Game Informer előzetes

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
fezlergabor
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 23:06
Tartózkodási hely: Vác

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: fezlergabor » 2012. 11. 09. 12:58

Jaj de bírom ezt. Bármi újítás, az biztos csak rossz lehet.. Aztán mégis meg lesz a többmilliós eladás. Olyan ez mint a windowsnál, még ma is rengetegen használnak xp-t.. Hát ha nekik az jó, akkor csak hajrá.
A gta4-et is lényegében 3 szereplővel játszhattuk végig, igaz 3 külön játékban. Szvsz nagyon jó volt több nézőpontból is látni a dolgokat.
Én amúgy kifejezetten rühellem játékokban, hogy az elvileg segítő npc-kre kell sokszor vigyázni, ahelyett, hogy tényleg hasznosak lennének valamire. Na majd most legalább tud az ember segíteni saját magán.
S mi az, hogy ezentúl nem kell gondolkozni? Na ne már. A gta sorozat azért pont nem az, ahol órákig kellene gondolkozni, hogy hogy végig vigyünk egy küldetést. Szerintem épp, hogy emiatt lesz a játék úgymond gondolkodósabb, hiszen könnyen lehet, hogy nem lehet majd megcsinálni egy küldit anélkül, hogy váltanánk (mármint nem lesz kötelező a váltás, csak egy bizonyos karakterrel egyedül szinte lehetetlen lesz megoldani), s ki kell találni, hogy egy másikkal hogy segíthetünk magunkon.
Amíg nem játszatunk a játékkal, vagy nem lesz legalább néhány hosszabb gameplay videó, addig tényleg felesleges eljátszani itt a nagyhalált, néhány infó alapján nem lehet kideríteni egy játékról, hogy jó lesz, vagy sem.

bodom26

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 11. 09. 13:14

Ez a karakter váltogatás úgy lesz, hogy mondjuk Michaelt otthagyom a teniszpálya mellett, és azután egy óra múlva visszaváltok rá, lehet már a kocsijában találom a piros lámpánál?

Avatar
HDReady
Pogo, a majom
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011. 08. 14. 11:47

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: HDReady » 2012. 11. 09. 13:20

bodom26 írta:Ez a karakter váltogatás úgy lesz, hogy mondjuk Michaelt otthagyom a teniszpálya mellett, és azután egy óra múlva visszaváltok rá, lehet már a kocsijában találom a piros lámpánál?
Igen valahogy igy,egeszen elkepeszto szituk lesznek.

Avatar
arni20
CJ zoknija
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012. 07. 13. 15:25

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: arni20 » 2012. 11. 09. 13:21

Nextgen2012 írta:Bocsánat mindenkitől az OFF-ért de nekem van xbox-om, xbox 360 és ps3-om is, de azt látom, hogy nem arra mennek a játékok, hogy gondolkozz, lekössön agyilag, csak a látványra és az elkápráztatásra.
Én szívből remélem, hogy a GTA nem mocskolódik be teljesen ezzel a dologgal. Pedig sajnos egyre több az ilyen féle botrányos folytatás. Itt a már említett Resident 6, az új Metal Gear....
Én ano rettenetesen sokat toltam a GTA 3-al, Vice City-vel és a San andreas-al. 29 éves fejjel esküszöm sírni tudnék! Ez olyan mint amikor egy gyereknek elveszik a kedvenc már rongyosra nyűt figuráját és helyette kap egy teljesen mást újat. Nem kell neki mert ő a régit akarja ami annyira a szívéhez nőtt.
Hova lettél régi hangulat, hova lettetek jó játékok...
akkor neked felesleges volt xboxra meg ps-re költeni, maradtál volna a nintendónál meg a máriónál ilyen erővel...... húszonévesen nem gondolsz arra hogy már soha nem lesz olyan élvezetes/lekötő egy játék sem mint tízenéves fejjel....? mert én már így közel a 20as évemhez is úgy gondolom, hogy egyáltalán nem kötnek le úgy a játékok mint 10-15 évesen. de nem feltétlen gondolom azt hogy ez a játékfejlesztők hibája..hanem természetes dolog ez az egész, ami a korral jár
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arni20 2012. 11. 09. 13:26-kor.

Avatar
Ragnar
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011. 11. 03. 22:21

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: Ragnar » 2012. 11. 09. 13:21

Szívesen mindenkinek. ;)

Ráadásul lehetséges, hogy még a mai nap folyamán kaptok egy öt oldalas interjút is. :) :lol:

Zultan
Hírfigyelő
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. 11. 09. 11:54

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: Zultan » 2012. 11. 09. 13:23

bodom26 írta:Ez a karakter váltogatás úgy lesz, hogy mondjuk Michaelt otthagyom a teniszpálya mellett, és azután egy óra múlva visszaváltok rá, lehet már a kocsijában találom a piros lámpánál?
Hát több mint valószínű, hogy így lesz, legalábbis a cikkben leírtak alapján erre lehet következtetni. Mikor egyik szereplőről átváltasz egy másikra, akkor nem tudhatod, hogy éppen hol van és mit csinál, éppen ezért érdekes vagy vicces szitukba is kerülhetsz. Majd kiderül, hogy ez pontosabban mit takar. :)

bodom26

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 11. 09. 13:31

HDReady írta:
bodom26 írta:Ez a karakter váltogatás úgy lesz, hogy mondjuk Michaelt otthagyom a teniszpálya mellett, és azután egy óra múlva visszaváltok rá, lehet már a kocsijában találom a piros lámpánál?
Igen valahogy igy,egeszen elkepeszto szituk lesznek.
Vagyis, meg is látogathatom a másik karakterem? Mert ha igen, az nagyon k**va nagyon lenne. :D
Nem tűnnek el, mint Roman és társai, a party után. Meg ahogyan a GTA eddigi részeiben. :D
Léteznek akkor is, ha nem vagyok ott, és akkor is, ha ott vagyok. :D Az lesz az első dolgom, hogy megnézem egy napját, annak a karakteremnek akit éppen nem irányítok.

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 11. 09. 13:37

Igazából a 18 oldalból csak az derült ki, hogy 3 főszereplő lesz, lehet búvárkodni, bazi nagy lesz a terület és az alkotóknak nagyon tetszik, amit csináltak. Őszintén szólva többet vártam a cikktől, de sebaj.

Ez a 3 szereplő téma nekem elsőre nem nagyon jön be. Pont ettől tartottam, hogy mi válthatunk szinte bármikor, ha nincs küldetés. Ha a játék önmagától váltana adott pontokon, amikor a játékmenet megköveteli, arra még azt mondom, hogy oké, de így. Mindenesetre nem mondom egyértelműen, hogy nem lesz jó, előbb látnom kell, meg így is-úgy is meg fogom venni a gyűjteménybe, de valahogy egyelőre nem érzem azt a tipikus GTA életérzést.

Majd, ha lesz gameplay videó a játékból, meg fogjuk látni, hogy érdemes-e a bizalomra. Semmiképpen nem ezt vártam. Egy főszereplő teljes karrierje nekem bőven elég lett volna, mint eddig is. Az is kasszasiker lett volna.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

bodom26

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 11. 09. 13:50

Zultan: Ez a három karakter dolog nem kicsit ért úgy, mint egy stroke. Nagyon nem akartam ilyet. De ahogy olvastam róla, hogyan is lesz ez az egész megvalósítva, már nagyon kíváncsi vagyok rá. Ahogy te mondtad, de jó lenne már tudni, mit is takar ez pontosan. :)


Ragnar: Jöhet az inerjú, ne kíméljetek. :) :lol:

Avatar
Adam Yahya
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012. 06. 06. 15:50
Tartózkodási hely: Liberty City

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: Adam Yahya » 2012. 11. 09. 14:00

Nem értem miért kell így az elején elítélni. Nekem a gyerekkoromat meghatározta a GTA I meg a GTA II. A III-as ERA alatt voltam teenager. A IV ERA-ban lettem nagykorú. Most pedig élem 20-as éveimet közeledve az V megjelenéséhez. Engem végigkísért a GTA. Emellett végigvittem már párszor a Red Dead Redemption-t is, az L.A. Noire-t is. Mondhatom, hogy nem vagyok új rajongó. És nekem ennek ellenére tetszik, hogy változtatnak. Új vizekre kell evezni mert különben ellaposul a széria. Meg kell várnunk mi sül ki ebből, utána ítélkezni. Ha ne adj Isten nem jönne be a Rockstar legközelebb úgyis korrigál. De be fog jönni. Bízzatok a Rockstaros srácokban! Adtak rá okot, úgy gondolom. :)
OFF: Megragadnám én is az alkalmat, hogy megköszönjem a GTA Place crew-nak a munkát. Nem rég regisztráltam én is és ez alatt a kis idő alatt is érzékeltem, hogy mekkora energiát fektetnek ebbe az egészbe, naprakészen, mindig frissen tartva az oldalt. Tudom mennyi energiát visz el az ilyen. Korábban én is írogattam cikkeket egy oldalnak. De közel sem ilyen erőfeszítéssel mint ti. Sok sikert a továbbiakban is! Méltóak vagytok a Rockstar magyarországi képviseletére. :)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 11. 09. 14:01

totyak írta:Igazából a 18 oldalból csak az derült ki, hogy 3 főszereplő lesz, lehet búvárkodni, bazi nagy lesz a terület és az alkotóknak nagyon tetszik, amit csináltak. Őszintén szólva többet vártam a cikktől, de sebaj.

Ez a 3 szereplő téma nekem elsőre nem nagyon jön be. Pont ettől tartottam, hogy mi válthatunk szinte bármikor, ha nincs küldetés. Ha a játék önmagától váltana adott pontokon, amikor a játékmenet megköveteli, arra még azt mondom, hogy oké, de így. Mindenesetre nem mondom egyértelműen, hogy nem lesz jó, előbb látnom kell, meg így is-úgy is meg fogom venni a gyűjteménybe, de valahogy egyelőre nem érzem azt a tipikus GTA életérzést.

Majd, ha lesz gameplay videó a játékból, meg fogjuk látni, hogy érdemes-e a bizalomra. Semmiképpen nem ezt vártam. Egy főszereplő teljes karrierje nekem bőven elég lett volna, mint eddig is. Az is kasszasiker lett volna.
Egyetértek veled,egy kicsit én is többet vártam a 18 oldaltól,de elégedett vagyok ennyivel is,így legalább most már el tudtam dönteni végre,hogy kell-e ez a játék nekem,vagy sem,és a válaszom az,hogy még mindig gondolkodnom kell.Az idő majd minden titkot felfed,köztük azt is,hogy jó volt-e a R*eléggé kiszámítható lépése,a változás.Nos csak annyit tudok mondani,hogy örülök is meg nem is,de majd meglátjuk.

A végén pedig én is egyetértek az előttem hozzászólokkal,nagyon köszönjük GTAPlace,amit tettetek/tesztek velünk,mert tényleg nagyon jól csináljátok,és még éjjel is hajlandóak vagytok dolgozni azért,hogy néhány fanboy elégedett legyen. :) Ezt nagyon megköszönöm a társaim és a magam nevében is és azt üzenem,csak így tovább,minden ismerősömnek ajánlom az oldalatokat! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 11. 09. 14:12

Visszatérve az előző hozzászólásomra. Nem mondom egyértelműen, hogy nem lesz jó így a játék, természetesen látni kell majd. Viszont ezzel a 3 szereplő között bármikor váltok témával nagyon sokféle szemszögből lehet majd végignézni a játékot. A többszöri végigjátszás jó dolog minden játéknál, de itt szerintem már annyi lehetőség lesz, hogy nem lesz ember, aki mindegyik főszereplő szemszögéből meg fog nézni egy-egy küldetést. És ez szerintem eléggé negatív dolog lesz a játékban, mert én szeretek minden részletre kiterjedően játszani, de vélhetően itt erre esélyem sem lesz, ha csak nem játszom végig 3x a játékot és nem mindig csak egy emberrel csinálok minden küldetést.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
kokain2000
CJ zoknija
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2011. 06. 07. 22:20

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: kokain2000 » 2012. 11. 09. 14:31

Én azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy lesznek bizonyos feladatok amit csak bizonyos karakterrel csinálhatsz meg, kezdhetsz el. Különben tényleg nem sok értelme lenne. Csak ellenetek beszéljek nagyon örülök a több karakteres játékmenetnek. Én sem ma kezdtem GTA-zni, mindegyik sorozatot volt lehetőségem kijátszani. Ez egy nagy változás, fejlődés a GTA történetében, ami nem feltétlenül negatív csak elsőre nagyon fura és taszító. Az ember nehezen áll át az életben is a megszokott, mindennapi dolgokról. Nyitottnak kell leni az új dolog felé. A megszokott GTA feeling véleményem szerint nem veszik el, átalakul egy újabbá az igaz. Ezúton szeretném megköszönni meg egyszer a fordítást és a jövőbeli munkát is.

Avatar
Gaby86
Puding
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:48
Kapcsolat:

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: Gaby86 » 2012. 11. 09. 14:57

wantoo írta:
Gaby86 írta:A szerkesztőktől kérdezném, hogy a témában nem e indítanának egy szavazást. Mint: Tetszik-e az újítás, hogy a GTA V-ben több karakteres irányítás és küldetések alatt zenei aláfestés lesz? Vagy valami ilyesmi. Csak úgy kíváncsiságból.
Lesz hamarosan szavazás modul a főoldalon, ahol ilyenekről várjuk majd a véleményeteket :)
Köszönöm!
A nagyobbnak mindig igaza van, még ha téved, akkor is!

/ Benjamin 'Lefty' Ruggiero /

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Game Informer előzetes

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2012. 11. 09. 15:15

Egyébként titeket miért zavar a karakterválasztás?

Az igazi GTA Fanok tudják, hogy már a Grand Theft Auto első része így kezdődött, arról nem beszélve, hogy Claude sem lett volna eredetileg a GTA III főszereplője, hanem ott is választhattunk volna. :) Azért maradt hang nélkül.

A fájlok, és az exe fájl tartalma igazolja ezt. :)

Egyszerűen el kell fogadni, hogy szeretnének sok embernek kedvezni egyszerre. Nem teszik kötelezővé a karakterek közötti váltást egyébként, hanem arról van szó, hogy játékmeneti elemként kihasználható stratégiai lehetőségként. Egyszerűen csak annyi a különbség, hogy könnyebb, vagy nehezebb lesz-e egy-egy küldetés. :)

Amit nagyon észre lehetett venni a GTA IV-nél, az Niko karakterének egyenes gyűlölete, némely rajongótól. Egyszerűen nem szerették őt a San Andreas, a GTA III, a Vice City Stories, és a Liberty City Stories rosszfiúi után. Ami azért érdekes, mert Vic Vance hasonló kaliberű karakter volt. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy több rétegnek akarnak kedvezni az újítással.

"De a mindennapi rutin kényelmesebbé teszi a hétköznapokat."

Válasz küldése