[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
Hannibal
Szakértő
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 18:21
Tartózkodási hely: LOST Club House
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hannibal » 2012. 01. 03. 19:08

Szerintem ennek igazán nincs köze semmihez, ha véletlen is megjelenne akkor egy COD mint amikor a GTA V akkor is GTA sokkal nevesebb-jobb. Aki a 2-ből nem a GTA V-öt választja az biztos, hogy meg se venné. Meg azért az se mindegy, hogy egy COD évente jelenik meg egy GTA meg 2-3 évente.
Nobody fucks with my family!

Avatar
csaba292
Rajongó
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2011. 08. 15. 15:07
Tartózkodási hely: Ingázok a Maisonette 9 és a Lost klubház között

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: csaba292 » 2012. 01. 03. 19:13

Itt nem az a lényeg... szóval, a cikk lényege az volt, hogy a GTA eladásokban is simán lepipálhatja a COD-ot. És itt jön képbe a PC-s verzió... mondjuk nincs nagy jelentösége, csak kifejtettem véleményemet :)
Le... kell... szoknom... az... offolásról... :DDD

Avatar
faceplant15
CJ zoknija
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012. 01. 01. 16:02

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: faceplant15 » 2012. 01. 03. 19:37

Nem biztos hogy lepipálja a codot eladásokban, de BIZTOS hogy jobb játék lesz mint az a tucat játék amit évente kiadnak.

Avatar
Hannibal
Szakértő
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 18:21
Tartózkodási hely: LOST Club House
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hannibal » 2012. 01. 03. 20:56

Pontosan ezért nincs sok értelme számomra az eladásnak én tudom, hogy jó lesz nem ilyen szenny mint amik mostanság jelennek meg és biztos minden értelmes játékos birtokában lesz majd egy darab.
Nobody fucks with my family!

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2012. 01. 03. 21:18

a COD sohase volt olyan híres mint a GTA
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
faceplant15
CJ zoknija
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012. 01. 01. 16:02

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: faceplant15 » 2012. 01. 03. 21:40

Hannibal írta:Pontosan ezért nincs sok értelme számomra az eladásnak én tudom, hogy jó lesz nem ilyen szenny mint amik mostanság jelennek meg és biztos minden értelmes játékos birtokában lesz majd egy darab.

Hát igen, elég megnézni a rockstar által mostanába kiadott játékokat. A Red Dead Redemption az L.A Noir -->ezekkel mai napig játszom az xboxomon és télleg nagyon jól eltalált játékok lettek. A Rockstar-ban még nem csalódtam és még nem adtak ki rossz játékot soha. És egyébként megnéztem a red dead redemption térképét és baromi nagy és a rockstar azt mondta hogy a gta 5 lesz a legnagyobb játék amit valaha készítettek.

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2012. 01. 04. 00:22

Nem fogják összeereszteni a két játékot. A megjelenések elkerülik egymást, mert nem a verseny a lényeg, hanem hogy minél többet eladjanak a saját játékukból, a verseny pedig rizikóval jár. A marketing nem engedi meg. Ráadásul később a statisztikák és az elemzők egyébként is mondanak majd ezt azt.

Avatar
Toni Cipriani
Rajongó
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010. 07. 02. 22:42
Tartózkodási hely: Budapest, Gyöngyös

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Toni Cipriani » 2012. 01. 04. 02:31

Emberek… az itt lévő fanatizmushoz hasonlót eddig csak Apple rajongóktól láttam.
Cube Head írta:a COD sohase volt olyan híres mint a GTA
Gyűlölöm a COD-t, de ez baromság… PS2-t és PSP-t kivéve minden platformon szénnéveri a GTA-t a COD. Ebből a hulladékból évente adnak ki új részt és így is több millióan veszik. Ezt kezdd el nyugodtan szemrevételezni, nézd meg mikor jelent meg az első GTA és az első COD, aztán nézd meg az eddigi eladásokat. A GTA soha a büdös életben nem lesz olyan híres mint a COD, ez van.
Hannibal írta:Pontosan ezért nincs sok értelme számomra az eladásnak én tudom, hogy jó lesz nem ilyen szenny mint amik mostanság jelennek meg és biztos minden értelmes játékos birtokában lesz majd egy darab.
OMG, hatalmas elfogultság. Mivan azokkal akiknek nem jön be a stílus? Az már nem értelmes játékos akinek nem az tetszik ami neked?
faceplant15 írta: A Rockstar-ban még nem csalódtam és még nem adtak ki rossz játékot soha.
Ez már megint nélkülöz mindenféle objektivitást, részemről: dehogynem.

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2012. 01. 04. 11:17

Itt érvényesül a pszichológia azon szabályszerűsége, hogy mindenki azt hiszi, a többiek is azt gondolják, amit ők, ugyanazt akarják, amit ők, és ugyanúgy értik a dolgokat, mint ők, pedig közelsem. :)

Avatar
Hannibal
Szakértő
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 18:21
Tartózkodási hely: LOST Club House
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hannibal » 2012. 01. 04. 14:17

Ebben nincs semmi elfogultság nem arra válaszoltál amire kelett volna. aki inkább vesz egy sorozatgyártott 3 órás codot minden évben mint egy GTA-t amit minimum 24 óra akkor az az illető annyit is ér kár ragozni, egyéni soc. problem.
Nobody fucks with my family!

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2012. 01. 04. 14:45

A két játék nem összehasonlítható, de vannak olyanok is, akik inkább CoDoznak.

Avatar
Danny
Pogo, a majom
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011. 06. 24. 15:38

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Danny » 2012. 01. 04. 17:41

Toni Cipriani írta:Emberek… az itt lévő fanatizmushoz hasonlót eddig csak Apple rajongóktól láttam.
Cube Head írta:a COD sohase volt olyan híres mint a GTA
Gyűlölöm a COD-t, de ez baromság… PS2-t és PSP-t kivéve minden platformon szénnéveri a GTA-t a COD. Ebből a hulladékból évente adnak ki új részt és így is több millióan veszik. Ezt kezdd el nyugodtan szemrevételezni, nézd meg mikor jelent meg az első GTA és az első COD, aztán nézd meg az eddigi eladásokat. A GTA soha a büdös életben nem lesz olyan híres mint a COD, ez van.
Hannibal írta:Pontosan ezért nincs sok értelme számomra az eladásnak én tudom, hogy jó lesz nem ilyen szenny mint amik mostanság jelennek meg és biztos minden értelmes játékos birtokában lesz majd egy darab.
OMG, hatalmas elfogultság. Mivan azokkal akiknek nem jön be a stílus? Az már nem értelmes játékos akinek nem az tetszik ami neked?
faceplant15 írta: A Rockstar-ban még nem csalódtam és még nem adtak ki rossz játékot soha.
Ez már megint nélkülöz mindenféle objektivitást, részemről: dehogynem.
Ebbe nincs semmi elfogultság amúgy meg azt nézd hogy mik azok a részek amik tényleg megjlentek minden fontosabb konzolon és PC-n ez a GTA-nál ugyebár:
Az 1,2,III,VC,SA,IV,(EFLC) míg a Codnál az 1,2,3,4,5,6,7,8 tehát ez igazából 6 a 8 ellen mivel az EFLC-t igazából nem tekintjük annyira külön résznek de ha mégis akkor is több Cod volt ami globálisan ment ki illetve ha azt nézzük amik egy időben jöttek ki Codokkal tehát a III-tól ami vele egy v majdnem egy időben jött ki a VC verte eladásokban a CoD-t az SA széjjel alázta a Cod2-t eladásokban és az IV-ből is 2x annyi ment el mint a Cod4-ből tehát.....
És ha objektívan nézzük tényleg nem adtak ki rossz játékot a MetaCriticet nézd meg.

Arról meg hogy a Coddal nem versenyezhetnek ha nem adják ki ua. PC-re hülyeség ,azt nézzétek meg hogy pl az SAnak az összeladása azthiszem 22-23 millió volt ,nah most csak PS2-re volt ebből 17.33 millió ,Xboxra 1,46 tehát PC-re olyan 3-4 millió darab nah azóta a warez növekedett sajna így PC-n alapból már kevesebbet adnak el ebből is és a Codból is .

Avatar
Toni Cipriani
Rajongó
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010. 07. 02. 22:42
Tartózkodási hely: Budapest, Gyöngyös

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Toni Cipriani » 2012. 01. 04. 20:22

A GTA V TALÁN majd megszorongatja az aktuális COD-t, lévén San Andreas-ban játszódik, San Andreas pedig tündökölt PS2-n.

Danny:
Itt címekről beszélünk, nem pedig részekről, pont azért, mert nem ugyanannyi jött ki belőlük, de látom így sem érted…

Felhozok egy példát:
Van 20 millió emberke.
Van egy GTA IV és van négy COD.
7 millió emberke vesz GTA IV-et, mert az aktuális konzolra azt tudnak, meg egyébként is.
Vesz 3 millió emberke egy COD A-t.
Vesz 3 millió emberke egy COD B-t.
Vesz 3 millió emberke egy COD X-et.
Vesz 4 millió emberke egy COD Y-t.

Eredmény:
Játékonként jobban teljesít a GTA, mivel csak egyet vehet a jónép, nincs választási lehetőség, a COD-nál van, ezért alulmarad. Összességében viszont a COD szerepel jobban.
-------------------------------------------------------------------------
Akkor most nézzünk egy kis valós statisztikát:
GTA IV-ből elkelt ~22 millió
MW3-ból első napon ~6,5 millió
Black Cops-ból elkelt eddig ~25 millió
MW2-ből első napon ~4,7 millió kelt el.
MW1-ből elkelt ~13 millió (2010-ig)
WaW-ból ~11 millió (2009-ig)

Számoljunk:
7. generáción a GTA-kból elkelt ~22 millió
Most pedig összeadom a 2 elsőnapos statisztikát, a 2 elavult statisztikát és a viszonylag friss Black Ops statot és mit kapok? Na mit?
~60 milliót

A Call of Duty franchise 2003 októberében jelent meg, azóta elkönyvelhetett 122 millió eladást. Most számoljuk ki, hogy évente átlagosan hány darab kelt el:
122 000 000 / 7 = 17 428 571.4 évenkénti eladás
A GTA franchise 1997 októberében jelent meg és 124 millió eladást könyvelhetett el. Nézzük az éves átlagot:
124 000 000 / 14 = 8 857 142.86 évenkénti eladás
Hát ez „nagyszerű”.

További tény:
Amikor a Vice City kijött, akkor még közel sem volt COD, tehát felhozni teljesen felesleges volt. Egyedül a COD 3 jelent meg valamilyen 6. generációs konzolra (PS2, Xbox) de az meg a rajongók szerint is szar volt. A COD első része pedig sokáig Windows-only volt. Egyébként, hogy boronálod össze a San Andreas-t a COD 2-vel? A San Andreas 6. generációs játék, a COD 2 pedig 7. Tehát se PS2-re, se Xboxra nem volt, egyedüli konzol amire kijött az Xbox 360. Fogalom nélkül teljesen felesleges „vitázni”. San Andreas-ból pedig ~17 millió ment ki PS2-re.

Már csak egy kérdés marad: problem?

Szerk:
Nekem is sokkal szimpatikusabb a GTA sorozat, de ami tény az tény.

Avatar
faceplant15
CJ zoknija
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012. 01. 01. 16:02

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: faceplant15 » 2012. 01. 04. 20:58

Toni Cipriani: Az az én saját véleményem, hogy szerintem a rockstar nem adott ki rossz játékot. Neked erről más a véleményed és ezt elfogadom nem pedig kiosztottalak mert más a véleményed. :D Ezt nem kötekedésből mondtam és amúgy jó a gondolkozási meneted. :D

Avatar
Toni Cipriani
Rajongó
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010. 07. 02. 22:42
Tartózkodási hely: Budapest, Gyöngyös

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Toni Cipriani » 2012. 01. 04. 21:23

Köszönöm. Azért reagáltam rá úgy, ahogy mert számomra úgy tűnt, hogy valami egzakt dologként kezeled azt, hogy a Rockstarnak eddig csak jó játékokhoz volt köze. Ha viszont neked mindegyik tetszett, akkor azt természetesen elfogadom és tiszteletben tartom.

Lezárt