Általános társalgó

Társalgások a sorozat negyedik fő epizódjáról.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 06. 20. 22:13

Szia!

Ahogy Feri is írta, a PS5 csak a PS4 játékokkal lesz visszafelé kompatibilis. Sajnos a PS3 egy teljesen más, egyedi architekturára épült, ami miatt túl macerás lett volna megoldani PS4-en a visszafelé kompatibilitást, emiatt sem lehet PS4-en a régi játékokkal játszani. Más részről pedig kicsit félreérthető ez a visszafelé kompatibilitás dolog, mert értelmezésem szerint sajnos nem úgy értendő, hogy kijön a PS5, és az összes PS4-es játékot tudod rajta játszani, hanem ahogy a fejlesztők is említették, induláskor a 100 szerintük legnépszerűbb PS4 játék kap csak PS5 kompatibilitást. Tehát élből a PS4-es játékoknak csak egy kis része lesz elérhető az első héttől fogva PS5-ön is. Valószínűleg ugyanazt csinálják majd, mint amit az Xbox is csinált, hogy majd szépen lassan jönnek a frissítések az új gépre, amivel elérhetők lesznek bizonyos játékok a korábbi gépről. De ez még a jövő zenéje, a lényeg hogy ne úgy képzeld el az egészet, hogy első naptól kezdve minden PS4 játék fut majd a PS5-ön.

Azok az infók, melyek szerint PS5-re jön az RDR felújítva, csak pletyka szintűek egyelőre, de én nem zárnám ki a lehetőségét tekintve, hogy a Lusta Games már leszarja az új fejlesztéseket és a legutóbbi konzolgenerációban is az RDR2 kivételével a régi játékaik 324132. alkalommal történő kiadásából és a GTA Online-ból éltek meg, ami ugye már köztudott, hogy a PS5-ön is így lesz, így szerintem elképzelhető, hogy akár a GTAIV-t, akár az RDR-t minimális erőfeszítéssel újra kiadják majd. Lássuk be, jelen állás szerint erre jóval több esély van mint arra, hogy új játékot adjanak ki, mert lusta gecik. Attól, mert PS4re nem adták ki, valamiből meg kell élniük és mivel a normális munkához túl lusták, így a remastered játékok, amikben minimális erőfeszítés és energia van egy új fejlesztéshez képest, szerintem abszolút elkpézelhetőek. Ettől függetlenül, mivel ez még csak pletyka, így szerintem mindenképp várj az esetleges hivatalos bejelentésekig, főleg ha ennyire fontos még számodra a GTAIV és az EFLC.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 06. 21. 06:57

A Rockstar ahhoz is lusta, hogy remastered-et adjon ki. A GTA V-öt meg az L.A. Noire-t leszámítva ugyanúgy adták ki a játékaikat, ahogy voltak, szóval náluk csak portokról lehet beszélni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 06. 21. 15:50

Igaz, kicsit rosszul fogalmaztam itt. Az újrakiadásokra gondoltam, amelyek valóban nem feleltethetők meg remastered-nek, mert még annyi munka sincs bennük. Csak arra akartam utalni ezzel, hogy mivel egy remastered játék közel sem jár annyi munkával, mint egy teljesen új játék elkészítése (jó, most tekintsünk el attól, hogy nyilván van 1-2 játék, ami normális, új játékfejlesztésnek megfeleltethető remastered-et kapott, mint pl. a Resident Evil 2-3, én most általánosságban beszélek a remasteredekről, hogy 10-ból 9 lusta fejlesztőcsapatnál legjobb esetben odáig jut az "újraalkotás", hogy kicsit élesebbek lesznek a textúrák, meg felhúzzák a képfrissítést 60 FPS-re, aztán kiadják és szarnak bele, na ez kb. egy szimpla újrakiadás, mint amit a Rockstar is csinál) és a legtöbb esetben szimplán újra kiadják a játékot a zárójelben leírt minimális munkával járó apró módosításokkal, aztán azt adják el újra. De igen, a módosítás nélküli újrakiadásra gondoltam, úgy viszont egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy kiadják majd az RDR1-et.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2020. 06. 30. 19:26

Köszönöm mindenki válaszát! Lehetséges, hogy majd PC-re beszerzem a GTA IV-et és az EFLC-t, mert ugye PC-n sokkal jobb, mint konzolon, meg ott van a jó sok mód. :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 06. 30. 21:49

Az túlzás, hogy sokkal jobb. Grafikailag tényleg szebb, ott viszont megvannak csonkolva a rádiók, megmár össze van keverve az egész (a DLC rádiók és zenék bekerültek az alapjátékba is.) Az idei frissítések óta meg már modolni is nehezebb.

Egyébként vedd meg az EFLC-t PC-re. Én pont ma vettem meg az IGN shop-ból 2k-ért, beaktiváltam a kódot Rockstar Launcheren és már tölthettem is a Complete Edition-t.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2020. 07. 01. 21:48

Rockstar69 írta:
2020. 06. 30. 21:49
Az túlzás, hogy sokkal jobb. Grafikailag tényleg szebb, ott viszont megvannak csonkolva a rádiók, megmár össze van keverve az egész (a DLC rádiók és zenék bekerültek az alapjátékba is.) Az idei frissítések óta meg már modolni is nehezebb.
Igen, erről hallottam én is. Mondjuk, szerintem az tök jó, hogy az alapjátékban lehet hallgatni a DLC-s zenéket! És amúgy lenne egy gyors kérdésem, mert valami hirtelen eszembe jutott.

PC-n a GTA IV: Complete Edition ugye az alapjátékhoz hozzáadta az összes DLC-s rádiót. De vajon az EFLC új épületeit is hozzáadja? Tehát például a GTA IV-ben a Maisonette 9 klub ugyanúgy néz ki, mit a TBoGT-ben? Vagy esetleg a TLAD-ban a Lost MC klubháza ugyanolyan, mint a GTA IV-ben? Az alapjáték nemcsak zenékkel lett kiegészítve, hanem a TLAD és a TBoGT új épületeivel (interiorokkal) is?
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 07. 01. 21:59

Biztos, hogy nem. Teljesen más a két dolog. Nem azért adták hozzá a zenéket, mert fejleszteni akarták a játékot, hanem azért mert egy rakás zenét kivágtak a játékból és basztak megvenni a linceszeket ezért valahogy kompenzálni kellett a kieső dalokat.

Szerintem annyira nem jó, hogy az alpjátékhoz hozzáadták a DLC zenéit. Főleg a Vladivostok FM esetében, ahol a totál eltér a kettő. Elég béna mikor Vlad törzshelyén a jó kis Orosz zenék helyett dijüm-disüm zenék szólnak.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2020. 07. 02. 19:58

Az lenne a legjobb, ha a GTA IV: Complete Edition így nézne ki, mint ez a mód:

https://gtaforums.com/topic/935747-the- ... c-maps-mix

Gondolom, PS3-on és Xbox 360-on a GTA IV: Complete Edition nem adja hozzá a GTA IV-hez a DLC-s térképfrissítéseket... Pedig a Rockstarnak így kellett volna megcsinálni a dolgokat... A GTA IV: Complete Edition megjelenése után az alapjátékban és a két DLC-ben automatikusan frissült volna a térkép magától, és akkor minden úgy nézne ki, mint a fentebb linkelt módban. Persze nem lenne rossz, ha a jövőben, PS5-ön a Rockstar ezt megcsinálná, de kevés esélyt látok erre. :(
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 07. 02. 20:56

Nem értem miért olyan nagy baj ez. Szerintem jobb így, hogy vannak ilyen különbségek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2020. 07. 04. 20:40

Itt egy másik remek mod. Ez a karaktermodelleket frissíti. Nagyon vagány! :cool:

https://gtaforums.com/topic/927583-gran ... ers-fixes/
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 07. 04. 21:18

Mivel a jelen generációs konzolokon, legalábbis PS fronton nem játszható a GTA4, így gyakorlatilag a PC marad egyedüli alternatívaként, ha játszani szeretnénk a korábbi részekkel, viszont ennek köszönhetően egy rakás mod van, amivel gyakorlatilag azt módosíthatunk a játékon, amit csak akarunk. Szinte biztosan van olyan mod is már, ami pl. az alapjátékban is elérhetővé teszi a két DLC-vel bejött összes belső területet, helyszínt, fegyvert, stb. Ráadásul a GTA4 és EFLC már igencsak régi játékok, kb. egy 80k-s konfigon is elvannak, szóval nem is kell hozzájuk erős gép.

Én személy szerint örültem volna, ha a két DLC dolgai alapból is elérhetőek lennének konzolokon is, tehát PC-s modding nélkül, mert így nem kellene azért a pár extráért megvenni a DLC-ket, ha nem akarod, vagy (mint ahogy én anno) nem engedheted meg magadnak anyagilag. Szóval szerintem is kár, de ez van sajnos. Mint mondtam, egy nem egetrengetően drága PC-n már szabadon lehet tolni és igény szerint lehet moddolni a GTA4-et és a két DLC-t.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 07. 05. 06:00

Nem a PC az egyetlen alternatíva. Ott a PS3 meg az Xbox360 és ahogy írtam az még jobb is, mert autentikusabb élményt kapsz mivel nincsenek megcsonkítva a rádiók.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 07. 07. 15:47

Ja értem. Csak mondjuk a régi konzolokon még vannak játékosok? Én nem tudom, mert a PS4 vásárlás miatt anno muszáj voltam eladni az előző konzolomat, tehát már évek óta nem tudom mi van az ottani játékokkal multis téren. Amúgy eddig én úgy tudtam, hogy a rádióállomások megcsonkítását eredményező frissítések a licencek lejárása miatt történtek, és nemcsak a PC platformot érintették, hanem konzolokon is kivették az érintett zeneszámokat egy frissítésben. Ezek szerint viszont a konzolokat ez nem érintette csak a PC-t, ami mondjuk igencsak fura, főleg úgy, hogy pont a PC-re egy laza mappa frissítéssel 5 perc alatt vissza lehet pakolni a neten megtalálható összes zeneszámot, ami a játékban is benne volt és lehet őket hallgatni játék közben. Szóval ha ez valóban így van, akkor kb. teljesen értelmetlen lépés volt ez a Rockstar részéről. Persze javíts ki, ha félreértettem valamit és faszságot írtam, de az alapján, amit írtál, nekem leginkább ez jött le a rádiós zenékkel kapcsolatban. Amúgy csak egy ártatlan megjegyzés, amit sokszor tapasztaltam és hallottam, de tudtommal a PC-s játékosközösség valamivel kevésbé hűtlen az Online játékokkal/multiplayer módokkal szemben, mint a konzolosok, hiszen PC-n a folytonos és generációkon keresztül többszörösen is visszamenőleges kompatibilitás miatt tovább kitartanak a régi játékok mellett multiban, ebből kiindulva pedig elvileg PC-n több GTAIV játékosnak kellene lennie, mint konzolon.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 07. 07. 21:19

Az már tök mindegy, hogy a játékosok mit módosítanak a játékon, a lényeg, hogy a Rockstar-t ne pereljék be a linceszek miatt. Játszanak még PS3-on, de már nem sokan. De a lényeg, hogy a lehetőség adott, akár ismerősökkel is.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 07. 14. 14:02

Persze, ez abszolút érthető! Csak mondtam, hogy nyilván emiatt a PC-s moddinggal megtarthatók a régi zenék is.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése