GTA Chicago

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
CloneCommanderCody
Besúgó
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2010. 05. 10. 18:21
Tartózkodási hely: pont ott

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: CloneCommanderCody » 2012. 05. 25. 22:31

Nem rossz ez a történet, a végére már kezd a fogalmazás is egészen elfogadható formát ölteni. Maga a sztori az elején még eléggé semmilyen volt, de olyan 15-20. küldi körül már látszik, hogy kezd kiforrani valami. Viszont az furcsa, hogy az elején még Niko Bellic van megemlítve, utána viszont a régi GTA III-as LC-t látjuk viszont. Mindenesetre folytasd az írást szerintem.
"Welcome to America" - Niko Bellic

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 05. 26. 11:22

Köszi! Júniusban folytatni fogom :D.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 05. 27. 01:05

Nagyon jó a történet, bár néhol nem értettem, hogy mi történik(lehet, hogy a nyelvtani hibák miatt). Végre rá vettem magam, hogy elolvassam, mert hosszú volt, de nem csalódtam. Így tovább!

Ui.: Megadhatnád PÜ-ben a 10. küldetést, hogy teljes legyen a kép. :D
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 05. 27. 10:15

Köszi :D Hát nem tudom, hogy megadjam-e üzenetben! Még megfontolom :D.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 09. 11. 16:11

Újabb két GTA Chicago rész, bocs, hogy 8 hónapja nem írtam új részeket, remélem tetszeni fognak a most következő küldetések és remélem már azóta jobb lett a fogalmazásom és az írásom :). Na akkor olvassátok el a küldetéseket:

31. Küldetés: A félidő (Half time)
Másnap reggel Róbert, Castróval együtt elmentek Raúl búvóhelyére. Castro erősítésként hívta az embereit, hogy segítsenek Róbertnek megölni az őröket. Ekkor megtámadták az őröket és megölték őket, majd halkan és észrevétlenül beszivárgottak a búvóhelyre. Amikor bementek oda Róbert elővette a kését és halkan az ellenségei háta mögé ment és elvágta a torkukat. Ez után bement a kertbe ahol a figyelő tornyokat szétlőtte a rakétavetőjével. Ilyenkor nagy zajt csapott és az összes őr a házba felriadtak. Róbert a társai lövöldözésbe kezdtek Raúl embereivel. Amikor megölték Raúl embereit Róbert, Raúl szobájába ment Castróval együtt. Raúl veszekedni kezdett a testvérével majd Castro bevágott neki egyet. Majd Róbert mondta nekik, hogy inkább osszák el egymás között az összeget és ezért visszaadta nekik az 5 milliót majd elosztották egymás között. Ekkor Castro megköszönte neki a segítséget, amit érte tett, elbúcsúzott tőle és a testvérével együtt visszautaztak Kubába.
Jutalom: $0

Mario Brown küldetései:
32. Küldetés: Az őrült szomszéd (Crazy neighbor)
Castro távozása után, Róbert telefonja megcsörrent és egy ismeretlen számú ember hívta ő. Róbert felvette a telefont és az illető bemutatkozott neki, Mario Brownnak hívták, és megkérte Róbertet, hogy jöjjön egy nagy barna színű házba a Grant Avenue utcában, mert segítségre lenne szüksége és cserében pénzt adna, Róbert elfogadta az ajánlatot és elment abba az utcába. Amikor oda ért látott egy barna házat és egyből tudta, hogy itt lakik az-az illető, akivel az előbb beszélt telefonon. Majd becsöngetett és Mario Brown behívta a házába. Mario elmondta neki, hogy van egy szomszédja, aki fel akarja őt jelenteni, mert megtudta a szomszédja, hogy kábítószereket termel. Mario ezért megbízta Róbertet, hogy ölje meg a szomszédját. Róbert elfogadta a feladatot és elindult Mario szomszédjához. Ő lassan és halkan bement a házba. A ház tele volt rendőrökkel, akikkel éppen beszélt a szomszéd. Róbert elővette az M4-ét és megölte őket. A szomszéd felfutott a tetőre, Róbert utána ment. Ekkor ő megadta magát és Róbert úgy gondolta, hogy megkíméli az életét. Majd megmondta neki, hogy mennyen el a városból ne, hogy gyanút fogjon Mario, hogy nem ölte meg őt. A szomszéd megköszönte neki, hogy életbe hagyta és elment a városból.
Jutalom: $10000
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2012. 09. 11. 16:28

Na,, ez már mindjárt jobb :)
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 09. 11. 16:53

Kösz, örülök, hogy tetszik :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2012. 09. 11. 16:58

Én nem szeretnék igazán szemétkedni... De ez majdnem egy az egyben egy VC -s küldetés. mármint a második. Egy kis IV-s életben hagyással fűszerezve. Egyébként jól összeraktad, de ezt már lejátszottuk sajna egy játékban.
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 09. 11. 17:42

Az első küldetést nem olvastam el, de a második fullra olyan, mint amikor Clarence után kell lófrálni a IV-ben. Ott is meg lehet kegyelmezni az életét, és aztán mondani neki hogy szívódjon fel..

Első küldit nem olvastam el. Rossz szokásom, hogy gépen nem igazán szeretek olvasni.
Ennek ellenére becsülöm a munkádat.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2012. 09. 11. 17:47

Luszie írta:Az első küldetést nem olvastam el, de a második fullra olyan, mint amikor Clarence után kell lófrálni a IV-ben. Ott is meg lehet kegyelmezni az életét, és aztán mondani neki hogy szívódjon fel..

Első küldit nem olvastam el. Rossz szokásom, hogy gépen nem igazán szeretek olvasni.
Ennek ellenére becsülöm a munkádat.
Az első küldetés full a GTA IV első küldetése, csak trabanttal.
Guess who's back!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 09. 11. 18:29

Igen én is tudom, hogy hasonlít a GTA 4-re :D, kösz Luszie, hogy becsülöd a munkámat kösz ;).
@NoxiusEnterprise: Nem vettem szemétkedésnek sőt örülök az építő kritikának, bár ez nem igazán volt kritika, de nem baj :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 09. 15. 23:01

4 újabb küldetés, remélem, hogy tetszeni fog. üdv ;)

33. Küldetés: Drogpusztítás (Drug destruction)
Amikor a szomszéd elmenekült Róbertet felhívta Mario. Majd Róbert azt hazudta neki, hogy megölte őt. Mario megköszönte neki, hogy megölte a szomszédot. Majd újabb feladattal bízta meg, azt kérte tőle, hogy mennyen el egy kínai étterembe az E Burlington Ave utcába, ahol éppen drogot árulnak a kínaiak és megkérte, hogy ölje meg őket, a drogot pedig gyújtsa fel. Róbert elfogadta a feladatot és elindult az étterem felé. Amikor oda ért be ment az étterembe. A kínaiak megkérték, hogy távozzon, de Róbert nem tette, ezért fegyvert szegeztek rá. Róbert megölte őket majd felgyújtotta a drogot az étteremmel együtt. Amikor felgyújtotta az éttermet, akkor a rendőrök megérkeztem, Róbert megmenekült tőlük és visszament Marióhoz.
Jutalom: $5000

34. Küldetés: Ez csak üzlet (It's just business)
Róbert, amikor visszament Marióhoz, akkor Mario megjutalmazta, mert felgyújtotta az éttermet és a drogokat. Majd megkérte őt, hogy mennyen el a 1279 U.S. 6-os autópályához ahol van egy elhagyatott bolt, ahol üzletet szeretne kötni egy motoros bandával. Szóval annyit kért tőle, hogy üzleteljen velük, droggal, Róbert elfogadta a feladatot és elment ahhoz az elhagyatott bolthoz. Amikor oda ért akkor oda adta nekik a drogot ők pedig pénzt adtak neki. Ám ekkor a rendőrök megzavarták az üzletet. Róbert felszállt egy motorra és menekülni kezdett a rendőröktől. A rendőrök üldözni kezdték, szerencsére volt egy nagy ugrató, amit sikerült átugratnia így megmenekült tőlük.
Jutalom: $500000

35. Küldetés: FBI (FBI)
Róbert oda adta neki a félmillió dollárt, amit a motorosoktól kapott. Mario nagyon hálás volt neki, majd mondta, hogy számíthat rá, hogy kap majd tőle egy kisebb jutalmat és megkérte őt, hogy most távozzon. Róbert távozott, azonban megcsörrent a telefonja Mario szomszédja volt az, aki megkérte őt, hogy jöjjön Rockfordba a 431 South Pierpont Avenue utcába, mert szeretne vele találkozni, mert fontos dolgot szeretne neki mondani. Róbert azonnal elment oda. Amikor megérkezett egy piros kocsi volt ott és a piros kocsiban volt benne a szomszéd, oda hívta Róbertet. Róbert beszállt az autóba. Majd a szomszéd elmondta neki, hogy ő egy FBI ügynök és azt is elmondta neki, hogy Mario a Chicagói Maffia egyik tagja. Róbert a hír hallatán meglepődött. A szomszéd megkérte Róbertet, hogy ölje meg Mariót, Róbert elfogadta a feladatot. Amikor ki akart szállni az autóból a szomszéd adott neki egy fényképező gépet, amivel fényképezze le Mario holtestét. Róbert rábólintott és elindult Mario lakásához.
Jutalom: fényképezőgép

36. Küldetés: Bérgyilkos kapzsiság (Assassin Greed)
Róbert halkan beszivárgott Mario lakásába. Róbert a hangtompítósával lelőtte az őröket így észrevétlenül bement Mario szobájába, azonban Mario nem volt ott, hanem Róbert háta mögött volt és fegyvert szegezett rá. Majd követelte, hogy mondja el, hogy mit csinál itt. Róbert elmondta neki az igazat, Mario csak nevetett, de ekkor Róbert kivette a kezéből a pisztolyt és orrba vágta. Mario felfutott a tetőre. Róbert utána futott ám rázárta az ajtót. Így nem tudta őt elkapni, de ilyenkor kimászott az ablakon és felmászott a tetőre. Mario felvette a golyóállómellényét és Róbertre egy gránátot lőtt a gránátvetőjével. Róbert szétlőtte a gránátot. A gránát robbanása darabokra szedte Mario bal kezét és az egész testét és a robbanás sugarai lelökték őt a tetőről, amitől meghalt. Róbert megfogta a fényképezőgépet és lefényképezte a holtestet majd elvitte a fényképezőgépet a szomszédnak. A szomszéd nagyon hálás volt ezért adott neki egy ingatlant a 5035 West 25th Place utcában és 1 millió dollárt is. Róbert megköszönte és Mario házát is megkapta s egyben Mario fél millióját is megszerezte.
Jutalom: 5035 West 25th Place ingatlan, Mario háza $500000 és $1000000
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2012. 09. 16. 12:11

TheGTAKING írta:4 újabb küldetés, remélem, hogy tetszeni fog. üdv ;)

33. Küldetés: Drogpusztítás (Drug destruction)
Amikor a szomszéd elmenekült Róbertet felhívta Mario. Majd Róbert azt hazudta neki, hogy megölte őt. Mario megköszönte neki, hogy megölte a szomszédot. Majd újabb feladattal bízta meg, azt kérte tőle, hogy mennyen el egy kínai étterembe az E Burlington Ave utcába, ahol éppen drogot árulnak a kínaiak és megkérte, hogy ölje meg őket, a drogot pedig gyújtsa fel. Róbert elfogadta a feladatot és elindult az étterem felé. Amikor oda ért be ment az étterembe. A kínaiak megkérték, hogy távozzon, de Róbert nem tette, ezért fegyvert szegeztek rá. Róbert megölte őket majd felgyújtotta a drogot az étteremmel együtt. Amikor felgyújtotta az éttermet, akkor a rendőrök megérkeztem, Róbert megmenekült tőlük és visszament Marióhoz.
Jutalom: $5000

34. Küldetés: Ez csak üzlet (It's just business)
Róbert, amikor visszament Marióhoz, akkor Mario megjutalmazta, mert felgyújtotta az éttermet és a drogokat. Majd megkérte őt, hogy mennyen el a 1279 U.S. 6-os autópályához ahol van egy elhagyatott bolt, ahol üzletet szeretne kötni egy motoros bandával. Szóval annyit kért tőle, hogy üzleteljen velük, droggal, Róbert elfogadta a feladatot és elment ahhoz az elhagyatott bolthoz. Amikor oda ért akkor oda adta nekik a drogot ők pedig pénzt adtak neki. Ám ekkor a rendőrök megzavarták az üzletet. Róbert felszállt egy motorra és menekülni kezdett a rendőröktől. A rendőrök üldözni kezdték, szerencsére volt egy nagy ugrató, amit sikerült átugratnia így megmenekült tőlük.
Jutalom: $500000

35. Küldetés: FBI (FBI)
Róbert oda adta neki a félmillió dollárt, amit a motorosoktól kapott. Mario nagyon hálás volt neki, majd mondta, hogy számíthat rá, hogy kap majd tőle egy kisebb jutalmat és megkérte őt, hogy most távozzon. Róbert távozott, azonban megcsörrent a telefonja Mario szomszédja volt az, aki megkérte őt, hogy jöjjön Rockfordba a 431 South Pierpont Avenue utcába, mert szeretne vele találkozni, mert fontos dolgot szeretne neki mondani. Róbert azonnal elment oda. Amikor megérkezett egy piros kocsi volt ott és a piros kocsiban volt benne a szomszéd, oda hívta Róbertet. Róbert beszállt az autóba. Majd a szomszéd elmondta neki, hogy ő egy FBI ügynök és azt is elmondta neki, hogy Mario a Chicagói Maffia egyik tagja. Róbert a hír hallatán meglepődött. A szomszéd megkérte Róbertet, hogy ölje meg Mariót, Róbert elfogadta a feladatot. Amikor ki akart szállni az autóból a szomszéd adott neki egy fényképező gépet, amivel fényképezze le Mario holtestét. Róbert rábólintott és elindult Mario lakásához.
Jutalom: fényképezőgép

36. Küldetés: Bérgyilkos kapzsiság (Assassin Greed)
Róbert halkan beszivárgott Mario lakásába. Róbert a hangtompítósával lelőtte az őröket így észrevétlenül bement Mario szobájába, azonban Mario nem volt ott, hanem Róbert háta mögött volt és fegyvert szegezett rá. Majd követelte, hogy mondja el, hogy mit csinál itt. Róbert elmondta neki az igazat, Mario csak nevetett, de ekkor Róbert kivette a kezéből a pisztolyt és orrba vágta. Mario felfutott a tetőre. Róbert utána futott ám rázárta az ajtót. Így nem tudta őt elkapni, de ilyenkor kimászott az ablakon és felmászott a tetőre. Mario felvette a golyóállómellényét és Róbertre egy gránátot lőtt a gránátvetőjével. Róbert szétlőtte a gránátot. A gránát robbanása darabokra szedte Mario bal kezét és az egész testét és a robbanás sugarai lelökték őt a tetőről, amitől meghalt. Róbert megfogta a fényképezőgépet és lefényképezte a holtestet majd elvitte a fényképezőgépet a szomszédnak. A szomszéd nagyon hálás volt ezért adott neki egy ingatlant a 5035 West 25th Place utcában és 1 millió dollárt is. Róbert megköszönte és Mario házát is megkapta s egyben Mario fél millióját is megszerezte.
Jutalom: 5035 West 25th Place ingatlan, Mario háza $500000 és $1000000
Én tényleg nem szeretnék köcsögösködni (ezzel szemben fogok, ha úgy tetszik), de ezek a történetek a GTA IV, GTA VC, GTA SA és GTA III küldetéseiből teljes mértékben össze lettek ollózva. Ráadásul tényleg nem az én dolgom, de se helyesírásod, se a mondatszerkezeteid nem a legjobbak.
Amellett egy logikai baki, ha tényleg csak a lényegre akarok hivatkozni. MArio szomszédját csak életben hagyhattad. Tehát, maximum egy véletlenszerű találkozás lehetett volna belőle, ehhez képest egy konkrét történetet csináltál belőle, ami viszont már nem véletlenszerű találkozás, hanem küldetés. Itt a hiba: ha megölöd a szomszédot, akkor nem hal meg Mario?
Guess who's back!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 09. 16. 15:32

Kösz az építő kritikát :). Igen ha megöljük a szomszédot akkor Mario nem hal meg. Amúgy teljesen egyet értek veled, hogy vannak benne hibák, majd még változtatok rajta. üdv :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2012. 09. 16. 15:41

TheGTAKING írta:Kösz az építő kritikát :). Igen ha megöljük a szomszédot akkor Mario nem hal meg. Amúgy teljesen egyet értek veled, hogy vannak benne hibák, majd még változtatok rajta. üdv :)
Mellesleg én is szoktam ilyen történeteket írni, ha érdekel, átküldhetem neked őket e-mailen. A címem: [email protected]
Az enyém a képzeletbeli GTA V Episods from Los Santos első epizódja :)
Majd nemsokára jön a második is.
Guess who's back!

Válasz küldése