Érdekességek

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 11. 01. 09:56

Kiscserko írta:ma láttam két lepkét egy bokor körül a játékban :)
Jó neked! :)
Michael fején ugrálok!

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 11. 01. 14:36

Én meg pont azt tapasztaltam, hogy a legkisebb ütközéstől is meghalnak az emberek. Meg busszal nem lehet elsodorni senkit, mert 5 métert repül az ember...
Gyenge napok vannak...

Avatar
Zsul
CJ zoknija
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013. 12. 04. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Zsul » 2013. 12. 09. 00:02

Nekem is lenne kérdésem:
Sok jútúbos gta5 videót nézek, de nem minden derült ki eddig számomra: a teljesség igénye nélkül:
- A rendőrök végre előveszik a fegyvert, vagy ha pisztoly van náluk, akkor megint két pisztolyuk lesz, hiszen a tokban attól még ugyanúgy van, meg a kezében is egy?
- GTA4-ben tetszett, hogy néha a rendőrök script-szerűen ellenőriznek más autósokat. A GTA5-ben van hasonló, avagy csak az, amit videókban látok, hogy üldöznek egy autóst?
- Az autósüldözésnek - ha már szóba hoztam - mindig lövöldözés a vége, vagy van, hogy lövés nélkül megadják magukat, és ők meg a hátra ültetik a gyanúsítottat?
- Eddig minden videóban azt láttam, hogy ha kiszáll az ember, akkor kikapcsol a motor! Nyugtassatok meg, hogy ki lehet járó motorral is szállni a járműből...:)
Köszi a válaszokat, egyenlőre ennyi kérdés jutott eszembe...

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 12. 09. 02:16

Amiket tudok=
Csak üldöznek autóst. Viszont most olyan van, hogy az út szélén áll a rendőrautó, felügyeli a forgalmat.
Mindig lövöldözés lesz a vége.
Sajnos mindig csak leállítja :(
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Zsul
CJ zoknija
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013. 12. 04. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Zsul » 2013. 12. 09. 06:02

Hát ez egyszerre sok rossz hír... a motor pedig visszalépés a 4-hez képest! Nagyon jó ötlet volt a gta4-es megoldás, mert így ki is lehetett gyorsan ugrani a kocsiból, és ha menni kellett, akkor nem kellett bekapcsolni a motort... ha pedig hosszabb időre parkol le az ember, és tudja h nincs akció, akkor természetesen leállíthatta. Miért kell vajon jó megoldásokat kivenni a játékból? Nekem a GTA4 rendőreiről az jutott eszembe, hogy méltóságteljes... annyira jól eltalálták ahogy azokba a jó kis rendőrautókba ki-be szálltak, vagy ahogy használták a hangosbeszélőt, akár más járókelők kapcsán is (összeverekedtek pl. mások). GTA 5-ben visznek el bárkit is a rendőrök?

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 12. 09. 09:01

Nem visznek el senkit, sajnos. :( Bármit csinálsz lövöldözés lesz a vége. Engem egyszer egy biztonságiőr elkezdett ütni gumibottal. Én csak egyet vissza ütöttem, hogy eltudjak menekülni, de a rendőrök egyből megakartak ölni. Kb egy percig van egy csillagos körözés utána megakarnak ölni. Nem lehet normális autós üldözést csinálni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 12. 09. 13:13

Én már elég sokszor találkoztam a sztrádán olyannal, hogy a rendőr beültetett egy embert a rendőrkocsiba, meg olyannal is, hogy trafipaxal mértek!
Akkor tudsz jó autós üldözést csinálni, ha nem idegesíted és nem mész neki a zsaruknak!
Szerintem 1000x jobb játék, mint a IV.
De akinek nem tetszik, elfogadom, csak rendes magyarázatot kérek, ez csak egy játék, ezért nem kell dühösnek lenni a másikra!

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2013. 12. 09. 16:33

háááátt....azért szerintem az is jól megvan csinálva, hogy éljük az életünket és 1x csak elhajt 120-al 1 rendõr 1 npc-t üldözve :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Zsul
CJ zoknija
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013. 12. 04. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Zsul » 2013. 12. 09. 17:46

Nekem is tetszik - így játszatlanul - a gta5, csak a gta4 belevitt a gta-k világába egy kis méltóságot... végre a zsaruk nem csak lövöldöző állat módjára közlekedtek. A gta élmény megmaradt, de mégis valósághűbb lett a dolog. A GTA-nak nem kell, nem is célja, hogy teljesen valósághű legyen, de szerintem az nem válik a játék kárára, ha a rendőrök egyből nem lövöldöznek össze-vissza, mint a barom. Arra ott vannak a játékosok.:) Mindenesetre a te észrevételeid tetszenek, örülök, ha ilyen apróságok megmaradnak a játékban. Az az igazság, hogy a gta4-gyel engem elkényesztettek... nagyon nem bírtam azt a régi San Andreasban, hogy ha megálltál egy helyen, és csak vártál 2-3 percet... máris "kis háborús" szintérré változott a helyszín. Kicsit óvodássá vált a dolog arra a részre. Ennek pont ellentéte a gta4: megkomolyodott, de mégis megmaradt ez a jó kis gta-élmény. Az 5-ről nem alakíthatok ki véleményt, megérzést, amíg nem játszok vele, természetesen majd PC-n.:)

Újabb kérdések:
- Láttam h lehet taxit rendelni telefonon, de leinteni lehet e?
- Vidéki rendőrörsbe be lehet e menni...

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 12. 10. 00:08

Le lehet inteni
Tudtommal nem lehet. Meg hiányolom a kórházak belsejét is, a legtöbbet a IV-ben a kórházba bezárkózva lövöldöztem.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2013. 12. 10. 14:10

GTA IV nagyon jó játék meg ott vannak az igazi amcsi rendőrök akik dagadtak meg nem bírnak futni (Alderney rendőröket kivéve) de mondjuk csak én vettem észre hogy némelyhol a Mount Chilliadba bele vannak vésve ilyen szemek stb?Mellesleg én már egyretöbb női rendőrrel találkozok.

UI:De lehet igazi autósüldözést csinálni a GTA V-ben főleg ha az autópályán próbálod.GTA IV-ben azért nem szerettem az üldözéseket mert olyan szűk volt az út benne sok NPC-vel.
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Robbanto1
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 08. 11. 19:47
Tartózkodási hely: Itthon

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Robbanto1 » 2013. 12. 11. 16:57

Mondjuk a körzés tényleg rohadt szar lett,nem tudom ki örül annak hogy nem tud egy normális autós üldözéseket eljátszani ami a youtube is tele van,mert itt olyan hamar elérni a 3 körzést hogy az nem igaz,onnantól meg már lőnek heliből is mint a hülyegyerek ami teljesen irreális,mármint civil szemmel nem de rendőri szemmel eléggé tré mert mi van ha fejbe lő valakit ??? Ezért eleve a valóságban nincs ilyen, itt meg idegesítő.
Meg az sem tetszik hogy egyből lőnek a zsaruk,DE MÉRT ha egyszer nincs is kezembe fegyver?!
Eleve a kiszivárogtatott videóban azt lehetett látni hogy yééé végre a rendőrők fegyverük nélkül futnak a gyanusítottak után,erre első percektől kezdve ilyen nem volt mert lőnek mint a szart.
Másik baj hogy a rendőrök nem adják fel,komolyan amit a hegyen művelnek kész vicc,össze vissza mennek,leborulnak majd tovább fojtajták,kilökik egymást neki mennek mindennek kb a GTA 3 szint,még a SA-ban is tudták mikor kell feladni komolyan mondom pedig egy 9 éves játék! Itt meg követnek addig ameddig fel nem robbanak a picsába,ég a kocsi és üldöz fú -_-"
Ezek nekem rohadtul fel tudják baszni az agyam,mert a játék maga az jó meg az Online is mostmár,de ezek teljesen elrontják az egészet.SA-ban jobb volt a körözési rendszer mert nem lehetett elérni tök hamar a 3-ast,itt meg a 4-est is tök hamar elérem.

Avatar
Zsul
CJ zoknija
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013. 12. 04. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Zsul » 2013. 12. 12. 03:43

Ezt szépen összefoglaltad! Igen, sajnos a rendőrök ismét gyerekesebben viselkednek...
És azt tudja valaki, hogy mást visznek e el, ha az megüt egy másik embert, vagy akár a játékost? Ez is tetszett a GTA4-ben. (A GTA4-hez képest visszalépésnek tűnik ez az egész rendőrség AI.)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 12. 12. 09:20

Pedig én eddig pont azt tapasztaltam, hogy a zsaruk valamivel komolyabbak, mint a IV-ben. Az autósüldözések alatt legalábbis mindenképp. Először is ott van, hogy a körözési idő sokkal hosszabb, mint a IV-ben, mert ott fél perc sem kellett, hogy a körözési zónából kiérve teljesen megszökj, az V-ben meg sokkal tovább keresnek a rendőrök, miután elhagytad a zónát. Arról meg nem is beszélve, hogy autós üldözéseknél is jóval profibbak a rendőrök, mint a IV-ben. Míg ott a zsaruk utol sem érték a kocsimat, az V-ben agresszívan belém jönnek hátulról, megpróbálnak kifaroltatni (és rendszerint sikerül is nekik) stb. Viszont az is tény, hogy az autósüldözések kivételével tényleg bénáznak ezerrel a rendőrök. De az üldözések néha már olyan nehezek, hogy vért pisilve sem tudok megszökni. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Zsul
CJ zoknija
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013. 12. 04. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekességek

Hozzászólás Szerző: Zsul » 2013. 12. 12. 16:24

Igen, de te a nehézségi szintről beszélsz, mi meg a rendőrök viszonylagos élethűségéről beszélünk, így értjük a "komoly" kifejezést.... tudod az NFS-ben is idegesítő volt, amikor a rendőrhelikopterből égő hordókat(!) dobtak ki a járművekre... nevetséges. (NFS-ben nekem mai napig az NFS3, és NFS 4 a nyerő) Egy rendőrségi helikopter NEM azért van, hogy lőjenek belőle, hanem, hogy szemmel tartsák a menekülő gyanúsítottat, így segítve az egységeket. Katonai heli, az más tészta... Én a Rockstar helyében kezdeném újraírni a mesterséges intelligenciát. Már régóta ugyanaz az alaprutin, és csak apró változtatások...
Mire is gondolok, persze csak a teljesség igénye nélkül:
- Lásson a forgalom kocsi kanyarodás közben is, ne üsse el a járókelőket... (bár nem tudom gta5-ben mennyire van ez meg)
- A gta világa megengedheti magának, hogy NE kámikáze rendőrök legyenek... ez nem egy lineáris játék, ahol kötelező, hogy most és azonnal nehézség elé állítsanak. Nem kell mindenáron a "halálba" kergetni minket, használják ki, hogy ők vannak többen, majd jön a következő egység.
- A rendőrök védhetnék elsősorban saját és autóik épségét, és nem kell mindenhová autóval üldözniük...
- intelligens útkeresési rendszer
- több féle, de ritkább és BÉKÉS script-élmény (előre megrendezett jelenet). Úgy mint közúti ellenőrzés, igazoltatás, stb. Nem kell háborús állapotokat szimulálni... háborút azt a játékos vagy más főbb karakter kezdeményezhet persze, de alapjáratban ne törjön ki a "II világháború".
- script-tipp: igazoltatásnak két vége lehet a) elviszik az NPC-t vagy a játékost, b) figyelmeztetik, majd elengedik a delikvenst
- azért mert valaki nem áll meg, még ne legyen két csillagja, pusztán csak üldözzék, amíg el nem kapják, vagy el nem vesztik.
- két csillag esetén bár már figyelmeztetés kíséretében lőhetnek, főleg lábra, DE itt is az ELKAPÁS legyen a cél, ne a legyilkolás
- vegye elő a rendőr a fegyvert, tehát a fegyver modellje igen is legyen benne a pisztolytáskában... más játéknál ez alap, itt az ideje h a gta-nál is bevezessék ezt
(Egyébként elvarázsol és beszippant a GTAV még így videókon keresztül is, és biztos vagyok benne, hogy amint PC-re kijön, élvezettel fogok barangolni, és gyönyörködöm az elképesztő grafikában, stb.)

Válasz küldése