Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 09. 25. 07:43

Értem miről beszélsz, ezért írtam le hogy lehet ezt megoldani. Nem kell 20 különböző mentést csinálnod, felülírhatod az előzőt. Az automatikus mentés pedig csak az automatikus mentést írja felül.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 09. 25. 12:48

Ja így már értem. Hogy őszinte legyek, sosem bűvészkedtem túl sokat egyik játékban sem ezzel a több mentéses dologgal, emiatt nem értettem elsőre, hogy mit akarsz mondani. Szinte mindenhol csak egy mentésem volt, az automata mentést meg ahol lehetett ki szoktam kapcsolni a második végigjátszásnál legkésőbb. Mondjuk ez sem valami kényelmes megoldás, még mindig jobb volna ha az autosave-et lehetne kikapcsolni, de hát ez van. Amúgy csak kíváncsiságból kérdezem, de végül is kijött már mobilra is a remastered trilógia? Mert úgy emlékszem volt róla szó, hogy szintén UE-ben csinálnak egy kvázi újrakiadást a mai korszerűbb mobilokon is, csak asszem az végül csúszott a botrányos PC-s és konzolos verzió miatt. Mondjuk lehet jobb lenne, ha a mobil verziót inkább elkaszálnák, teljesen jól futnak a korábbi verziók is, és bár nem UE4 alatt mennek, de az eredeti pcs és konzolos verzióknál még így is jóval szebbek.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 09. 25. 20:53

Jó kérdés, hogy mikor jön ki, ha kijön egyáltalán.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 09. 26. 12:54

Hát ebből szerintem sem lesz már semmi, bár elnézve a nagygépes verziókat, hogy még most is milyen bugosak és valszeg már örökre így is maradnak, mivel sem a Rockstart, sem a szar kis mobil csapatot nem érdekli az egész, így nem is baj, ráadásul a mobilos verziók mai napig korrektek szerintem. :D Szóval nem fog hiányozni, ha végül mégsem jelenik meg. Egyébként ha már remastered megjelenések, a múltkori hackertámadás során elvileg kiszivárogtak fájlok és infók egy GTA4 és Red Dead Redemption 1 remasteredről, illetve arról, hogy ahogy azt a korábbi pletykákban is állították, tervben voltak és a fejlesztést is megkezdték, de a szivárgás is megerősítette, hogy a projekteket végül törölték a Remastered Trilógia cirkusz miatt, legalábbis egyelőre. Mondjuk az tudtommal nem derült ki, hogy az eredeti tervek szerint ezt a Rockstar csinálta volna, vagy egy másik stúdió, bár sanszos hogy a trilógia bukása után már nemigen kapnak komolyabb megbízást a Grove Street Games-nél. :D Szerintem amúgy a GTA6 kiadása után maga a Rockstar úgyis visszatér ezekhez a projektekhez, aztán majd pár év múlva ha ismét kell nekik a pénzünk, majd szépen kiadják azokat is, viszont a remastered trilogy után remélhetőleg már egy sokkal jobb minőségű tényleges felújítást kapunk.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 09. 26. 20:04

Valahol azt olvastam, hogy 2023. március 1-e előtt tervezik kiadni, szóval lehet, hogy decemberben jön, ahogy a többi mobilos GTA.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 09. 27. 17:04

Aha. Mondjuk remélem a korábbi telefonos verziókkal nem merik megtenni a nagygépes verzió bukása után azt, hogy az eredeti részeket elérhetetlenné teszik. Bár amekkora gyökér a T2, simán benne van, hogy képesek még egyszer eljátszani ezt. :D Mindenesetre nagyon szakadnék, ha így lenne. :D Bár szerintem a hackertámadás, meg a nagygépes verzió fogadtatása miatt nem valószínű, hogy megjelenik decemberben, jövő márciusig, vagy úgy egyáltalán valaha. Mondjuk amekkorát zakóztak a PC/konzol verzióval, szerintem a T2-nek inkább le kellene fújnia a projektet, nem lenne valami jó nekik sem, ha a szivárgások és a korábbi verziók bukása után most még a telefonos fronton is felsülnének. Elvileg sok pénzt bukott a szivárgás után a T2. :insecure:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 09. 27. 20:50

Nem zakóztak nagyot, nagyon sokat adtak el belőle.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 10. 09. 11:37

Ja nem is úgy értettem, azt tudom, hogy vitték mint a cukrot, nem véletlenül nem tudtam belőle lemezes példányt szerezni boltban akárhány helyre is bementem anno. Arra gondoltam, hogy a kritikusoknál és a játékosok/rajongók többségénél azért összességében inkább leszerepeltek a trilógia definitive editionnel és ennek elég sokan hangot is adtak amit ők is láttak, bár jogos amit mondasz, mert őket az már régestova nem érdekli, hogy a vásárlók meg a videojátékos média elégedettek e a termékkel vagy sem. Ami elég szomorú és szégyen rájuk nézve, de ez van.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 10. 11. 20:36

Valószínűleg ők csak az anyagikat nézik. Remélem azt a következtetést vonják le, hogy az alap ötlet jó, csak nem ártana tartani a Rockstar minőséget. De lehet arra jutnak, hogy bármilyen szart kiadhatnak, úgyis viszik, mint a cukrot.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 10. 12. 11:06

Én is attól tartok, hogy az utóbbi lesz, az a reálisabb sajnos az elmúlt évek tapasztalatai alapján, főleg a T2 részéről, aztán mivel övék a Rockstar, sajnos azt fogják csinálni, amit Zelnickék mondanak, mert nincs más választásuk, max csak az hogy lelépnek, mint Lazlow, Benzies meg az egyik Houser gyerek. Bár alapvetően nem annyira támogatom az újrakiadásokat (főleg nem az új ötletekkel szemben), legyen az sima újrázás, remastered vagy remake, de nagyon régi játékok esetében, és akkor ha mai szintre vannak felhúzva (lásd Resident Evil 2-3 remake, vagy a Mafia első részének definitive editionje), olyankor azért én is úgy gondolom, hogy az alap ötlet jó és érdemes lenne megcsinálni a felújítást, csak hát nem olyan gagyi "minőségben", mint a trilógiánál. Bár a hírek szerint hiába fogyott jól a GTA Trilógia remastered, az eredetileg betervezett GTA4 meg Red Dead Redemption remasteredeket elvetették, de lehetséges, hogy nem a trilógia fogadtatása miatt, hanem csak a GTA6 fejlesztése érdekében, ez nem derült ki a pletykákból, meg a hacker támadásból sem tudtommal.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2023. 01. 01. 15:41

Közben leszedtem a legfrissebb patchet a San Andreas-hoz is, én kis naiv el is hittem, hogy ez most rendbe tette a játékot végre így cirka bő egy évvel a megjelenés után, játszom is szépen nyugodtan, teljesítem a HP szint növelése érdekében mind a 12 szintjét a mentős mellékküldetésnek, össze is szedtem vele egy kis zsét, gondoltam veszek egy új ingatlant és majd ott mentem el a játékot, aztán kilépek. Megveszem a házat, bemegyek, erre 15 percen keresztül blackscreen, lefagyott az egész játék. Újraindítás után a mentős kihívás előtt mentett csak, így szépen állhatok neki ismételten az egésznek. :@ :@ :@ Ez egyszerűen hihetetlen! Mégis mi olyan nehéz akár a Rockstarnak, akár a szar kis mobilos pancser csapatnak abban, hogy ennyi patch után végre normalizálja az automata mentési rendszert, illetve hogy egy alap funkció, vagyis egy frissen vásárolt ingatlanba való belépés után ne fagyjon le a rohadt játék?! Eszem megáll! Végre kiadtak egy olyan verziót az eredeti trilógiából, aminek modernizálták és ezzel leegyszerűsítették az irányítást plusz habár nem lett egy szépség de a mai szemmel nézve már elég ocsmány grafikán is javítottak egy kicsit hogy az ember ne szédüljön tőle a sok modern játékból való visszatérés után, illetve hogy azok számára is játszható legyen a játék akik nem tudnak vissza szokni a klasszikus kontrolleres irányításhoz és a checkpoint rendszert is igénylik, erre ennyire bénán oldják meg, hogy bő egy év után sem lehet normálisan játszani a tetves játékukkal, mert még egy rakás patch után is lefagy a semmitől, illetve az autosave is van de minek, mert úgysem működik úgy, ahogyan kellene! -.- -.- -.- Így az ember hiába próbálná szeretni az egyébként remek játékot, egyszerűen teljesen elveszik a kedvét ezekkel a marhaságokkal, amikre simán oda lehetett volna figyelni, lehetett volna javítani és egyáltalán nem került volna nekik se sok pénzbe se sok munkába! És még így sem képesek kiadni egy új játékot már lassan fél évtizede, hogy még a remasterek is amiket kiadnak teljesen játszhatatlanok valamiért. Nem baj, a GTA6 ha végre méltóztatik elkészülni majd lesz 40-50k...
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2023. 11. 30. 11:42

December 14-én mégis megérkezik a gta trilogy the definitive edition android és ios telefonokra és táblagépekre, a netflix előfizetők számára méghozzá extra költségek nélkül, így a tvs netflix appbol egy kontroller segítségével lesz játszható, míg mobilon a netflix appban és a play áruházban illetve appstoreban/Apple storeban lesz elérhető, illetve az említett elofizetes mellett ingyenesen letoltheto és játszható.

https://www.ign.com/articles/three-gran ... next-month
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2024. 01. 18. 10:34

Játszhatóbb és szebb mint az eredeti definitive. Netflix előfizetőként mindhármat kipróbáltam még megjelenéskor.
Aki nem játszott ezzel a kiadással, azoknak ezt a ajánlom a konzol/PC verziók helyett.... vagy inkább az eredeti verziókat, azokat nem veri semmi. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2024. 02. 28. 16:58

Én még nem próbáltam ki őket, de majd rájuk nézek. Nem csoda egyébként, ha a telefonos verziók annyival jobbak mint a nagygépes változatok, hiszen eleve egy mobilos játékokra specializálódott csapat csinálta őket. :D Azért az már tényleg ciki lett volna számukra is, ha hazai pályán is felsültek volna. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2024. 03. 06. 15:16

Nem emiatt jobb, hanem mert szimplán javítottak több olyan hibát, amelyek az első verziós DE-ben még benne voltak (pl.: színek).
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése