Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
james
Besúgó
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012. 01. 27. 08:59
Tartózkodási hely: Hungary

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: james » 2013. 09. 23. 20:23

Hát nekem jobban bejött a gta 4es zuzás itt vigyázni kell mint egy kisbabára
:D

Iksz

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Iksz » 2013. 09. 24. 10:09

a sztori egyszerűen nevetségesen gyenge ( az előzőekhez képest ) és még végig sem játszottam ( majdnem ).
a küldetésekről nem is beszélve, kicsit búvárkodunk, kicsit repülünk, és itt vége a mesének, csak unalmas sablonos öldöklés ezenkívül.

szerintem ott kezdődnek a gondok, hogy belefásult a GTA ebbe az amerikás dologba, ha a következő GTA is amerikában játszódik majd, hát...
radikális változások kellenének, és erre minden lehetősége megvan/meglesz a csapatnak. új konzol generáció új motor ( grafikai/fizikai fejlődés - nem árt - ), valami új terep, és ahhoz egy igazi GTA-s belevaló sztori. ennyi a csalódás eddig nekem, meg hogy nagyon hozzászoktam a sok sok fps-hez.. :/ :)

Avatar
Adam Yahya
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012. 06. 06. 15:50
Tartózkodási hely: Liberty City

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Adam Yahya » 2013. 09. 24. 14:14

Összegezném eddigi nem tetszéseimet: Nem lehet bemenni gyorsétterembe, klubba, bárba. Mindössze 1 sztriptízbár van az egész játékban. Vagyis sok olyan dolog van, jobban mondva nincs meg ebben ami a IV-ben meg volt. Ez nagyon zavaró. Illetve még nagyon zavar az is, hogy minden fodrászatban, tetoválószalonban ugyanazt a néhány frizurát, arcszőrzetet lehet csináltatni. Ezek csak azért zavarnak mivel korábbi részekben több lehetőség volt. Persze jó dolog, hogy külön van már az arcszőrzet, de Franklinnek mindössze 4 lehetőség közül lehet válogatni. Ezeket nagyon hamar orvosolni kell egy DLC-ben! Ha ezek meglennének, eltűnnének a BUG-ok, ez lenne minden idők legjobb GTA-ja.
A történet, a karakterek viszont nagyon elviszik az egészet, az tényleg 10-10 pontos, ahogy a zene is meg a hangulat is.

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 09. 24. 15:32

Davekoma: ne beszéljünk GTA esetében a realisztikusságról. A GTA szinte semmilyen tekintetben nem realisztikus, ez maga a játék lényege is. Ettől jó az egész.

Szerintem éppen elég idióta kinézetű hajat lehet csináltatni, nem kell ide több :D

Avatar
Robbanto1
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 08. 11. 19:47
Tartózkodási hely: Itthon

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Robbanto1 » 2013. 09. 24. 15:41

Amúgy ezek a dolgok teljesen szubjektívek,sok embernek pl nem tetszik a vezetés soknak meg igen mert el lehet jutni a célhoz törés nélkül.De hogy vissza térjek rá,ahhoz hogy a sztorit megértsed nem kell tudni angolul,én sem tudok még is értetettem mondjuk a SA történetét.Bár ha úgy vesszük Amerikaiak ezt szeretik,mivel többséguk buta népség ezért nekik egyszerű,felfogható de izgalmas történet vagy sztori kell,megnézzük pár filmet mondjuk Tolvajtempót a 2000-est,na ott is milyen gyenge sztorival áltak elő,semmiről nem szól csak az autólopásról és kész,de még is milyen jó profitot meg bevételt hozott a studionak meg nem is tudom hány csillagos értékelést kapott :) .Meg még ahhoz is hozzá szónék hogy ez a topic ilyen kritizálos féleség és nem értem mit keres itt az,aki ezt nem bírja mert annyira elfogult egy játékkal szemben,hogy az mág beteges.Abban is egyet értek hogy jó Amerika,csak már egyszerűen unalmas,Londont meg inkább ne mert még szarabb város ilyen téren de talán még is jó lenne egy másik helyszín mert én már kezdem unni Los Angelest meg ezeket,mondjuk talán Miami még egyszer szóba jöhetne mert az hangulatos és szép város.FPS is szóba jöhet pár sorra mivel igaz jó hogy kijöttek ezekre a konzolokra,de néhol 20 FPS-en szemmel láthatóan szaggat néha pici ideig.

canon21
Hírfigyelő
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013. 09. 24. 19:02

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: canon21 » 2013. 09. 24. 19:10

nekem minden rendben a 5ös szériával sztem 4töl sokkal jobb játékra és grafika szintén és a sok hibákat amik a négybe voltam most kiküszöbölték ! nekem xbox360ra van és egyáltalán nincs fps lassúlás söt a 4be az fps még rosszabb volt ! texrúra töltések a 4be naon tudtak idegesiteni de ennél az újnál már nincs ilyen probléma ! egy szóval jó lett az új rész minden téren :)

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2013. 09. 25. 12:08

DereX írta:Davekoma: ne beszéljünk GTA esetében a realisztikusságról. A GTA szinte semmilyen tekintetben nem realisztikus, ez maga a játék lényege is. Ettől jó az egész.

Szerintem éppen elég idióta kinézetű hajat lehet csináltatni, nem kell ide több :D
Hogy mi? A GTA semmilyen tekintetben nem realisztikus? Hááát..

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 09. 25. 15:56

A város kinézete és a lakói realisztikusak. Maga a város és a vidék realisztikus, viszont amit te már tehetsz ebben a játékban az már nem az.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 09. 25. 16:03

DereX írta:A város kinézete és a lakói realisztikusak. Maga a város és a vidék realisztikus, viszont amit te már tehetsz ebben a játékban az már nem az.
Miért? Az, hogy ellop egy gengszter egy autót, az nem realisztikus? Az, hogy rabolsz az nem realisztikus? Na a respawn az már nem realisztikus, ez tény, de azért sok realisztikus dolog is került a játékba!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 09. 25. 16:10

Mi a realisztikusság szerinted az autólopásban? Michael ráint a vezetőre és az meg ijedve menekül. Ilyet itthon megmernél tenni bevernének egy jót. Egyébként is bármelyik országban élsz, ha ilyen jellegű bűncselekményeket hajtasz végre ott nem bújhatsz csak úgy el a rendőrök elől.

Egyébként nem kéne ebbe belemenni, mert gyanítom pár ember a szívére veszi a realisztikusság valódiságát és egy olyan vitát fog kezdeményezni ami nem a játék része. Legalább is csak alig az.

Avatar
Prtygbr
Hírfigyelő
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. 05. 02. 19:14

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Prtygbr » 2013. 09. 25. 17:17

Lehet unalmas, hogy mindig ezzel jövök... a valósághűség. Sajnos még mindig nem volt alkalmam játszani vele, viszont néztem videókat... és kb 120 km/h-s sebességnél olyan hajtűkanyarokat nyomott a játékos, hogy a hajam égnek állt (olyan volt mintha fel lenne gyorsítva a felvétel, de nem volt)... egy sportkocsival kanyarodott az aszfalton, és közben felment a fűre, de a kocsi tapadásában egy fikarcnyi változás sem volt, egyszerűen nevetségesen nézett ki. Még így, hogy nem én játszottam is láttam, hogy olyan mintha a kocsinak egyszerűen nem lenne súlya. Ment a tag valami széles utcán szintén egy sportkocsival, nagyon gyorsan. Jött jobbról egy teherautó, és egyik pillanatról a másikra az autó megállt. Mintha modolva lett volna a játék. Meg mikor lavírozott az autópályán a kocsik között, nem olyan volt mint egy igazi autó, hanem mint az a sínpályás gyerekjáték, ilyen elektromos cucc, tuti mindenkinek volt. A lényeg, hogy azok alapján amit láttam csalódtam a R*-ban, mert a IV-et pont azért szerettem, mert az autóvezetés nagyon élvezetes volt(messze volt a valóságostól, pl akárhogy felborultam, szinte mindig végül talpra érkezett az autó), ebben meg olyannak tűnik mintha legalábbis a vice city mechanikáját vették volna át. Nyilván sokan öntik majd rám hogy mekkora ökör vagyok, mert még nem játszottam vele mégis ezt mondom... de akkor is ez a véleményem. :(

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 09. 25. 17:22

Én is láttam mindenféle videót, és igazat adok neked. Bár persze abban van valamennyi igazság, hogy csak videók alapján nem lehet megítélni, de azért iránymutatónak jó, tenném hozzá... És most nem arról van szó, hogy jó-e, hanem, hogy reális-e.
Guess who's back!

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 09. 25. 18:11

Ég és föld látni valamit a videókon, és játszani a játékot, kezedben a kontrollerrel.

Avatar
Prtygbr
Hírfigyelő
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013. 05. 02. 19:14

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Prtygbr » 2013. 09. 25. 20:37

Ez nyilvánvalóan így van. Viszont megmutattam egy olyan ismerősömnek egy-egy videót az V-ről meg a IV-ről, aki soha nem játszott GTA-val (najó, a II-vel igen). Mindkettőről olyat, amiben egy Cavalcade-del mennek. És mondta, hogy az egyik valahogy furának, irreálisnak tűnt. Szerintetek melyik volt az......

Avatar
wantoo
Rajongó
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2010. 02. 20. 20:28

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: wantoo » 2013. 09. 26. 13:04

Ezzel kapcsolatban annyi megjegyezni valóm van, hogy a játék megvétele előtt sajnos én is megnéztem pár videót, ahol nekem is ez tűnt egyből fel, az autók fizikája. Teljesen el voltam keseredve, már-már azt is bemeséltem magamnak, hogy én ezzel játszani sem fogok így. Majd beszereztem a konzolt és a játékot, beültem elé, és elkezdtem játszani. Az autóknál semmi kivetnivalót nem találtam, kényelmes őket vezetni, és realisztikus is. Egyedül akkor megy el másik irányba, mikor Franklin képességét használod, azzal valóban bármilyen kanyart be tudsz venni bármilyen sebességnél, és fél méteren belül megállni. A repülők és hajók irányítása szintén remek. A motoroknál viszont kicsit elcseszett lett, ott a legkisebb pöccintésre is fordul vagy 45 fokot, és alig lehet róla leesni, de ki lehet bírni. Még annyit tennék hozzá, hogy ezek jelentéktelen dolgoknak fognak tűnni 5 perc játék után, mert a játék világa teljesen magába szippant, azzal nincs sok probléma.

Ne higgyetek a szemeteknek, próbáljátok ki, és utána alkossatok inkább véleményt! :)

Lezárt