Általános társalgó

Társalgások az első külsőnézetes GTA játékról.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 14. 11:49

Hát nem tudom, nekem kb. folyamatos problémáim vannak a gyalogos közlekedéssel is. :D Olyan szokatlanok a régi, nem korszerű mozgási animációk, meg mintha ezek miatt az érzékenység is teljesen más lenne, jóval érzékenyebb az egyes mozdulatokra, gombokra a játék. Bár lehet, csak én érzem így. :D

Az SA-ban már nem olyan vészes a célzás, mint az előző két részben, de jónak azért én nyugodt szívvel még így sem nevezném. Számomra legalábbis eléggé kényelmetlen, de kinek mi. Lehet, előbb kellett volna gondolkodnom az irányítási nehézségeik miatt a játékok vásárlása előtt, mielőtt megvettem volna őket. xD Mert így kb. az irányítás miatt hónapokra lerakom őket, ami nem túl jó. Na mindegy, majd valahogy megszokom, nem tudok mást csinálni, muszáj lesz. xD

Az "egyes fegyverek" alatt mit értesz? Nekem eddig kb. mindegyik fegyver beletartozik ebbe a kategóriába, csak azért kérdezem. xD
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 14. 16:39

Pl. a pisztoly vagy a gránát. :) Egyik sem ér semmit.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 05. 14. 21:42

Te nem játszottál régen ezekkel a részekkel? Egyébként való igaz, hogy úgymond érzékenyebb az irányítás, de szerintem nem nehéz, legalább pörgősebb, mint az új részek. A Manhunt viszont borzalmas, én az irányítás miatt kb a 2. pálya után abbahagytam.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 15. 10:33

Luszie írta:
2020. 05. 14. 16:39
Pl. a pisztoly vagy a gránát. :) Egyik sem ér semmit.
Ja értem, köszi. :D Pisztolyt elvből nem használok kb. semmilyen GTA-ban, nemhogy a régi részekben. :D
Rockstar69 írta:
2020. 05. 14. 21:42
Te nem játszottál régen ezekkel a részekkel? Egyébként való igaz, hogy úgymond érzékenyebb az irányítás, de szerintem nem nehéz, legalább pörgősebb, mint az új részek. A Manhunt viszont borzalmas, én az irányítás miatt kb a 2. pálya után abbahagytam.
Játszottam velük, csak többnyire vagy PSP-n (VCS), vagy haverom PS2-jén, és ott nem foglalkoztunk a sztorival, csak kódoltunk és ökörködtünk. :D A sztorit is hallásból és látásból ismerem csak, végigtolni még nem volt lehetőségem korábban.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 15. 10:42

Mindhárom elég jó, bár nyilván, nekem az SA a kedvencem. A sorozatból is ez az egyik legjobb...ha nem legjobb.(számomra)
A III és a IV egyébként rövidek. Viszont cserébe nehezebbek a küldetések, többnyire a játékok korából adódóan. Azért nem vészes kitolni egyiket sem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 15. 11:40

Persze, teljesíthetőek elég könnyen. Egyik sem egy Dark Souls, vagy soulslike játék. :D Viszont annál élvezetesebbek és jobban kikapcsolják az embert. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 15. 11:55

Meglep, hogy úgy nyilatkozol róluk, hogy még ki sem játszottad őket. :D
Hát az "elég könnyen" túlzás. A III-ban garantálom, hogy rengetegszer meg fogsz halni/ el fogsz bukni küldetést.. de ez a rész ezért szép. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 16. 11:16

Miért meglepő ez? Legutóbb neked volt olyan játék, amit úgy minősítettél, hogy nem is toltad, majd azt mondtad, hogy "tudom milyen, nem kell ahhoz tolnom, hogy tudjam": :D Egyébként nem toltam ki őket, de anno haveroknál toltam illetve videón sokszor láttam a végigjátszást.

Ja, tudom, hogy ott sokszor meg fogok halni, de nekem igazából az SA és a VC is épp olyan nehéz, mint a 3, szóval nem oszt nem szoroz. :) Az biztos, hogy egy kisebbfajta kínszenvedés lesz számomra ezeknek a játékoknak a kitolása.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 16. 11:22

Én azokkal a játékokkal nagyon képben voltam, és vagyok a mai napig is. :)


mindent bele.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 17. 13:47

Köszi! Majd este vagy éjszaka ha lesz még erőm vagy nem tudok aludni, szerintem neki is látok. :D Csak most szép idő van, aztán ki kell használni, hogy végre nem egész nap a gép előtt kell ülni a sulis szarokat írni. :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 18. 11:12

Legjobban sikerült játék a Definitive Edition-ből.
Sokkal játszhatóbb lett, bug is ebben van a legkevesebb -legalábbis egyelőre videók és saját tapasztalat alapján úgy látom.

Remélem, karácsonyig ki tudom játszani 100%-ra. Régi bakancslistás álom válna valóra.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 20. 16:19

Érdekes, mert videók alapján (a rengeteg bugot leszámítva) pont az az ember érzése, hogy a San Andreas lett a legjobb a 3 közül, és arra lett felhúzva az összes többi is. A 3 leginkább amiatt tűnik csak olyan jónak így első blikkre, mert az a legrégibb, legkezdetlegesebb, és így annak a feljavítása és eredetije között tátong a legnagyobb szakadék. De akkor a gyakorlatban ezek szerint nem így van. Mindenesetre a fények, meg főleg az éjszakai látványvilága tényleg a 3-nál tűnik a legszebbnek, bár nappal nem feltétlenül, Claude feje meg kicsit úgy néz ki azzal a merev séróval, mint Son Goku feje a DragonBall-ból. Egyébként mennyivel könnyebb és/vagy kényelmesebb az irányítás és ez által a játék az eredetikhez képest? Mert ha lényegesen, akkor bármennyire sem tetszik ez a felújítás, előbb-utóbb kénytelen leszek beszerezni, mert a kezdetleges, eredeti PS2-es részek negézsége már 3 éve fog ki rajtam, egyszerűen képtelen vagyok végig tolni az eredeti részeket az irányítás meg a checkpoint hiánya miatt.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 22. 12:42

Jó persze, az SA volt a három játék közül a legszebb, legkomplexebb anno is, és ez most is így van. A játékokat saját magukhoz hasonlítva mondtam azt, hogy én úgy gondolom, a III lett a legjobb remaster kiadás. Pontosan azért is, mert az SA-ban sok jó dolog is volt már, amit a mobil verzióba/ebbe a remasterbe nem raktak bele, vagy átalakították.... Az GTA III és a VC viszont visszafogottabb repertoárral büszkélkedhetett, ezért az eredeti játék rovására kevés változás került eszközlésre.

Egyébként nem az SA-ra húzták fel, hanem az V-re. Ha megnézed a grafikai változásokat, az V-t utánozzák (pl.: egyes betűtípusok, weapon wheel....)

Van térkép (és GPS!!!), van kameramozgás, és mint mondtam, mindhárom részben fegyverkerék van.
na most mondanom sem kell, hogy egy olyan 2001-es játékban, ahol térkép SEM érhető el a menüből, ezek hihetetlen könnyebbséget jelentenek.
Persze, az automatikus GPS-t meg kell szokni, de ez is "modern GTA" feature... Kicsit el lehet tőle kényelmesedni, de megszerettem.
A fegyverkerék léte annyira nem fontos, de azért simulékonyabbá teszi a tűzharcokat, kényelmesebb a fegyverválasztás.
A térkép mellett a másik fontos újítás, az a kameramozgás lehetősége. Ha nem lenne térkép, csak ez, én már ennek is örültem volna önmagában, mert szerintem ez az, ami sokat nehezít az eredeti verzión. Nem tudsz normálisan megfordulni, a kocsiban ülve a kamerával körbenézni... Nagyon zavaró sokféle szituációban, főleg konzolon.

Egyébként maga a játék ugyanaz, csak ezzel a három "újítással" (a maga módjá nem újítás ugye, mert 10 éve benne van a mobil verzióban) magához képest jóval könnyebb a játék. Egy GTA IV-nél vagy GTA V-nél én azt gondolom, most is nehezebb valamennyivel, hiszen nem remake-ről beszélünk, tehát ami kidolgozatlannak hat, az többnyire az is maradt... viszont játszhatóbb lett, és szerintem ez fontos, és ez a Rockstarnak is fontos lehetetett, amikor úgy döntött, hogy ezeket a játékokat 8 milliomodjára is kiadja újra.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 22. 18:13

Értem. Köszi a részletes leírást. Francba, akkor előbb-utóbb sajnos muszáj lesz megvennem, mert ezek a dolgok tényleg sokkal kényelmesebbé teszik az egészet, valamint leginkább ezek hiánya miatt szenvedek az eredeti részekben. Egyszerűen elkényelmesedtem a GTA4 óta és amikor 2019-ben visszatértem az eredeti részekhez, ezek a kényelmi funkciók annyira hiányoztak, hogy nélkülük semmire sem mentem. Persze azt tudom, hogy nem remake és a fedezék rendszer meg az autóból való fejlettebb lövöldözés hiánya miatt minden bizonnyal itt is kínlódni fogok, de a térkép, fegyver kerék meg checkpoint, illetve a modern gombkiosztás azért tényleg jónak tűnnek. Ezek miatt sajnos muszáj leszek megvenni, mert ezek hiányában sosem vinném ki ezeket a részeket. Egyébként ha önmagához képest nézzük a fejlődést, akkor szerintem is a GTA3 és a Vice City fejlődött a legtöbbet. Ha nem árazták volna túl, illetve nem lenne tele buggal, akkor 8k-ért ez egy korrekt felújítás lenne.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 22. 21:10

De a III-ban alig van ám bug. Nem a day 1 videókat kell nézni, mert most már közel sincs ilyen állapotban egyik rész sem....

Egyébként nem "muszáj" megvenned, ha nem akarod. :D nem vagyok benne biztos, hogy lekötne... de ha megveszed majd valamikor, persze segítek majd szivesen, hogy kividd végre őket.

A fedezékrendszer hiánya nem olyan nagy probléma, az SA-ban sincs. A III-ban a gugolás elférne néha, de egyébként meg lehet szokni mindent.
Az autóból való lövöldözés meg szintén nem olyan fontos. Kevés küldetés van, ahol igazán szükség lenne rá. Ezek 20 éves játékok... az AI-t oldalnézetes drive-by-jal is meg lehet ölni, nem kellenek hozzá "fancy" eszközök, mint a manuális célzás. Ahol meg mégis elkél, ott vannak alternatív megoldások.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése