OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 30. 16:38

dehogynem. Szerintem egy finnt 3x könnyebben megtanulsz mint egy angolt. A nyelvtan nagyon hasonló, márpedig az angolban nem kell mást érteni, csak a nyelvtant. A szavakat meg elég "beseggelni" vagy azok is rádragad(hat)nak idővel.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 30. 16:40

Van különbség azért a világnyelv és világnyelv között is.
Mert míg a kínai csupán helyi, és lokális, addig az angol szétterjedt, és nagyjából mindenhol meg lehet értetni magunkat vele. Kínaival csak Ázsia egyes részein. Ezért a kínai esélytelen világnyelv, főleg mivel nem betű, hanem szóírást alkalmaznak.
Soha nem lesz olyan elterjedt nyelv külföldön, mint az angol. Ilyen szempontból nagyjából minden elveszítette a versenyt :)
Mindegy, a lényeg lényeg marad: ha beszél valaki angolul, akkor nyolcvan százalék, hogy megértik, ha franciául vagy spanyolul, akkor ötven és hatvan között a valószínűség, hogy részben megértik, ha ezek közül az angolon kívül még egyet, akkor meghaladja a kilencvenet.
Például remek példa az izraeli nevelés, amiben három nyelv az alapvető: Héber, jiddis és angol. Egy nyolc éves gyerek már beszél héberül és angolul, és esetleg még jiddisül is, de azt csak később kezdik tanulni...
Durva nem?
Szerk: Kiscserko, a nyugati nyelvek meg sem közelítik azt a szintet. A nyelvtan lehet bonyolult, de ettől függetlenül közel sem olyan nehéz mondjuk az olasz, mint a francia. Abban aztán minden a logikátlanságig megy el! Az angol egyszerű, és a nyelvtana könnyen tanulható.
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 30. 16:42

Persze ez teljes mértékben igaz. :)

hát az.. Szeretnék én is 8 évesen már 2-3-4 nyelven tudni. :D Mindig is irigyeltem az ilyen emberkéket.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 30. 16:45

Egy kis szóviccel élve annyira azért nem kóser nekik (Há-háááá :D). Most a zsidókra gondoltam.
Sem a héber, sem a jiddis (Na, az pláne nem) nem igazán világnyelv, és persze szép és jó, hogy mindenhol vannak nagy zsidó közösségek, ezeken kívül csak a régi dokumentumokkal érsz valamit és izraeli nyaralás során :)
Persze a tudat, hogy három nyelvet beszélnek nyolc-tíz évesen már eléggé meggyőző. Az ilyenek gondolom jóval több nyelvet is meg tudnának tanulni.
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 30. 16:51

Persze. Minél többet tudsz, annál könnyebb belekezdeni, megtanulni :) Én mondjuk latinba szivesen belekezdnék egyszer. Aztán lehet azt is megutálnám, mert elég nehéz nyelv + diplomához sem fogadják már el, mert nem élőnyelv, viszont ettől függetlenül sokra lehet vele vinni, mert azért nem egy nyelv alapja. Olyan mint a görög. Ha görögül tudsz, már nem vesztél el a világban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2013. 01. 30. 17:04-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 30. 16:57

Igazából a jó megoldás az lenne, ha mondjuk az eszperantó lenne világnyelv, de közben minden ország megőrzi a saját nyelvét is.
Így azok az országok, aminek sokat beszélt a nyelve, elveszítenék a természetes előnyüket, és az új nyelvek tanulása maximum hagyomány lehetne. Erről a mi a véleményed?
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 01. 30. 17:05

Az eszperanto az egyértelműen jó,ötlet volt, és még ma is terjed, így lehet, hogy egyszer még sikerül a tervük.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 30. 17:07

Nagyjából az országonkénti ötszáz és ötezer között lehet az olyan, aki tényleg beszél rajta.
Nem valószínű, hogy mondjuk tíz éven belül akár csak el is érné a világnyelveket :(
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 30. 17:14

hát igen, elég nagy előny az a briteknek, amerikainak, meg sorolhatnám még kiknek.. akiknek teljesen mindegy hogy tanulnak-e nyelvet, mert nekik már megvan a biztos alap, akárhova mennek. Persze tanulnak franciát, de nem hinném hogy olyan sokan vennék annyira "komolyan" a nyelvtanulást mint mondjuk nálunk.

Eszperanto nyelvet nem igazán ismerem, most így wikipédia lesúgta nekem, hogy ez egy mesterségesen létrehozott nyelv, amit -bár nem sokan- de világszerte szinte az összes országban beszélnek. Hallottam már róla, atekintetben, hogy mikor nyelvvizsgára készültem, ott olvashattam az eszperantot is, fogalmam sincs hogy milyen nyelv egyébként. Azt hittem valami latin-amerikai eldugott nyelv lehet a hangzásából ítélve. :D

Hát, igazából ezzel úgy vagyok, hogy teljesen mindegy nekem. Végülis ez ellen úgysem tehetünk semmit, ha egyszer olyan világnyelv a világnyelv, amit már egy országban használnak. (Na jó, most megcáfoltam magam, mert itt van ez az "eszperanto mozgalom") de úgy értem, hogy ha már egy ország nyelve világnyelv lett, akkor valaminek lennie kellett benne, amitől azzá vált. Szóval most az, hogy ők "előnyt élveznek"... hát ez így van, szimplán jó helyre születtek. :D Örüljenek neki. Bár ez is relatív, hiszen lehet hogy az az eszperanto nyelv meg nehezebb mint az angol, és az meg egy csomó más országnak jelentene "hátrányt", bár nem tudom hogy milyen.
Viszont tényleg úgy lenne fair a dolog, ha mindenki tanulna egy olyan nyelvet, amit senki nem használ, és akkor az lenne a világnyelv. Senki nem mondhatná azt magáról, hogy "ááh, nekem már nem kell tanulnom nyelvet, mert ami az anyanyelvem az a világnyelv"...

Noxius: Én sem hiszem. Valószínűleg eléggé terjed, de nem elég erős ahhoz, hogy azért az angol helyét átvegye. Ahhoz még sok idő kellene.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 30. 17:26

Az eszperanto, mint mondtad mesterséges nyelv, ennél fogva könnyű. Sem nyelvtanában, sem a szókincsében nincsenek logikátlanságok. Tehát nincsenek kivételek, nincsenek némahangzók, nincsen összeolvadás, semmi, ami logikátlan lenne. minden a lehető legjobban le van egyszerűsítve, a szókincse pedig ugyanakkora, mint bármelyik élő nyelvé: mindenre van szó benne, amire kell.
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 30. 17:27

Igen-igen, azóta utánanéztem. Állítólag sokban hasonlít az oroszra, viszont ettől függetlenül nagy többségében könnyű tanulni az embereknek. Hát kíváncsi vagyok hogy ez rám is igaz lenne-e... :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 30. 17:30

A nyelvtana állítólag egy-két hét alatt megtanulható teljesen. Szerintem ezt még egy memóriazavaros is megtanulja, akinek egyébként semmi nyelvérzéke nincsen :D De tehetsz egy próbát, nem?

Amúgy élvezem az ilyen kis szellemi galoppokat, te nem?
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 30. 17:36

Persze, talán majd egyszer elkezdem tanulni, most inkább másra koncentrálok. (pl: holnap föci TZ... de ebből a témakörből még egy dogát sem írtunk azaz csak néhányat, azokat tudom -mondjuk a 10 témából 2-t- a többivel meg most nem tudom mi legyen XD már nem tudom ennyi idő alatt megtanulni, úgyhogy csak szenvedek.. Persze, most jönne az, hogy "óráról óra kell tanulni", de én olyan vagyok, hogyha nem utalnak rá, hogy doga lesz, akkor tuti nem tanulok :D Főleg nem föciből.)

Igen, tetszenek nekem is :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 01. 30. 19:30

Azért az angol se marad örökké világnyelv, a történelem során különböző okok miatt váltakoztak már. Bár szerintem az elkövetkezendő minimum 50 évben még világnyelv lesz. Az eszperantónak örülnék, olyan lenne, mint a Bibliában Bábel tornya előtt. (Nem vagyok vallásos, de jobb példát nem tudtam felhozni.) Mindenki anyanyelvi szinten tudná, s tanulná gyerekkora óta. Na erre mondjuk, hogy túl tökéletes világkép ahhoz, hogy bejöjjön.

Nekem is holnap föci TZ-m lesz, és nem igazán szokásom nekem se óráról órára tanulni, így most kell belehúznom, főleg, hogy ma emlékeztettek a dogáról, én meg eddig elfelejtettem :D
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Steve777
Rajongó
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010. 03. 24. 11:32
Tartózkodási hely: Szerbia
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Steve777 » 2013. 01. 30. 19:55

véleményem szerint az mégjobb lenne, ha mindenki angolt tanulná anyanyelvként :D nem tudom, hogy az esperanto mennyire nehéz, de angolul, már igy is mindenki tud egy kicsit
Liberty f*cking City. We could run the f*cking world, man.

Válasz küldése