GTA Online társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 08. 12:42

Köszi a véleményt! Én múltkor az előkészületben segítettem nektek, asszem legalább is. Majs lehet, hogy kipróbálom a finálét, de még nem tudom. Majd írok a PS heist csoportba, ha úgy alakul. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 09. 08:15

Arminho írta:
2019. 12. 27. 00:52
Konklúzió: mindenképpen ajánlom kipróbálásra, akár többszöri alkalommal, mert nem csak a finálé, de a felkészülés is variálódik módszerenként. Én a hétvégén (pénteket is beleértve) szabad vagyok esténként, úgyhogy, ha valaki ki akarja tolni, annak szívesen segítek.

Ha le lesz értékelve az arcade, akkor majd veszek egyet.. és akkor kitolhatjuk. :)
Bevallom, nekem csalódás volt. A készülődés sokkal több időt vesz el, mint maga a heist, és ahhoz képest, hogy egy kaszinó kirablásáról van szó, nem is fizet annyira jól. (Persze, azt hozzá kell tenni, hogy cserébe viszont nem annyira nehéz heistről beszélünk.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 09. 12:12

Szerintem a GTAO heistekről általánosságban elmondható, hogy nem fizetnek annyira jól. Azért látszik ezeken is, hogy azért nem fizetnek olyan sokat, hogy a játékosok majd inkább valódi pénzért vegyenek játékbeli pénzt. Jó, azért ez talán nem minden esetben igaz, de általánosan azért igen.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 01. 09. 21:59

Valóban nem fizet túl jól egyik heist sem, csak az awardokért járó plusz pénz nevezhető rendes fizetésnek, de azok meg csak egyszer járnak. Mondjuk a kaszinós rablásnál mi még megfejeltük azzal, hogy ész nélkül berongyoltunk. De a lopakodás meg nagyon szar a játékban, szóval azzal nehezebb lehet.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 12. 13:37

Nagyot kaszálni a Doomsday-jel lehet, de az meg túl nehéz ahhoz, hogy jókedvéből azt ismételgesse újra és újra az ember.


Úgyis lesznek itt még ingyen pénzek. Egyszer összejön a lóvé az arcade-ra.... :D Bár kérdéses, hogy fogom-e még komolyabban tolni. Így, hogy meglett a platina, leesett egy nagy kő a szívemről. Nem "kell" a GTAO-nal foglalkozni, csak ha valami igazán izgi történés van. A Kaszinó és a napi pörgetés meg nem elég izgalmas...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 01. 12. 22:19

Az a baj, hogy ahogy te is írod az egy szenvedés. Meg az a baj a rablásokkal, hogy elég hosszan elő kell készíteni, ami alig fizet, ráadásul sokszor bugosak is. Szóval csak a móka kedvéért érdemes csinálni ezeket, vagy úgy, hogy bepotyázol valakihez, aki pont a finálét csinálja.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 14. 17:43

A legszarabb az az egészben, hogy egyedül (gépi társakkal) nem is lehet megpróbálni. Kvázi vagy van egy csapatod, akihez külön alkalmazkodni kell, vagy idióta randomokkal próbálod meg, aminek semmi értelme, mert le fognak szarni magasról. Jobb lett volna, ha a PvE küldetéseket vagy úgy csinálják meg, hogy alkalomadtán egyedül is lehessen tolni, vagy NPC karakterekkel. Nem túl jó más játékosoktól és szabadidejétől ilyen mértékben függni. Bár amennyire keveset adnak azok a szaros rablások is, konkrétan akkor érhet el igazán jó cuccokat az ember, ha szépen megveszi őket valódi pénzért... :( :( :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 15. 13:57

Nem járnál jól az NPC-kkel, tekintettel, hogy a béka s*gge alatt van az AI ebben a részben. :)
Plusz, a multiban furán jönne ki, ha egy heisthoz nem kellene más, hús-vér játékos.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 20. 14:09

Luszie írta:
2020. 01. 15. 13:57
Nem járnál jól az NPC-kkel, tekintettel, hogy a béka s*gge alatt van az AI ebben a részben. :)
Plusz, a multiban furán jönne ki, ha egy heisthoz nem kellene más, hús-vér játékos.
Más, egyéb játékoknál is meg lehet oldani, hogy bár multira vagy coopra vannak kihegyezve, azért ettől még lehessen velük tolni egyedül is NPC-kkel, mert valljuk be, élő játékosokkal elég nehéz összehozni a közös játékot. Nehéz az időpontokat egyeztetni, ilyenkor pedig nem feltétlenül baj, ha lehet NPC-kkel is tolni, igazából már az is nagy segítség lenne, ha az NPC-kre lőnének az ellenséges NPC-k és nem rám, vagy ha már el lehetne indítani egyáltalán a küldetést. :D Persze azt is megértem amit te mondasz, nyilván multi meg minden, csak ezzel meg az a baj, hogy emiatt sokan kimaradnak a Heistokből ha nem érnek rá a komái. Egyébként valóban szar az AI a GTA5-ben. A legjobban a túl agresszív rendőröket utálom, akik azonnal lőnek. Konkrétan nem is nagyon lehet elérni, hogy "csak" letartóztassanak. Tegnap is játszottam, felfedeztem magamnak a director módot, ott elkezdtem NPC-ket ütlegelni, majd az egyik nem akart velem bunyózni eleinte, mire a következő pillanatban megjött a bátorsága. xD. Pont fordítva kellett volna, na mindegy. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 21. 09:26

Aki "igazi" multi élményt akar, annak nyitnia kell ismeretlen emberek felé, ebben biztos vagyok. Én akkor éreztem magam jól igazán egy multi játékban, ha nem(csak) a barátaimmal játszottam, hanem "felfedeztem" új embereket is.

Szerintem ha megkérdezzük akár Ferit, akár Ármint, mindketten azt mondanák (vagy majd fogják mondani), hogy bizonyos heist-okat ismeretlenekkel vittek végig. Sőt.. lehet, hogy a játék "komolyabb mérföldköveit" nem magyarokkal csinálták.... Ami egyébként teljesen rendben van, a multinak ez a lényege. Az már más kérdés, hogy ez nem mindenkinek fekszik, én sem feltétlen szeretek ismeretlenekre hagyatkozni, de olykor muszáj.

Tételezzük fel, van az a szcenárió, ahol mondjuk te meg szeretnél szerezni egy Mastermind trófeát. Na most, van mondjuk 5 ismerősöd aki GTA Online-ozik PS4-en, de egyikőjük sem szeretné megszerezni a trófeát, de nem muszáj ilyen messzire menni, elég csak a Doomsday fináléra gondolni. Ilyen esetben (illetve bármilyen más esetben, amikor az ismerőseidre "nem számíthatsz") muszáj vagy nyitni a "külvilág" felé.

Megj.: Bár picit más téma, de én pl. a Burnout Paradise-ban egy ismeretlen emberrel játszottam együtt, hogy ki tudjuk gyűjteni együtt a multis trófeákat, és meglegyen a platina. Ezt máshogy nem is lehetett volna.

Tudom, te alapvetően nem a trófeákról beszélsz, de ennek itt most ilyen szempontból nincs is jelentősége. A fontos az, hogy ahhoz, hogy mérföldköveteket tudj megugorni, ahhoz mások segítsége is kell, és ha igazán "jó" akarsz lennni, akkor olykor túl kell lépned a baráti körön. Van olyan, hogy egy idegenből aztán barát lesz, azok a legjobb esetek. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 21. 14:38

Igen, ezt jól látod, nem szívesen nyitok idegenek felé. Persze értem én, hogy ez is a multi célja meg minden, de ugye amikről most szó van, azok inkább coop küldetések. Na én azokról beszéltem, amikor azt mondtam, hogy azokat gépekkel is lehetne, mint ahogy sok játékban is így van. Nyilván a kimondottan PvP multiplayerre hülyeség lenne a gép, de szerintem coopba pont jó az, ha a géppel is lehet tolni. Ez a véleményem igazából nem is fog megváltozni szerintem. Személyes tapasztalataim szerint randomokkal sokkal nagyobb eséllyel lesz szar és frusztráló, negatív élmény a játék, mint a géppel. Persze nyilván vannak kivételek. A trófeák továbbra sem nagyon hajtanak, én inkább az íze kedvéért játszom, nem trófeákért, szóval ez a része sem érint annyira. Egyébként egyetértek, jó dolog barátkozni, csak szerintem ha már coop küldetések, akkor nem lenne baj, ha nem kéne teljes mértékben másoktól függeni, mint mondjuk egy normál multis meccsen, ahol egyébként nyilván érthető hogy kellenek a játékosok.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 01. 21. 22:29

Luszie írta:
2020. 01. 21. 09:26
Aki "igazi" multi élményt akar, annak nyitnia kell ismeretlen emberek felé, ebben biztos vagyok. Én akkor éreztem magam jól igazán egy multi játékban, ha nem(csak) a barátaimmal játszottam, hanem "felfedeztem" új embereket is.

Szerintem ha megkérdezzük akár Ferit, akár Ármint, mindketten azt mondanák (vagy majd fogják mondani), hogy bizonyos heist-okat ismeretlenekkel vittek végig. Sőt.. lehet, hogy a játék "komolyabb mérföldköveit" nem magyarokkal csinálták.... Ami egyébként teljesen rendben van, a multinak ez a lényege. Az már más kérdés, hogy ez nem mindenkinek fekszik, én sem feltétlen szeretek ismeretlenekre hagyatkozni, de olykor muszáj.

Tételezzük fel, van az a szcenárió, ahol mondjuk te meg szeretnél szerezni egy Mastermind trófeát. Na most, van mondjuk 5 ismerősöd aki GTA Online-ozik PS4-en, de egyikőjük sem szeretné megszerezni a trófeát, de nem muszáj ilyen messzire menni, elég csak a Doomsday fináléra gondolni. Ilyen esetben (illetve bármilyen más esetben, amikor az ismerőseidre "nem számíthatsz") muszáj vagy nyitni a "külvilág" felé.

Megj.: Bár picit más téma, de én pl. a Burnout Paradise-ban egy ismeretlen emberrel játszottam együtt, hogy ki tudjuk gyűjteni együtt a multis trófeákat, és meglegyen a platina. Ezt máshogy nem is lehetett volna.

Tudom, te alapvetően nem a trófeákról beszélsz, de ennek itt most ilyen szempontból nincs is jelentősége. A fontos az, hogy ahhoz, hogy mérföldköveteket tudj megugorni, ahhoz mások segítsége is kell, és ha igazán "jó" akarsz lennni, akkor olykor túl kell lépned a baráti körön. Van olyan, hogy egy idegenből aztán barát lesz, azok a legjobb esetek. :)
A heisteket először mindig ismerősökkel vittem végig. Idegenekkel csak úgy szoktam játszani, hogy elfogadok egy meghívót, ha épp olyan kedvem van, nem szoktam komolyabban bele bonyolódni. De egyébként ki lehet fogni jó játékosokat.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 22. 13:33

Persze, én sem azt mondtam, hogy csak rosszindulatú hülyéket lehet kifogni, bár mikor régebben még próbálkoztam ezzel sajnos többnyire így ért véget, hogy vagy kisgyerekek, vagy bunkó idegesítő formák voltak csak. Emiatt ki is alakult bennem egyfajta gátlás, és ezért nem szeretek vadidegenekkel játszani. Persze tudom, hogy nem kellene általánosítanom sem, de a rossz emlékek sajnos teljesen belém ivódtak.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 11. 20. 19:13

Sziasztok fiúk-lányok! :D

Kinek hogy tetszik a december 15-én érkező, minden eddiginél nagyobb GTA Online frissítés az új szigettel? Ti mit vártok tőle? Ha ti is szeretnétek majd csapatni az első nap, akkor a profilomban megtaláljátok a PSN nevem és majd nyomhatjuk! :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2020. 11. 23. 23:22

Én várom az új helyszínt, bár valszeg nálam a decembert majd elviszi a cyberpunk de ettől függetlenül biztosan ránézek majd. Az mondjuk nem lenne rossz ha a Rockstar végre tényleg valami olyan innovációval jönne elő ami miatt nem unja meg az ember ezt is azután ,hogy egyszer megcsinálta a rablást. Tehetnének bele esetleg valami birtokkezelő rendszert ez anno a scarface the world is yoursban volt benne az talán érdekessé tehetné hosszabb időre is. De alapvetően örülök neki hisz erre legalább lehet mondani ,hogy valami kreatívabb és végre nem az elmúlt években szokásos: ''Unalmas farmolást csomagoljuk be valamivel'' című recept. Mindenesetre ezek után nem tudom mennyi mozgásterük maradt a srácoknak (Mit tudnának még beletuszkolni a játékba?) talán valami rendőrökkel vagy munkákkal kapcsolatos update? De amúgy ez nem is akkora gond hisz akkor előbb vagy utóbb muszáj lesz a következő részt kiadni.... :D Habár kitudja? Sajnos viva shark card mentalitás van még mindig. De azért belegondolni is durva ,hogy egy generáció nőtt fel lassan új epizód nélkül.

Válasz küldése