Általános társalgó

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2020. 03. 02. 19:02

Rockstar69 írta:
2020. 03. 01. 21:29
Ezt akartam én is írni, hogy platformtól is függ. Pl a Demolotion Man gondolom inkább a PC-seknek volt nehezebb. Egyébként így felnőtt fejjel már egyik GTA-ban sincs kihívás, 10 évvel ezelőtt meg azért megszenvedtem velük.
Hogy még fokozzam a szubjektivitást: nálam épp hogy PC-n volt pofonegyszerű a Demolition Man vagy a Bombs away. (hasonlóképp a Zero-s mellékküldetések.) Lehet ha kapnék egy kontrollert, ellennék vele fél napig. :D
De valóban nehéz lenne találnom nekem is pár küldetést, ami még sose sikerült első nekifutásra végigjátszáskor. ( Tuti hogy mindig elcsesztem legalább egyszer: a vice city-s Publicity Tour és a harmadik rész féle Exchange.)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 03. 11:08

Nekem is PC-n általánosságban könnyebb volt az összes rész, főleg az 3D éra játékai.
Az V is minden bizonnyal könnyebb lenne, de hát az konzolon sem okoz feltétlen bonyodalmakat. Annyi, hogy néhány küldetést nem túl egyszerű aranyra teljesíteni a joystick-os kameramozgás/célzás miatt. Az RDR-re kiváncsi lennék. Mondjuk ott is a PC-re voksolok. Azért ott sokkal kifinomultabbak az irányítási lehetőségek.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 03. 17:46

Én rohadtul nem tudom tolni mind a mai napig az oldschool részeket, de ez nyilvánvalóan az én problémám. :D Nyilván kis gyakorlással és ráfordított idővel könnyen el lehet sajátítani, akárcsak a GTA 5-öt és a többi, újabb vagy épp régibb játékot is. Más kérdés, hogy engem speciel hamar fel tudnak kúrni a régi részek, emiatt pedig már nem is tudom hány hónapja parkolópályára tettem a GTA Trilogy-t. :D Egyébként ezeknek a toplistás videóknak szerintem sincs értelme, bár pont emiatt sokszor ha nagyon hulla vagyok, megnézem őket, mivel nulla aggyal némiképp kikapcsol bármilyen baromság. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 03. 18:49

Kell hozzájuk egyfajta kitartás, és elköteleződés. Én tavaly nyáron vettem meg a Trilógiát, és bár azóta lement egy szemeszter, plusz nyáron külföldön voltam, azért az SA-t így is kitoltam, a platinához is csak 2 trófea hiányzik. Meg egyébként a III-ba meg a VC-be is belekezdtem... De való igaz... Nekem sincs azokhoz már annyi türelmem, mint régen gépen. Borzalmas a célzás. Annyira rossz, hogy egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyen célzással egyáltalán ki tudjam vinni a sztorit... Főleg a III esetében, ahol bizony nagyon is fontos, hogy merre lősz, és hogyan. Gépen is kellett egy kis idő, mire megszoktam a célzást (mert ugye a III-nál és a VC-nél ott is eléggé borzalmas, de azért még egy fokkal jobb, mint konzolon -egyébként ezeknél a régi részeknél látszik meg igazán a különbség a PC-s és a korábbi, konzolos verzió között: utóbbiak ugyanis eléggé fejletlenek egyes aspektusaikban) Azt meg ugye nem is kell hozzátennem, hogy az SA előtt még kameramozgás sincs a játékban, ezért az még egy nehezítő körülmény. Szóval.... jelenleg nekem sincs azokhoz a részekhez türelmem konzolon, de majd hátha, egyszer. Az SA-val megéri foglalkozni, mert az egy jóval könnyebben kijátszható rész a VC-nél és a III-nál is. (Oké, hogy mindkettő jóval rövidebb, de azok a küldetések fényévekkel nehezebbek, főleg a III-ban, ahol irtó könnyen meg lehet halni/fel lehet robbanni.)

Szóval, megértelek. De egyébként jó vétel volt, azóta már belepörgettem vagy 100 órát a 3 részbe...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 03. 19:21

Persze, az nekem sem volt kérdéses, hogy jó vétel volt, szimplán csak rengeteg idő és gyakorlás kell ahhoz, hogy megszokja az ember, pontosabban a manapság jóval könnyebb és kényelmesebb irányítású játékok után újra belejöjjön a hardcore-oldschool irányításba is. Engem speciel az amúgy valóban egyszerűbb SA is csomószor felbaszott, de ja, látszik, hogy valóban az a legkönnyebb még minden téren a 3 közül, hiszen az a legfejlettebb is abban az érában. De nekem még így is k**va nehéz, így hát fogalmam sincs, hogy mikor és hogyan fogom végigjátszani, pedig mindhármat szeretném kitolni előbb-utóbb (bár leginkább az SA-t, legkevésbé a 3-mat).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 03. 20:11

Én most elgondolkodtam azon, hogy vajon egy GTA III-as fizikával és célzással vajon az SA nehezebb lenne-e a III-nál. (Mert hogy a küldetések egyébként könnyebbek)
Ha a "gyorsan elfogyó élet" effektust nem applikáljuk az SA-ban, hanem csak belerakjuk a III "dodzsem" fizikáját és pontatlan, fejletlen célzási rendszereét a kameramozgás hiányával... Valószínűleg még így is a III lenne a nehezebb, de nem tudom. Ha van ilyen mod, kipróbálnám. Biztos borzalmas hatással lenne az SA-ra.... :D talán játszhatatlanná is tenné. De mindenképpen nehezítene rajta.

Egyébként én sok GTA összehasonlító/GTA evoluciós videót szoktam nézni. Utóbbinak van értelme, elsőnek nem annyira. Nem értem, miért akarunk egy 2013-as játékot egy 2001-eshez hasonlítani? Sok videós abba a hibába esik, hogy kiemeli, hogy "ebben és ebben a tekintetben mennyire fejletlen volt a GTA III, bezzeg a IV meg az V"... Közben meg elfelejtik azt, hogy jövőre lesz 20 éves az a rész, és egy nagy mérföldkövet jelentett a játéktörténelemben.

Ez nem kapcsolódik szorosan ahhoz amiről beszéltünk, szimplán csak azért írom le ezt, mert ha olykor felidegesít valamelyik régebbi rész, (pl a III), akkor ezeket kell szem előtt tartani. Én simán rage quit-telek, de utána "megbocsájtok" a játéknak, mert kevés olyan 20 éves játék van, amire egyáltalán pénzt költenék... :D és erre viszont költöttem, ami mutatja azt, hogy azért egy zseniális játékról van szó. Az, hogy egyébként eléggé körülményes benne igen sok dolog, az ilyenkor mellékes, bár a játék közben azért nem annyira. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 04. 18:01

Persze, megértem amit mondasz. Én is elsősorban tiszteletem jeléül, illetve nosztalgia miatt vettem meg a régi részeket, meg persze amiatt is, amit te is mondtál, tehát, hogy a hiányosságaik ellenére is mind a mai napig zseniális alkotások. Az összehasonlításnak akkor lenne értelme, ha nem a nyilvánvaló dolgokat hasonlítjuk össze, amiket a technológia fejlődése miatt nem lehet hibaként fölróni egy régebbi résznek, mint pl. a grafika, fizika, hangeffektek stb. mai szemmel nézve elmaradottsága az újabb részekhez képest. De pl. a hangulatot, atmoszférát, sztorit, esetenként a színészi játékot és úgy összességében az ezek által összegzett játékélményt szerintem össze lehet hasonlítani. Pl. ha nem nézem a rosszabb és nehezebb irányítást (amit a technológiai korkülönbség miatt nem illik nézni), akkor sokszor szívesebben ülök le a hangulat, zenék meg az atmoszféra miatt a GTAV helyett a San Andreas elé. Szóval én úgy érzem, hogy ezekben a bizonyos szempontokban igenis össze lehet hasonlítani a játékokat. Persze, ha a grafikát/fizikát akarja valaki összehasonlítani, azt tényleg nem értem, és nem is tartom jogosnak.
Amúgy ha végzek a sulival, nyáron igyekszem rávenni magam, hogy az általad is említett hiányosságok ellenére is nekiessek a klasszikus részeknek, mert ahogy te is írtad, minden bosszantó probléma ellenére megkerülhetetlen és zseniális játékokról van szó.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2020. 04. 01. 14:45

It's all down south now.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 04. 01. 21:40

A GTA IV óta még nem unták meg. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 04. 02. 11:16

Jó kis klasszikus április elseji tréfa. :D :D :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2020. 12. 11. 19:49

It's all down south now.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 12. 11. 22:05

XDDD
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 12. 12. 00:53

Na ez tényleg hatalmas! :D :D :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2020. 12. 28. 18:12

http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/ ... 706416.jpg

Érdekesség: A GTA LCS-hez mellékelt Liberty Tree újságból kiderül, hogy a 3D univerzum Liberty Cityjében 2001-re betiltották a motorkerékpárok használatát. :lol:
It's all down south now.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 12. 28. 22:25

Durca! Gondolom utalás arra, hogy a III-ban nem voltak motorok. Most szerezted be?
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése