Red Dead Online

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 29. 10:14

Én a kezdetektől fogva tudtam, hogy vizuális. Nem is értettem, miért tántorít ez vissza téged. De, így már világos.

Ki tudja, mikor mit javítanak. Kellemetlen ez az egész RDO. Jobban jártak volna, ha be se indítják, de úgy amblokk. Szóval, én már nem reménykedem semmiben...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 29. 21:34

Legközelebb azért próbálkozz, ha ilyet tapasztalsz :D Én is kipróbáltam egyből, hogy mivel jár ez és akkor láttam, hogyha szerzek XP-t, akkor csökken a mínuszos XP-n, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag nő :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 06. 13:27

Rockstar69 írta:
2019. 04. 29. 21:34
Legközelebb azért próbálkozz, ha ilyet tapasztalsz :D Én is kipróbáltam egyből, hogy mivel jár ez és akkor láttam, hogyha szerzek XP-t, akkor csökken a mínuszos XP-n, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag nő :D

Engem épp az tántorított el, hogy láttam, hogy mínuszba vagyok, és ahelyett hogy pluszban kapnám a pontokat, csak a mínuszba ment XP-t mutatta, hogy igyekszik nullára hozni a rendszer. Nem tudom ez érthető e így. Leírom úgy is, hogy adott egy számegyenes, nekem a mínusz tartományban van az XP, és amikor szerzek, akkor is az van, hogy mondjuk mínusz tízről mínusz ötre megy, tehát ha pluszba kapok XP-t, akkor is mínuszban vagyok. És akkor ez, ahogy most mondjátok, elvileg csak vizuálisan van így, valójában pedig végig pluszban megy ilyenkor, független attól, hogy mit látok a fejlődési csíkon/számegyenesen, igaz? Mert ha valóban így van, akkor jól megetetett ez a bug, mert hiába mutat mást, valójában pozitívan kapom a pontokat és rendesen fejlődök, ahogy eddig, csak szarul mutatja a rendszer. -.- -.- -.-
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 06. 21:24

De mivel mínuszban vagy "csökkenie kell, hogy nőjön" :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 08. 15:54

Rockstar69 írta:
2019. 05. 06. 21:24
De mivel mínuszban vagy "csökkenie kell, hogy nőjön" :D

Jó, így már világos. :D Csak eleinte nem éreztem, hogy ez vizuális bug. Én elég sokszor támaszkodom a játékokban a HUD elemeire, így ha az bármilyen téves információt ír a képernyőre, azt én sajnos be szoktam venni. :D Na mindegy, Judittal és egy másik kollégával már beszéltünk róla, hogy a jövő hétvégén leülünk egy kicsit játszani, és akkor már én is tudni fogom, hogy ez a mínusz XP történet csak látszólagos. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Danchos
CJ zoknija
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018. 08. 31. 09:45

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Danchos » 2019. 05. 11. 07:10

dani.szentgali írta:
2019. 05. 08. 15:54
Rockstar69 írta:
2019. 05. 06. 21:24
De mivel mínuszban vagy "csökkenie kell, hogy nőjön" :D

Jó, így már világos. :D Csak eleinte nem éreztem, hogy ez vizuális bug. Én elég sokszor támaszkodom a játékokban a HUD elemeire, így ha az bármilyen téves információt ír a képernyőre, azt én sajnos be szoktam venni. :D Na mindegy, Judittal és egy másik kollégával már beszéltünk róla, hogy a jövő hétvégén leülünk egy kicsit játszani, és akkor már én is tudni fogom, hogy ez a mínusz XP történet csak látszólagos. :D
Már helyreállt a világ rendje. A napokban elég sokat játszottam, és nem tapasztaltam a vizuális bugot. ;) :)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 12. 14:46

Ja, tegnap én is láttam, hogy már megoldották a problémát. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 05. 13. 10:13

Fenébe! Akkor új bug után kell keresni.... :lol:
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 14. 13:17

Luszie írta:
2019. 05. 13. 10:13
Fenébe! Akkor új bug után kell keresni.... :lol:

Dehogy kell! Van még bőven! :D Free Roam küldetést például még mindig nem lehet normálisan elfogadni az esetek nagy részében. :lol:

Amúgy most olvastam a hírt, hogy két hónap múlva kilép a béta fázisból az Online, és sok újdonsággal bővül majd. Remélhetőleg ennek köszönhetően sokkal játszhatóbb lesz majd, bár attól tartok, hogy tökéletesen nem fogják tudni megcsinálni, és - ahogy a GTA Online esetében is - még évekre vagyunk attól, hogy egy igazán játszható Red Dead Online-nal játszhassunk. Persze ha nem nekem lesz igazam, akkor én leszek a földkerekség egyik legboldogabb embere, csak azért lélekben felkészülök, és másokat is felkészítek, hogy ez a 'nagy frissítés' szinte biztosan nem azt fogja jelenteni, hogy a telepítés után tökéletes és hibátlan lesz az RDO. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 14. 21:36

A GTA Online-t néhány hónap alatt rendbe rakták. Utána már csak a hekkerekkel volt probléma.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 15. 16:27

Néhány hónap alatt?! Hát én nem egészen erre emlékszem. Persze lehet, hogy csak az én emlékeim koptak meg kissé azóta, de nekem jóval több időnek tűnt. Én, amikor kb. 3 év után abba hagytam, akkor kezdtek csak el szaporodni a hackerek, korábban nemigen voltak, legalábbis amennyire én emlékszem. Szóval az a pár hónap inkább olyan 2-3 év volt, mire játszhatóvá tették a GTA Online-t. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 15. 21:20

Akkor rosszul emlékszel. Kb csak az első 2-3 hónap volt problémás, utána már csak a hekkerekkel volt gond, de az mai nepig fennáll, leszámítva a PS4-et és az Xbox One-t.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 16. 15:14

Rockstar69 írta:
2019. 05. 15. 21:20
Akkor rosszul emlékszel. Kb csak az első 2-3 hónap volt problémás, utána már csak a hekkerekkel volt gond, de az mai nepig fennáll, leszámítva a PS4-et és az Xbox One-t.

Köszi, hogy emlékszel helyettem is! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Danchos
CJ zoknija
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018. 08. 31. 09:45

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Danchos » 2019. 05. 19. 14:27

Sziasztok!

Nos, az Online hivatalosan is elhagyta a "béta" jelzőt, így bátorkodom némi véleményt írni.
Már az elejétől viszonylag aktív tagja vagyok az Online közösségének - Luszie és Dani kollégákkal egyetemben -, jó látni, hogy végül is milyen irányba tart a kedvenc játékom multiplayer módja. Azt legalábbis mindenképpen már iránynak nevezném, hogy az idegesítő bugokat javarészt eltüntették belőle.
De ami szerintem még többek szívét megdobogtatta, az az eddigiekkel ellentétben tartalomból cseppet sem hiányt szenvedő update. A szokásos új PvP mód mellett bekerültek vadiúj ruházatok, többek közt a poncsó is. Elérhetővé vált a LeMat revolver, ami ízlés szerint kétféle lőszerrel és módozatban használható (talán az eddigi legmenőbb fegyver az Online-ban). Free roamban kalandozgatva már ellátogathatunk két új Strangerhez is, akik ismerősek lehetnek a single player sztori módjából, és a hírek szerint a Strangerek sora csak tovább fog bővülni (például Sadie is bekerül majd a néhai férjével együtt, akiket én már nagyon várok :D ).
Lássuk, mi van még itt... Igen, a random eventek, amikkel találkozhatunk. Nagyon hangulatosak lettek, és rengeteget adnak hozzá a játékélményhez, még ha kicsit repetitívek is. A szekérvár megvédése szerintem minden alkalommal viszonylag nagyobb kihívást jelent. Jó, hogy végre hasonló szituációk köszönnek vissza az Online-ban is, mint Arthurt irányítva a sztori módban, úgy vélem, ezt nagyon sokan vártuk.
Ami még kimondottan hiányolt feature volt, az a "passzív" mód, itt defensive playing style. Ennek köszönhetően már vígan vadászgathatunk, horgászhatunk és kalandozhatunk a nagyvilágban, senki nem fog bennünket zargatni büntetlenül. Ennek ellenére aki szeretne, továbbra is maradhat az ellenségesebb szerepkörben, szerintem remek, hogy végre bevezették.
És ne hagyjuk ki természetesen az újabb "Land of Opportunities" sztoriszálakat sem, Danival már belemerültünk, és egy bankrablós küldetésen eldobtuk az agyunkat. Rendkívül hangulatosra sikeredtek az új sztori küldik.
A pókert is bevezették, bár személy szerint engem ez érdekel a legkevésbé.

Felcsigázott a frissítéssel érkezett további beharangozó, mely szerint a nyár folyamán bevezetik majd a "szakmákat", így három irányba tudunk szakosodni: fejvadász, gyűjtögető és kereskedő utat is választhatunk magunknak (és egyszerre nem csupán az egyiket, hanem kényünk-kedvünk szerint tevékenykedhetünk mindegyikben).

Mindezek alapján ki merem jelenteni, hogy rendkívül jó irányt vett az Online, és az eddigi szenvedős, nyögvenyelős játékmenet helyett végre egy igazán szórakoztató élményben lehet részünk, ha leülünk a PS elé, és elindítjuk a Red Dead 2 multiját. Mi sem mutatja ezt jobban, hogy még inkább előcsalogatta belőlem a rajongó énemet, hiszen a frissítés óta napi szinten több órát játszom vele. Így tovább, Rockstar! ;) :P

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 05. 20. 11:26

Na igen, ezt én is csak megerősíteni tudom. Már annyira "elengedtem" az egészet, hogy a szakmás poszt láttán teljesen elérzékenyültem.... :D Egészen felcsigáztam magam, egészen játszható lett/lesz a játék.

Láttam, hogy játszottatok... gondolkodtam is rajta, hogy "beszállok", de aztán végül inkább single-t toltam.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése