Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 02. 22. 12:06

Luszie írta:
2022. 02. 21. 18:47
Hát azért bugosabb a remaster, mert nem a rockstar csinálta. A Groove Street games-től ennyire telt (gondolom nekik nem kellett sokat perkálni anno, hogy csinálják meg a mobilportot, vagy eredetileg is csak ennyi volt a cél), a Rockstar meg komolyabban nem akar foglalkozni ezzel az egésszel. Ez összességében a Rockstarra nézve a legcikibb. Egy indie stúdióból senki nem vár sokat, egy no. 1. cégtől viszont elvárható lenne, hogy bugokat javít, ha az szükséges...
Persze, nem is a kis stúdióra haragszom, akik kb. 20 emberrel kellett hogy össze rakják ezt az egészet, valószínűleg ők mindent megtettek annak érdekében, hogy a képességeikhez és a kerethez képest a lehető legtöbbet kihozzák ebből az egészből. Plusz a mobilos portokkal a mai napig tök jól elvagyok, azok szerintem a mai napig simán megállják a helyüket a mobilos játékok között konkrétan minden téren. Itt elsősorban a TakeTwo volt a mocsok, utána meg a Rockstar (mert valszeg a T2 nem akart több pénzt meg energiát ebbe belefektetni elsősorban, míg a Rockstar lehet, hogy ennél azért többet akart volna kihozni ebből, ezt már sosem tudjuk meg), nem pedig a Grove Street Games. És tényleg nagyon ciki, hogy annyira leszarják, hogy utólag sem hajlandóak javítani, bár szerintem ez is elsősorban a kiadó vállalat vezetőségének a döntése, mert nem akarnak már pénzt meg személyzeti erőforrást rááldozni erre az egészre. Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy elvileg a T2 a R* fölött áll minden téren, így nyilván elsősorban a T2 vezetőség dönt a projektekről.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 02. 22. 22:07

Pedig a GS Games a leggyökérebb ebben az egészben. A stúdió vezetője gyakorlatilag a játékosok képébe röhögött Twitter-en a megjelenés után.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 03. 03. 17:58

Rockstar69 írta:
2022. 02. 22. 22:07
Pedig a GS Games a leggyökérebb ebben az egészben. A stúdió vezetője gyakorlatilag a játékosok képébe röhögött Twitter-en a megjelenés után.
Értem. Ezt nem tudtam, nekem nincs Twitterem. Vagyis van, csak valami idióta adminisztrátor képes volt a semmiért felfüggeszteni és akárhányszor próbálom akár a régi fiókomat vissza szerezni, akár újat csinálni egy másik email címemre, egyiket sem engedi. Szóval maradok a Facebook-Instagram duónál. Azok sem tökéletesek, de a Twitter eléggé nevetséges a fenti dolgok miatt. Visszatérve a témához, ha valóban beleröhögtek a játékosok képébe, akkor természetesen nem vonatkozik rájuk amiket eddig írtam, mert ennek fényében már ők is elég szemetek voltak a játékosokkal. Én eddig csak azt vettem alapul, hogy egy kicsi, alig húszfős csapat, akik nyilván nem tudtak mit kezdeni a rockstar segítsége nélkül ezzel a projekttel, az viszont elfogadhatatlan, hogy a stúdió vezetője egy ilyen produkció után még a játékosok képébe is nevet. Ebben az esetben viszont már a k**va anyjukat nekik is. :D
Ennek ellenére úgy láttam, hogy kiadtak hozzá új patchet az előzetes várakozásokkal ellentétben, tehát legalább foglalkoznak vele. Ha így haladunk, akkor mire lemegy az ára annyira, amennyit én is adnék érte, addigra talán már a bugok és hibák jelentős részét is teljesen kijavítjak, és akkor már pár ezer forintért egy korrekt ajánlat lesz a Remastered Trilógia.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 03. 03. 22:20

Nekem sincs Twitter-em, de ehhez nem is kell.
https://www.reddit.com/r/GTA/comments/q ... eted_this/
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 03. 13. 13:14

Jó, persze, tudom hogy ha nagyon utána akartam volna nézni már megtettem volna. Igazad van, tényleg szemét volt a Grove Strees Games is. Mondjuk a végeredményt tekintve teljesen mindegy hogy ki a szemét és ki nem, de most már én is tudom és látom, hogy itt mindenki szemét volt, akit csak fel lehet sorolni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 04. 13. 12:20

Az a vicc kategória, hogy bár kb. mindenki szerint szarul sikerült a remastered trilógia, mégis pikkpakk elkapkodják a boltok polcairól. Bemegyek 3 üzletbe is 3 különböző héten a Pólusba, mivel akciós a játék, gondoltam megnézem milyen (tudom tudom, én voltam az aki utálta leszólta stb. és ez így is van, de azért akármennyire is szar mégiscsak GTA, és azért valljuk be, a GTA5-nél még így is sok szempontból jobb játékokról beszélünk, plusz a kényelmesebb irányítás és a sok küldetés könnyebbé tétele, meg a stabilabb futás miatt sajnos-nem sajnos, akkor is ér valamennyit még ez a low effort kiadás is), de sehol nem lehet kapni dobozosan, konkrétan még 5 hónappal a megjelenés után is mindenhol elkapkodják. Na mindegy, azt hiszem ennek függvényében digitálisan fogom beszerezni, holnap hajnali 1-ig még akciós a PS storeban, mondjuk így sem olcsó, de már csak amiatt is kíváncsi lettem hogy milyen, mert a fizikai kiadást konkrétan viszik mint a cukrot, sőt mikor használt példányról kérdeztem mindhárom boltban azt mondták, hogy mindenki elégedett volt vele, senki nem vitte vissza és nem követelték vissza a pénzüket (pedig nem akciósan vették). Most vagy az van, hogy engem néztek hülyének annak ellenére, hogy mindegyik üzletben ismernek és törzsvásárló vagyok, vagy az emberek ingerküszöbe tényleg olyan alacsony, hogy minden hibája ellenére képesek húszezreket kiadni ezekért a játékokért és élvezik, nem érzik magukat becsapva. Mindenesetre a fanyalgásom ellenére ma nem kizárt, hogy digitálisan behúzom ezt a csomagot, akármilyen szar is. Most legalább jóval közelebb van a reálisabbnak tűnő 10k-s árhoz, mint a teljesen irreális 21k-hoz (MediaMarkt barátunk egyébként a lemezes verziókért prevgen konzol esetében 23k-t kérnek, ami tényleg nevetséges, de hát náluk nem is szabad vásárolni, csak érdekességképp írtam). Szóval nemsokára megnézem én is ezt a "csodát". A pálfordulásom egyszerű oka pedig egyrészt az unalom, mert konkrétan semmi játék nem jön, ami érdekelne, másrészt pedig a kedvezőbb akciós ár.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: totyak » 2022. 04. 13. 17:45

Rendeld meg online a dobozos verziót, úgy sem lesz drágább, mint a digitális és legalább a polcon lesz.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: brenor » 2022. 04. 19. 17:56

Ez a mod:

https://www.definitive-edition-project.com/vc-de

Sokkal jobb, mint az a felújított borzalom amit a Rockstar adott ki. Nekem eddig nagyon tetszik és több pc-s hibát kijavítottak. Ráadásul a grove street games több olyan hibát benne hagyott amire a modderek odafigyeltek. Képes a take two rockstar bíróság elé citálni azokat a moddereket akik sokkal jobb munkát végeztek, mint a grove street games. Mostanában nagyot csalódtam a rockstarban.

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: brenor » 2022. 04. 19. 19:33

Bugok a legkisebb probléma, nagyobb probléma a lelketlenség. Míg azok a modderek akik felújítják a trilógiát, játszhatóbbá teszik lelküket beleöntik, addig a rockstarék 20 fős csapatot alkalmaznak egy tök király trilógia felújítására, akik eddig csak mobil játékokat fejlesztettek, előveszik az unreal engine 4-t rábasszák a teljes játékot, bocsi trágár kifejezésért, de ezt nem lehet szebben leírni, mert szó szerint ezt csinálták és kiadják tripla A-s áron a gta 3 20. évfordulójára. Persze nem azzal a 20 fős csapattal volt a legnagyobb probléma, hanem a take two, rockstar pénzlehúzásával, akik szembeköpik saját szellemiségüket. Nem értik meg azt, hogy mitől lett olyan jó az a trilógia, és úgy látszik nem is akarják megérteni. Miért nem inkább moddereket alkalmaztak, ha már nem akarnak remaket csinálni?

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 05. 28. 11:56

totyak írta:
2022. 04. 13. 17:45
Rendeld meg online a dobozos verziót, úgy sem lesz drágább, mint a digitális és legalább a polcon lesz.
Végül hagytam a francba és megvettem digitálisan. Igazából semmit nem veszítettem vele, ugyanis a korábbi játékaikhoz, legutóbb ugye a Red dead 2-höz képest a Definitive Edition doboza semmit nem tartalmaz. Még egy gombkiosztást tartalmazó papír sem fért bele ahogy a neten láttam, ami elég nevetséges. Az RDR2-ben kaptunk egy komplett térképet és posztert is, mint ahogy anno a régi GTA-khoz meg az első RDR-hez is, itt azonban full üres, lényegében csak a helyet foglalta volna a polcon. Helyette inkább mást vettem lemezesen, aminek a dobozában legalább egy használati útmutató van, ezt meg megvettem digitálisan.
brenor írta:
2022. 04. 19. 17:56
Ez a mod:

https://www.definitive-edition-project.com/vc-de

Sokkal jobb, mint az a felújított borzalom amit a Rockstar adott ki. Nekem eddig nagyon tetszik és több pc-s hibát kijavítottak. Ráadásul a grove street games több olyan hibát benne hagyott amire a modderek odafigyeltek. Képes a take two rockstar bíróság elé citálni azokat a moddereket akik sokkal jobb munkát végeztek, mint a grove street games. Mostanában nagyot csalódtam a rockstarban.
Hát azt eddig is tudtuk és láttuk a videók alapján, hogy a modderek többet akarnak és többre is képesek puszta rajongásból szinte nulla büdzsével, mint a Rockstar a milliárdjaikkal. Sajnos ez van, a Rockstar is elkurvult, vagyis hát főleg a T2, a Rockstart meg húzták magukkal a mélybe. Az meg a nettó agyrém, hogy a moddereket még büntetik is.
brenor írta:
2022. 04. 19. 19:33
Bugok a legkisebb probléma, nagyobb probléma a lelketlenség. Míg azok a modderek akik felújítják a trilógiát, játszhatóbbá teszik lelküket beleöntik, addig a rockstarék 20 fős csapatot alkalmaznak egy tök király trilógia felújítására, akik eddig csak mobil játékokat fejlesztettek, előveszik az unreal engine 4-t rábasszák a teljes játékot, bocsi trágár kifejezésért, de ezt nem lehet szebben leírni, mert szó szerint ezt csinálták és kiadják tripla A-s áron a gta 3 20. évfordulójára. Persze nem azzal a 20 fős csapattal volt a legnagyobb probléma, hanem a take two, rockstar pénzlehúzásával, akik szembeköpik saját szellemiségüket. Nem értik meg azt, hogy mitől lett olyan jó az a trilógia, és úgy látszik nem is akarják megérteni. Miért nem inkább moddereket alkalmaztak, ha már nem akarnak remaket csinálni?
Összességében egyetértek, de szerintem azt azért megértették, hogy mitől volt olyan jó a trilógia, hiszen ezek a játékok 70-80%-ban ugyanolyanok felújítva is, mint 20 éve. Persze pont emiatt érthetetlen és szégyen az, hogy mai tripla A kategóriás árra lőtték be ezt a trilógiát, három játék ide vagy oda. Lelketlennek nem mondanám, inkább csak elkapkodott és low budget munkának, ez egyébként a legnagyobb baj az egésszel. Bár te PC-s vagy, szóval ez neked nem szól, de azt azért el kell ismerni, hogy az átdolgozott gombkiosztás és irányítás sokkal játszhatóbbá és kényelmesebbé tette a játékokat, mint amilyenek az eredetik voltak. És azért grafikailag is van fejlődés, még a mobil portokhoz képest is, de főleg az eredeti konzolos, PS2es és klasszikus Xboxos verziókhoz képest (nyilván a PC-shez képest nem). A fegyver és rádió kerék is fasza, és a járműben meg gyalog használható freecam is sokat dob az élményen. A Checkpoint rendszer sem rossz, bár a hosszabb összetettebb küldetésekben, mint a SA-ban a kaszinó rablás, igazán tehettek volna a küldetés közepére is egy checkpointot, hogy ne kelljen már full elölről kezdeni az egészet. Óriási bugokkal nem találkoztam, 1x robbantam fel taxistul a semmitől, illetve mindennaposak a kidönthető tárgyak felrepülése és betonba folyása ami elég gáz, de ennél durvább hibákkal nem találkoztam. Meg kell mondjam, minden fanyalgásom ellenére azért élveztem a játékot. A Vice City hatalmas élmény volt, persze a kivágott zenékért kár (na meg mert lusták voltak rendesen megcsinálni a rádió kereket úgy, hogy a számok nevét és előadóját is kiírja a csatorna alatt, ha már a GTA5-ről koppintottak), de összességében hangulatos volt, élveztem. A SA-t is majdnem végig toltam, csak ott a banda háborúkat a végén olyan nehézzé tették, hogy sehogyan sem bírom megcsinálni őket, szóval várok patchre (bár valszeg hiába) és majd utána befejezem. A GTA3 meg őszintén szólva sosem jött be igazán régen sem, most sem. Félreértés ne essék, nem a játék érdemeit akarom kétségbe vonni, de nekem túl régi és uncsi még így is. Persze egyszer majd kitolom ezt is.
Összességében tényleg sok szempontból gáz lett ez a felújítás, a teljes árát pedig sehogyan sem éri meg, de azért annyira nem lett katasztrófa, vannak jó megoldások és jobb pillanatok, valamint a modern irányítás és checkpointok miatt azok számára is élvezhető, akik már elfelejtették a 20 évvel ezelőtti irányítást és képtelenek vissza szokni, mint én. Kérdés, hogy fognak e még javításokat kiadni, mert bőven van mit javítani még most is, de ha nem engednék el, akkor néhány patch után már elég korrekt kis pakk lenne. Bár sajnos szerintem szokásukhoz híven ismét arcon köpnek és nem lesz több patch. Na mindegy, egyik szemem sír, másik nevet, mert élveztem a játékokat, de továbbra is azt mondom ennél jóval többet érdemelt volna mindenki.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 09. 21. 19:40

Bocs a dupla HSZ-ért, de lenne egy kérdésem eme "remekművel" kapcsolatban: csak én vagyok totál vak és béna, vagy a Remastered trilógiában tényleg nincs semmilyen opció arra, hogy kikapcsoljuk az automata mentést?! Ma este nekiültem egy kicsit szórakozni a Vice City-vel, gondoltam emlékeim szerint ebben automata mentés van, hát mivel úgyis csak hülyülni akarok fogom magam és kikapcsolom. Nézem a beállításokat, végig pörgetem őket, de sehol sem találok rá opciót. Mondom jól van, gondolom akkor a fő küldetések végig játszása után már akkor csak nem menti el a dolgokat. Erre jól elvagyok, belépek 1-2 mellék küldetésbe, hülyülök tovább, majd mikor betöltöm a mentést, már egy teljesen új helyen vagyok, nem ott, ahol korábban elmentettem. Ez csak azért baj, mert az ember sokszor csak leülne szórakozni egy Rockstar open world játékkal és nem akarja, hogy a baromkodása el legyen mentve. Itt akkor ezek szerint még arra is lusták voltak, hogy egy kapcsolót tegyenek az automata mentés mellé, vagy én voltam a béna? Köszi a válaszokat és segítséget előre is!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 09. 22. 20:15

Nem emlékszem már, hogy ki lehet-e kapcsolni, de mivel van manuális mentés, nem olyan nehéz ezt kiküszöbölni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 09. 23. 11:38

Rockstar69 írta:
2022. 09. 22. 20:15
Nem emlékszem már, hogy ki lehet-e kapcsolni, de mivel van manuális mentés, nem olyan nehéz ezt kiküszöbölni.
Én tegnap este is végigfutottam rajta, legalábbis a Vice City beállításain és ott nincs ilyen lehetőség sehol sem. Neten is utánanéztem és ott sem találtam róla semmit. Szóval még ezt is képesek voltak kispórolni. Tróger banda. Nem az a bajom, hogy nem lehet menteni, nyilván tudom hogy van manuális mentés. A gondom azzal van, amit egyébként le is írtam, hogy amikor szimplán csak szórakozni akarok, lövöldözni mászkáni gyökérkedni egyszóval olyan dolgokat amiket szerintem mindnyájan szoktunk egy Rockstar játékban, akkor én ki szoktam kapcsolni a mentést, mert nem akarom hogy a baromságomat mentse a játék, de itt erre nincs lehetőség, így ha játszom, elveszítek egy csomó pénzt meg fegyvereket a szórakozás közben, akkor a játék azt is elmenti, ha mondjuk véletlenül vagy direkt szórakozásból beülök pl. egy RC bandit versenyre, akkor ha azt teljesítem vagy ha csak kilépek már el van mentve ott a játék, felülírja a manuális mentésem ami elég idegesítő. De akkor ezek szerint erre nincs megoldás, fasza. Pedig a GTA4 óta, kvázi mióta először bekerült az automata mentés mint feature a Rockstar játékokba, mindig ki lehetett kapcsolni, pont azért hogy lehessen rendesen szórakozni. Itt még erre sem volt képes ez a szerencsétlen mobilos csapat, pedig nem gondolom, hogy ez egy akkora dolog lett volna. Szerintem a GPS útvonal integrálása nehezebb feladat programozásban, mint ez, na mindegy. Akkor innentől kezdve ha csak szórakozni akarok, odafigyelek még arra is hogy véletlenül se csináljak semmi olyasmit, amivel mentve lehet a játék akaratom ellenére. Bravó Grove Street Games, T2 és Rockstar.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 09. 23. 19:43

De mielőtt hülyéskedni akarsz mentesz egyet aztán, ha befejezted visszatöltöd. Nem kell ragaszkodni az automatikus mentéshez.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 09. 24. 10:33

Látom nem érted, amit mondok. Nem a mentés visszatöltéssel vagy magával a manuális mentéssel van a baj. Amit te most leírtál, azzal én tökéletesen tisztában vagyok. Ahogy korábban is írtam, bár ha ennyire nem értetted akkor tuti hülyén fogalmaztam és érthetetlenül, az a probléma, hogy hiába csinálok egy mentést, az autosave felülírja ha bármilyen melléktevékenységet csinálok a játékban a hülyéskedésen kívül, ezért nagy bajom az, hogy sehogyan sem lehet kikapcsolni. 20 különböző mentést meg csak emiatt nem akarnék csinálni, de úgy tűnik kénytelen leszek, hála a gyökér fejlesztőknek, akik képtelenek voltak egy szaros "autosave ON/OFF" két perc alatt lekódolható funkciót berakni a játékba, amire a Rockstar már 14 évvel ezelőtt és azóta is képes volt.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése