Általános társalgó

Viták az 1980-as évek hangulatát visszaidéző nagysikerű epizódról.
Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2020. 03. 24. 16:34

Lazlow Jones azért más, ő egy valódi ember aki részt vett a GTA játékok fejlesztésében, és szerepet kapott a játékban, de a GTA V-ig csak a hangját adta a rádióhoz. 3D karakterek viszont ezen kívül még nem bukkantak fel élőben a HD univerzumban, csak easter egg-ek voltak (pl. Love Fist CD a GTA V-ben). Elvileg a 3D és a HD univerzum között a rendes karakterek tekintetében nincs átjárás, persze Lazlow megjelenésével már lehet, hogy mutattak erre is hajlandóságot.
It's all down south now.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 24. 16:43

Hát de minek is bukkantak volna fel fizikailag a 3D éra karakterei a HD-ben? Előbb fejtettem ki. Azért ez az átjárhatatlanság nincs kőbe vésve, szimplán a HD játékokban a 3D éra karakterei nem túl "relevánsak".. Legalábbis eddig nem voltak azok. Hogy ez a későbbiekben is így fog-e maradni, meglátjuk.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 03. 25. 06:32

@MrVercetti: Nem csak a CD-jük került be, hanem maga a zenekar is, az egyik küldiben verekedni is kell velük.

Egyébként valóban nyilatkozta a Rockstar, hogy nem akarják keverni a HD univerziumot a 3D érával, de a fentiek fényében lehet már másként gondolják.

Szerk: http://gtaplace.hu/hir/974/gta-iii:-ker ... -es-masok) Itt írnak róla az Other Characters résznél. De mondom, úgy tűnik ez azóta már változott.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 25. 16:50

Luszie írta:
2020. 03. 24. 13:09
Nem értem, miről beszélsz.

Mindig vannak visszatérő karakterek. Nem kell őket "név szerint" említeni, tudod, kik ők.
Egyébként az sem igaz, hogy a különböző "univerumok" között nincs átfedés. Se Feri, se én nem mondtunk ilyet soha, ez biztos. Nincs is értelme. Az, hogy az adott univerzumok valamivel koherensebbek, az igaz, de ez meg nem jelenti azt, hogy ne bukkánanak elő a 3D éra játékaiból szereplők a HD éra GTA-iban.
Erre jó példa Lazlow, aki a GTA III óta visszatérő karakter. Több más karakter is van egyébként, de ő a legismertebb.

Meg azért azt se felejtsük el, hogy nem annyira "univerzum" függő az, hogy miféle karaktert látunk visszatérni. A HD GTA-k már a jelenben játszódnak, a 3D-sek viszont az 1980-as/90-es években. Ezért nyilván nagyobb értelme abban az azonos "idősíkban" szereplő karaktereket vendégszerepeltetni, mintsem egy 30 évvel idősebb Catalinát, vagy Rosenberget belerakni egy GTA V-be. Ha a következő GTA az 1970-es/80-as/90-es években fog játszani, -csakúgy mint a 3D GTA-k- akkor bizony fogunk látni visszatérő karaktereket abból az időszakból. Ha meg a jelenben leszünk, akkor a mostani GTA-kból fognak elsősorban válogatni. Ennyi. Nyilván egyébként mindenféle karakter megjelenhet valamilyen szinten a játékban, de pl. egy küldetésben/mellékfeladatban az időbeli közelség lesz meghatározó. Szóval ezt így vakon kijelenteni, hogy nem nagyon látunk majd a VC-ből visszatérő embert, főleg úgy, hogy semmit nem tudunk a játékról, kicsit meredek. Persze, az se biztos, hogy Miami lesz a helyszín, de ha mégis, és Tommy korszakában leszünk/vagy ahhoz közeli időkban, akkor lesznek átfedések, ebben biztos vagyok.

Nem is nagyon értem tehát a felvetést, de mindegy, hagyjuk is... :D
"Nem értem, miről beszélsz"... Hát... akkor már ketten vagyunk, mert én meg azt nem értem, hogy te miről beszélsz. :D

Visszatérő karakterek nem nagyon vannak a játékok sztorijaiból, max a világából. Erre tényleg jó példa Lazlow, de az ő jelenléte korántsem olyan, mintha egy főhős, vagy egy korábbi sztorihoz közelálló karakter került volna vissza. Az ő feltűnése maximum úgy fogható fel, mint néhány rádióállomás, járműmárka vagy terület (Grove Street) visszatérése. De mi a főbb karakterekről, Tommy-ról és társairól beszéltünk.
Abban teljesen biztos vagyok, hogy valaki korábban többször is erősen belém szállt a Rockstar Games által is (állítólagosan) hirdetett (én még nem találkoztam azóta sem az éra dologgal, de attól még persze létezhet) éra/univerzum kérdéssel kapcsolatban, mely szerint az eltérő univerzumok karakterei nem térhetnek és nem is térnek vissza új univerzumban játszódó részben és mivel a fórumon rajtam kívül csak te és Feri szoktatok mélyebben vitázni, így nekem emiatt nagyon az rémlik, hogy ti voltatok azok, akik mondták hogy CJ, Tommy, Claude név szerint sosem térhet és nem is tér vissza egyetlen új GTA-ban sem, mert a fentebb leírt univerzum törvény ezt megtiltja. Keressetek nyugodtan vissza a fórumon, mert 100%, hogy ezt az egészet nem a kisujjamból szoptam ki, és tisztán emlékszem hogy a kettőtök közül az egyikőtök tuti magyarázott erről a dologról, amelyhez képest a most általad leírtak ellent mondanak. Ha nem is ti (márpedig én eléggé erre emlékszem meg még Davekomára is, aki erről beszélt), de valaki tuti elpapolta nekem a fentieket mikor anno arról írtam, hogy CJ és a többiek visszatérése jó lenne egy új, HD részben.

Az odáig oké, hogy ha nem abban az idősíkban játszódik, akkor nyilván nem lesznek benne, de az eddigi tendencia eléggé azt mutatja, hogy a Rockstar a GTA játékokon belül már abbahagyta az időutazást, és mindig a jelenkorban játszódik az adott rész (GTA4+2DLC-je+GTAV is jelenben játszódott), a múltat meg letudják az RDR-rel meg egy LA Noire-ral, emiatt nem volt kérdéses számomra, hogy amiről jelenleg diskurálunk, az egy jelenben játszódó Vice City-s GTA-ról szól, mint ahogy LC és LS is egy akkori jelenben (2008+2013) játszódtak. Persze abban az esetben, ha a Rockstar (nagy meglepetésre) a következő GTA-ban visszamenne az időben, akkor beszélhetünk Tommy-ról, bár az a valaki/valakik, akik állításod szerint biztosan nem Feri meg te voltál, az univerzum elmélet miatt még ezt sem engednék meg. Na mindegy. Én lennék a legboldogabb ha lennének visszatérő karakterek és én sosem szerettem az univerzum elméletet a GTA-ban, szóval ezen emiatt is kár vitázni, mert mint mondtam, a fentebb leírtakat nem én találtam ki, hanem itt a fórumon olvastam tőletek vagy ha nem is tőletek, valaki mástól egészen biztosan. :|
Mr.Vercetti írta:
2020. 03. 24. 16:34
Lazlow Jones azért más, ő egy valódi ember aki részt vett a GTA játékok fejlesztésében, és szerepet kapott a játékban, de a GTA V-ig csak a hangját adta a rádióhoz. 3D karakterek viszont ezen kívül még nem bukkantak fel élőben a HD univerzumban, csak easter egg-ek voltak (pl. Love Fist CD a GTA V-ben). Elvileg a 3D és a HD univerzum között a rendes karakterek tekintetében nincs átjárás, persze Lazlow megjelenésével már lehet, hogy mutattak erre is hajlandóságot.
Én is ugyanezt hallottam valakitől itt a fórumon, köszönöm szépen Mr Vercetti, jó érzés látni hogy valaki nem néz teljesen hülyének és nem gyanúsít meg azzal, hogy unalmamban találtam ki az univerzum dolgot és azt, hogy ez tiltja az univerzumok közötti kapcsolatot néhány easter egg és gyakorlatilag Lazlow kivételével. Ugyanezt magyaráztam én is, és emlékeim szerint Judit és/vagy Feri, vagy ha nem ők, akkor valaki más biztosan volt itt a fórumon, aki ezt anno elterjesztette. Emiatt sem értem, hogy mit nem lehet azon érteni, amiről beszélek. :D
Luszie írta:
2020. 03. 24. 16:43
Hát de minek is bukkantak volna fel fizikailag a 3D éra karakterei a HD-ben? Előbb fejtettem ki. Azért ez az átjárhatatlanság nincs kőbe vésve, szimplán a HD játékokban a 3D éra karakterei nem túl "relevánsak".. Legalábbis eddig nem voltak azok. Hogy ez a későbbiekben is így fog-e maradni, meglátjuk.
Lazlow miatt lenne rá esély, de mint mondtuk Mr.Vercetti-vel, valaki/valakik a fórumon többször belém szálltak, amikor ezt el mertem mondani, mondván, hogy az éra dolog szent és sérthetetlen, és hogy a HD univerzum annyira eltér és nem követi a 3D érát, hogy a HD univerzumban a 3D univerzum meg sem történt. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy amit leírtam, megintcsak nem az én fejemből pattant ki, hanem itt olvastam a fórumon és itt hallottam azt is, hogy a Rockstar ezt az elméletet többször is megerősítette.
Rockstar69 írta:
2020. 03. 25. 06:32
@MrVercetti: Nem csak a CD-jük került be, hanem maga a zenekar is, az egyik küldiben verekedni is kell velük.

Egyébként valóban nyilatkozta a Rockstar, hogy nem akarják keverni a HD univerziumot a 3D érával, de a fentiek fényében lehet már másként gondolják.

Szerk: http://gtaplace.hu/hir/974/gta-iii:-ker ... -es-masok) Itt írnak róla az Other Characters résznél. De mondom, úgy tűnik ez azóta már változott.
Ennyi. Most is mondtad, hogy létezik ez az univerzum dolog és hogy ezt a Rockstar is alátámasztotta, tehát mégsem én láttam rémeket. A zenekar tagjai és Lazlow is bent vannak ugyan név szerint, de ők még együtt sem minősülnek központi karaktereknek, mint amilyen pl. Tommy vagy Lance lennének egy esetleges HD univerzumos VC-ben. Én pedig azt mondtam, hogy a főbb karakterek, akik sztori szinten jelen voltak a 3D univerzum részeiben, azok eszerint a logika szerint nem valószínű, hogy feltűnnek majd. Persze amit mondtál Judit az azonos időszakkal kapcsolatban, abban abszolút egyetértek, csak az elmúlt évek tendenciája szerint ha lesz is VC, az a jelenben fog játszódni. Persze ez nincs kőbe vésve, de elég valószínű. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 22. 12:49

A DE-ben a "Take the Cannoli" -ban hála istennek a criminal rating-nek már nem 1 milliónak, hanem csak 100 ezernek kell lennie.
Persze, ez eddig is így volt...de ugye ki VC-zne telefonon...
Örülök ezeknek a könnyítéseknek. Főleg mert ez a trófea még így is egy jó kis grind maradt.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 22. 18:17

Ha valóban ennyi könnyítés történt az eredeti részekhez képest, akkor sajnos muszáj nekem is megvennem, mert nekem a régi részek megoldhatatlanok. Mindenesetre egy komolyabb leárazást és a temérdek bug kijavítását azért megvárom. Addig szenvedek a régi részekkel, amiket 10 perc után úgyis ott hagyok a francba, mert fel fognak baszni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 22. 21:16

Van néhány küldetés, ami könnyebb lett. Ez a könnyités, amit itt emlitek, téged pl. nem érint, mert csak a platinához kell, egyébként a story alatt nem releváns a criminal rating.

A GTA III-ban átlagosan minden küldetés egy picivel könnyebb, mert van térkép és kameramozgás, plusz a legnehezebb küldetéseknél is vannak könnyitések.
Ez a többi résznél is igy van, de a könnyitéseknél látszódik, hogy "mobilosak" a megoldások: pl. az SA -ban a Lowrider küldetésben nagyon kevés gombot kell megnyomni, nevetségesen keveset.. konzolon röhögve meg lehetne csinálni a küldetést, de mobilon nehezebb lett volna, ezért egy könnyített verziót találtak ki és a ez a mobilos megoldás megmaradt. Kicsit nevetséges is lett.
Azt hiszem, a rettegett VC-s helikopteres küldetésnél is van valami könnyítés. - utána kell olvasni. :-) de átlagosan mindhárom rész könnyebb, hiszen telefonon nehezebb irányítani a játékot, ezért kénytelenek voltak egyes könnyítéseket belerakni a játékba, hogy kijátszható legyen. Bár nem kell nagy dolgokra gondolni.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 12. 22. 22:45

A helikopteres küldiben nincs könnyítés, bár ott nem is kell, mivel valójában nem egy nehéz küldetés, max a PC-seknek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 23. 00:11

Majd pontosan utánaolvasok ennek. A VC 100%-os kijátszása úgyis csak nyárra esedékes számomra.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 23. 17:16

Luszie írta:
2021. 12. 22. 21:16
Van néhány küldetés, ami könnyebb lett. Ez a könnyités, amit itt emlitek, téged pl. nem érint, mert csak a platinához kell, egyébként a story alatt nem releváns a criminal rating.

A GTA III-ban átlagosan minden küldetés egy picivel könnyebb, mert van térkép és kameramozgás, plusz a legnehezebb küldetéseknél is vannak könnyitések.
Ez a többi résznél is igy van, de a könnyitéseknél látszódik, hogy "mobilosak" a megoldások: pl. az SA -ban a Lowrider küldetésben nagyon kevés gombot kell megnyomni, nevetségesen keveset.. konzolon röhögve meg lehetne csinálni a küldetést, de mobilon nehezebb lett volna, ezért egy könnyített verziót találtak ki és a ez a mobilos megoldás megmaradt. Kicsit nevetséges is lett.
Azt hiszem, a rettegett VC-s helikopteres küldetésnél is van valami könnyítés. - utána kell olvasni. :-) de átlagosan mindhárom rész könnyebb, hiszen telefonon nehezebb irányítani a játékot, ezért kénytelenek voltak egyes könnyítéseket belerakni a játékba, hogy kijátszható legyen. Bár nem kell nagy dolgokra gondolni.
Ha könnyebb, az csak jó, mert pont amiatt nem játszom ezekkel a részekkel, mert nekem túl nehezek. Majd meglátjuk, nekem is a jövő zenéje ez még, hogy megveszem e, vagy sem. De ha azt állítod/állítjátok, hogy határozottan egyszerűbbek lettek, mint az eredeti részek, akkor valószínűleg megveszem, mivel az aredeti részek végigjátszására nem fogom tudni rávenni magam, nekem egyszerűen nehezek. Igazából ha megveszem, akkor azért fogok imádkozni, hogy a radar, szabad kamera mozgatás, fegyver kerék, checkpoint rendszer meg a modernebb gombkiosztás tényleg annyit javítson és egyszerűsítsen az élményen, amennyire csak lehet ahhoz, hogy ne basszon fel túl sokszor és végig tudjam játszani. Emiatt is fogok várni arra, hogy minél olcsóbb legyen, nem lenne jó befürödni vele úgy, hogy az eredeti részek is megvannak, csak a fentebb említett okok miatt nem tolom őket.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 24. 15:28

A GTA III-ban (és valszeg a VC-ben is) a chekpoint rendszer nem túl sokat jelent, csak annyit, hogy újrakezdheted a küldetést egyből. -Ez azzal áll összefüggésben, hogy rövidek a küldetések, ezért nincs a küldetésen belül checkpoint. Az SA-nál ez már kevésbé jellemző.

Én most a VC-ben az eredeti kiadásban a "supply and demand" nevű küldetésnél vagyok, ami szabad célzásos. Sajnos az konzolon nem az erősségem. Ez a küldetés pl. úgy látom, ugyanolyan nehéz, tehát szerintem itt a DE verzióban is el fogok akadni egy időre... :D (egyébként gépen nagyon könnyű, elsőre lehet teljesíteni -konzolon valamivel nehezebb, de ez is embereknént változik, mennyire megterhelő. Ferinek szerintem meg sem kottyant.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 12. 24. 21:38

Meglett elsőre, de nem mondanám, hogy olyan magabiztosan. Az a baj, hogy alapból nem a legjobb a szabadcélzás, de ezt még megspékelik azzal, hogy lövés közben össze-vissza vibrál a célkereszt, ebben a küldiben meg a helikoptert is szarul vezetik.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 25. 08:31

Igen. Állandóan ott halok meg, amikor a helikoptert lelövöm. Pedig utána még van két hajó... Kiábrándító. Pedig utána egy jó darabig megint tudnék haladni a story-ban, mert szerencsére ezt a szabadcélzást nem erőltették annyira. Próbáltam tippeket nézni, hogy ki hogyan csinálja meg (mint pl a III-nál is a vigilante-t story után), de nem találtam semmit. Kár.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 12. 25. 21:22

Ja, én kevertem egy másik küldivel. Én arra gondoltam, amikor Lance elvisz minket helikopterre arra a szigetre, ahol a film stúdió van és onnan kell lőni. Sokszor nem ugranak be név szerint a küldik. Mondjuk az se könnyű, amit te mondasz, de az is meglett elsőre.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 26. 10:06

Na nekem meg az nem egy vészes küldi, amit te mondasz! :D Viszont annak a nevét most én sem tudom hírtelen...Na segáz.

néztem videókat a napokban, és azt láttam, hogy a VC-ben a "Death Row" meg van könnyítve. Lance lassabban haldoklik, mint eddig. Én eddig mindig helikopterrel mentem érte, de lehet, hogy erre most nem lesz szükség.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése