[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 02. 23. 13:19

Már bocs, ha már mindenki ezt mondja, akkor én is, szóval már bocs, de kezd értelmetlen lenni ez a gondolatváltás. Mindünknek más véleménye van, amin nem hiszem, hogy fogunk változtatni. Amúgy eddig minden fontosabb epizód (kivétel felülnézetes) megjelent nextgenre is. Remélem egy-két év múlva már PS4-en tolhatom a GTAIV-et, és az V-öt is.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 23. 13:23

Hát én is ezt mondom, pofázom, ugatom, hogy max évek múlva, letölthető klasszikusként jelenik majd meg a GTAV PS4re és a következő Xboxra!! Én csak azt mondom, hogy arra nem látok esélyt, hogy most vagy nagyon a közeljövőben (esetleg fél év múlva) jelenjen meg nextgenre a GTAV. Arról meg nem is beszélve, hogy a R*nak az mégjobban megérné, ha megvárná a nextgen xboxot is, mert így lehet, hogy csak későbbi klasszikusként, de akkor is két nagy konzolra adhatná ki a játékot, így már 4 konzolra + PC-re is kiadják, ami nem kis pénz!
Nem tudom, biztos bennem van a hiba, de visszaolvasva a kommenteimet, én úgy gondolom, hogy elég érthetően alátámasztott indokokat mondtam, de úgy látszik, nem. Elnézést érte!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 23. 13:26

Hát a közeljövőben persze hogy nem, mivel a PS4-ről is alig tudunk.. Fél év kicsit vicces lenne.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 02. 23. 16:39

Egyébként lenne egy kérdésem. Sose játszottam még konzollal, mindig PC-s vagyok, de ahogy elnézem a konzolok is ugyanazon az alapon működnek, mint a PC. A mostani XBOX360 és PS3-on kb. hány fps-el futna a GTA V? Biztos, hogy minden tekintetben kihasználják a konzol lehetőségeit, valamint jól is fogják optimalizálni, de én olyan 40 körülire gondolok. Ami elsőre szép, de azért játszál már valamivel 40 és 80 fps-el. Lesz különbség. Nem tudom, hogy a GTA IV mennyivel fut nektek jelenleg, de nyilván a PS4 meg az új XBOX ami lehet XBOX480 is, nem csak 720 (nem értem a számolás logikáját, nem a HD felbontás pixelsűrűsége határozza meg szerintem:D) jobban, több FPS-el fog futni. Emiatt adták ki az SA-t is PS3-ra, mert jobban fut rajta.

PC-n játszok jelenleg a GTA IV-el, 17-30 fps van az utcán, lakásban meg van 60 is. Ellehet képzelni mennyi a különbség és új gépem van ami nem gyenge. Nyilván nem egy csúcs gép, de akkor is. Na meg még az 1.0.7.0 patch se segít rajta sokat... Más játék rendesen fut, mindegy.


A PC portra pedig én gerinctelennek tartanám azt, ha nem jelenne meg, mert azon fejlesztették ki a játékot, azon programoznak, annyit megérdemel az a port, hogy azon is játszanak. Az pedig, hogy nem veszik sokan PC-n a játékot, annak csak az lehet a baja, hogy nem volt a GTA IV-nek valami jó a marketingje, mert én először csak 2010-ben hallottam GTA IV-ről, hogy van ilyen is pl. Szerintem sokan voltak így vele.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 02. 23. 16:47

A IV -ről én 2011 -ben hallottam először, és tavaly sikerült beszereznem. Elég gyenge, hogy mondjuk négy évvel a kijövetele után szereztem meg.
Mellesleg az, hogy a PC -re nem veszik elegen nem igaz: Az összes játékok (nem stratégiai) eladásának nagyjából 20-25 százaléka PC (Konkrétan 2009-2010 -es gazdasági és eladási rovatokat olvastam ezzel kapcsolatban). Azért az ötöde vagy negyede elég jó szerintem, főleg ha hozzávesszük, hogy csak a PC -n lehet kezdeni valamit a modokkal, trainerekkel, vagy éppen, bár eddig nem vettem bele a stratégiai játékokkal.
És ezt nem azért mondom, mert szerintem jobb a PC, hiszen rengeteg játékot arra nem adnak ki (pl.: RDR, hogy k***** be). Nem tudom, hogy mi értelme van annak, hogy nem minden játékot adnak ki PC -re, hiszen hosszútávon és más szempontokból a leghasznosabb, illetve azért plusz kereseti forrás.
De nem mennék bele egy PC-konzol vitába, mindennek van előnye.
Guess who's back!

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 02. 23. 16:52

Egyet értek Nox-al.:)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 23. 16:59

Noxius, szerintem ezt a PC-s dolgot csak a GTA IV esetében értette. Bár szerintem ez sem igaz. Lehet kevesebben vették meg mint a többi részt, de azért azt is sokan vették meg. Csak kicsit el lett szúrva az az optimalizálás, így fele annyi gép vitte, mint amennyi rendes optimalizálással tudta volna.

Furcsa, akkor én vagyok úgy, hogy már 2008-ban hallottam a játékról, sőt alig vártam hogy kijöjjön. Nem sokkal később meg is lett (rá olyan fél évre. Na jó..az talán még is csak kicsit sok.) PC-re, de nekem a nagy gépigény miatt nem ment. PS3-ra meg a kiadást után kb 1 évvel lett meg. Amúgy én sem tudtam volna sokat a játékról, ha nem GTA-s ismerősökkel lettem volna körülvéve. :D Reméljük az V-nek jobb marketingje lesz.
Én mondjuk az V-ről már most többet tudok, mint annó a IV-ről. Főleg azért, mert akkor még nem foglalkoztam azzal, hogy itt várjam a játékot még a kijövetele előtt.

Egyébként erre a nextgenes dologra visszatérve.. azért is van ez még messze, mert hát alapból a GTA V konzolra (ha nem késnek), akkor szeptemberben érkezik, de mindenhol be szokott csúszni 1-2 hetes késés, szóval október elejét is lehetne mondani. A PS4 idén Európában még nem is jelenik meg, csak Amerikában meg Japánban. Miután kiadják konzolra, a PC-s portolással fognak foglalkozni -ahogy ti is mondtátok- és miután már a PS4 mindenhol kijött, utána rá jó idővel adják majd ki a GTA V-öt. Szóval ez legjobb esetben is olyan 2 év szerintem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 02. 23. 17:00

Konzolon nem írja az FPS számot, viszont elég sok FPS-t kiadtak rá :)
Nem igazán úgy fejlesztik, ahogy gondolod, így aztán nem lehet olyat csinálni, hogy "ha már PC-n fejlesztik, azt rögtön ki is lehet adni, kész van, meg vannak írva a kódsorok, miért ne adnánk ki". Egész más fejlesztői környezet stb. Egyszer ezt már Visali kiírta jobban, ha nem hiszed, keress utána, vagy keress vissza a fórumon.

Lehet, hogy sokat keresnek azzal, ha kiadnak egy játékot gépre, de azzal is elég sokat keresnek, ha valami marad konzolexkluzív. Sony és Microsoft is szép összeget tud ajánlani.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 23. 17:05

dani.szentgali írta:Kiscserko: Már bocs, de a PC-s verzió teljesen más. A R* évek óta ad ki PC-re játékokat, és egy olyan alkalom sem volt, ha jól emlékszem, amiben ne késett volna a PC-s port. És a nextgenes táborral ellentétben a R* közölte, hogy a "fontosabb epizódok mind megfognak jelenni PC-re" és a GTAV már azért is beletartozik ebbe a tartományba, mert ez az V. fő epizód. Míg a R* azt egy szóval sem mondta, hogy mindegyik fontosabb vagy kevésbé fontos epizód megjelenik majd az összes nextgen konzolra, és ez nem is lett így. Arról meg nem is beszélve, hogy minden generációnak megvolt a maga GTA-ja, ami egyfajta ütőkártyája volt az adott generációnak, ami elég nagy fejőstehene volt nemcsak a R*nak és a Take2nak, de a Sonynak és a Microsoftnak is egyaránt. Nem azt mondom, hogy a GTAIV alkalmatlan lenne arra, hogy egyedüli GTA-ként képviselje a PS3/X360 generációt, de azért mégis elég ciki lenne, hogy a hardverileg full gyenge generációra vagy megjelent 6-7 GTA, a mostani, elég erősnek számítóra meg megjelent 1 db ( az EFLC-t DLC révén nem lehet beleszámolni). Így már majdhogynem elvárás, hogy a GTAV ennek a generációnak a hosszú idejű exkluzív lezáró része legyen.
Már a Rockstar Games is fejleszt PS4-re. Csak nem tudni mit. :D Agent...esetleg RDR 2?
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 02. 23. 17:09

Gondolom az Agent PS4 exkluzív cím lesz, és remélem két éven belül kijön. És akkor azzal próbálhatnák a konzolt a GTA VI(?) előtt. RDR jó játék, bár nemhiszem, hogy lenne folytatása a közeljövőben.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 23. 17:10

Miből gondolod? Elég nagy sikere volt. Te amúgy egyből megveszed a PS4-et, ha kijön?
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 02. 23. 17:13

Szerintem következő GTA-nál. Esetleg egy új Uncharted-nél, bár még az 1-et se játszottam ki, de tetszett. Ha ezeknél nem, akkor egy extrém jónak tűnő AC-nél, bár ez nem hiszem, hogy lesz. Szóval marad a GTA és az Uncharted.

Szerk.: Miből gondolom? Csak egy megérzés. Tényleg nagyon jó, de szerintem az RDR3 csak később jön. Talán 5-6 év múlva.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 23. 17:51

Én is akkor veszek, ha megjelenik rá a GTA VI. De ha úgy lesz pénzem (lehet addigra már lesz munkám) veszek hamarabb. Amúgy nem az RDR3-ról beszéltem. Gondoltam, hogy az nem mostanában fog kijönni. Előtte még meg kéne jelennie a 2. résznek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 02. 23. 18:18

Az első rész nem volt annyira híres, az RDR(Red Dead Revolver). A PSN-en letölthető, lehet le is fogom tölteni, jónak tűnik. A RDR2(Red Dead Redemption) lett a híresebb, az is nagyon jó, annak a kijátszása folyamatban van :) A következő, az RDR3(Red Dead R?) jön szerintem 5-6 év múlva. Bár a 2 után előfordulhat, hogy korábban jön. Reménykedjünk.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 23. 18:21

A Red Dead Revolver más. Én most a Red Dead Redemption-ről beszélők. Mivel ez jobb lett, mint a Red Dead Revolver biztos adnak ki 2. részt.
Gyenge napok vannak...

Lezárt