Általános társalgó

Társalgások az eddigi legsikeresebb GTA részről.
Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2019. 04. 22. 13:41

Sziasztok. Valaki esetleg játszik a San Andreas PS3 lemezes kiadásával? Szeretnék egy ilyet venni, de mindenhol arany árban adják.

Hallattam egy olyan infót (valakitől, aki a sajátját arany árban kínálja eladásra), hogy kevés lemezes példány van forgalomban és azokból is az első kiadások végigjátszhatatlanok, mert a végén lefagy a program. Van ennek valóságalapja, vagy csak meg akarta nekem magyarázni, hogy miért kerül annyiba nála a játék, amennyibe?

Köszönöm

Ui: Esetleg, ha valamelyik szerkesztőnek van kedve írni egy kis retró összefoglalót a San Andreas evolúciójáról így az uborkaszezonban, hogy melyik verzióból lett felújítás, remaster, stb., illetve egyikből a másikba mi változott (fényviszonyok, árnyékok, kivágott zenék, stb.), azt én nagyon szívesen venném, mert megmondom őszintén, hiába keresgélek, nem találok kielégítő válaszokat. Érthetetlen okokból a San Andreas rengeteg platformra rengeteg kiadásban megjelent (PS2, PS3, PS4, Xbox, Xbox 360, Xbox One, Android, Windows Store, PC, Steam) és mindig változtattak rajta valamit. Én pedig tudni szeretném, hogy mi hogy áll.

Találtam egy kis videót, ezt nézegetve azért tisztult a kép:

https://www.youtube.com/watch?v=Ss_Xq9MTTCk
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 22. 21:33

Nekem a lemezes kiadás van meg. 2016 decemberében kaptam, akkoriban 8k körül volt. Ez a kiadás gyakorlatilag a mobil verzió. Néhol még a mobilos gombok is megmaradtak egy kis kiegészítéssel. A multiplayer módot viszont belerakták. Megvan a régebbi digitális kiadás is (amit már nem lehet kapni, helyette ez az újabb van fent), ami meg a PS2-es változat, de elég igénytelen (ahogy a többi PSX / PS2 játék is PS3-on). Nem tölti ki teljesen a képernyőt, nincsenek trófeák, stb. Hagyományos tévén még jó volt, de 16:9-ben már borzalmas.

Egyébként a lemezeshez van patch. De szerintem arra gondolt, hogy van egy-két küldi, ahol lefagy a játék vagy elmegy a hang. A legtöbb esetben ilyenkor segít, ha legközelebb elnyomod az átvezetőt. Én kitudtam maxolni ezt a kiadást is, szóval minden porcikáját kihasználtam a játéknak és nem voltak nagy gondok. Egyébként a YouTube csatornánkon ebből csináltam az SA videókat, ott megtudod nézni milyen.

U.i.: Pl ez a küldi többször is lefagyott az átvezetőben mikor megjelenik a helikopter.
Gyenge napok vannak...

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2019. 04. 23. 20:03

Szóval a PS3 lemezes, az nagyjából a mobil kiadás. Ha jól tudom a Microsoft Store-os PC kiadás is kb. a mobillossal egyenértékű. Azt nem is tudtam, hogy korábban volt PS3-on csak digitális kiadás is. Fura, hogy az, meg a lemezes teljesen különbözik. Valószínűleg az az a kiadás lehetett, amit most PS4-re lehet leszedni digitálisan, mert az is kb. olyan, mint anno PS2-n, amilyen volt.

De, ha tudtok valahol egy korrekt összefoglalót, ami mindent elmond, leír, bemutat, egy link is elég nekem. Most valamiért nagyon kíváncsi lettem. Pl. valamelyik kiadásban gyönyörűen csillognak az autók és az üvegek is üvegszerűen tükröződnek. Valamelyik kiadásban narancssárgás az égbolt fénye, míg másikakban tiszta, kékes. Fene sem érti minek nyúltak hozzá ennyiszer.

Mindenesetre egy lemezes PS3 kiadás kell nekem. Úgy néztem a Rockstar weboldalán, hogy jött ki hozzá patch, ami az említett hibákat javítja, szóval talán már nem is lenne probléma vele végigérni.
https://support.rockstargames.com/artic ... e-1-01-PS3

PS2-re megvan lemezen, PC-n megvan az első kiadás, illetve Steam-en is megvan, de ott valamit módosítottak (pl. zenéket vágtak ki), xbox-os kiadások egyáltalán nem érdekelnek. Majd lehet, hogy droidra beszerzem, illetve a Windows Store-os is nagyon mozgatja a fantáziám. Kár, hogy Win 8, 10 only.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 23. 21:12

A PS4-es kiadás azért igényesebb. Tényleg HD-re van optimalizálva, kitölti a teljes képernyőt meg trófeákat is kapott. De tartalmilag ugyanaz. Én ezzel a patchel játszottam egyébként és így is fennállt sok hiba. De mondom, ezek nem olyan vészesek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 04. 26. 16:28

Az örvendetes hír, mivel tervezem hamarosan beszerezni a GTA HD Trilogy-t PS4-re. :D Egyszerűen nem tudok kényelmesen és élvezhetően ilyen típusú játékokkal játszani tableten/telefonon. Úgyhogy muszáj leszek megvenni PS4-re, ha már a PS2-ről és xbox360-ról is kimaradt az élmény. :D Mondjuk nem túl olcsó, ezért lehet várok majd egy leértékelést, de az is lehet hogy a végén elmegy a kedvem a várástól és megveszem 10k-ért amennyiért adják PS Storeba.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 26. 22:01

Szerintem várj még, hamarosan biztos akciós lesz, mert elég rég vomt már és kb 2 havonta keszokták értékelni. Akkor 4k körül szokott lenni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 27. 09:57

Igen, én is meg akarom venni a Trilógiát. Anno januárban volt leakciózva, de a friss PS4 , és PS4 játék vétel miatt úgy voltam vele, hogy most hagyom. Pedig nagyon szívesen játszanék velük. De általában évente többször is le vannak akciózva, ilyen jellegű leárazásra idén még biztosan lehet számítani. Akciósan asszem 4k volt. Annyit lazán megér. (valójában 10k-t is megér, hiszen az is csak részenként 3300 forint, de azért ha tudja az ember, hogy úgyis le lesz akciózva, és nem ezek lesznek azok a játékok, amiket 0-24-ben tolni fog, csak "kell a gyűjteménybe", (illetve én ki akarom őket tolni PS4-en is 100%-ra) akkor inkább jobb megvárni az újabb akciót. :) )
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 27. 15:15

Ha az eddigi tendenciát nézzük júniusban betudod húzni 4290 forintért: https://psprices.com/region-hu/game/124 ... he-trilogy
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 27. 15:21

Pazar. Nem leszek itthon. Na majd rácuppantok valakit a témára.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 27. 18:57

Böngészőben is elérhető a PS Sore, ott is megtudod vásárolni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 28. 10:46

Ja, tényleg! Ja, hogy mondod. Köszi.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 04. 29. 06:55

Luszie írta:
2019. 04. 28. 10:46
Ja, tényleg! Ja, hogy mondod. Köszi.
Illetve, ha van PS appod mobilra, akkor onnan is fel tudsz mászni a storeba, talán kényelmesebb és gyorsabb is, mint ha simán böngészőből tennéd ugyanezt. :D

Na köszi az infót, srácok. Ha valóban leakciózzák majd, remélem közzéteszitek GTAPlace-n ahogy szoktátok, és akkor már szedem is le. 10-et is adnék érte igazából, de azért ilyen régi játékokért nem lenne teljesen szívem kifizetni ennyi pénzt, a 4-5k viszont abszolút reális ezért a három remekmű játékért. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 29. 10:12

Ha több Rockstar játék is le lesz akciózva, akkor biztosan írunk róla hírt majd. Évente 1-2-3x szokott lenni nagy R* leakciózás, nem tudom, mikor lesz legközelebb. Azért ne aggódj, ha leakciózzák, valahogy tuti eljut hozzád a hír, legrosszabb esetben megírom messengeren. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 06. 13:20

Luszie írta:
2019. 04. 29. 10:12
Ha több Rockstar játék is le lesz akciózva, akkor biztosan írunk róla hírt majd. Évente 1-2-3x szokott lenni nagy R* leakciózás, nem tudom, mikor lesz legközelebb. Azért ne aggódj, ha leakciózzák, valahogy tuti eljut hozzád a hír, legrosszabb esetben megírom messengeren. :)
Köszi szépen, ezt nagyra értékelem! :D Semmi esetre sem maradnék le ezekről a játékokról. Tableten ugyan megvannak, de az a gép elég szar, fél óra alatt csutkára merül az akksi, úgy meg nem a legjobb és legélvezhetőbb rajta játszani. Ráadásul az irányítás is borzalmas a konzoloshoz képest.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 09. 07. 08:24

Egyszerre elég sok Rockstar játékkal játszom most.... :D Ezek között az SA is szerepel, néhány érdekes/kultikus képpel jelentkeznék.

1, Catalina bemutatkozik. Sajnos nem tudtam jó screenshotot lőni az "aranyköpéseiről". Sajnálom, hogy az SA-ban ilyen keveset látjuk... Kevés ilyen szórakoztató idegbeteg pszichopata van a GTA játékok világában, mint Ő.

Kép

2, Ezt csak most vettem észre: Truth ugyanazzal a sorokkal vezeti fel a San Fierróba érkezést, mint a IV elején Hossan Nikónak. Milyen érdekes egybehajlás. :)
Kép


Végezetül: Egy videó, arról, hogy farmerek is tudnak igazán jól szórakozni. :)

https://youtu.be/znThdwDZpoo
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése