Általános társalgó

Viták az 1980-as évek hangulatát visszaidéző nagysikerű epizódról.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 09. 07. 08:35

Elnézést a duplaposzt miatt, halaszthatatlan mondanivalóm akadt: Gondoltam, felveszem saját kisérletemet arra, ahogyan a játék elején átsurranok az egyik szigetről a másikra. Ezt fel is vettem, megosztom itt. (nem találtam fel a spanyol viaszt, rengeteg ilyen videó van jutubon. Én csak meg akartam örökíteni magamnak.)

https://youtu.be/an4VtzMzpjU

Ha össze-vissza ugrálsz, mert beakadsz, akkor a magán a hídon is át lehet kelni, ahelyett, hogy a híd textúrájában rohangálnál, erről is van egy képem.

Kép


Megj.: A középső szigeten is át lehet jutni a játék elején, de az nem működik mindenkinél. Kell egy motor, és a nagy lezárt kapunál a gyalogosoknak használt részen kell nekimenni az ajtónak. Ha jól esel le a motorról, a játék nem a motor mellé, hanem a szigetre dob be. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 09. 08. 12:59

Szerintem akár le lesz akciózva akár nem, nem várok már sokkal tovább és megveszem valamikor a közeljövőben a GTA Trilogy-t! :D :D :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2020. 02. 07. 15:47

It's all down south now.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 02. 07. 20:09

:D Nem rossz!
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 02. 07. 21:00

XD
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 02. 22. 17:02

Áááááááááááá ez nagyon nagy! :D Tommy Vercetti és John Marston a Rockstar univerzum úszni nem képes, mégis király karakterei. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 02. 22. 22:44

Claude sem tudott úszni. Meg ha jól rémlik az LCS főhőse sem.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 02. 25. 11:00

dani.szentgali írta:
2020. 02. 22. 17:02
Áááááááááááá ez nagyon nagy! :D Tommy Vercetti és John Marston a Rockstar univerzum úszni nem képes, mégis király karakterei. :D
Most nem tudom eldönteni, hogy csak őket tartod-e királynak, vagy nem tudod, hogy kb. 2005 előtt senki nem tudott úszni a Rockstar játékokban.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 02. 26. 20:31

Tudom, hogy nem csak ők nem tudtak úszni. :) Csak azok közül a karakterek közül, akik nem tudtak úszni, ők a kedvenceim=őket tartom királynak. De amúgy jogos, az előző posztból ez nem jött le egyértelműen.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2020. 03. 23. 17:08

https://youtu.be/7nIxkg9Kx0c

Na egy hasonló GTA VI-ot megnéznék :D Aki látta a Sebhelyesarcút, Keresztapát, Nagymenőket, az felismerheti a filmes utalásokat :D
It's all down south now.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 23. 17:59

Annyira beleéljük magunkat a Vice City továbbgondolásába, hogy a végén kiderül, egyébként nem is ezen dolgoznak a R*-nál... :D

Eredeti grafikával mondjuk nekem jobban tetszik. A Malibu klubban "táncoló" emberek is sokkal ikonikusabbak úgy. Persze, ez egy mod, amivel szebb a játék. Értem a lényeget.

Egyébként, ha tényleg a VC továbbfejlesztett világába kalauzol el bennünket a R*, azért én reménykedem benne, hogy Tommy nem lesz olyan nagyon de nagyon fontos karakter a játékban. Bukkanjon fel, bukkanjanak fel esetleg más karakterek, de nehogy valami "Vice City 2" legyen. Nem gondolnám, hogy erről lesz szó, de mégis fontosnak tartom azt, hogy a térkép alapjain, és egyes referenciákon kívül azért igenis az új kontent legyen hangsúlyos.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 23. 18:13

Biztosan az új tartalmak lesznek hangsúlyosak, ahogy a GTA5-nél is így volt. CJ és a többiek ott is csak egyszer tűntek fel, minimális referenciaként a régi részre. Szinte biztos, hogy az új VC-n játszódó rész esetében is úgy fognak tenni, mintha az eredeti VC nem is létezett volna előtte, és csak apróbb utalások lesznek benne. Szóval a GTAV és a GTAIV LS/LC városai és a régi részekhez egyáltalán nem kapcsolódó történetei is egyediek voltak, nem hinném hogy pont egy GTA6-ban újraalkotott VC lenne ez alól a kivétel. Utalások, easter eggek persze természetesen lehetnek, és minimálisan lesznek is majd, pont mint a korábbi részekben, de az is borítékolható, hogy Tommy és az előző érában lévő VC játékok hősei komolyabban, név szerint tuti nem fogják majd megzavarni a HD univerzum harmadik teljes értékű GTA-jának világát és történetét.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 23. 18:22

Honnan tudod, hogy nem lesznek benne név szerint? Ha Vice City-ben fog játszódni, akkor nagyon is valószínű legalább néhány karakter visszatérése. Általában az előző "univerzum" szereplőgárdájából, illetve előző részekből szokott lenni karakter.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 24. 12:12

Luszie írta:
2020. 03. 23. 18:22
Honnan tudod, hogy nem lesznek benne név szerint? Ha Vice City-ben fog játszódni, akkor nagyon is valószínű legalább néhány karakter visszatérése. Általában az előző "univerzum" szereplőgárdájából, illetve előző részekből szokott lenni karakter.
A GTAIV-ből és V-ből én nem emlékszem egyetlen név szerint említett, visszatérő karakterre a 3D érából. Amúgy pont, hogy te meg Feri magyaráztatok marha sokáig a GTA univerzumokról/érákról, hogy különböző univerzumok léteznek és nincsenek visszatérő karakterek. :D Szóval most nem értem, miről beszélsz. A HD érán belül persze volt visszatérő karakter, pl. Johnny Klebitz, Brucie Kibbutz meg Packie McReary is felbukkant a GTAV-ben, de mi most ugye a 3D és HD érákról tárgyalunk, ott pedig nem volt és az általatok meg Rockstar által felvázolt univerzum/éra dolog miatt nem is lehetséges CJ, Claude meg esetünkben Tommy és/vagy Vic meg Lance Vance visszatérése. :D

Viszont, ahogy írtam, a HD univerzum korábbi részeiből (GTAV+IV) találkozhatunk karakterekkel, ahogy arra eddig is volt már példa, amit fentebb is leírtam. Csak pont az eredeti VC részekből nem valószínű, hogy lesznek emberkék.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 24. 13:09

Nem értem, miről beszélsz.

Mindig vannak visszatérő karakterek. Nem kell őket "név szerint" említeni, tudod, kik ők.
Egyébként az sem igaz, hogy a különböző "univerumok" között nincs átfedés. Se Feri, se én nem mondtunk ilyet soha, ez biztos. Nincs is értelme. Az, hogy az adott univerzumok valamivel koherensebbek, az igaz, de ez meg nem jelenti azt, hogy ne bukkánanak elő a 3D éra játékaiból szereplők a HD éra GTA-iban.
Erre jó példa Lazlow, aki a GTA III óta visszatérő karakter. Több más karakter is van egyébként, de ő a legismertebb.

Meg azért azt se felejtsük el, hogy nem annyira "univerzum" függő az, hogy miféle karaktert látunk visszatérni. A HD GTA-k már a jelenben játszódnak, a 3D-sek viszont az 1980-as/90-es években. Ezért nyilván nagyobb értelme abban az azonos "idősíkban" szereplő karaktereket vendégszerepeltetni, mintsem egy 30 évvel idősebb Catalinát, vagy Rosenberget belerakni egy GTA V-be. Ha a következő GTA az 1970-es/80-as/90-es években fog játszani, -csakúgy mint a 3D GTA-k- akkor bizony fogunk látni visszatérő karaktereket abból az időszakból. Ha meg a jelenben leszünk, akkor a mostani GTA-kból fognak elsősorban válogatni. Ennyi. Nyilván egyébként mindenféle karakter megjelenhet valamilyen szinten a játékban, de pl. egy küldetésben/mellékfeladatban az időbeli közelség lesz meghatározó. Szóval ezt így vakon kijelenteni, hogy nem nagyon látunk majd a VC-ből visszatérő embert, főleg úgy, hogy semmit nem tudunk a játékról, kicsit meredek. Persze, az se biztos, hogy Miami lesz a helyszín, de ha mégis, és Tommy korszakában leszünk/vagy ahhoz közeli időkban, akkor lesznek átfedések, ebben biztos vagyok.

Nem is nagyon értem tehát a felvetést, de mindegy, hagyjuk is... :D
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése