Általános társalgó

Társalgások az első külsőnézetes GTA játékról.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 09. 15. 14:38

Évente többször le van akciózva, valószínűleg Black Friday-kor lesz következőleg. Ha annyira nagyon kell, majd megveszed akkor, max. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 09. 17. 12:01

Okés, akkor majd ránézek, bár gondolom mint minden évben, a Sony úgyis feltünteti majd a PS Store-ban a Black Friday-t, szóval ha el is felejteném, majd csak ki lesz írva. :D Amúgy annyira nagyon nem kell a 3 játék, de ha már PS2-őn sem volt meg és a régi Xbox-okon is kimaradt, valamint a laptopjaim sem vitték el normálisan egyiket sem, akkor már akciós áron szívesen lehúznám, mondjuk a 3-mal tuti nagyon keveset játszanék, sokkal inkább a San Andreas és a Vice City lenne előtérben. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 09. 20. 06:12

No lám, csak beszélni kellett róla, és akciós is lett a Trilógia. :) A R* többi játékával együtt, egyébként.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 09. 24. 11:54

Kajak?! Mennyibe kerül? Mert most pénteken amúgy is megyek Pólusba, akkor már veszek egy feltöltőkártyát és lecsapok rájuk. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 09. 24. 22:13

5490 ft. Most nincs olyan jó árban, 4k körül szokott lenni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bully

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 13. 16:26

Luszie írta:
2019. 11. 01. 10:39
Igen, azt észrevettem, hogy a régebbi játékok kevésbé fekszenek. Meg lehet érteni, vannak ilyen emberek. Bátyámat se tudom rávenni, hogy a régi GTA-kkal, vagy a Bully-val játsszon.
Igazából nincs bajom a régi játékokkal. Nem véletlenül vettem meg a régi GTA-kat, nagyon szeretem őket és jobban tetszenek, mint az újabbak (a grafikát leszámítva persze). Nagyon fekszenek sok szempontból, egyedül az irányítást nem tudom megszokni. Az szarul megy, de ettől függetlenül szoktam tolni őket, amikor van időm és kedvem hozzájuk. Szóval engem azért bőven rá lehet venni arra, hogy régi GTA-kkal játsszak, csak nagyon rossz vagyok bennük, ha külédetésekről van szó, és mivel nincs checkpoint sem, illetve a fegyvereket is elveszi a játék ha meghalok, olyankor mindig újra kell töltenem a játékállást, ami sokszor idegesítő, és emiatt gyakran elmegy a kedvem tőle. :D Mondjuk a SA-ban már egész jó vagyok, a vonatos/Big Smoke motoros üldözős küldetés is elsőre meglett, ami állítólag elég nehéz, legalább is sok mémet gyártottak már belőle a Vice City-s távirányítós helikopteres küldetéssel együtt, és emiatt én is úgy tekintek rájuk, mint a "nehéz" küldetésekre, szóval jól esett hogy előbbi sikerült elsőre. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Bully

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 11. 13. 21:10

Akkor annyira csak nem mehet szarul, ha az meglett elsőre. :D Az első pár végigjátszásnál sokat szenvedtem vele.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bully

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 14. 17:54

Hát pedig elhiheted, hogy szarul megy. :D A GTA3-ban nagyon az elején akadtam el, konkrétan képtelen vagyok megölni a kínai negyedben a szakácsot. k**va szarul megy benne a célzás és a lövés, konkrétan emiatt van ez, bár a másik két játékkal is így vagyok. Vice Cityben is haver csinálta meg legutóbb a plázás küldetést még nagyon az elején, illetve SA-ban sem értem volna a vonatos küldetésig, ha ő előzetesen nem segít be a Sweet-es küldetésben, valamint a Cesar-os lowrideres küldetésben sem találtam bele rendesen a körbe. :D Szóval de, eléggé szarul megy, épp emiatt döbbentem meg, hogy a vonatos elsőre meglett. Cserébe utána rögtön el is basztam a Mad Dogg-os küldetést, amikor a Beverly Hills-szen lévő házába kellett betörni OG Loc kérésére. Azóta nem játszottam a játékkal, ez úgy kb. egy hete volt.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 14. 19:54

A GTA III alapból is az egyik legnehezebb GTA játékok közé tartozik, ezt már megbeszéltük korábban. Konzolon még nehezebb, mint gépen. Ne érezd magad rosszul, ha bizonyos küldetések (akár már az elején) nem mennek. Ez a játék nem áll sok küldetésből, de ezt nehezebb feladatokkal "kompenzálták". :D Illetve annak ellenére, hogy korszakalkotó, hiszen ez az első 3D-s GTA, a hiányosságai miatt küldetéseket is nehezebb teljesíteni benne.

pl.:
-Pontatlan a célzás (ez a VC-ben is jelenség még.) Egyértelműen rácélzol az emberekre, de nem mindig halnak meg. Ezért vannak olyan fegyverek, amikkel nem érdemes játszani. A puskákon kívül más nem nagyon ér sokat. Én M16-ot használtam szinte csak, néha uzit. A többivel sokkal nehezebb embert ölni. Ezért nehezek az őrjöngések is.. mert ott mindenféle fegyverrel kell kaszabolni, de rengeteg vagy gyenge, vagy túl nagy a szórása és nehéz vele ölni.
-minden random fegyver sokat sebez Claude-ba, ezért itt a legkönnyebb meghalni. Itt nagyon figyelni kell arra, hogyha van egy kaszabolós küldetés, pl a kolumbiaiakkal (akiknél uzi van), nem szabad nyílt tűzharcba keveredni velük, ha ők vannak egyértelmű fölényben, mert fedezék hiján szét fognak lőni. Hiába lehet a 200 életet és 200 golyóálló-mellényt relatíve könnyen megszerezni, az ebben a részben (a sebezhetőség miatt) nem is "ér" annyit.
-autók béna fizikája, alacsony strapabírása. Az autók dodzsem-szerűen ütköznek, könnyen felborulnak, és nagyon kevés is elég ahhoz, hogy fekete füst szállingózzon a motorháztető alól... Itt meg kell tanulni vezetni a "GTA III szabályai szerint", különben nem lehet végigvinni a story-t. (de ez az "alkalmazkodjunk a játékhoz" dolog az előző két pontra is nagyon igaz)

Most hirtelen ezt a 3 "nehezítést" emelném ki. Nyilván, több is van, de ez a 3 az, ami hatványozottan jelen van a játékban. Ez nem ront az értékén, csak úgy kell viszonyulni a játékhoz, hogy ezeket figyelembe kell venni, különben nem fog túl sok élvezetet adni ez a rész.. (és a VC sem, mert egyébként az sokban hasonlít a III-ra).
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 13. 12:11

Most, hogy végre itt a nyár, szerintem hamarosan újra előveszem a régi részeket (többek közt a III-mat), és megpróbálom végig tolni őket. Bár úgy, hogy nincs se checkpoint, se autosave, és még ennek tetejébe k**va szar is az irányítás, így nem tudom, mennyivel jutok előrébb bennük, mint amikor legutoljára próbálkoztam velük tavaly ősszel. :D Mindegy, most már igazán itt az ideje normálisan megtanulni játszani ezeket a régi, klasszikus gyöngyszemeket, csak az a baj hogy magamat ismerve előbb basznak fel és veszik el a kedvem, minthogy ez megtörténjen. :D Na mindegy, azért hamarosan teszek vele egy próbát szerintem. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 13. 15:19

Hajrá.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 14. 11:04

Köszi! Majd írok, hogy ment. :D Lehet tippeket is kérek, hogy mit és hogyan érdemes kezelni/irányítani a kontrollerrel ezekben a régi részekben, hátha ismertek valamilyen irányításbeli trükköt, ami megkönnyíti kicsit a szenvedést, vagy legalább minimálisan enyhíti azt. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 14. 11:25

Hát tudunk trükköket, igen. Bár az irányítást nem annyira lehet "megkönnyíteni".

A forgalommal pl. tudsz szórakozni, de az ebben a részben eléggé kényelmetlen, mert konstans kell váltogatni a kamerát vezetés közben, ami lehet hogy nem célra vezető a te esetedben.

Egyébként irányításra vonatkozóan nekem nem voltak "külön" trükkjeim. Óvatosan kell vezetni, ez tény, de semmi különleges billentyűkiosztást nem alkalmaztam.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 14. 11:32

Oh értem. Köszi szépen! Akkor majd én is óvatos leszek, bár arra én is emlékszem, hogy itt nagyon könnyű kicsúszni az úrtról, de igazából még gyalogosan is nehézkes még az írányítás. A lövöldözés egyenesen pocsék szerintem mindhárom klasszikus részben (igen, még SA-ban is, amiben legalább van freeaim). Na, majd ma megnézem szerintem. Elvégre kéne már tolni valami klasszikusat is, nemcsak a mostani játékokat. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 14. 11:39

Semmi gond nincs a gyalogos közlekedéssel.
Az SA-ban jó a célzás. A III-ban és a VC-ben viszont nem szabad egyes fegyvernemeket használni, mert szimplán nem érnek semmit. :)
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése