Bemutatkozás

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 08. 14. 09:02

Értem. Én csak magamból indultam ki, mivel én ha lennének érdemi hírek egy játékról, adott esetben a GTA-ról, a Facebooktól függetlenül szívesen feljárnék fórumra és ott is megosztanám a gondolataimat. De az tény, hogy ez Facebookon sokkal gyorsabb és kényelmesebb most már. Mindenesetre azért sajnálom, hogy az online webes fórumok ideje lejárt. Mondjuk a GTA és Red Dead Place volt az egyetlen fórum, amire regisztráltam és rendszeresen posztoltam, szóval nem mondanám magam akkora fórumozónak, de ezen a fórumon mindig remekül éreztem magam és imádtam ide írkálni, szóval azért valahol fáj, hogy ez van.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 08. 19. 23:26

Azért szerintem a mai napig vannak előnyei. :) Csak ugye kérdés ,hogy hányan fedezik fel, plusz ahogy említetted is ez egy tematikus fórum és mivel a tartalomgyártója éppen a pénzét számolgatja content hiányában nehezebb embereket vonzani......Na de, előnyök, ha például csak azokat a szavakat rakjuk össze ,hogy facebook és gta abból csak valami szörnyűség jöhet ki, legalábbis amit én látok az ezt mutatja......Mai napig benne vagyok (Amúgy nem tudom minek xd) Gta online és gta 5 csoportokba facebookon. Na most, az a sok.....már elnézést kérek de parasztmennyiség ami azokban a csoportokban van valami elképesztő. Anno mikor gyerek voltam emlékszem valaki mondta a gta-kra ,h a bunkógyökrek játszanak vele ,merthogy nincs lényege és csak random lövöldözés az egész. Na most, mi tudjuk ,hogy ez nincs így. De ha az ilyen csoportokra nézek ahol a helyesen írni képtelen ,vagy egy technikai problémát hibásan leíró majd az ezt szóvátevőre ritka parasztmódon reagáló ilyen ''nyolcáltalános'' egyének keverednek az olyan nokedli kisgyerekekkel akiknek a káromkodásait a belga megirigyelné, na akkor azért hiányolom a fórumokat rendesen. Emlékszem is arra ,hogy anno mennyire meglepődtem mikor megtaláltam az oldalt ,hogy mennyire más a hangvétel stb. (Mondjuk sajnos 1-2 ilyen cirka 13 évesen létrehozott véletlen topikom azóta is itt virít, amiért utólagos sorry) :| De ja ha valaki veszi a fáradtságot ,hogy egy adott helyre külön regisztráljon beszélgetni biztos értékesebb eszmecserével találkozik. Mondjuk manapság már én sem ismerek működő fórumot, csak ilyen letiltott oldalakon mennek max ami nincs a social siteokon viszont külföldön még mennek, csak ,hogy idekapcsolódjunk, pl a gta forumus. De múltkor pont néztem valamiért ,hogy milyen sok (Pl zenei vagy filmes) fórum működik még ahova naponta járnak fel az emberek. Szóval annyira nem reményvesztett a dolog talán, csak itthon kicsi a közönség, de lehet ,hogy ez a mondatom túlságosan megengedő volt sajnos.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 08. 22. 11:16

Ja igen, a kisgyerekek meg a proli bunkó szakmunkások - tisztelet a kivételnek - témája engem is érint rendszeresen a Facebook csoportokban, és bár hülyék mindenhol vannak, voltak és lesznek, így ez alól a GTAPlace sem kivétel, azért itt tényleg összehasonlíthatatlanul jobb volt mindig is a helyzet, mint a Facebook csoportok 99%-ában. Én is inkább már nem írok semmilyen csoportba Facebookon, mert nincs semmi értelme, nem lehet az emberek zömével normálisan diskurálni. Itt is előfordultak prolik, de azokat az adminisztrátorok és moderátorok piszok gyorsan likvidálták, ráadásul úgy, hogy ezek az egyének soha ne tudjanak vissza térni a fórumra még más emaillel sem. Ezzel szemben a Facebookos csoportok moderálói sokkal gyengébb munkát végeznek, melynek köszönhetően az ilyen csoportokban folyamatosan csak a mocskolódás és személyeskedés megy. Szóval már csak emiatt is nagy kár a fórumokért, de sajnos úgy tűnik, minden negatív mellékhatása ellenére a Facebook csoportok magabiztosan veszik át a fórumok helyét.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 08. 22. 18:50

Jaja, sajnos. Nem halad jó irányba az internet sem manapság.....Bár nemrég lett az oldalnak is csoportja. :) Beléptem, bár nem olyan aktív ,dehát még van idő rá. Egyébként igen, adminoktól is függ, de csomószor van ,hogy az admin is egy proli. :D Én főleg ps4 játékokat vettem / cseréltem a csoportokban régebben, mostanában ,hogy nincs annyi időm és csak 1-2 játékot veszek évente annyira nem használom. Bár a múlthéten pont vettem egyet. Azért ott pl van egy ps4 adás-vételes csoport ahol nagyon komolyak az adminok és a spammert meg a mezei bunkót is egyből kidobják. De egyszerűen a gta csoportokban tényleg k**va nagy (már bocsánat.) az alulművelt tömeg. Ma poénból megnéztem a csoportokat és hát....ja, még most is kb csak az van. :D De nem baj, ez a fórum még él, remélem ha kevesen is de azért még sokáig megtudjuk vitatni itt a dolgokat, persze csak ha kedves R* méltóztatik játékot csinálni ebben az évtizedben.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 08. 22. 20:43

A proli bunkó szkmunkás kifejezés azért elég erős volt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 08. 22. 23:44

zsombormaki írta:
2021. 08. 22. 18:50
Jaja, sajnos. Nem halad jó irányba az internet sem manapság.....Bár nemrég lett az oldalnak is csoportja. :) Beléptem, bár nem olyan aktív ,dehát még van idő rá. Egyébként igen, adminoktól is függ, de csomószor van ,hogy az admin is egy proli. :D Én főleg ps4 játékokat vettem / cseréltem a csoportokban régebben, mostanában ,hogy nincs annyi időm és csak 1-2 játékot veszek évente annyira nem használom. Bár a múlthéten pont vettem egyet. Azért ott pl van egy ps4 adás-vételes csoport ahol nagyon komolyak az adminok és a spammert meg a mezei bunkót is egyből kidobják. De egyszerűen a gta csoportokban tényleg k**va nagy (már bocsánat.) az alulművelt tömeg. Ma poénból megnéztem a csoportokat és hát....ja, még most is kb csak az van. :D De nem baj, ez a fórum még él, remélem ha kevesen is de azért még sokáig megtudjuk vitatni itt a dolgokat, persze csak ha kedves R* méltóztatik játékot csinálni ebben az évtizedben.
Ja, egyetértek, én is abszolút így vagyok ezzel. Jó lenne, ha vissza költözne az élet a fórumra még akkor is, ha erre a Facebook csoportok térnyerése és a Rockstar tétlensége miatt sajnos nincs is túl sok esély. Na meg amiatt is, ami múltkor Luszie posztjánál is szóba került és hát abszolút igaz az is, vagyis hogy az oldal egykor aktív felhasználóinak része már felnőtt és/vagy egyetemista, dolgozik, családot alapít, egyszóval éli az életét és így már nincs ideje játszani sem, pláne nem a fórumon lógni (ugye Luszie is elköszönt most egy jó időre, szóval már ő is ezek közé tartozik). Új tagok meg nem igazán jönnek, bár ahogy elnézem a jelenlegi GTA-s generációt, jobb is, hogy nem rontják itt a levegőt, nem is beszélve arról, hogy amilyen okos meg iskolázott a nagyrészük, ahogy azt már korábban vitattuk (persze tisztelet a kivételnek), konkrétan két szót nem lehet normálisan váltani velük, mert azon nyomban átmennek bunkó proli stílusba. Én a magam részéről már elfogadtam ezt a helyzetet és beletörődtem, hogy a régi jó GTAPlace fórum már nem tér vissza abban a formában, amiben anno beleszerettem. Ez van.
Rockstar69 írta:
2021. 08. 22. 20:43
A proli bunkó szkmunkás kifejezés azért elég erős volt.
Jól van na, tudod te, hogy kikre értettem. Nem a kétkezi munkásokkal van a bajom, azokat igenis tisztelem és becsülöm, mert nélkülük semmi sem lenne. Ezt a jelzőt egyértelműen azokra használtam, akiket Zsombor is említett még előttem, vagyis az a réteg, ami még az általános iskolát is kettesekkel végezték el, írni és olvasni sem tudnak és nem is akarnak, valamint semmilyen munkát nem hajlandóak elvégezni csak muszájból és azt is sok kurvaanyázás közepette, pocsék minőségben. Nekem is van nem egy, nem kettő olyan 8 általánosal rendelkező ismerősöm, aki tök normális, sőt normálisabb, mint jónéhány bunkó egyetemi végzettségű ember. Itt most nyilván nem ezekről van szó.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 08. 23. 15:13

Na igen, amiket leírtál azok eléggé két élű kard jellegű dolgok, mert ha meg jönnének emberek valószínű ,hogy sok lenne az olyan figura akiket letárgyaltunk. A másik meg.....Persze az ember kinövi/nincs rá ideje annyira, ez asszem természetes. Én is kb egy olyan embert ismerek aki 12 évvel ezelőtt is aktív gamer volt pc-t épített stb. Mondjuk a srácnak könnyű dolga van mert sok pénze van így több ideje marad amúgyis játszani. Bár ő se nyomja már annyit mint anno. De egyébként én sem pedig a karantén alatt lett volna időm, de nem jött nagyon sokminden ami engem érdekelt volna....Utolsó igazán olyan game a last of us 2 volt, idén meg eléggé kussol a SONY. De amúgy amiről beszélünk az szerintem abból is vezethető le ,hogy a gamer mint olyan már nem szubkultúrának számít, és most itt nem a sztereotip (Bocs, de csodás angol billentyűzeten nincs hosszú i ) 30 évesen otthon élő dagadtat meg ilyesmiket értem. Régen....na jó ,most kezdek itt ''régen minden jobb vótozni'' de azért tényleg más volt, teszem azt 2006-2007 környékén kiment az ember egy tech rendezvényre teljesen más fókuszú tartalmat kapott mint a mai ilyen gyerek orientált playitek amik nagyon elgeekesedtek (Van ilyen szó? :D ) és kb olyanok mint egy mondocon vagy ilyesmi. Bár én akkoriban csak egy ilyen rendezvényen voltam de emlékszem ,hogy ott azért még eléggé figyeltek, pl külön előadást tartottak az akkori még működű nagy gamestar szerkesztői meg ilyesmi. (Az amúgy nem egy playit volt,mivel kicsi voltam igy azt már a hóhér se tudja....) és mivel ez így szépen kiszélesedett ezért vagyunk most itt......A kiadók és fejlesztők is veszik észre ,hogy a játékpiac közönsége megváltozott, minek fejlesszenek egy nagyon jó sztoriközpontú játékot ha pistike a 28. battle royal mikrótranzakcióival úgyis lehúzza majd az ősei kártyáját? (Egyébként igen ,most ,h ezt felvetetted nézelődtem és kb az IDDQD blog, ami amúgy pont egy facebook csoport :D , maradt meg így egyedül ahol még nagyrészt nem a tárgyaltak közül vannak többségben és ahol lehet normálisan beszélni) Bár az is lehet ,hogy túllihegem azt ,h egy szórakoztatóipari szegmenssel kapcsolatban értelmes vitákat / hozzászólásokat várok el.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 08. 23. 18:01

Sajnos igazad van, megváltozott már a világ, minden szempontból, amibe sajnos már szeretett hobbink, a gamelés is vastagon érintett és beletartozik. Sajnos manapság már nemcsak a gamerektől, de a fejlesztőktől sem lehet túl sok mindent elvárni. Mindkét oldalról a béka segge alá zuhant a színvonal, nincs mit tenni. Ez van. Én is most végig toltam a Ghost of Tsushima dlc-t és jelenleg ott tartok, hogy játék fronton nem tudok mit kezdeni magammal, mert egyszerűen nincsenek már jó játékok. A régiek pedig már kezdenek unalmassá és kevéssé válni ahhoz, hogy ezt kompenzálni tudják.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 08. 23. 18:34

Ja, jól mondod. Most ,hogy iskola mellett lenne már saját pénzem játékot venni, kb eltűnt a minőség. Mondjuk abból a szempontból nem rossz ,hogy nem költünk sokat legalább. :D De ja évről évre sz@rabb a dolog. Tavaly kb a last of us 2 és a Tsushima volt csak kiemelkedő....Jó mondhatnánk ,hogy nem lehet minden game korszakalkotó mint azok de azért nem kéne ,hogy az legyen ,hogy ezzel ellentétesen meg kb semmi minőséget ne találjon az ember. (A múlthéten használtan vettem egy cod cold war-t, nem vettem codot szerintem 10+ éve , szóval nem baj, a story egész jó, sőt mióta voltak a jövőbeli tyu tyu vonallal nagy problémák, egészen magára talált de messze marad a kiemelkedőtől, talán az is segítene ha a drága ekivision nem ragaszkodna az év/ cod modellhez.) Idén ezenkívül megvettem a far cry 5-t , mert 2000 ft volt a ps storeban leárazáskor, nem rossz de full ugyanaz a tucat UBI mint ami a far cry 3 óta megy. Plusz a hitman 3-at ami tök jó, de nagyon rétegjáték, és ha fullra kimaxolom akkor is hamar végeznék vele. Szóval erre az évre ez így ennyi volt, de a tavaly sokkal jobb volt a 2 ps címmel. Elkeserítő ,hogy erre az évre nem is tudnék ilyet mondani (Talán resi?, bár az meg most kimaradt.) A dying light 2 jön egyedül ami nem tucatcím és érdekes lehet dehát kitudja mi lesz.....Cyberpunkkal is úgyvoltam ,hogy vártam vagy 6 éve de aztán meg sem vettem......De kezdődik a Gamescom, hátha lesz valami bejelentés, fel a fejjel.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 08. 25. 19:56

Épp most nézem a Gamescomot, és bár fontos kiemelni, hogy ez még csupán csak az első nap, pontosabban csak a nyitóünnepség, de eddig sajnos túl sok jót nem tudok elmondani erről a rendezvényről sem. Sajnos semmi fantázia nincs már a játékiparban. Gyakorlatilag a remasteredek, remakek korszakát éljük, meg a sokszor kiadott szar minőségű játékokét, és eddig sajnos a Gamescom ezt csak megerősíti. Semmi fantázia nincs már az iparban sajnos. Kipróbáltam ezt a Riders Republic béta játékot is, de ez tulajdonképpen csak egy több extrémsportággal kibővített Steep. Illetve a napokban megjelent új Alien játék is fent van most a gépen torrentről, de ez is csupán csak a sokadik unalmas, ötlettelen, koppintós horda shooter, csak zombik helyett most éppen Alienekre meg néha-néha android sniperekre lölöldözünk... csodás. Úgyhogy sajnos túl sok pozitív előjelet nem nagyon mutat a Gamescom sem. A dying light 2-től szerintem nem érdemes sokat várni. Egyrészről azért, mert ez is lengyel játék lesz, aztán ahogy mondtad a CP2077 után már nem nagyon lehet sokat várni a lengyelektől, másrészt pedig azért, mert szerintem ez a játék nem fog többet nyújtani, mint az elődje. Kb. ugyanaz lesz, csak picit feljavítva, nekem pedig már az első rész sem tetszett igazán, ugyanis számomra ugyanaz, mint a Dead Island játékok, csak parkourrel. De kinek mi. A Resident Evil 8 pedig nem rossz játék, az idei év eddigi legjobbja, de gyorsan hozzá kell tennem, hogy ez inkább ennek az évnek a sara, semmint a játék vitathatatlan érdemei, mivel maga a játék nem sokat fejlődött a 7-hez képest, ráadásul közel sem olyan ijesztő. Persze azért kibővült ezzel-azzal, főleg a változatos, már-már félig open world térképpel, de ez meg a linearitásból vesz el, ami meg pont a horror élményt rontja, ezen kívül pedig nem tud többet nyújtani, mint a 7, még sokkal szebbnek sem nevezném, talán csak amiatt, mert kihasználja az erősebb vasakat. Szóval a RE8 sem egy kiemelkedő alkotás, egy erős mezőnyben szerintem nem nagyon néznénk rá a 7 árnyékában, tehát jó döntés volt hogy nem vetted meg. Tényleg nem tudok igazán jó játékot mondani, ami sajnálatos, de ez van.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 09. 12. 16:53

Jaja, elég langyos volt a gamescom is, még a saints row-t is sikerült elcseszni pedig annak legalább volt stílusa. Mindegy, viszont volt playstation showcase én amúgy attól sem dobtam hátast, gow ragnarökön kívül nem nagyon volt akkora dobás, új spider csak '23-ban jön, szegény gran turismotól meg a sport után már nem sokat várok. Na de ugye képviseltette magát az R* is, ahogy kommentben is mondtátok , K nagy pofátlanság az újrakiadás újrakiadásán még fél évet tolni, de a legnagyobb az ,hogy mivel hülyére keresik magukat at 5-ön ezért nem is dolgoznak új részen, sőt ami a legnagyobb baj más játékon sem. Bár azzal a kijelentéseddel nem értek teljesen egyet ,hogy az EA, Uborka meg az ilyenek jobbak mert legalább újraskinezik, lásd Far cry, de csak azért nem mivel legalább nem próbálnak vmi gyenge új játékkal alibizni csakhogy mutathassák ,hogy dolgoznak is valamin. De amúgy igen, félek ,hogy a Rockstarnak annyi az RDR 2-vel, az szinte hibátlan és részletes volt de ahogy mondtad az alapemberek leléceltek. Ezzel az a baj ,hogy igazi minőségi, nem futószalag szemetet gyártó studiók így már csak a sony/playstation belsős részlegei maradtak mint pl a naughty dog. Hiszen a R* és a CDPR is leszerepelt, és azt hiszem ,hogy sajnos nem csak nálam, szép jövő vár az iparra így. A reakciókkal a gamestar is foglalkozott ma, ha érdekel csekkoljátok a cikket meg a kommentjeit is. https://www.gamestar.hu/hir/nem-tul-poz ... 99379.html

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 09. 17. 10:55

Hát nem tudom, nyilván a többi említett kiadó is gyenge, túl nagy ötleteik nekik sincsenek, de számomra még mindig jobb amit ők csinálnak, mert ha megnézed, ott legalább a grafika mindig szép, új területek, térképek vannak, amikben azért hidd el, jóval több munka van, mint egy új garázs vagy sportautó vagy repülő gépfegyveres motor lemodellezésében. Úgyhogy ezzel nem értek egyet, szerintem a Rockstar lustasága már bőven lekörözte a többi céget és bár az sosem volt kérdés, hogy ezek a cégek sem jók és korrektek, de szerintem jelenleg még így is korrektebb az ő hozzáállásuk, mint a Rockstarnak. Nyilván ott sem történik óriási munka, futószalagon jönnek az egyre unalmasabb játékok, de ezekben legalább a történet, a térkép kicsit más, amit a ma 8 éves GTA5 és GTA Online nem mondhat el magáról. Így számomra a Rockstar már-már a többi cég alá süllyedt. Sajnos való igaz, hogy már csak és kizárólag a Sonyra lehet számítani. A Sony rendezvény sem volt túl erős, valóban, de szerintem az idei játékokhoz és rendezvényekhez képest azért bőven jó volt. A GoW2 számomra is a favorit, de a többit is várom (kivéve az unalmas remake-eket). Úgyhogy bizakodó vagyok a jövőt illetően, mármint a Sonynál. A Rockstarral kapcsolatban csak negatív érzéseim vannak, sajnos.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 09. 18. 11:56

Kicsit rosszul fogalmaztam az előző kommentemben amúgy, ahogy az egyik cikk alatt is írtad : ''Hát nem tudom, nem igazán értek egyet ezzel. Az oké, hogy a grafikusok remek munkát végeznek évről évre minden játékukban, és a pályák is elég jók, de itt számomra ki is merülnek a pozitívumok. Számomra régen volt sokkal jobb, érdekesebb és élvezhetőbb az a sok Ubisoft játék, az utóbbi években én már nem vagyok elégedett velük. Oké, hogy nem minden játékukat adják ki minden évben, sem tízévente mint a Rockstar, csak az a gond, hogy a játékaik tulajdonképpen a settinget leszámítva gyakorlatilag ugyanazok. Ugyanazt csinálod egy AC-ben, WD-ben, FC-ben, Division-ben, Ghost Recon-ban, csak kicsit máshogy, de attól még k**va unalmas, sőt szerintem fárasztó az összes ilyen játékuk. Ami meg nem open wolrd, az meg tök átlagos, illetve nincs is túlzottan sok belőlük. Szóval én egyáltalán nem így látom, szerintem régen sokkal jobbak voltak, voltak egyedi ötleteik és a játékaiknak sokkal több egyénisége volt. Most pedig tök mindegy, hogy egy AC, FC vagy WD jön ki, kb. ugyanaz a játék. Ettől függetlenül ők legalább új pályákat hajlandóak kiizzadni magukból, amire a Rockstar már egyáltalán nem hajlandó, szóval minden hibájuk ellenére az Ubisoft most nekem is szimpatikusabb, mint a Rockstar, annak ellenére, hogy számomra a grafikán és a térképeken, pályadizájnokon kívül egy teljesen ötlettelen, egyre unalmasabb, egy kaptafára épülő játékokat készítő cég, és régen nekem sokkal szimpatikusabbak voltak. Ráadásul ők sem hajlandóak kilépni ebből a komfortzónából, ahogy a Rockstar sem, és nem hajlandóak vissza hozni a régi, igazán jó címeiket, mint a Splinter Cell, Prince Of Persia sorozat és a többi.'' Ezzel teljesen egyetértek de nekem is sajnos ez a bajom ,hogy ezek a cégek is csak folyton ugyanarra a kaptafára húznak fel mindent. Sajnálom, nekem pl 2014-ig az UBI volt az egyik kedvenc fejlesztőm de a black flag óta csak egyszer vettem AC-t, már a far cry 4-nél észrevettem ,hogy ezek mintha ugyanazt csinálnák egyfolytában ......Pedig nem voltam túl öreg mikor az megjelent. Egyébként visszatérve meg, 100% ,hogy a R* ezt már valójában csak az onlineért portolja át újabb gépekre és undorító amit művelnek csak az sem lenne jobb ha átállnának sorozatgyártásra és évente jönne új rész, akár a COD-ban, bár így ,hogy az eredeti brigádból vannak ott kb hárman már lehet ,h ez lesz a későbbiekben, ők nyilván mégjobban engednek majd ha Zelnick-ék felhozzák ezt. Szóval szerintem se sül el ez majd valami jól, annak fényében ,hogy az RDR 2 mennyire király játék lett igazából nagyon szomorú, dehát a profit felülír mindent. Azért reméljük a jövőben kiemelkedik még néhány minőségi studió, elég szörnyű lenne ha csak a sony-ra várhatna mindig az aki valami minőségi és egyedi játékkal szeretne játszani.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 09. 18. 17:39

Persze, ezzel egyetértek, nem is az a baj, hogy nem futószalagon gyártja a játékokat a Rockstar. Én csak annyit mondtam, hogy számomra a 8 évig egy játékon ülni és azt hypeolni és sokadik alkalommal minimális változtatással piacra dobni pont ugyanolyan szánalmas, mint minden évben szinte ugyanazt a játékot néhány kisebb-nagyobb változtatással meg új sztorival kiadni. Csak míg a Rockstar esetében minimális grafikai tuning meg nagyobb szerverpark az egyedüli újítás 8 éve, addig Uborkáék és társaik legalább arra a minimumra képesek (a legtöbb esetben legalábbis), hogy új térképeket, pályákat csináljanak új sztorikkal és sztori küldetésekkel, és ez számomra még annak ellenére is pirospont, hogy teljesen igaz, amit leírtál. Azt pedig már legalább 5-6 éve lehet tudni, hogy az egyedüli ok, amiért még létezik a GTA5 és ennyi kiadása van, illetve ennyire nem akarnak új részt csinálni, az a GTA Online. Nyilvánvaló, hogy csak emiatt adják ki megint, mivel ahogy fentebb írtam, lehet hogy a többi szar cég is unalmas futószalag játékokat csinál, de ők legalább annyira hajlandóak, hogy egy új térképet és történetet kerekítsenek ezeknek a játékoknak, míg a Rockstarban még ennyi sincs. Az RDR2 pedig ahogy mondtam, nagy valószínűséggel az általunk szeretett és (el)ismert Rockstar Games utolsó játéka. Úgyhogy, bár tényleg nem túl kellemes kimondani, de jelen állás szerint valóban a Sony az egyetlen játékfejlesztő cég, akire még lehet számítani. Mondjuk ennek is vannak hátulütői, például hogy ezt ők és sok más cég is elismerte, és emiatt már lassan ott tartunk, hogy a Sony is kiárusítja a tehetségesebb stúdióit és főként ezek játékait, ugyanis már lassan minden Sony exkluzív cím kijön PC-re is, ezzel értelemszerűen elveszítve az exkluzivitást, sajnos. Úgyhogy emiatt már sajnos a Sony is kezd romlani úgymond, de még mindig ők az egyetlen csapat, akikre számítani lehet.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése