[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
kokain2000
CJ zoknija
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2011. 06. 07. 22:20

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: kokain2000 » 2013. 04. 29. 13:22

realostew írta:
kokain2000 írta:
realostew írta:Én valahogy ezt a kutyás dolgot nem tudom komolyan beleképzelni a játékba, azon kívül, hogy lesznek. Kétlem, hogy telenyomná kutyákkal Los Santost a R*, vagy ez már valami hivatalosan bejelentett dolog? Nekem pl az sem tetszene, ha Franklinnél állandóan ott lenne a dög, az még oké, hogy mondjuk otthon hagyod, és amikor van kedved viszed magaddal.

Az életerőt meg kifejezetten kétlem, hogy magától regenerálódna, eddig sem tette, most miért tenné? Esetleg úgy tudom elképzelni, mint mondjuk egykét játékban, hogy ha nagyon kevés van akkor a "normál szint" aljáig (szuprémumáig :D) visszatölt.
Pont azért tenné, mert eddig nem.
Holnaptól vasember jelmezben fogsz balettezni az Oktogonnál? Eddig nem tetted, akkor most itt az ideje. Semmi személyeskedés, csak egy példa arra, hogy az érved miért nem túl meggyőző.
Másrészt szerintem a SA- óta (lásd a IV-t meg a DLC-ket) eléggé a realisztikus tartalombővítés fele húz, sőt történek szempontjából nézve is, komolyabbnak tűnik a R* mint a IV előtt volt, hogy mondjam, felnőttebbeknek szólóbb mint azelőtt. A magától töltődő élet meg inkább egy marvel vagy egy dc képregényből képzett játékba illene, inkább él a fantáziában a magától gyógyulás mint a valóságban. Legalábbis nálam.
Tehát realisztikusabb az, ha felveszel egy táskát és meg is gyógyultál, mint az, ha idővel szépen lassan meggyógyulsz?

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 04. 29. 14:08

realostew írta:
kokain2000 írta:
realostew írta:Én valahogy ezt a kutyás dolgot nem tudom komolyan beleképzelni a játékba, azon kívül, hogy lesznek. Kétlem, hogy telenyomná kutyákkal Los Santost a R*, vagy ez már valami hivatalosan bejelentett dolog? Nekem pl az sem tetszene, ha Franklinnél állandóan ott lenne a dög, az még oké, hogy mondjuk otthon hagyod, és amikor van kedved viszed magaddal.

Az életerőt meg kifejezetten kétlem, hogy magától regenerálódna, eddig sem tette, most miért tenné? Esetleg úgy tudom elképzelni, mint mondjuk egykét játékban, hogy ha nagyon kevés van akkor a "normál szint" aljáig (szuprémumáig :D) visszatölt.
Pont azért tenné, mert eddig nem.
Holnaptól vasember jelmezben fogsz balettezni az Oktogonnál? Eddig nem tetted, akkor most itt az ideje. Semmi személyeskedés, csak egy példa arra, hogy az érved miért nem túl meggyőző.
Másrészt szerintem a SA- óta (lásd a IV-t meg a DLC-ket) eléggé a realisztikus tartalombővítés fele húz, sőt történek szempontjából nézve is, komolyabbnak tűnik a R* mint a IV előtt volt, hogy mondjam, felnőttebbeknek szólóbb mint azelőtt. A magától töltődő élet meg inkább egy marvel vagy egy dc képregényből képzett játékba illene, inkább él a fantáziában a magától gyógyulás mint a valóságban. Legalábbis nálam.
RDRben töltődő volt már, úgyhogy valószínű, hogy a Vben is az lesz

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 04. 29. 14:11

kokain2000 írta: Tehát realisztikusabb az, ha felveszel egy táskát és meg is gyógyultál, mint az, ha idővel szépen lassan meggyógyulsz?
Igen nekem realisztikusabb az, hogy felveszek egy elsősegély tatyót, és "ellátom magam" avagy meggyógyít mentő ha felhívom, mert ugye már ezt is lehet. Az meg hogy nem kell megvárni míg 2 órán át kötözöm a sebeimet, csak játékos/időbarát, minthogy az is a magunktól felgyógyulós játékokban, hogy egy szúnyogcsípés nem kb.24 óra alatt gyógyul meg hanem másodpercek alatt gyógyul a karakterünk.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 04. 29. 14:20

Cseszneki írta:RDRben töltődő volt már, úgyhogy valószínű, hogy a Vben is az lesz
Ez már inkább volt meggyőző érv hiszen hivatkoztál valamire, ráadásul a R*-tól. Ennek ellenére nem tartom teljesen egyértelműnek, hogy akkor a V-ben is az legyen. Elvégre a vadnyugatban a fa alatt nem fogsz semmi olyat találni ami mondjuk egy kornak megfelelő medikit lenne, maximum a városokban, szóval valahogy meg kellett oldaniuk mással az elsősegélyládák hiányát.
Na mindegy, nem 100% tényt közlök azzal, hogy nem lesz töltődő élet, csak nem látom be a kényszerű egyértelműségét, hogy annak KELL lennie. Nekem személy szerint nem is tetszene.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 04. 29. 14:25

Már a sötét középkorban voltak gyógyszerek, medicinák, és minden egyéb.
A kalózkorban már kezdtek elterjedni, a Vadnyugaton pedig kifejezetten gyakoriak voltak - a filmek és könyvek állításával ellentétben - a nagy elsősegélyládák, amikben akár több kilogrammnyi gyógyszer is fel volt halmozva.
Tehát azt csak az egyszerűség kedvéért oldották meg így. Én azért nem szakítanék a nagy hagyományokkal, és nem raknék bele egy megszokott rendszerbe ilyen újítást. Az, hogy egy játékban így volt, még nem jelenti, hogy ebben így lesz különben sem. A GTA III -ban nem lehetett ruhát cserélni, a Vice City és az összes azutáni (jelentős) epizód viszont már rendelkezett ezzel a funkcióval. ÉS mielőtt rámondaná valaki, hogy ez engem is cáfol, mert szakítottak a hagyománnyal. Hát nem, itt hozzáadtak, nem elvettek vagy cseréltek.
Guess who's back!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 04. 29. 14:26

realostew írta:
Cseszneki írta:RDRben töltődő volt már, úgyhogy valószínű, hogy a Vben is az lesz
Ez már inkább volt meggyőző érv hiszen hivatkoztál valamire, ráadásul a R*-tól. Ennek ellenére nem tartom teljesen egyértelműnek, hogy akkor a V-ben is az legyen. Elvégre a vadnyugatban a fa alatt nem fogsz semmi olyat találni ami mondjuk egy kornak megfelelő medikit lenne, maximum a városokban, szóval valahogy meg kellett oldaniuk mással az elsősegélyládák hiányát.
Na mindegy, nem 100% tényt közlök azzal, hogy nem lesz töltődő élet, csak nem látom be a kényszerű egyértelműségét, hogy annak KELL lennie. Nekem személy szerint nem is tetszene.
Amúgy az RDRben volt orvosság is. Ami mondjuk nagyon hasznos volt egy puma vagy egy medve támadásakor. Könnyen lehet, hogy a Vben is mindkettő benne lesz

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 04. 29. 14:28

Nem azt írtam, hogy a korban nem volt megfelelője a mai medikit-nek, hanem pont azt, hogy valószínűleg nem egy elhagyatott fa mellett tárolták csak mert miért ne?

Szerk.: És lássuk be, hogy a RDR nem folyton a városban játszódik, hanem sokszor városon kívül. Habár nincs meg, de nagyon szeretném mostmár megvenni.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 04. 29. 14:35

Bárhol lehet elszórni ilyen ládikókat, esetleg mindenféle gyógyfüves zacskókat. A GTA IV orvosságait gyakran sikátorokban, tetőkön is megtalálhattad, ott aztán nagyon odaillő, nem?
Azt mondom, hogy egy ilyen játékban még a felületes realitás látszatát is felfoghatod reálisnak játék közben. Hidd el, egy fára felakasztott gyógyfüves zacskó is odaillő lenne a játékban.
Guess who's back!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 04. 29. 14:36

Cseszneki írta:
realostew írta:
Cseszneki írta:RDRben töltődő volt már, úgyhogy valószínű, hogy a Vben is az lesz
Ez már inkább volt meggyőző érv hiszen hivatkoztál valamire, ráadásul a R*-tól. Ennek ellenére nem tartom teljesen egyértelműnek, hogy akkor a V-ben is az legyen. Elvégre a vadnyugatban a fa alatt nem fogsz semmi olyat találni ami mondjuk egy kornak megfelelő medikit lenne, maximum a városokban, szóval valahogy meg kellett oldaniuk mással az elsősegélyládák hiányát.
Na mindegy, nem 100% tényt közlök azzal, hogy nem lesz töltődő élet, csak nem látom be a kényszerű egyértelműségét, hogy annak KELL lennie. Nekem személy szerint nem is tetszene.
Amúgy az RDRben volt orvosság is. Ami mondjuk nagyon hasznos volt egy puma vagy egy medve támadásakor. Könnyen lehet, hogy a Vben is mindkettő benne lesz
Előfordulhat, talán valami Max Payne-hez hasonló fájdalomcsillapítós dolgot raknak bele és mellé még töltődik is az élet (ha a mp3-ban nem is, de ha jól emlékszem az 1-2-ben még ha nagyon alacsony volt az életed egy kicsit visszatöltött magától ott is).

Ez majd a jövő zenéje:) Nekem tényleg nem tetszene, főleg hogy vásárolhatunk golyóállómellényt is, szóval azért elég nagy védelmünk van, nem nagyon kell hozzá bevezetni ilyeneket. ráadásul az éttermek is jelentőségét vesztenék, pedig nekem tetszett a burger shot meg a cluckin bell kultusz :P
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 04. 29. 14:39

NoxiousEnterprise írta:Bárhol lehet elszórni ilyen ládikókat, esetleg mindenféle gyógyfüves zacskókat. A GTA IV orvosságait gyakran sikátorokban, tetőkön is megtalálhattad, ott aztán nagyon odaillő, nem?
Azt mondom, hogy egy ilyen játékban még a felületes realitás látszatát is felfoghatod reálisnak játék közben. Hidd el, egy fára felakasztott gyógyfüves zacskó is odaillő lenne a játékban.
Ízlések és pofonok, nekem még mindig kevésbé böki a csőrömet egy medikit a sikátorban, mint egy kábszeres zacsi a faágon lógva :D. De lehet valóban kevésbé érdekelne játék közben.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 04. 29. 15:47

Én két dolgot nem szeretek a RDRedemptionben. Az a Dead Eye, ami még talán úgy, ahogy odaillik, a másik pedig a töltődő élet. A töltődő élet nagyon könnyűvé, egyszerűvé tette az egészet, és el is vett a komolyságából, mert belém eresztettek egy tárat, és akkor mi van?! Visszabújok fedezékbe, s 5 másodperc alatt feltöltődik. Örültem volna, ha nincs benne töltődő élet, és remélem, hogy a GTAV-ben se lesz.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 04. 29. 16:08

Kiscserko írta:Én két dolgot nem szeretek a RDRedemptionben. Az a Dead Eye, ami még talán úgy, ahogy odaillik, a másik pedig a töltődő élet. A töltődő élet nagyon könnyűvé, egyszerűvé tette az egészet, és el is vett a komolyságából, mert belém eresztettek egy tárat, és akkor mi van?! Visszabújok fedezékbe, s 5 másodperc alatt feltöltődik. Örültem volna, ha nincs benne töltődő élet, és remélem, hogy a GTAV-ben se lesz.

Hatalmas piros pont :) .
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Lackoka
Sprunk-függő
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2012. 05. 15. 12:11
Tartózkodási hely: Ukrajna,Dercen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Lackoka » 2013. 04. 29. 16:47

Hatalmas munka segítségével alkottam meg eszt:
A címe:Grand Theft Zombies
Meséltem már neked Trevorról?

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 04. 29. 16:48

Jó lett! ;) Ebben tényleg látszik a munka!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
paradicsoma13
Rajongó
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 09:11
Tartózkodási hely: Vice City, Hajdúnánás

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: paradicsoma13 » 2013. 04. 29. 16:51

Srácok történt ma valami a Rockstar háza táján?
The guns and crack in this area go through Trevor Phillips Enterprises... or they ain't going-Trevor Phillips
I'm rich, I'm miserable. I'm pretty average for this town.-Michael
I sound like somebody trying to make some paper and nor get killed- Franklin

Lezárt