Érdekességek/Easter Egg-ek

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 02. 12:57

Szerk by Luszie: Ezt a topicot rendhagyó módon 2 tag egybeszerkesztett hozzászólásával nyitjuk meg. Magam részéről ennyit fűznék hozzá:
Érdekességet, esetleg Easter Egg-et találtál a játékban? Oszd meg velünk, hogy mindenki tudhasson róla. :)
Most pedig átadom a szót Gonzinak :D

----------------
Újabb részletre bukkantam. Strawberry felé haladva találkozhatunk egy elveszett New York-i csavargóval, aki megkér, hogy vezessük vissza a városba. Mivel amúgyis arra haladtam, elfogadtam, így miután útba igazitottuk adott egy tippet, hogy szerinte valami nagyon nincs rendben a polgármesterrel, s megéri utánna néznünk. Még nem tudom hol találhatom őt, de kíváncsi vagyok mit rejteget !


Szerk: Részemről a megtiszteltetés, Luszie. :D

Szerk2 by Luszie: Köszi Gonzi. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 03. 15:11

Érdekesség, hogy ha egy gengsztert lelősz a lováról, majd odamész a paripához, hogy átkutasd a nyeregtáskákat, nagy eséllyel fejbe rúg az állat, és elmenekül.

Easter egg egyébként, hogy az egyik strangeres mellékküldetés-sorozatban lesz egy rész, amelyben Emerald Ranchet egy igazi oroszlán fogja terrorizálni, és a mi feladatunk lesz, hogy leszámoljunk vele, miután a fél várost kiírtotta. XD
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 05. 08:55

Ezért érdemes előbb megnyugtatni a paripát.
Oh, és nem találom a polgármestert. Ha valaki tudna nyomra vezetni, kérem segítsen ! :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 05. 17:13

Gonzales írta:
2018. 11. 05. 08:55
Ezért érdemes előbb megnyugtatni a paripát.
Oh, és nem találom a polgármestert. Ha valaki tudna nyomra vezetni, kérem segítsen ! :D
A Saint Denis polgármesterére gondolsz? Majd lesz vele pár mellékküldetés. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 05. 19:42

Nem. Olvasd el a bevezető hozzászólásom. A Strawberry-i polgármesterről beszélek. Vagy lehetséges, hogy nem is a Strawberry-i polgármesterről adta le a fülest a New York-i fella ? :roll:
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 05. 22:13

Amit észrevettem és tök poén, hogy Arthur gyakran ugratja John-t azzal, hogy nem tud úszni. Valamelyik küldetésben is szívatja ezzel (már nem emlékszem melyikben), de ha a harmadik fejezetben a táborba odamész hozzá csak simán beszélgetni (és a négyzetet nyomod, nem szarakszol vele) valami olyasmit mond neki, hogy elég frusztráló lehet neki a tábor mivel közel van a vízhez. Elég erős utalás az előző részre. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 07. 12:49

Egyébként nem csak Mexikóba lehet elmenni, hanem egy Guarma nevű szigetre is. https://youtu.be/9R8EvXF7OMs

Ezekkel azért csak kezdenek valamit.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 07. 20:14

Rockstar69 írta:
2018. 11. 05. 22:13
Amit észrevettem és tök poén, hogy Arthur gyakran ugratja John-t azzal, hogy nem tud úszni. Valamelyik küldetésben is szívatja ezzel (már nem emlékszem melyikben), de ha a harmadik fejezetben a táborba odamész hozzá csak simán beszélgetni (és a négyzetet nyomod, nem szarakszol vele) valami olyasmit mond neki, hogy elég frusztráló lehet neki a tábor mivel közel van a vízhez. Elég erős utalás az előző részre. :D

Ez egyébként fergeteges. :D
Olvastam egy olyasmi teóriát, hogy a RDO intrójában a nagy mexikói börtönből (aminek persze nem tudom a nevét) fogunk kitörni, mivel a trófea neve is erre utalhat. Ezáltal pedig Mexikó is elérhető lehet, valószinűleg.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 10. 16:51

Gonzales írta:
2018. 11. 07. 20:14
Rockstar69 írta:
2018. 11. 05. 22:13
Amit észrevettem és tök poén, hogy Arthur gyakran ugratja John-t azzal, hogy nem tud úszni. Valamelyik küldetésben is szívatja ezzel (már nem emlékszem melyikben), de ha a harmadik fejezetben a táborba odamész hozzá csak simán beszélgetni (és a négyzetet nyomod, nem szarakszol vele) valami olyasmit mond neki, hogy elég frusztráló lehet neki a tábor mivel közel van a vízhez. Elég erős utalás az előző részre. :D

Ez egyébként fergeteges. :D
Olvastam egy olyasmi teóriát, hogy a RDO intrójában a nagy mexikói börtönből (aminek persze nem tudom a nevét) fogunk kitörni, mivel a trófea neve is erre utalhat. Ezáltal pedig Mexikó is elérhető lehet, valószinűleg.
Ezt én is olvastam, meg láttam a trófeát is a PS4-en. Egyre valószínűbb, hogy Mexikó elérhető lesz, viszont szerintem csak az Online-ban, a sztoriba/egyszemélyes módba nem hiszem, hogy belekeverik az új játékterületet. Ami persze nem akkora gond, bár azért örülnék, ha mindkét módban elérhető lenne. Mindenesetre gigantikus lesz a játékterület - egyébként már most is az - ha majd Mexikót is hozzáadják. :cool:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2018. 11. 11. 11:36

Az lenne a legjobb, ha egy sztori kiegészítőt kapnánk, ami a banda kalandjait mutatja be a blackwater-i balhé előtt. Nem sok mindent tudunk meg a játék során az előzményekről és király lenne mondjuk az az időszak, amikor még csak Arthur, Hosea és Dutch nyomultak együtt.
Well look who's back

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 11. 17:17

Akkor az az előzmény sztori előzmény sztorija lenne. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 11. 22:24

Rockstar69 írta:
2018. 11. 11. 17:17
Akkor az az előzmény sztori előzmény sztorija lenne. :D
Pontosan! :D :D :D

Amúgy valóban jó lenne, de nem hiszem, hogy bármilyen sztori DLC lesz ehhez a játékhoz. Ha egyszer itt is beindul az Online, úgyis csomóan rácuppannak majd, és R* megint azt fogja látni, hogy minimális munkával is meg lehet gazdagodni, így pedig hülyék lesznek történetkiegészítéseket készíteni kemény munkával, amikor a sok gyökér úgyis csak az online-t fogja csapatni. Szóval nem gondolom, hogy lesz itt bármilyen DLC. A legvalószínűbbnek azt tartom, hogy hónap végén megjelenik az RDR Online (pletykák szerint csak bétája?), abban megkapjuk Nuevo Paraiso-t (=Mexikót) az Online-ba, sztori módban viszont bármennyire is jó lenne, szerintem nem fogják belerakni. Aztán ahogy beindul az Online, itt is gyártanak valami SharkCard klónt, amivel el tudják kezdeni a mikrotranzakciózást az RDO-ban is, aztán ahogy anno a GTA Online-nál is volt, ingyenes frissítések formájában benyomnak mindenféle stuffot (új lófajtákat, házakat, ruhákat, fegyvereket, üzleteket, szekereket) meg hozzájuk mindenféle testreszabhatósági lehetőséget a játékba, természetesen jó drágán, sok in-game dollárért, melyeket ismét jó nehéz lesz megszerezni, mert a küldetések nagy része lófaszt nem fog adni, max. pár centet, így pedig ráveszik a sok lusta vagy épp hülye játékost, hogy vegyenek mikrotranzakcióval in-game dollárt, hogy a legújabb, legmenőbb, legdrágább rénszarvasszán is meglegyen nekik, amivel majd szétalázzák a hétköznapi RDO játékost. Alig várom már! -.-
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 03. 18. 14:33

Na, be kell ismernem először is, hogy tévedtem. Bár tematikáját tekintve -ahogy várható volt- az RDO kísértetiesen hasonlít a GTAO-ra, összességében egyelőre mégis sokkal kevésbé idegesítő, és számomra élvezhetőbb is (főleg, ha van kivel tolni). Az első komolyabb frissítés sokkal játszhatóbbá, élvezhetőbbé tette az egész programot, bár azért az elején ez is nagyon kiábrándító volt, akárcsak a GTAO a kezdetekben, konkrétan két lépést nem tudtál nyugodtan megtenni anélkül, hogy ne kezdtek volna el terrorizálni az elmebeteg játékosok. A frissítés után már jóval élvezhetőbb és jobb az Online, igaz, bosszantó hibák sajnos még sűrűn előfordulnak most is, például a "kedvencem", amikor nem lehet elindítani egy küldetést, mert valami bugból kifolyólag hiába vártam sokat az előző misszió után, így sem engedi elindítani az újabb küldetést. Összességében azonban tényleg vissza kell szívnom, amit mondtam, mert az RDO még a jelenlegi bosszantó hibáival együtt is élvezetes és kifejezetten szórakoztató, ha van kivel játszani. Azt kell mondanom, a Rockstar sokat tanult és rengeteget fejlődött a GTAO hibáiból, ez igaz amúgy a GTAO-ra is, amihez az elmúlt hónapban tértem vissza közel két év kihagyást követően. Szóval tényleg jár a pirospont, annak ellenére, hogy nyilván még így is bőven van hová fejlődni, sok még most is a hiba, baromi drága minden, rengeteg pénzt kell farmolni mindkét játékban, RDO-ba kéne több játékmód, még részletesebb testreszabhatóság, stb. De mindezek mellett mindenképp el kell ismerni a Rockstar fejlődését multiplayer téren. Már csak a hibákat kell mégjobban minimalizálni, és egy-két új bejárható területet hozzáadni mindkét játék multijához, és ezzel ki is lenne javítva minden olyan dolog, amibe bele lehet kötni az RDO-ba és a GTAO-
ba. Bravó, és csak így tovább! :)

Ami pedig az érdekességeket/easter eggeket érinti; kicsit spoileres dolog következik, bár mivel itt az érdekességek és easter eggek vannak felsorolva, úgy gondolom, hogy emiatt belefér, ha itt spoileres dolgokat is megosztunk egymással, hiszen minden érdekesség/easter egg alapvetően spoilernek felel meg a játékkal kapcsolatban. Szóval akkor folytatnám is a tavaly abbahagyott listát egy kérdéssel. Van ugyebár az a strangers sorozat, melyben a játék vizeiben élő legendás halakat kell kifogni, a végén pedig a horgász csávó, aki adta a küldetést, elvisz minket a San Luis folyóhoz, ami ugyebár New Austin-t és Mexikót választja el az első és a második játékban is. A lényeg, hogy a csávót elkapja a végén egy hatalmas harcsa, ami bekerül a compendiumba, megjelenik a térképen is kifogható legendás halként, azonban lassan fél éve kint van a játék, és az interneten még senki sem tette közzé, hogy sikerült volna kifognia az óriáshalat. A Rockstar egy kérdésre válaszolva, miszerint létezik-e egyáltalán ez a hal, és ki lehet-e fogni a játékban, azt válaszolta, hogy mivel benne van a compendiumban is és a térkép is jelzi, ezért a hal benne van a játékban, és technikailag kifogható. Sokáig úgy gondoltam (még most is), hogy ez nagy valószínűséggel csak egy szokásos Rockstar-féle agyzsibbasztás, és valójában nem lehet kifogni a halat, ezt bizonyíthatja egyébként az a tény is, hogy ugyebár fél éve kint van a játék, és még az igazán nagyon kocka emberkéknek sem sikerült kifogni ezt a halat. Ti mit gondoltok erről? Egyetértetek abban, hogy a levélre adott válasz ellenére a Rockstar csak szívat minket, és nincs semmiféle óriásharcsa a játékban, ami berántotta a csávót a vízbe, és nem lehet kifogni, vagy esetleg előfordulhat az a (szerintem elég esélytelen) lehetőség, hogy fél év alatt sem sikerült senkinek, még a játékkal 0-24-ben játszó überkocka embereknek sem a megfelelő módszert megtalálnia ahhoz, hogy kifogja ezt a halat?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 11. 21:14

Szerintem nem sokan jártak még így :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2019. 04. 12. 14:36

Ezt láttam már YouTube-on korábban. Hatalmas! :D :D :D :lol:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése