Általános társalgó

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 24. 12:59

Bocs a dupla miatt. Lenne egy rövid megjegyzésem. (Valójában elég sok minden más is lenne, de most csak ennyit szeretnék írni)

kissé üresnek érzem, hogy a sírok felkutatásánál John nem mond semmit, amikor Arthur-ét találja meg. Legalább egy "rest in peace, brother" elhagyhatta volna a száját. Így annyira üres volt az egész. :( Persze, megható volt a maga módján, de szerintem ez egy magas labda volt, amit a készítők nem használtak ki.

Ui: Nálam ez az év játéka. A GoW is eszeveszett jó volt. Nem annyira lehet összehasonlítani a kettőt, így ezt nem is kezdeném el, de az én szívemben (így hogy mostanra mindkét év játéka esélyest kijátszottam) az RDR2 lett a nyertes.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 25. 20:06

Rockstar69 írta:
2019. 11. 20. 21:43
Ahogy Dani is írta van gyorsutazás. Szóval úgy összeségében sokkal gördülékenyebb a játékmenet az RDR 2-höz képest.
Igen, én is erről beszéltem. Sokkal jobb ez így, és valóban sokkal gördülékenyebb, egyáltalán nem kell szívni sem a lovaglással, ami időigényes, sem a szekerekkel meg vonattal, ami meg költséges.
Luszie írta:
2019. 11. 21. 09:43
dani.szentgali írta:
2019. 11. 20. 14:17

Hát vágom, csak az az érdekes, hogy a régi GTA-khoz van türelmed, akkor úgy érzed ennek ellenére is, hogy az újabb és valóban lényegesen kevesebb szarsággal bíró RDR1-et meg nem bírnád? :D

Nekem egy GTA sokkal izgalmasabb, mint egy RDR. Az RDR-t egy idő után megunom, így a 2-t is "részletekben" játszom. Plusz nálam a GTA az abszolút kedvenc játék-franchise, szóval legyen bármennyire is nehéz/gagyi/béna, akkor is ki fogom játszani, ha be tudom szerezni az adott részt.

Igen, a gyorsutazásról tudtam, csak még nem használtam. Nem hiszem, hogy fogom. Általában elfoglalom mással magam, míg Arthur A-ból B-be elmegy. :) (ezért örülök a cinematic kamerának nagyon)
Így már megértem. Hát, bármennyire is imádom a GTA-t, főleg a régi részeket, az irányításuk és nehézségük sokszor hosszabb időre elveszi a kedvem tőlük. Pl. most is így van. :D Amúgy a gyorsutazásnál mi inkább az első részben lévő, bármikor használható tábortűz lerakásos megoldásról beszéltünk, ami a 2-ből kimaradt.
Rockstar69 írta:
2019. 11. 21. 21:37
Mi arról beszéltünk, hogy az első részben van gyorsutazás. Mondjuk ha azt nézzük, a második részben (is) ott vannak a stagecoach-ok is a tábori utazáson kívül, de még így sem olyan szabad, mint az első részben.
Igen, én is az első részről beszéltem.
Luszie írta:
2019. 11. 21. 22:01
Oh. ez mondjuk jó hír. Azt gondoltam, nincs kimondottan fast travel opció.


közben kitoltam chapter 6-t. Jajj... :( majd ha kitoltam a 2 prologust, írok még, így még nem teljes a story, meg úgyis fognak még Arthurhoz kötődő dolgok történni így megvárom, míg azok is megtörténnek... Hogy teljes legyen a történet. Egyébként zseniális.

Megnéztem a low és a high honor ending-et, valójában nem igazán tér el. Nagyobb különbség inkább a különböző alternatívák között van. pl. nekem jobban tetszik az az ending, amikor Micah és Arthur a táborban verekednek, mint a szurdokban... Összességében a high honor ending jobban tetszett, mert annak művészibb a vége, ha a hegyoldalas opciót választod.
Mind a 4 befejezés elég fasza amúgy. Bár Arthur személyisége és Johnnal való jó viszonya miatt én sem a táboros, sem a negatív honoros befejezéseket nem preferálom, szóval számomra a 4-ből csak a hegytetős, pozitív honoros befejezés minősül igazi befejezésnek. :)
Luszie írta:
2019. 11. 24. 12:59
Bocs a dupla miatt. Lenne egy rövid megjegyzésem. (Valójában elég sok minden más is lenne, de most csak ennyit szeretnék írni)

kissé üresnek érzem, hogy a sírok felkutatásánál John nem mond semmit, amikor Arthur-ét találja meg. Legalább egy "rest in peace, brother" elhagyhatta volna a száját. Így annyira üres volt az egész. :( Persze, megható volt a maga módján, de szerintem ez egy magas labda volt, amit a készítők nem használtak ki.

Ui: Nálam ez az év játéka. A GoW is eszeveszett jó volt. Nem annyira lehet összehasonlítani a kettőt, így ezt nem is kezdeném el, de az én szívemben (így hogy mostanra mindkét év játéka esélyest kijátszottam) az RDR2 lett a nyertes.
Ahogy azóta már facebookon megírtam, játszd ki 100%-ra a játékot, és akkor lesz ott egy rövid monológ annál a bizonyos résznél, és akkor nem fogod üresnek érezni. ;)

Micsoda pálfordulás. :D Tavaly még azt hangsúlyoztad, hogy a GOW jogosan lett az év játéka. Bár igaz, hogy akkor még nem toltad végig az RDR2-t, így utólag már meggondolhattad magad. Amúgy már nem az idei év játéka versenyről beszélünk, hiszen mindkettő tavalyi játék, és el is dőlt tavaly a verseny, idén már jóval gyengébb lett a felhozatal, bár azért voltak kellemes meglepetések is, de ebbe most ne menjünk bele. A tavalyi versenyt egyébként számomra megosztottan megnyerte mindkét játék, mert a maguk eltérő kategóriáján belül mindkettő maradandót alkotott. Viszont az tény, hogy Arthur Morgan talán az egész videojáték-történelem legjobb és legszimpatikusabb főhőse.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 25. 20:21

Ez nem pálfordulás. Akkor lenne az, ha azt mondtam volna, hogy a GoW az istenkirály, az RDR2 meg egy kalap guano. Azt írtam, hogy a GoW megérdemelte a goty-t, de nem tudom milyen az RDR, majd ha kijátszottam, újragondolom a kérdést, és megtettem. Az RDR2 számomra jobb, pont. A GoW is természetesen zseniális, csak ha dönteni kell, én az RDR-nek adtam volna a díjat. Ennyi.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 26. 13:47

Persze, így már értem. Hát, mint mondtam, ez a kérdés már nem egészen aktuális, hiszen már lassan ennek az évnek is vége, ezek pedig a tavalyi év játéka címért versenyeztek, mivel mindkettő említett játék tavalyi. Az idei felhozatal nem lett olyan erős, de azért kíváncsi vagyok ki fog majd nyerni az egyes díjátadókon.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 26. 14:35

Dani, ne idegesíts már fel, könyörgöm.. Nem mondod, hogy tavalyiak a játékok? Hát, fel se tűnt... :o
Én leírtam a véleményem a tavalyi GOTY-rel kapcsolatban, akár aktuális, akár nem. -gondolom ezt fórumon még lehet. :)

szerintem a death stranding nyer, mert akármilyen megosztó is, mégis az tűnik a legeredetibbnek- hacsak nem egy Resident Evil remake-nak akarják adni az év játéka címet.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 28. 14:10

Nem erről van szó, csak te úgy írtad, hogy "most hogy mindkét év játéka esélyest kijátszottam". Már ne is haragudj, de nekem ebből kurvára nem jött le, hogy egyértelmű számodra melyik évről beszélsz. :D Persze, számomra egyértelmű volt hogy 2018, csak az írásod alapján nekem nem az jött le, hogy te pontosan tudod melyik évről beszélsz, emiatt mertem csak ezt írni. :D Azzal nyilván nincs gond, hogy leírtad a véleményed. Csak meglepett, hogy ennyire meggondoltad magad, míg tavaly végig azt hangoztattad, hogy "jó a red dead, de a gow zseniális" meg ilyesmi. :D

A Death Stranding esélyes, mondjuk elvileg egy kibaszott unalmas játék lett, de azt mindenképp meg kell hagyni neki, hogy a mai, ötlettelen és egymást másoló videojátékok világában legalább volt bátorsága nagyot lépni és egyediséget bevinni... és valóban, ez még úgy is elismerésre méltó, ha maga a játék mellette valóban csak egy "unalmas szar", mint amilyennek sokan mondják. :) Én lehet, hogy majd bepótolom, bár nem tudom még mikor. Az biztos, hogy nem mostanában.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 02. 10:17

Valaki(k) valamikor egy kis közös multizásra kaphatók? Csinálhatunk trófeákat,vagy a szerepeket, vagy csak tolhatunk játékmódokat. Semmi komolyra nem gondolok, csak fellépni 1-2 órára, tolni egy picit.

[Dani, neked nem kell válaszolnod, többszörösen tudom, hogy meguntad. Másokat kérdezek.]

Ui: egyébként remélhetőleg karácsonyra jön valami.... és remélem nem csak "ajándék", akkor talán csábítóbb lesz az Online a játékosoknak.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 12. 02. 19:59

Azért ha összegyűlne egy nagyobb társaság, én is szívesen felnézek. Tök egyedül nyilván én már unom, lecsengett nálam, de ha beszélgetünk több emberrel valami jó témáról közben, akkor jövök én is. Persze megértem azt is, ha esetleg már nem tartasz igényt a társaságomra. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 20. 09:42

Rockstar69-cel már beszéltünk erről korábban, de felhozom a témát megint.

Mennyire vészes megcsinálni a Gold Rush trófeát? (70 arany medál összegyűjtése) Láttam, van, ahol nem nehezek a kritériumok, de azért nem mindig egyszerű ezt megítélni.

A platina, illetve a 100% teljesítéséhez látom, viszonylag sok "szerencsével" teljesíthető történés van. Ezekre nincs valami módszer, amivel fel lehet gyorsítani a gyűjtést, pl? Ez a random spawnolás nagyon zavaró. Guide szerint xy állatnak xy helyen kellene lennie, de nincs ott. És ha 10x odamegyek, akkor sincs ott.... Elég gyorsan el tudja venni a kedvem a játéktól.
Anno már belekezdtem egyébként a 100%-ba, amikor kitoltam a story-t, asszem 88%-on vagyok. Inkább már csak gyűjtenivalók meg a kivások hiányoznak.

Nyilván a Skin Deep, meg a Zoologist még érdekes lesz. De az is inkább szerencse meg szabadidő függvénye.

A másik: a kihívásokhoz jótanács? Ott is láttam, vannak húzósabb objektivek.

(Egyelőre nem fogok RDR2-zni, de egy ideje már megjött hozzá a kedvem, szóval a közeljövőben újra visszatérek -mondjuk most a virus miatt nem igazán vagyok Szegeden-, és akkor inkább a story módot vinném -mivel multiban nincs kivel játszanom + továbbra sincs benne túl sok kontent. Ezeket a tanácsokat pedig majd megfogadom.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 03. 20. 22:20

A spawnolásban nem sokat tudsz trükközni sajnos. Némelyik kihívás viszont nagyon könnyű, ahhoz képest, hogy milyennek tűnik. Majd szólj, ha elakadsz valamelyiknél.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 21. 08:35

Rendben, köszi.

A platina nem hiszem, hogy idén meglesz. De a 100%-ot azért jó lenne elérni. :) (és a multi trófeákat) -ha nyáron is marad a mostani káosz, akkor valószínűleg nem tudok elmenni melózni, akkor viszont otthon leszek, tehát erre is lesz időm.

A "gamer újévi fogadalmamban" (ezt idén találtam ki, de szerintem tartani fogom xd) a 20 platinát tűztem ki célul. Az meg az RDR2 nélkül is meglesz. Így az nem is probléma, ha 2021-re marad.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 03. 21. 22:10

Azért remélem a 20 platinát normális játékokkal tervezed, nem a My Name IS Mayo-val meg ilyenekkel. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 22. 12:07

Az nem tudom, micsoda.

Van benne néhány habi játék. (Azokat tesómtól szedtem :D ) Csak néhány "nehezebb" platinám van jelenleg. Nincs annyi szabadidőm, hogy minden egyes platinára 100-150 órát szánjak. Az RDR meg 100+ órás. Tehát még várat magára.
https://psnprofiles.com/MarshmallowCat95 (A Slyde platina volt a legjobb. Ilyen játékokat nem tudom, minek fejlesztenek ki egyáltalán.)

Valszeg a trilógiát fogom még idén kiplatinázni.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 03. 22. 21:38

Lehet félreértettelek. A 20 platinát úgy érted, hogy idén meglegyen a 20. vagy idén szeretnél szerezni összesen 20 platinát?
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 04. 29. 11:45

Szerintem utóbbi. 20 platina azért nagyon kemény lenne egy év alatt, még Juditnak is. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése