Általános társalgó

Társalgások a sorozat negyedik fő epizódjáról.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 06. 05. 17:13

Hát a technológiai vívmányok pozitív aspektusait tekintve mindenképp igazad van. :D Meg az ingyenes tartalmakkal nincs is akkora gond, inkább csak azokkal, amikért rá kell fizetni az amúgy sem olcsó alapjátékra a teljes élményért cserébe.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2019. 06. 06. 23:41

Az a Depth of Field, meg a Motion Blur, stb, az akkori korszak elvárásainak pont megfelelő volt.

A vicces az, hogy minimális erőfeszítéssel olyanná teheted a GTa IV-et, mintha csak ma adták volna ki :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 06. 07. 11:29

Óh, a jó kis GTA IV.... Sosem adják már ki PS4-re. :( Szerintem már vagy 5 éve nem játszottam vele....: ( *elmorzsol egy krokodilkönnyet*
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 06. 07. 21:54

dani.szentgali írta:
2019. 06. 05. 17:13
Hát a technológiai vívmányok pozitív aspektusait tekintve mindenképp igazad van. :D Meg az ingyenes tartalmakkal nincs is akkora gond, inkább csak azokkal, amikért rá kell fizetni az amúgy sem olcsó alapjátékra a teljes élményért cserébe.
Szerintem olvass utána, hogy mennyibe kerül ma a játékfejlesztés. Kb több, mint 40k-t kéne fizetned egy AAA-s játékért, hogy valóban kifizesd a költségeit. Ha ennyiért adnák jó eséllyel kevesebben vennék meg. Szóval valahogy be kell hozni a különbözetet. Ezért vannak DLC-k meg mikrotranzakciók. Szóval elég erős ingyen elvárni ezeket, főleg olyan tartalmas DLC-k esetében, mint amik a GTA IV-hez készültek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 06. 16. 12:02

Shotgun írta:
2019. 06. 06. 23:41
Az a Depth of Field, meg a Motion Blur, stb, az akkori korszak elvárásainak pont megfelelő volt.

A vicces az, hogy minimális erőfeszítéssel olyanná teheted a GTa IV-et, mintha csak ma adták volna ki :D
Hát ja, manapság már kismillió program és mod van, amivel kb. mai játékká lehet varázsolni a GTAIV-et. De amúgy igazad van, az akkori kornak tökéletesen megfelelt, én sem ezt mondom, csak anno amikor 2016 nyarán kb. 3 év kihagyás után vettem elő, akkor azért eléggé látszott már rajta a kora, legalábbis konzolon. PC-n nyilván alapból szebb, illetve ahogy mondtam, rengeteg mod van, amivel szebbé lehet tenni, sőt még a mai kor elvárásainak is megfelelővé lehet tenni a GTAIV-t. :)
Luszie írta:
2019. 06. 07. 11:29
Óh, a jó kis GTA IV.... Sosem adják már ki PS4-re. :( Szerintem már vagy 5 éve nem játszottam vele....: ( *elmorzsol egy krokodilkönnyet*
Én amint írtam, 2016 nyarán toltam utoljára, de nekem is hiányzik azért. Amúgy lehetséges, hogy mivel a több mint 3 éves laptopommal már vannak gondjaim, illetve játékra alapból alkalmatlan, így elképzelhető, hogy most nyáron összerakok magamnak egy asztali gépet (valószínűleg majd a ti segítségeteket is kérni fogom hozzá a megfelelő fórumtémában), amit igyekszem jó alkatrészekből megalkotni, szóval az már alkalmas lesz játékra is, nemcsak netezésre mint a jelenlegi laptop, és akkor megveszem majd rá a GTAIV-et. :)
Rockstar69 írta:
2019. 06. 07. 21:54
dani.szentgali írta:
2019. 06. 05. 17:13
Hát a technológiai vívmányok pozitív aspektusait tekintve mindenképp igazad van. :D Meg az ingyenes tartalmakkal nincs is akkora gond, inkább csak azokkal, amikért rá kell fizetni az amúgy sem olcsó alapjátékra a teljes élményért cserébe.
Szerintem olvass utána, hogy mennyibe kerül ma a játékfejlesztés. Kb több, mint 40k-t kéne fizetned egy AAA-s játékért, hogy valóban kifizesd a költségeit. Ha ennyiért adnák jó eséllyel kevesebben vennék meg. Szóval valahogy be kell hozni a különbözetet. Ezért vannak DLC-k meg mikrotranzakciók. Szóval elég erős ingyen elvárni ezeket, főleg olyan tartalmas DLC-k esetében, mint amik a GTA IV-hez készültek.
Nyilván ha a fejlesztők oldaláról nézzük a dolgokat, akkor megint más a helyzet, ebben egyetértünk. Csakhogy én önző módon többnyire a vásárló szemszögéből nézem a helyzetet, akikkel szemben meg sokszor kicseszés a DLC meg mikrotranzakció. A GTAIV DLC-ji lehet, hogy tartalmasak, csakhogy elég rövidek, gyorsan ki lehetett őket pörgetni, illetve néhány fegyver meg minijáték kivételével nem adtak túl sok pluszt az alapjátékhoz. DE abban igazad van, hogy pl. egy EA vagy Ubisoft féle DLC-hez vagy mikrotranzakciókhoz képest ég és föld a különbség a GTAIV-hez megjelent tartalmakhoz képest. Így, ahogy a Rockstar meg még pár kiadó csinálja, úgy azért van némi létjogosultsága a DLC-knek, ezzel nincs gond. Bár ha jobban megnézed, azért a tripla A játékok ára is eléggé durván megemelkedett az utóbbi években, nyilván a megemelkedett előállítási költségeknek köszönhetően. Azért a 40k eléggé durva lenne egy videojátékért - ezt megint csak a vásárló szemszögéből mondom, nem a fejlesztők és a viszonteladók perspektívájából. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 06. 16. 21:43

Egy darabig nézheted a vásárló szemszögéből, de hosszútávon nem igazán, mert ha nem tudnak pénzt keresni egy játékkal, akkor elkaszálják. A 40k nyílván sok lenne mindenkinek, ezért kell valahogy behozni a különbözetet. Egyébként ajánlom neked az Otherside-ot, ott rálátsz egy kicsit a másik oldalra is.



Én így konzol mellett a helyedben nem költenék PC-re, mármint olyanra, ami játékra kell. Én is akartam, pár hónapja CBool össze is állított egy gépet, ami majdnem 200k lett volna videókártya nélkül, és ez még nem is az a szint, hogy fullosan visz minden játékot. Szóval egy jó gépre kell kb 300k, aztán pár év múlva meg lehet fejleszteni. Szóval elég drága mulatság.
Gyenge napok vannak...

Avatar
84869298010813
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. 11. 07. 11:02

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: 84869298010813 » 2019. 06. 24. 15:58

Sziasztok! Lenne egy valószínűleg buta kérdésem. Szóval 100%-ra szeretném kitolni a GTA IV-et, soha korábban nem próbáltam még, csak magát a fő sztori szállt játszottam szét. Szóval az lenne a kérdésem - mivel ugye több pontot is felkínál a játék választási lehetőségeket -, hogy van-e olyan hogy bizonyos dolgokkal kizárom magam a küldetésekből és így nem tudom teljesíteni a 100%-ot, pl. megölök egy karaktert aki később küldit adna ami beszámít a %-ba. Csak azért kérdem, mert régen a GTA III esetében volt rá lehetőség hogy bizonyos sztori szálltól elvágd magad. Még 1x bocsi ha hülye kérdés volt/valahol megvan válaszolva, ez esetben töröljétek a kommentet nyugodtan.

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2019. 06. 24. 17:11

84869298010813 írta:
2019. 06. 24. 15:58
Sziasztok! Lenne egy valószínűleg buta kérdésem. Szóval 100%-ra szeretném kitolni a GTA IV-et, soha korábban nem próbáltam még, csak magát a fő sztori szállt játszottam szét. Szóval az lenne a kérdésem - mivel ugye több pontot is felkínál a játék választási lehetőségeket -, hogy van-e olyan hogy bizonyos dolgokkal kizárom magam a küldetésekből és így nem tudom teljesíteni a 100%-ot, pl. megölök egy karaktert aki később küldit adna ami beszámít a %-ba. Csak azért kérdem, mert régen a GTA III esetében volt rá lehetőség hogy bizonyos sztori szálltól elvágd magad. Még 1x bocsi ha hülye kérdés volt/valahol megvan válaszolva, ez esetben töröljétek a kommentet nyugodtan.
Szia! Rég volt már, hogy megcsináltam a 100%-ot, de nekem úgy rémlik, hogy nem volt abból gond, ha az egyik, vagy a másik lehetőséget választottam. Továbblépett a játék és onnan számolta a %-t. Emlékeim szerint ezzel nem tudsz hibázni.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 06. 24. 21:34

Szia! Csinálhatsz bármit, megtudod csinálni a 100%-ot. Nem hibázhatod el.
Gyenge napok vannak...

Avatar
84869298010813
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016. 11. 07. 11:02

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: 84869298010813 » 2019. 06. 25. 17:43

Köszi a válaszokat.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 07. 15:53

Rockstar69: Jaja, én is nagyon filózok rajta pont emiatt. Bár azért én rácáfolnék kicsit arra, hogy 300k-nál kezdődnek az igazi gamer PC-k. Max. a gamer laptopok kerülnek annyiba, vagy legalább is onnan indulnak, ez tény. Azonban ismerősömnek van egy 170k-s gépe (maga a gép került annyiba videokártyával és minden belső hardveres dologgal+házzal együtt, mindennel együtt kb. olyan 235k volt összesen) és hiszed vagy sem, ha nem is ultrán, de médium beállítások mellett konkrétan bármilyen régi vagy új játékkal megbirkózik stabil 60 fps mellett. Ami már azért elég jó fegyvertény lehet egy jelen generációs konzollal szemben, amelyen a fifa és egyéb sportjátékok, néhány multiplayer fps játék és 1-2, többnyire sport vagy autosport jellegű exkluzív játék kivételével semmi nem fut 30 FPS-nél magasabb képkocka számon, sőt az igényesebb játékok mellett (RDR2) már azt is sokszor képtelen tartani. Szóval kicsit rosszul fogalmaztam, amikor azt írtam, hogy mindenképp egy high-end gamer PC kellene, ez egyrészt túl drága lenne, másrészt nem is használnám ki a konzol mellett, viszont haverom konkrétan annyiért vett egy játékra nem is tökéletes, de abszolút alkalmas és megfelelő PC-t, mint amennyiért én vettem oprendszer meg konkrétan minden nélkül egy 3 év után közel használhatatlan, játékok szempontjából abszolút alkalmatlan laptopot, aminek aztán az alkatrészeit még csak ki sem lehet cserélni, mert már minden integrált. Ettől függetlenül még én sem döntöttem el teljesen ezt az egész dolgot, de most már szerintem ne OFF-oljunk ezzel, inkább a megfelelő fúrumtémába helyezzük át a PC-vel kapcsolatos eszmecseréket. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2019. 07. 07. 20:13

Sziasztok. Van már arra lehetőség, hogy dobozos GTA IV-et Steamen regisztráljunk? Kipróbálnám magam, de steamen is megvan a játék, nem lenne semmi észlelhető.

Másik kérdés, hogy Social Clubon a meglevő játékainknál a GTA IV-nél és EfLC-nél mire jó a manuális aktivációs kód kérés? A cd kulcsot és egy ún. Request kódot kell megadni, de nem értem mire jó. Abban bíztam, hogy talán ezek a játékok is letölthetőek lesznek így SC-ről.

Valakinek valami infó?
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2019. 09. 10. 18:43

Szaisztok!

Van itt az oldalon valaki, aki anno a PC-s Complete Edition-t itthon vette meg, tehát a magyar borítós kiadása van? Vettem egyet használtan és ugye 4 lemez van a tokban, de a tartóba csak 1 fér, a másik 3 papírban a tokba van ömlesztve. Néztem kicsomagoló videókat, ott meg azt látom (angol, német, francia verziókban), hogy a tartóban kényelmesen elfér a 4 lemez.

Két dologra tudok gondolni.

1. A CNG letojta és a legócskább tokot vette meg, amibe nem fér el a 4 lemez.
2. Akitől vettem használtan, az valamiért cserélte a tokot.

Köszönöm, ha valakinek van tuti infója.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2020. 06. 19. 23:44

Sziasztok!

Tudom, elég régen írtam a fórumra, de most 1 és fél év után újra itt vagyok. Gyorsan lenne is egy kérdésem a GTA IV-gyel kapcsolatban. Szerintetek a Rockstar kiadja a GTA IV-et és az EFLC-t PS5-re feljavítva? Csak azért kérdezem, mert a GTA V-öt jövőre újból kiadják, és valószínűleg az RDR 2-t és - pletykák szerint - az RDR 1-et is. Szóval van-e esély, hogy a GTA IV és az EFLC is ki lesz adva PS5-re? Én elképzelhetőnek tartom a PS5-ös újrakiadást, és nagyon bízok benne, hogy ez valóban megtörténik, tekintve, hogy sajnos PS4-re nem adták ki. :(

Igazából azért kérdeztem ezt, mert hamarosan eladom a PS3-at. Az elmúlt 1 és fél évben eléggé sok játékot kiplatináztam rajta (a GTA IV is sikerült Feri segítségével még tavaly novemberben), és most úgy gondolom, hogy végre megválok tőle, és már csakis a PS4-re koncentrálnék, mert sajnos a PS4-es játékokat eléggé elhanyagoltam. Azonban szívesen kijátszanám még egyszer a GTA IV-et és az EFLC-t, de sajnos nagyon megy az idő, és a kevés szabadidőmet inkább a PS4-es játékok felé fordítanám. De mégis ott van bennem az az érzés, hogy olyan jó lenne még egyszer kitolni a teljes GTA IV érát, de aztán eszembe jut a kevés szabadidőm, és a PS5 közelsége... Mi legyen szerintetek? Akasszam ki újból a GTA IV érát PS3-on, vagy inkább játsszak PS4-en, és majd PS5-ön kitolom a GTA IV-et és az ELFC-t? (Feltéve, ha egyáltalán kiadják őket újból...) Van-e lehetőség, hogy PS5-ön elérhető lesz a GTA IV és az ELFC? Visszafelé kompatibilitás lehetősége esetleg? PS3-as játékok működni fognak PS5-ön?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 06. 20. 06:18

El ne add a PS3-mat. Nem tudom hol hallottad, hogy kiadják az első RDR-t PS5-re, de az is elég vad pletyka. A másodikat biztos kiadják, de az első részt meg a GTA IV-et nem hiszem, mivel PS4-re sem jöttek. Én úgy tudom, hogy a PS3-mas játékok nem lesznek futatthatók PS5-ön.
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése