Általános társalgó

Társalgások az eddigi legsikeresebb GTA részről.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 06. 15. 20:10

Érezd jól magad Amerikában. Láttam Facebookon, hogy pár nappal ezelőtt indultál el New Yorkba. Amúgy ez az utazás milyen alkalomból jött létre? Esetleg valamilyen tanulmányi út? :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 06. 16. 13:16

NikitaDragovich írta:Érezd jól magad Amerikában. Láttam Facebookon, hogy pár nappal ezelőtt indultál el New Yorkba. Amúgy ez az utazás milyen alkalomból jött létre? Esetleg valamilyen tanulmányi út? :)
Ahogy Luszie-t ismerjük, csakis az lehet. :D Mintatanulóként még a nyarat is tanulással tölti el. :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2018. 07. 30. 15:17

San Fierroban van ez a bizonyos Amphibious Assault c. misszió, ahol ha alacsony tüdőkapacitással próbáljuk elkezdeni, akkor egy vicces alternatív bevezető videót kapunk. Elsőnek mókás volt, hisz könnyű volt belebotlani, de álmomban se hittem volna, hogy nem ez az egyetlen ilyen a játékban. :D

Ezúttal gondoltam egyet, és nulla izom, csupa háj kinézettel cammogok végig a főtörténeten, és így sikerült ezredik végigjátszásra is egy újdonságba botlani. Truth-tól alaposan megkaptam a Black Project misszió előtt, hogy ha lefogytam, akkor keresem fel őt újra. Rég nevettem ilyet a játékon.

Mostmár elgondolkodtam, hogy hány ilyen küldetés lehet még.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 07. 30. 21:12

Ja, ez valóban poén :D Ha a Green Goo-hoz mész dagadtan ott is van speciális átvezető. Más hirtelen nem ugrik be.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 07. 31. 11:30

14 év után még mindig tud újdonságokat mutatni a játék. Nagyon durva! :lol:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2018. 07. 31. 14:21

Rockstar69 írta:
2018. 07. 30. 21:12
Ja, ez valóban poén :D Ha a Green Goo-hoz mész dagadtan ott is van speciális átvezető. Más hirtelen nem ugrik be.
Jaja valóban, rögtön visszahíztam, erre Truth már megint beszólt...Na mondom akkor szerezd meg magad, azt a zöld izét. :D

(Különben is ha ilyen drága project volt a jetpack, akkor a 150 kilómat fel kéne tudni emelnie :D )

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 08. 01. 21:59

Amúgy van nekem is egy kis észrevételem ezzel az egésszel kapcsolatban. Ugyebár van a repülőiskola a sivatagban. Emlékszem, hogy régen azt én nagyon gyűlöltem, mert nem bírtam egyszerűen megcsinálni. Végül olyan sokszor szarakodtam meg tököltem vele, hogy rengeteg idő eltelt a játékban, és felhívott engem Toreno, majd lecseszett, hogy csináljam már meg végre a repülős feladatokat. Később pedig Woozie is felhívott, és mondta, hogy jöjjek majd el hozzá Las Venturasba, mert lenne néhány melója a számomra. CJ ekkor azt válaszolta, hogy majd elmegy hozzá, csak előtte meg kell csinálnia néhány repülőiskolás feladatot. Valami ilyesmiről beszéltek. Már nem emlékszem pontosan.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 08. 01. 23:11

Ez tényleg nagyon durva. Na ezért is szeretem én a tartalmas, nyílt világú játékokat. Évek múltán is talál bennük valami apróságot az ember, amit más stílusú videojátékoknál egyszerűen nem talál meg. Az ilyen apróságok teszik igazán játszhatóvá/többszörösen újrajátszhatóvá ezeket a játékokat. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2018. 08. 13. 16:09

Van Venturasban ugye a reptérnél egy repülős/helikopteres mellékszál. Az időfutamok jórésze elég egyszerű, de ugye van egy feladat itt, amit a hidra vadászgéppel kell teljesíteni. Sokadjára is izzasztó még PC-n is, de eszembe jutott, hogy hogy a fenébe teljesíthető ez az Androidos verzióban. :D Még youtube videót se sikerült találnom erről.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 08. 13. 21:39

Valószínűleg nehéz. :D Nekem a GTA-k elég nehézkesek telefonon.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 08. 14. 15:30

Rockstar69 írta:
2018. 08. 13. 21:39
Valószínűleg nehéz. :D Nekem a GTA-k elég nehézkesek telefonon.
Nekem is. Én ugyan nem az 5 hüvelykes telefonomon játszom, hanem egy 8 inches tableten, amin azért jobb a helyzet, hála a nagyobb képernyőnek, de még így is van, hogy küszködök. Jelenleg a SA és a VC van fent. Bár már legalább egy hónapja egyikben sem volt alkalmam továbbjutni, de az érintőképernyős irányítás rengeteg küldetésben megnehezíti a játék irányítását a konzolos meg PC-s változatokéhoz képest. A SA-nál annál a küldetésnél szenvedek jelenleg, ahol OG Loc számára kell ellopni Mad Dogg stúdiójából a kottákat/dalszövegeket. Mobilon rémes a lopakodás, szinte mindig lebukok. Vice City-ben ennél azért tovább jutottam, bár a rettegett távirányítós helikopteres küldetést 2-3 próba után hagytam és a többi küldetést csinálgattam helyette. Azok egész élvezhetőek, és ha tényleg gyakorolsz, akkor simán beleszokhat az ember, de a fentebb említett amúgy is nehéz küldetésről fogalmam sincs, hogyan csinálom majd meg a tableten. Bár azért a többi küldetésnél is el lehet akadni. Ettől függetlenül még mindig örülök annak, hogy kiadták androidra meg IOs-re is ezeket a játékokat, mert bár az irányítás tényleg sokszor okozhat bosszúságot és kemény perceket, de azért még így is nagyszerű élmény újra elővenni ezeket a klasszikusokat. :) Az irányításból kifakadó bosszankodásokat meg igazából ki lehet úgy védeni, hogy kontrollerrel játszol, de gyakorlás után az érintőképernyős irányítási felületet is meg lehet szokni azért. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2018. 08. 14. 15:49

Én anno a III-at meg a VC-t végigvittem telón, különösebben nem tűnt nehéznek. A SA-t is elkezdtem akkor, de épp előtte fejeztem be a másik kettőt, aztán már kicsit lelohadt a lelkesedés. :D De az tuti, hogy idegbaj lehet végigjátszani. Most hirtelen nem jut eszembe minden, de mondjuk a repülőiskola (vagy akár a motoros, autós), a hegyi kerékpár versenyek, a 4 csillagos illegális kamionszállítmányok, vagy esetleg a Heli Hell nevű verseny közben sztem kihajítanám a telefont az ablakon. :D

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 08. 14. 15:52

Én még nem tartok ott, de a nyár végéig azért szeretnék minél több időt a kert végében, a pavilon alatt a kerti fotelben tölteni a kezemben a Shield tablettel, hogy én is eljussak ezekig a küldetésekig és megkapjam azt a bizonyos idegbajt. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 08. 16. 13:13

A GTA 3-mat én is végig nyomtam teló. Nagyon nagy gondjaim nem voltak vele (pedig azon játszottam végig elsőnek), de az élvezeti érték azért nem volt olyan, mint PS3-on vagy PS4-en.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 08. 16. 22:41

Konzolon nyilván élvezhetőbb. Ez pont olyan, mint amikor komolyabb tudású PC-vel rendelkező haveroknál tett látogatásaim alkalmával elkezdünk tolni a gépen egy olyan játékot, amit én konzolon játszottam először és mind látványban, mind irányításban ahhoz vagyok szokva. Egyszóval szokatlan. Ugyanez nyilván érezhető a telefonra portolt, eredetileg konzolos/PC-s játékok esetében is. Én is érzem egyébként. Szokatlan, meg nyilván konzolon nagyobb élmény volt mindig is és az is lesz mindörökké, de annak is megvan a maga feelingje, hogy egy szimpla okostelefonon vagy tableten tolod felújított, szépített változatban ugyanaz(oka)t a játék(oka)t, amely(eke)t néhány éve még régi konzolon toltál sokkal gyengébb vizuális minőségben. Ráadásul lemez sem kell hozzá, a zsebedben is elfér, egy gombnyomásra beindul vagy épp kikapcsol, szóval ez elég menő. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése