Általános társalgó

Társalgások a sorozat negyedik fő epizódjáról.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 09. 10. 11:10

Igen, akkor ezek szerint fake volt, semmi több.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 09. 10. 21:12

Jó tudni az igazságot. Örülök, hogy végre most már tudom, hogy miért nem vették ki a zenéket konzolokról.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 29. 14:52

Boldog 11. születésnapot, Grand Theft Auto IV!
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 06. 13:17

Utólag is boldog szülinapot, GTAIV! Tudom, ezt kb. minden évben megírom, de akkor most is: bár sosem volt a legkedvencebb GTA részem, a top3-ban mindig is benne volt és benne lesz, minden apróbb hiányossága ellenére egy fergeteges játék lett, amelyet egy időszakban orrvérzésig játszottam Xbox360-on. Úgyhogy isten éltessen GTAIV, ha már remastered-et valószínűleg nem kapunk belőled, legalább abban reménykedhetünk, hogy a PS5 visszafele kompatibilitása nemcsak a PS4-es, hanem a PS3-mas játékokra is érvényes lesz, és akkor újra meg lehet venni ezt a remek játékot majd PS5-re! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 05. 06. 17:02

Hát, nem hinném, hogy a visszafelé kompatibilitás a PS4-nél tovább mutatna. Vagy, ha mégis.. a GTA IV úgy mutatna PS5-ön, mint az LCS és VCS PS3-on: undorítóan.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 06. 18:22

Hát azért ne írjuk még le teljesen azt, amivel állítólag készül nekünk a következő PS. ;)
De persze majd meglátjuk! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 06. 21:21

Azért nem ártana neki egy remaster, mert mai szemmel nézve már nem olyan szép. Legalább, ha egy PC-s szintre felhúznák már az is sokat dobna rajta.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 08. 15:50

Rockstar69 írta:
2019. 05. 06. 21:21
Azért nem ártana neki egy remaster, mert mai szemmel nézve már nem olyan szép. Legalább, ha egy PC-s szintre felhúznák már az is sokat dobna rajta.
Ja, egyetértek. Emlékszem, anno mielőtt eladtam volna az Xboxomat meg mielőtt az teljesen tönkrement volna, 2016 nyár eleje-közepe felé újra elővettem kicsit a GTAIV-t és akkor láttam csak igazán, hogy mennyire "csúnya" már. A látótávolság borzalmas, sok dolog ami amúgy nem is volt olyan messze, pocsékul el volt mosódva, és összességében valóban nem volt már olyan szép. Persze ez a korral együtt jár sajnos. A remaster verzió elég jó lenne, más kérdés azonban, hogy nem biztos, hogy lesz. Én legmélyen még mindig reménykedem abban, hogy a Sony a PS5 sokat emlegetett visszafelé kompatibilitásával valami igazán nagyot akar és fog húzni, amely azt is jelenti, hogy a PS4-es játékok mellett a PS3-mas nagyobb klasszikusokkal is kompatibilis lesz a masina. Erre személy szerint azért látok némi esélyt, mivel mind a PS3, mind a PS4 blueray lemezekre lett specializálva/blueray olvasóval lett szerelve, és minden PS3/PS4 játék blueray lemezre lett írva, az azonos adathordozót figyelembe véve tehát talán nem lenne lehetetlen megoldani ezt a dolgot. Persze még a PS5-öt be sem jelentették, szóval nagyon korai ezen diskurálni. Szerintem a Rockstar sajnos lusta lesz ebből remaster-t készíteni, bár ha nagyon kelleni fog nekik a pénz (amire azért a már lassan 6 éve elsöprően sikeres GTA Online-t nézve nincs sok esély), akkor talán ráveszik magukat, hogy készítsenek egy remaster-t a GTAIV-ből. De ki tudja, mi lesz, egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy annak, aki nosztalgiázásra vágyik a GTAIV-gyel, az a legkézenfekvőbb megoldás, hogy vesz egy régi X360-at vagy PS3-mat, melyek ára most már biztosan elég alacsony.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 08. 21:11

Az a baj, hogy a PS3 viszont teljesen más architektúrára épül, mint a PS4 szóval a meghajtó a legkisebb gond itt. Bár engem annyira nem izgat, mert megvan a PS3, viszont PS2-es játékokkal jó lenne játszani.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 12. 14:45

Értem, de ki beszél most a PS4-ről? :D Arról tudtuk eddig is, hogy semmilyen korábbi géppel nem kompatibilis, viszont a PS5 nagy valószínűséggel erre fog építeni, legalábbis ha hihetünk a pletykáknak. Szerintem ennyi fejlesztés után megoldható lenne, a rendszer architektúrájától függetlenül, mivel a játékok futtatásához csupán az oprendszer optimalizálása és a lemezmeghajtó beállítása szükséges.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 12. 21:36

Te beszéltél a PS4-ről, azt hiszem ebben mind a ketten megegyezhetünk. :D Én csak azt mondtam, hogy a meghajtó számít a legkevésbé, mivel ezek a formátumok mindig kompatibilisek visszafelé. Egy DVD lejátszó lejátszik CD-t is, egy Bluray lejátszó DVD-t meg CD-t is, stb. (A PS3 pl viszi a PS1-es játékokat, hiába CD-n jelentek meg, a PS2-es játékokat viszont nem, azok pedig DVD-n vannak).
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 14. 13:10

Vágom, de végeredményben simán megvalósulhat a több konzolgenerációra vonatkozó visszafelé kompatibilitás, mivel a meghajtó megvan, ezért igazából csak szoftveresen kellene nagyot alkotni ahhoz, hogy a PS5 az összes korábbi formátumú PS játékot elvigye. :D Szóval a lényeg az, hogy a PS5 ezzel nagyot tudna szakítani, ráadásul az újabb generációváltásnál nem is kell eladni a régebbi játékokat, ha a PS5-ön úgyis futnak majd. És amennyire reklámozzák a PS5 visszafelé kompatibilitását, elég esélyesnek tartom, hogy ezt megvalósítják. Ha más miatt nem is, amiatt mindenképp, mert ezen kívül olyan nagyot nem is tudnának már alkotni szerintem. Ez egy olyan dolog lenne, ami miatt bárki eladná a korábbi PS konzolját, és lecserélné az újra, mivel jobb minőségben, stabilabb futással tudna játszani egy Tekken 5-öt, egy Gof of War Ascension-t és egy Red Dead 2-őt, mindezt egyetlen konzolon, anélkül, hogy a régi kedvenceket el kellene adni, vagy csak azok miatt megtartani a régi, sokat használt, valószínűleg többször is elromlott konzolt.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2019. 05. 24. 10:11

dani.szentgali írta:
2018. 09. 10. 11:10
Igen, akkor ezek szerint fake volt, semmi több.
Nem volt fake. Valóban eltávolítottak igen sok zenét a GTA IV-ből a lejárt licenszek miatt.

Itt dokumentálják is a játékosok, hogy mik kerültek eltávolításra. :)

https://gtaforums.com/topic/908139-iv-s ... /#comments

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 06. 02. 11:25

Ja, aha, értem. Hát, nekem már lassan három éve nincs meg a GTAIV, szóval nem igazán tudok nyilatkozni ezzel kapcsolatban. :D Mndenesetre én személy szerint nem szerettem olyan sok számot/rádióadót a GTAIV-ben. Persze a Liberty Rock Radio, illetve a Classics rap rádió, meg ennek a modernebb párja, aminek a nevére már nem emlékszem, azok elég sokszor pörögtek, de pl. a Vladivostok FM és a hozzá hasonló adók nem igazán érintettek meg. Persze ez ízlések és pofonok kérdése. :) Mondjuk a zenék - annak ellenére, hogy nekem nem tetszett a nagy részük - elég hangulatosak voltak a játékélmény szempontjából. Kár, hogy utólag kiveszik az ilyeneket. Emiatt is hiányzik még mindig a PS2-es éra, amikor nem volt még internetkapcsolat, és emiatt utólag nem tudták sem fizetős DLC-kel, sem lejárt licences problémával megváltoztatni a játékok összetételét. Ebből a szempontból (is) azok voltak az igazán szép idők. :cool:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 06. 02. 14:04

Szép az most is, csak más. :)
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése