Need For Speed sorozat

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 07. 04. 05:57

Megvettem a Need for Speed Shift-et és a Hot Pursuit (2010)-et. Egy kis véleményezés:

Shift:

Visszahozta nekem a Prostreet-ben tapasztalt versenypályákon száguldozós emlékeimet. Kicsit érdekesen van megoldva az optikai tuningolás, de elfogadhatóbb, mint a The run-é, mivel itt már mi festhetjük le a kocsinkat. Fóliázás terén csak versenymintás sablonok vannak, de van egy-kettő, ami jól néz ki. Összességében tetszik a játék.

Hot Pursuit (2010):

Na itt vannak kétes dolgok. A Limited edition-t vettem meg és ebben egy kicsivel több autó van. A játék tökéletesen vissza tudja adni a Burnout játéksorozatot (mondjuk ráírták a tokra, hogy onnan szereztek ihletet). Nekem még megvan a Hot Pursuit 2 még PS2-n és szinte semmit nem változtattak a játékon, csak szebb lett a grafika, más a menü és a versenytérkép, jobb a törés és az irányíthatóság. Amúgy meg az alapok ugyan azok (azért mégiscsak a régi Hot Pursuit átdolgozása). A rendőr mód iszonyúan jól sikerült és nagyon tetszik. a pálya is klassz, szép táj, jó kanyargós utak, ahol klasszul lehet drift-elni. Egy dolog nagyon hiányzik (mondjuk a régiben sem volt), hiányzik a tuning. Attól, hogy még a régit dolgozták újra, tehettek volna bele egy kis autó tuningot. Összességében nem rossz játék, el lehet vele lenni, a sima versenyek egy idő után unalmassá válnak, de ezt korrigálja a rendőr mód. Én el vagyok vele.

Eredetileg a Shift 2-t akartam megvenni, de az nem volt raktáron, de megtaláltam ezeket elég olcsón és úgy gondoltam, hogy ennyiért megérik (Shift: 2000Ft , Hot Pursuit: 3500Ft).
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2015. 07. 14. 13:12

Én sajnos nem így éreztem,én kölcsönbe megkaptam a HP 2010-et hogy kipróbálhassam, és a grafikán kívül minden mással elégedetlen voltam. Szerintem a régi HP 2 sokkal jobb volt,jobbak voltak a pályák,jobb volt az egész hangulata. De ha te élvezed akkor jó szórakozást hozzá :D

A Shift-el meg jól jártál,nem sok a különbség az első és a második rész közt :)

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 07. 15. 20:18

Köszi. Ma egy kicsit emulátorozgattam és meglett az Underground és a Carbon: Own the City. Telón átszok velük GBA emulátorral és a játékélmény egész klassz a régi kis retro kézi konzol grafikájával. A Carbon: Own the City először PSP emulátorral volt meg, de az még a 4 magos tableten is laggolt, úgyhogy maradtam a GBA-nál. Ha unatkozok, el tudok szórakozni vele :D Engem most nem a grafika érdekelt, hanem maga játék felépítése és sztorija.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 12. 17. 15:12

Ma megnéztem a Need for Speed film-et, és mint NFS "rajongó", engem totál lenyűgözött. Nagyon klasszul megcsinálták a filmet és kedvem támadt megint NFS-ezni.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 29. 12:05

Játszok most a 2015-ös NFS-el. Nyilván, közelében sincs a 2000-es évek NFS játékainak. Az egész elgondolás, hogy nincs offline része a játéknak, engem zavar. Emiatt nem lehet pause-t nyomni verseny közben. Fogtam is a fejem, hogy mi a fene ez... Ezt leszámítva, illetve, hogy az istenért sem tudom, hogyan kell kampányból kilépni a főmeübe, egyébként élvezhető. Bár a story eléggé érdektelen.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 02. 06. 12:50

Nekem is a 2015-ös NFS van meg. Szépnek szép, minden másban viszont harmatgyenge. Az egészet az "Online-osítás" tette tönkre, emiatt lett szar és valóban érdektelen a történet. Én mondjuk sosem voltam igazán nagy NFS fan, a Carbon-nal kezdtem és sosem értettem miért imádják és istenítik egyesek. Persze nem volt egy rossz játék, jól el lehetett vele szórakozni, ezt nem tagadom, de azért én ezen felül nem éreztem benne soha semmilyen komolyabb pluszt, amitől annyival jobb lenne, mint pl. a 2015-ös NFS. Jó, a sztori nyilván jobb volt ahogy az is, hogy le lehetett állítani a játékot, meg asszem volt talán 1-2 küldetés, ami egyedibb volt, pl. ha jól emlékszem volt benne olyan hogy teherautóval kellett minél több rendőrt lezúzni az útról, az még kifejezetten jópofa volt. Viszont ezen kívül nekem minden NFS egy kaptafa. Toltam az Undercover-t is, az is elment, de a sztorit leszámítva megintcsak azt éreztem, hogy ez az NFS is ugyanaz az NFS. Szóval én sosem tudtam igazán nagy különbséget tenni és érezni a régi idők "kiemelkedő" részei, és az újabb kor "szar" részei között (a sztorit leszámítva persze, de számomra egy autós játéknál, ahol kb. 1-2 primitívebb átvezetővideó van, azon kívül meg végig az autóban ülsz, nem tudott annyira lekötni egyik sztori sem, mivel a kocsiból ülve mindig csak egyféleképpen tehettem hozzá az egészhez: versenyek nyerésével).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 02. 06. 19:58

Hé, ne sértegetsd az NFS szériát! :D
Én kitoltam az Underground 1-et, a 2-t, a Most Wanted-et, a Carbon-t, (a Pro Street nem tetszett), az Undercover-t,a Shift-et és szerintem még a The Run-t is. Azért ezek mind nagyon igényes részek, bár a lista vége felé érve azért már lehet érezni a minőségbeli romlást. A kedvencem a Most Wanted volt (az eredeti, nem az új, nyilván), de sokat játszottam a Carbon-nal és az Underground 2-vel is. A Pro street-tel félrelőtték az irányt, az a rész nem is futott be igazán.

Az utóbbi 5-8 évben valóban kevés érdembeli részt adtak ki, de az azelőtti részek igenis különbözőek, érdekesek és izgalmasak. Mindnek külön, sajátos atmoszférája van, nekem nagyon hiányoznak a régi részek. Manapság már nem készítenek ilyen játékokat sajnos.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 02. 22. 16:59

Érdekes vélemény, amit abszolút tiszteletben tartok, viszont nem igazán tudok egyetérteni vele. :D Lehet, hogy volt hangulata, de nekem semmi extrát nem adtak sem a régi részek, sem pedig az újak. Egy hangulatos, utcai versenyzős játék volt mindegyik rész, de nem több. Egyedüli komolyabb eltérést talán a Run nyújtotta, amiben ki lehetett szállni bizonyos részeknél az autóból és voltak fasza QTE-k is ha jól emlékszem, ezek talán valóban egyedibbé tették ezt a részt. Még a Shift-ekre is rá lehet fogni, hogy kicsit mások voltak, csak azokkal az volt a bajom hogy nem tudták eldönteni hogy akkor most realisztikus szimulátor legyen legális versenyekkel, vagy ugyanaz legyen mint az eddigi részek, csak pont a tipikusan NFS elemek nélkül.

Összességében mint mondtam, nincs bajom az NFS szériával, nyilván nem rossz játékok, csak nekem ennek ellenére sem tudtak akkora pluszt adni, aminek hatására igazán nagy NFS fan lehettem volna. Vagány autóversenyzős játékok rendőrökkel és nyilvánvalóan jó hangulattal, ami önmagában is elég jó, csak számomra nem tudott akkora legendává válni ez az egész.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 02. 22. 22:49

Nem a The Run volt az a rész, amit a megjelenés után pár hónappal már pár ezer forintért lehet kapni, mert akkora bukás volt? :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 02. 25. 11:04

dani.szentgali írta:
2020. 02. 22. 16:59

Összességében mint mondtam, nincs bajom az NFS szériával, nyilván nem rossz játékok, csak nekem ennek ellenére sem tudtak akkora pluszt adni, aminek hatására igazán nagy NFS fan lehettem volna.
Mert nem a "The Run"-nal kell elkezdeni a szériát, hanem a 2000-es évek elején kell keresgélni. Viszont azok meg ma már nem "ütnek" akkorát. Azok akkor voltak jók, és akkor nagyon sokat adtak.

Ami a QTE-t illeti: hülyeség volt belerakni, béna húzás volt. Ilyen nem kell NFS játékokba. Amiban van, az nálam kapásból -1 csillag, mert gagyi lesz tőle a játék.

Hát az utóbbi években ez bármelyik NFS részre elmondható, Feri.... :D
Más kérdés, hogy ma már az EA access-sel bármelyik rész potom pénzért játszható tök újan, még a Heat is.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 02. 26. 20:41

Hát az bizony meglehet, hogy én voltam egyedül a rossz évjárat, mert nem akkor toltam a játékokat, amikor menők voltak. :D Bár mondtam is, hogy Carbon-nal kezdtem, nem a The Run-nal, és nekem előbbi sem bizonyult meghatározó élménynek, pedig tudtommal a Carbon is a "szuperkirály" NFS kategóriába tartozik. Amúgy akkor a God of War részeket, TWD-t, meg kb. minden filmes/filmszerű játékot -1-ről kezded? Ez így elég durva... szerintem, ha jól csinálják meg a QTE-ket egy játékban (lásd régi GOW-ok), akkor nemhogy nem lesz gagyi tőle a játék, de még menőbb is, de persze kinek mi. :) Amúgy ja, az EA próbálja menteni a menthetőt, ők is érzik hogy nagyon ég a ház az NFS-nél.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 02. 26. 21:15

Hát én amit tudok, az első résztől kezdek, igen. :) máskülönben nem is érted sokszor a story-t, a játék egymásra épülését... Szerintem ez a logikus xD

Tehát ha PS4-re egy adott játék összes része elérhető, akkor az elsőtől fogom elkezdeni. Ha nem, akkor a lehető legkorábbi résztől. Azért szerintem fontos a folytonosság megtartása, meg azért hozzájárul a játékélményhez, és egyfajta hasonlítási alapot is nyújt a későbbiekben.

Nyilván egy NFS-nél nem nagyon tudsz az első résztől kezdeni, mert szerintem pont ez a 2015-ös Need For Speed az, ami kijött PS4-re, és ezek már nem is nagyon hasonlítanak a régi részekre, de egy viszonylag friss játék franchise-nál (mint pl bármelyik Telltale játék, vagy mondjuk az RDR), ezt meg lehet tenni (és jelzem, érdemes is).
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 01. 17:51

Persze, megértem. Bár az még mindig nem teljesen tiszta, hogy miért nem hasonlít szerinted a régi részekre az új NFS. Persze az, aki tényleg annyira jónak tartja ezeket a játékokat (legalábbis a régi részeket), valószínűleg meglátja hogy miben rosszabb annyival az új, de nekem mint laikusnak minden NFS egy kategória. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 05. 19. 10:24

Jelenleg a Payback-kel játszom. (Éppen tanulgatok nagyba', és ilyenkor ha játszom valamivel, akkor csak olyannal szeretek, aminek nincs tétje, és chillelős. -tehát versenyzős.)

Na már most, ez az NFS rész nem túl jó... :D Még nem értem a story végére, valahol a játék felénél lehetek. Néha van benne egy-két csavar, de alapvetően a játékmenet repetitív, a story pedig érdektelen.

A háromszereplős megoldást, meg ezt a 8000 féle collectible-t meg ki kellene venni minden játékból (főleg versenyzősből, mert ide pláne nem való), mert csak rontja a játékélményt elég keményen.

De bővebben majd akkor nyilatkozom róla, ha kivittem. Jelenleg egy 6/10-et adnék neki. Ez 5-re vagy 7-re módosulhat a későbbiekben.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Need For Speed sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 05. 22. 13:02

Én is elkezdtem még régebben. Az intrója, ami pörgős és látványos volt, tetszett, de ez kb. max egy óra volt, onnantól kezdve pedig egy teljesen gagyi, érdektelen és igénytelen, tipikus NFS volt, amit a Forza Horizonokból lenyúlt offroaddal és ezáltal nagyobb, vagyis inkább bővebben bejárható térképpel meg sok gyűjtögethető szarral próbáltak egyedivé tenni... jelentem, nem sikerült. Igazából néha azt sem tudtam megmondani, hogy éppen fő vagy mellékküldetést csinálok, számomra marhára összecsapott az egész. Volt egy időre menő, GTA-s taxizós és/vagy mentős küldetésekre nagyban hajazó misszió, amit kétszer basztam el egymás után és onnantól kezdve már az amúgy sem túl nagy kedvem is elment tőle. Azóta nem nyúltam hozzá. Kár, mert nekem alapból bejött az intró meg az első heist szerű küldetés, amik asszem blockbuster küldetés néven futnak, de összességében ennyi pozitívumot tudok szólni erről az NFS-ről is. A többszereplős megoldás még hagyján, nyilván az is szar, de az, hogy az open world offroadozást meg a mindenféle hülye gyűjtögethető táblát egy az egyben kilopták a Forza Horizonokból és úgy állították be, mintha mekkorát újítottak volna, na az teszi fel a pontot az i-re. Sose tetszett az NFS, valószínűleg nem is fog, és ez a rész is egy szar.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése