően viszont nem értem miért kellene összehasonlítani a IV-t. Ég és föld a két (azaz pontosabban három) játék. A 3D érából egyedül az SA az, ami tárházával felveszi a versenyt a HD univerzum játékaival. (Ha minden áron "versenyt" akarunk hírdetni... bár hangsúlyozom, szerintem ennek semmi értelme.)

Az viszont egy dolog, hogy mindig van valami "visszafejlődés" az elődökhöz képest, de az sosem mindegy, hogy az mekkora mértékű. :) Én ezért viseltetek a GTA V-tel szemben ennyire rossz szívvel, mert a fejlesztők ennél a résznél túl sokat "adtak fel magukból", pedig nem lett volna rá szükség.


Bár összességében még mindig azt mondom, hogy a részeket nincs értelme hasonlítgatni egymáshoz. Mindegyikben volt valami, amit nagyon eltaláltak a fejlesztők, és mindegyikben volt valami tátongó űr, amit viszont a következő rész vagy betöltött, vagy nem. Egy 2002-es játékot egy 2013-assal szintén nincs értelme összehasonlítani, nyilván tök különbözőek lesznek.

Várom már a GTA VI-t. Akkor legalább ez a "GTA V utálat" is kissé lecsendesül fórumon. :D Amit általában Rockstarral gerjesztünk. Egyébként azt vettem észre, hogy a fórum aktív látogatói közül mindannyian túlságosan elfogultak vagyunk az V-t illetően, csak én meg Rockstar negatív, a többiek pedig pozitív értelemben. Ez a túl sok új content, amit a GTA V magával hozott, eléggé megosztotta az embereket. Az előző részeknél azért ilyen nem volt. Bár ez -csak hogy dicsérjem is a játékot :D - pont arra utal, hogy ennél a résznél voltak a legbevállalósabbak a készítők. Emiatt néhány rajongó kicsit "megégette magát", amikor közel ment ahhoz a bizonyos GTA V-nek nevezett tűzhöz, köztük engem is. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 05. 13. 14:38

dani.szentgali írta:
Rockstar69 írta:Azért 5 év alatt még jó, hogy tudtak fejlődést mutatni bizonyos dolgokban :D Az viszont már elég szégyen, hogy sok dologban visszafejlődött.
Ez igaz, de ugyanezt a GTAIV-ről is el lehet mondani, csak azt érdekes módon ti sosem akarjátok észre venni. :D Volt jó pár dolog, amiben a GTAIV visszalépett a korábbi részekhez, különösen a San Andreashoz képest, csak erről sosem beszéltek, mert csak azt veszitek észre, amiben a GTAV lépett vissza a IV-hez képest, azt már nem ismeritek el, amiben a IV az SA-hoz vagy a többi korábbi részhez visszalépés volt. :D De mindegy, nem azért írom ezt elsősorban, hogy én is beszálljak a vitába, csak azt akarom ezzel mondani, hogy igen, valóban jogos a sok kritika a GTAV visszafejlődésével kapcsolatban, ez tagadhatatlan tény, csak mondjuk azt is illene észrevenni, hogy a GTAIV is mutatott visszafejlődést, pedig az is jóval újabb játék, mint a San Andreas, Vice City, stb. Nem csak a GTAV-nek vannak olyan hiányosságai/visszafejlődései, amit szégyellni kell, hanem a IV-nek is. Ezzel nem védem a GTAV-öt, csak azt kérem, hogy legyünk már kicsit objektívebbek ebben a kérdéskörben. :)
Azért nem hozom fel, mert én nem éreztem semmi hiányosságot. Nekem csak a vidék hiányzott meg a lakás vásárlás. A játéktér lehet kisebb volt, viszont sokkal részletesebben ki lett dolgozva. A fodrászkodás nem hiányzott, meg szerintem nem is illett volna a játékba. Annyi, hogy az öltözködés lehetett volna kicsit jobb. De cserébe rengeteg dolog kárpótolt. Egyébként azt is érdemes figyelembe venni, hogy a GTA IV-et egy új platformra fejlesztették új eszközökkel, mindössze 3 és fél év alatt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 05. 13. 17:37

Igen, ez a TE véleményed. De ha elolvasod a hozzászólásomat, én pont azt kértem, hogy próbálj meg kicsit objektív lenni. ;) De mindegy is, mert nyilván más véleményen állunk, ezért nem is fogunk egyetérteni. Ma Luszie hozzászólására írtam egy választ, csak elég hosszú gondolatmenet volt és mire végeztem vele, az oldal már kidobott, így nem lett végül elküldve. Ezzel kapcsolatosan egy kicsi OFF: nem tudnátok megoldani valahogy, hogy amikor egy hosszabb hozzászólást írok ne dobjon ki a profilomból meg a fórumról folyton az oldal? Engem marhára idegesít, mert nem ez az első alkalom, hogy ez történik velem. Szóval ha esetleg ennek utána tudnátok járni és meg tudnátok oldani, azt nagyon meghálálnám. De mindegy, majd ha lesz időm és újra össze tudom szedni a gondolataimat, amit abban a törlődött hozzászólásomban leírtam, akkor majd megírom Wordbe vagy jegyzettömbbe aztán majd onnan beszúrom ide. A lényeg, hogy kicsit félreértitek, mert összességében egy véleményen vagyunk - legalábbis Luszie-val biztosan. Ja és mielőtt én lennék itt a nagy GTAV fanboynak, meg annak az embernek, aki tökéletesnek tartja a GTAV-öt, illetve legjobb GTA-ként tekint rá, most szólok, hogy ezt csak nagyon rövid ideig gondoltam a játékról és ma már eljutottam oda, hogy egyáltalán nem érdekel a GTAV. Már több, mint másfél éve van PS4-em, ezalatt az idő alatt meg bármikor megvehettem volna/megvehetném a GTAV-öt ha annyira elégedett lennék vele, de nem tettem/nem is teszem, és nem is érzek semmilyen kényszert vagy késztetést azután, hogy megint megvegyem, mert hozzátok hasonlóan összességében én is inkább csalódtam a játékban, a még ma is tartó GTA Online hype meg egyenesen kikészít. Szóval én már egy ideje tényleg igyekszem objektív lenni ebben a témában.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 05. 13. 20:09

A hsz-t nem tudom pontosan kinek címezted, de mindannyian magunkra vesszük, az a bizti. :D

Megoldás a problémádra: Amikor bejelentkezel a főoldalon, pipáld be a "jegyezd meg" checkboxot, és úgy lépj be, különben az oldal nem tárolja el a bejelentkezésed, és kidob.


Jaaaa. Akkor lényegében te sem vagy tőle elájulva, csak nem adsz hangot negatív irányú megnyilvánulásaidnak. Kapiss. Értem már, hogy mire gondoltál az "objektivitás" alatt, igazad van. :)
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése