OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 05. 07. 12:50

Én holnap fogok érettségizni magyarból, aztán szerdán töriből, csütörtökön pedig angolból. (Matek nekem ugyebár nincsen :P). Bevallom, én nem félek az érettségitől. Nem aggódom miatta, és nem is izgulok. :lol: :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 07. 13:28

Értelemszerűen mindenkinek így lesz az érettségi. :D Ja, egyébként azért félek a matektól, mert kitöltöttem egy pár régebbi matek érettségit, és egyik sem lett kettes. A szóbeli meg elég necces lenne, mert matek-fizika szakos lesz a vizsgabiztos.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 07. 14:39

Én pont két éve fejeztem be az írásbeli vizsgákat. Ezt is csak onnan tudom, mert a Fb emlékeztetett rá... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2017. 05. 07. 15:57

Rockstar69 írta:Értelemszerűen mindenkinek így lesz az érettségi. :D Ja, egyébként azért félek a matektól, mert kitöltöttem egy pár régebbi matek érettségit, és egyik sem lett kettes. A szóbeli meg elég necces lenne, mert matek-fizika szakos lesz a vizsgabiztos.
Én az irodalom szövegalkotástól féltem. :D Amikor órákon kellett írni önállóan, akkor mindig épp hogy meg lett a minimális szó szám, meg a kettes is csak jóindulatból. :D Érettségin meg sorokat kellett kihúznom, mert túl hosszú lett volna a szöveg, annyira kitört belőlem az irodalmi lélek. :D
Szóval, reménykedhetsz te is ebben, hogy matek érettségi alatt megszáll valami arra a 3 órára és simán lehozod. :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 07. 16:22

Na ja, a vizsgadrukk sokakra jó hatással van.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 07. 19:59

Sok sikert, magamnak és Rockstar kollégának meg sikeres túlélést kívánok a matek, illetve az összes többi érettségihez! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 05. 07. 22:47

Sok sikert magamnak, és mindenki másnak.
je

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 08. 04:16

Remélem így lesz, ahogy mondjátok. Sok sikert nektek is!
Gyenge napok vannak...

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 08. 20:23

Na, hát a magyar nem lett a legjobb. A surmó fogalmazás miatt nem tudtam normálisan befejezni a szövegértést, de a fogalmazás meg nem lett elég hosszú, mert azt se volt időm befejezni, így elvileg 0 pont lesz. Úgyhogy érdemes volt belefogni. Szóval összességében az első részben maga a szövegértés nem lett volna nehéz, de kevés volt rá az idő. A második rész elég hosszú lett, de tartalmilag nem lesz a legjobb. Igazából a szövegértés basz fel a legjobban, mert az mindig jól ment.

Holnap jön a francia érettségi. Nagyon komoly darálásra számítok. :(

Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 05. 08. 21:15

A mai napon én is megírtam a magyar érettségit, és szerintem nem volt vészes. Én nem is izgultam előtte, és miközben írtam a dolgozatot, aközben sem izgultam. Higgadtan és nyugodtan álltam neki, és szerintem jól is fog sikerülni. :D Ugyanakkor egy nagy hibát követtem el a magyar érettségi írásakor. Tudjátok, ahogyan Feri is mondta az előbb, kevés idő volt a szövegértésre, és én tökre elcsesztem az időt. Ugyebár a szövegértést teljesen megcsináltam, és a szövegértés után volt egy rövid fogalmazás (érvelés vagy motivációs levél írása). Tudjátok, én azt hittem, hogy miután befejeztük teljesen a szövegértést, visszatérhetünk majd a következő órában a rövid fogalmazásra, de nem! Nagyon nagyot tévedtem. :S :shock: Pont az utolsó percben fejeztem be teljesen a szövegértést, és pont akkor jöttem rá, hogy a kisfogalmazást most kellett volna megcsinálni. Körbenéztem, és láttam, hogy a többiek az érvelést írják, én meg még nem írtam oda semmit. Aztán ránéztem a táblára, és az időből rájöttem, hogy az érvelést bizony most kellett volna megcsinálni. De ekkor már késő volt, mert be kellett adni a feladatlapot. Remélem, nem számított olyan sok pontot az a rövid fogalmazás. Oda 0 pontot fogok így kapni. :(
Mondjuk, nem vészes annyira a helyzet, mert a hosszú fogalmazást nagyon jól megírtam. Az egy mű értelmezését választottam, tehát novellát elemeztem. Szerencsére nagyon sok jó dolgot írtam a fogalmazásba. Sőt, majdnem betelt az egész feladatlap. A negyedik oldal majdnem betelt teljesen. :D :P :lol:
Szóval én nem aggódtam a magyar miatt. Valószínűleg lesz egy 3-as vagy egy 4-es.
Holnap nekem nincsen matek, így pihenhetek egy kicsit. :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 08. 21:28

Csak 10 pont lett volna, úgyhogy nem maradtál le sokról. Én jobban megszívtam, mert a fogalmazás miatt a szövegértésből is hagytam ki dolgokat. A második részben én is a műelemzést választottam. Igazából tetszett is a novella, úgyhogy nem esett nehezemre értelmezni, de én csak 2 oldalt írtam. Ami hiányzott belőle azok a "szakmai" dolgok.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 05. 08. 21:45

Rockstar69 írta:Csak 10 pont lett volna, úgyhogy nem maradtál le sokról.
Jól van, akkor megnyugodtam. :D Amúgy nekem kb. 600 szavas lett a fogalmazásom.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 09. 17:46

Volt időd számolgatni? De jó neked... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 09. 21:04

Na, hát a matek nem tűnt túl nehéznek, de az én tudásom kevés volt hozzá. Az első részben a gráfot ceruzával rajzoltam be, nagyon remélem, hogy elfogadják, mert jól csináltam meg és egy 4 pontos feladat volt. Ha nem értékelik, akkor szart vág a kerék, mert akkor nem lesz meg a kettes, így is elég necces lesz.

A második részben nekem is volt időm számolgatni. Még egy A4-es lapnyi piszkozatot is kényelmesen áttudtam másolni. Egyébként ma vittem magammal órát, és nagyon sokat segített, hogy tudtam mennyi időm van még. Ha tegnap is viszek magammal, biztos jobban sikerült volna a szövegértés.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 05. 10. 11:58

Nálunk ki volt téve a falra egy óra, szóval mindenki láthatta az időt. Amúgy ma megírtuk a törit, és nem volt vészes. Nagyon könnyű volt! :D A második világháború kirobbanásáról és a tatárjárásról írtam esszét. Szerintem ez a töri érettségi jól sikerült! :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése