Számítógép

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 14. 14:22

Ahogy láttam, még nincs PC-vel foglalkozó topic, és gondoltam, elkellene egy ilyen.

Szóval, nem értek a gépekhez. Asztali számítógépet szeretnék, de hogy jönne ki árban olcsóbban, mégis minőségien?

Összerakottat vagy én rakjam össze különböző dolgokból? (külön venni alaplapot, videokártyát, stb, ami a gépbe kell)

És még miket tudtok ajánlani? Semmit se tudok a gépekről, úgyhogy minden érdekelne, és lehetőleg számomra is érthetően :)

És olyan gépre gondoltam, ami azért 30-40 fps körül szemet-gyönyörködtetően viszi a mai játékokat, a GTAIV-et, meg ami valószínűleg(ha lesz) majd a GTAV PC verziót is vinné így.

Köszönök minden választ!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 14. 14:42

Bár én nem nagyon értek hozzá, de haverjaim egy része igen, valamint sokat nézegetem a neten különböző oldalakon a mai játékokat jó minőségben lejátszó PC-ket és lehet, csak én kerestem/találtam szar helyeket, de az árak (számomra) a legtöbb helyen elég magasak voltak. Meg igazából haverjaim is beszélnek mindenfélét, van amelyik azt mondja, hogy a minőségi PC nagy pénzzel és karbantartással jár (nem az van, hogy készen megveszed, aztán évekig jó, hanem legkésőbb félévente át kell nézni és egyes, drága alkatrészeit le kell cserélni, hogy ugyanazt a minőséget nyújtsa), mások meg azt mondják, hogy nem olyan drága és egy szinte minden játékot full HD-ben meg max settings-el futtató PC már simán kijön 100 000 Ft-ból.

Remélem, valamit azért tudtam segíteni, bár személyes tapasztalatom nem nagyon van (mert laptopom van) inkább csak a barátaim meg a neten látottak alapján írtam azt, amit írtam, szóval szerintem inkább várd meg a dörzsölt PC-sek kommentjeit és tippjeit is. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 14. 15:37

Valóban sok pénz a gamer PC. Kiscserko, szerintem nézd meg azoknak a játékoknak a hivatalos gépigényeit, amelyeknek tetszik a grafikájuk és úgy dönts. Ja és pcx.hu Ennél nem találsz olcsóbb boltot MO-n.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 14. 15:37

realostew: Kösz a tippet!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 06. 14. 16:39

Kiscserko: Én csak annyit tudok, hogy készen nem jó gépet venni!
dani.szentgali írta:Bár én nem nagyon értek hozzá, de haverjaim egy része igen, valamint sokat nézegetem a neten különböző oldalakon a mai játékokat jó minőségben lejátszó PC-ket és lehet, csak én kerestem/találtam szar helyeket, de az árak (számomra) a legtöbb helyen elég magasak voltak. Meg igazából haverjaim is beszélnek mindenfélét, van amelyik azt mondja, hogy a minőségi PC nagy pénzzel és karbantartással jár (nem az van, hogy készen megveszed, aztán évekig jó, hanem legkésőbb félévente át kell nézni és egyes, drága alkatrészeit le kell cserélni, hogy ugyanazt a minőséget nyújtsa), mások meg azt mondják, hogy nem olyan drága és egy szinte minden játékot full HD-ben meg max settings-el futtató PC már simán kijön 100 000 Ft-ból.

Remélem, valamit azért tudtam segíteni, bár személyes tapasztalatom nem nagyon van (mert laptopom van) inkább csak a barátaim meg a neten látottak alapján írtam azt, amit írtam, szóval szerintem inkább várd meg a dörzsölt PC-sek kommentjeit és tippjeit is. :)
Haverom apja 2011-ben vett új gépet 500 000 Ft-ért és azóta nem cseréltek semmit benne és mégis futnak rajta full grafon a legújabb játékok! :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 14. 18:39

Ja, 1 év után meg már csak közepes grafon, mert most jönnek az új generációs gépek, és a fejlesztők 1 év múlva már olyan grafot tolnak elénk, amit el sem képzelnénk most még. Ezután meg hopp az 500 ezres gépnek.. A konzolt meg megveszed majd 120ért és az bizony még 6-7 évig bírni fogja... :)

Szóval míg az 500 ezres PC kibírta 3-4 évig, addig a konzol a generáció végéig + ameddig támogatják utána. :)
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 06. 14. 19:20

Ne nekem, mond. Én is így vagyok ezzel.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 14. 19:59

Az érdekes, hogy eddig ehhez a témához csak konzolosok szóltak hozzá :D Már kikérném egy PC gamer véleményét is :) Amúgy amiket ti mondtok, azzal tökéletesen egyetértek!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 06. 14. 22:10

Mindenképp saját magad rakd össze. Segíteni azonban sajnos nem tudok, hogy mi jó, már kiestem a ringből. Ano a GTA IV miatt nagyon figyeltem, és sikerült összeraknom egy olyan gépet, ami úgy viszi a játékot, mint a konzolok, viszont az L.A. Noire-t és a Max Payne 3-at a rendszerkövetelmény adatok alapján elvileg már csak minimumon vinné. Mindenesetre ma már azt hiszem, minden egy 4 magos processzorral kezdődik, és legalább 1GB videomemóriával. RAM-ból is legyen körülbelül 4GB.

Márkákról talán annyit, hogy az Intel proci drágább az AMD-nél, viszont az alaplap hozzá olcsóbb, legalábbis évekkel ezelőtt így volt, most nem tudom, azóta új foglalatok vannak. Ha nem tudod, milyen alaplapot válassz a processzorhoz, abban tudok segíteni, ha belinkeled, amit kinéztél. :)

Videkártyáknál mindig nézd a nevében második számot is, az is sokat számít, néha többet, mint az első (ami a szériát jelöli).

Hogy melyik márka jobb, arról nem akarok vitázni. Sokan az ATI (AMD) videokártyákat javasolják játékhoz, igaz én épp arról váltottam nVidiára, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Az Intel processzorokat dicsérik, én teljesen megvagyok elégedve az enyémmel (két magos Pentiumom van), és apum gépe ismár vagy 6-7 éve működik, abban egy nagyon régi Intel Celeron processzorral. Viszont mondják, hogy az új AMD processzorok is már nagyon jók. :)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 06. 15. 09:00

Nekem egy programozó barátom rakta össze a gépet 220.000 Ft összegért. Két vinyó van benne, egy 1024 Gb -s XP oprendszerű, meg egy Win7. Ha van ilyen móbarátod, és ennyi pénzed, akkor megéri, mert ez a gép eddig mindent vitt.
Bár most a GTA IV és az EFLC nem megy rajta, de ott valami hiba lesz...
Amúgy nem értek hozzá.
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 15. 11:07

Akkor magam rakom össze, ha azt ajánljátok.

Sajnos nincsen PC barátom, egyetlen barátom van, aki gépet úgy a neten kívül másra is használ, de ő nem magának választotta a gépet. Természetesen már végigkérdeztem őket is, de annyira értenek hozzá mint én. (semennyire)

Szóval, akkor kezdjük az alapokkal. Pontosan mi minden is kell egy számítógépbe a zavartalan és jó működéshez?

Amit tudok, az az alaplap, winchester(nem tudom, így kell-e írni), videokártya, hangkártya. Meg gondolom valami, ami hűti. Aztán ennyit tudok, javítsatok ki, ha valamiben tévedek, és kérlek bővítsétek a listát.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 06. 15. 11:27

Én, mint már írtam szintén nem értek hozzá. A ventilátor jól összeszedi a port, szóval a zavartalan működés érdekében évente, félévente tisztítsd ki valami kefével vagy puha ecsettel. Ennyiből áll a tudományom.
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 15. 11:42

Tényleg, és valami olyasmit is hallottam, hogy összeszerelésnél valami különleges higiéniai felkészülés kell hozzá, vagy ez hülyeség?
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 06. 15. 12:26

Erről nem tudok.
Guess who's back!

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 06. 15. 14:56

Na, hangkártya például nem kell, mert az jó esetben be van építve az alaplapba. :)

Tehát, ami kell:

-Egy alaplap
-Egy táp
-Egy processzor
-RAM
-Egy winchester
-Egy videokártya (az sose tévesszen meg, ha van beépített az alaplapban, mert az menő játékokhoz gagyi lesz!)
-DVD mechanika, de ezt simán átviheted a régi gépedből, én is azt tettem.

Különös higiénia felkészülésről én még nem hallottam, de ettől még lehet, hogy ajánlják.

A következő lépés, hogy eldöntöd, milyen processzort szeretnél, és ahhoz választunk egy alaplapot. Az a jó, ha a kettőt egyszerre nézed, mert úgy reálisan tudod viszonyítani az árakat. :) A processzor foglalatot figyeld mindig a leírásban, és olyan alaplapot keress hozzá, amiben ugyan olyan van. Ha ez a kettőm megvan, a többi már gyerekjáték. :)

Egyébként azt le tudnád nekem írni, hogy most milyen géped van? Ha nem tudod az adatokat, akkor töltsd le a CPU-Z nevű programot, és abból írd ki, meg is mondom, hogy mit. :)

A CPU fülnél a "Name", "Package" és "Technology" mellett állókat
A Mainboard fülnél a "Manufacturer", "Model" és "Chipset" és "Southbridge" mellett állókat
A Memory fülnél a "Type" és a "Size" mellett állókat
A Graphics fülnél pedig a "Display Device Selection", "Name", "Codename", "Technology", "Core", "Memory" és "Size" mellett állókat.
Vagy ha az egyszerűbb akkor elég, ha ezekről a fülekről posztolsz ide képeket. :)

Válasz küldése