GTA Online társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 03. 04. 23:29

Az ötlet nem rossz egyébként de én nem nagyon látom ,hogy hogyan tudnák ezt megvalósítani, legalábbis gta-s formulával. Ha megnézed a legtöbb multiplayer játék a különböző pvp módokra megy, vagy hasonló önismétlő, grindolós dolog mint a gta online ahogy te is említetted. Mondjuk ha megtudnák ezt saját és tényleg jó R* szintű sztorival fejelni úgy tényleg jó lenne. Bár én a singleplayernek még mindig jobban örülnék. Na meg ugye, folytathatnák mellette a Max Paynetől kezdve a bully-n át a manhuntig, több más sorozatukat is a gta / RDR váltogatása helyett. Nem tudom mennyire jön még vissza ebből a mostani fejős szituból (lehet semennyire) de ez a tartós romlás a játékiparban elég aggasztó....ebből a szempontból lehet jó volt amíg még réteg hobbi volt, jobban figyeltek, most meg elég már a mindenféle drága skineket meg a tucat FPS-eket szállítani évente....

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 03. 05. 08:54

A single meg az Online összevonása semmi esetre sem lenne jó ötlet. Rengeteg szabadságot venne el a játékból (nem lennének csalások, nem költhetnéd kötetlenül a pénzed, stb), elvenné a GTA esszenciáját. Ráadásul azért még mindig van egy csomó ember, akinek nincs vagy csak nagyon lassú internete van. Még gyors nettel is elég sokat tölt a multi, elég lehangoló lenne, ha a sztorival akarnál játszani, de egy csomót kéne várni, hogy töltögessen meg random trollokkal kéne szenvedni. De a Rockstar sem tervez ilyet szerintem, mert mindig arra törekedtek, hogy a sztoriban ne legyenek egyáltalán töltőképernyők, ezt az Online-ban meg nem tudják megvalósítani. Meg a Rockstar-t ismerve az első pár hétben komoly gondok lennének a szerverekkel, annál meg nincs rosszabb mikor tolnád a sztorit és állandóan kidobál a játék, holott igazából nem is multizni akarsz.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 03. 05. 12:47

Arminho írta:
2021. 03. 04. 23:12
Azért a R* hegemónia még bőven nem csengett le és nem is fog egyhamar. A legkisebb GTA pletykára ugrik a játékújságírás egésze. Egy semmitmondó teaser, mint a Cayo Perico trailerében a koordináták, megrengették a játékos közösséget.

Amúgy lehet, hogy ezzel a véleménnyel egyedül vagyok, de én adnék egy olyan új GTA-t, ami ugyan story-driven, de single helyett multiplayer. Azzal a R* is két legyet üthetne egy csapásra. Kielégíthetné a játékosbázis nagy részét egy jól összerakott, látványos és szórakoztató sztorival és játékmenettel, ami nem a jelenlegi grindolós szarság, ugyanakkor fenntarthatná az Online adta mikrotranzakciókból érkező hasznokat, amikkel fejleszthetnék tovább a játékot folyamatosan. A lényeg az, hogy legyen új helyszín, új karakterek és felejtsék el a jelenlegi gameplay formulát.
A lecsengés dolgot leginkább csak magamra és a többi OG GTA és Rockstar fanra értettem, akiknek nagy valószínűséggel már nem nagyon fog kedvezni a Rockstar az új üzletpolitikájukkal. Szerintem manapság már sokkal inkább amiatt ugrik mindenki, mert a Rockstar annyira leszarja már a játékfejlesztést, hogy minden apró hírmorzsánál reménykednek a kiéhezett rajongók. Úgyhogy ennek szerintem semmi köze a lecsengés dologhoz, legalábbis abban a kontextusban, amiben te használod.

Egyébként egyetértek Zsomborral és Ferivel. Szerintem nem lenne túl jó a GTA single mód törlése és Onlineban való megvalósítása, más kérdés, hogy attól mert nem lenne jó, sajnos bőven benne van, hogy így lesz. A Rockstar már leszarja a sztoris játékokat, főleg a GTA-t. Szóval szerintem simán lehet, hogy már csak egy Online GTA lesz, amiről már korábban is beszéltünk lényegében. Viszont ez szar lenne, hoszen ahogy előttem is írták, így az esszenciája veszne el az egésznek. Elég csak egy Division 2, GR Wildlands/Breakpoint, Destiny játékra gondolni, ahol szintén van sztori, de az egész Online megy. A végeredményt mindnyájan ismerjük, nem lett túl jó egyik sem. Vagy nézzük meg a red Dead Online-t, csak hogy házon belüli példa is legyen. Ott is van egy kb. 30 küldetésből álló sztori mód a Land of Opportunities néven átvezető videókkal, amiket egyedül és randomokkal, vagy barátokkal, tehát más játékosokkal is el lehet végezni. Az a baj vele, hogy nagyon gagyi volt így az online-ban, ráadásul a karaktereknek, mármint a játékosok karaktereinek nem volt szinkronja, csak álltak és bámultak, hümmögtek meg bólogattak, mint a fogyatékosok. Borzalmasan gagyi összképet adott ez a bivalyerős sztori mód után, Arthus szinkronjának zseniális alakítása után rémes megoldás volt. Úgyhogy számomra ez lenne az utolsó szög a Rockstar és a GTA koporsójába, ha egyesítve lenne az Online és a sztori mód, de sajnos erre bőven látok esélyt a Rockstar jelenlegi üzletpolitikájának ismeretében.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 06. 23. 19:36

Sziasztok!

Most ,hogy a R* bejelentette a ps3 szerverek év végi kinyírását én is ránéztem így cirka 6 év után. Ami furcsa ,hogy a Rockstar rögtön hozzámvágott fél milkát, bár nem tudom miért. Érdekes látni ,hogy még ps4-en a karakterem 20 millióval 200-as szint felett dekkol addig ez, a karaktertranszfer előtti állapotban 20-as szinten van. Egyébként tök érdekes ,hogy az általam váltott 5-6 session majdnem mind televolt, bár érződik rajta ,hogy rég nem frissítették ,de legalább nem szednek le oppressorral 20000 méterről. :D Egyébként azért tértem vissza ,hogy a régi trófeákat összeszedjek (Hiába platina a ps4, nem akartam ,hogy ez szegény ott maradjon 60%-os progresszal.) De már nem nagyon hiszem ,hogy sikerül. Pár co-op trophy is hiányzik. Nem is beszélve a 100-as szintért járó trophyról, vagy a ''költs 8 milliót heist járművekre.'' serlegről. Na de mindegy is, egyszóval egész érdekes volt visszatérni az alapokhoz, pláne ,hogy még mindig játszanak vele. Dani kérdezte a kommentekben ,hogy vajon az RDR 1 és gta 4 szervereket miért nem érinti a zárás? Én arra tippelnék ,hogy azért mert azok még nem voltak a social clubbra rákötve. De már megkérdeztem a supportot, majd megírom mit válaszoltak.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 06. 23. 22:03

Én néhány hete léptem be több, mint 3 év után, én is kaptam fél milliót, nem tudom miért. A playstationtrophies-on nézz valami boosting session-t, szerintem sok fog indulni decemberig.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 07. 05. 17:17

A GTA Online prevgen állapotát és elhanyagoltságát elnézve nem lennék meglepve, ha azt a fél milliót valójában csak egy random hacker vágta volna hozzátok. :D Bár ki tudja, lehet amolyan utolsó vigaszdíjként adta a Rockstar, egyfajta köszönetnyilvánításként a régi gamereknek. Egyénként szerintetek az új verzió kiadása után kb. meddig lesz még támogatva PS4-en és X1-en a GTA Online? Az is kb. két évig, mint a PS3mas meg X360as változatok, vagy a készlethiány miatt ezek esetleg tovább lesznek támogatva? Ti mit gondoltok? :insecure:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 07. 05. 21:16

Nem hekker adta, mivel belépés előtt írta ki, hogy adott jutalmat, és biztos nem vigaszdíj a megszűnés miatt, mert mondom én hónapokkal ezelőtt kaptam.

Szerintem legalább még 2 évig támogatni fogják. Nem tudom mit terveznek még vele, de lehet szét sem választják a kettőt, ha jön az új rész.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 07. 10. 10:40

Rockstar69 írta:
2021. 07. 05. 21:16
Nem hekker adta, mivel belépés előtt írta ki, hogy adott jutalmat, és biztos nem vigaszdíj a megszűnés miatt, mert mondom én hónapokkal ezelőtt kaptam.

Szerintem legalább még 2 évig támogatni fogják. Nem tudom mit terveznek még vele, de lehet szét sem választják a kettőt, ha jön az új rész.
Ja értem. Hát akkor én is passzolom, fogalmam sincs, mi lehetett ez. Bár mivel év végén úgyis megszűnik a régi GTA Online, így igazából teljesen mindegy. Inkább ezt a pénzt adták volna a prevgenes és PC-s tábornak, ők hosszabb távon is a hasznát vették volna.

Aha. A 2 év szerintem is abszolút reális, főleg úgy, hogy még ki tudja meddig lesz készlethiány az újgenerációs konzolokból. Aztán az a játékosbázis még kevés és kicsi ahhoz, hogy számukra megfelelő profitot tudjanak behúzni tőlük. Tekintve, hogy egyre esélyesebb, hogy a következő GTA, amennyiben elkészül még ebben az évszázadban, szinte csakis Online központú lesz, így elég nagy esély van rá, hogy majd össze lesz kapcsolva a mostani Online-nal.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 07. 10. 19:34

Nem, az a fél milka biztos nem hack mert kiírta ,hogy a kőcsillag adta. Végülis így 6 év után lehet ,hogy az valami akkori bónusz, és mivel nem léptem be 6 évig ezért nem volt hova beadnia. Nekem csak azért kellett volna ez még ugye ,h ahogy mondtam, itt is meglegyen a platina de nem lesz 20-ról 100-ra lelkierőm elvinni so ez off. :D Egyébként szerintem ez több lesz mint 2 év. Az egyéves készletcsúszás miatt 3-4 évet tippelnék kb. Remélem ,hogy lehet majd transfert csinálni jövő nyáron még, mert addig még biztos nem váltok ps5-re. Nemcsak hogy drága, de most még akkor se vennék ha nem lenne az, alig van rá valami még.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 07. 12. 12:48

Nekem leginkább az a bajom a PS5 vásárlással, hogy nincs készleten és lutri, hogy mikor érkezik meg. Nincs hozzá megfelelő TV-m sem, ami azért kéne, ha már nextgen konzol és tele van csomó olyan új technológiával, amit csak egy mai, jó minőségű tv tud kellőképpen kihasználni, és azért a tv+konzol együtt már tényleg drága lenne, külön-külön meg szerintem nincs értelme. Az is gáz, hogy a játékok egyre nagyobb helyet foglalnak, a PS5 belső tárhelye viszont nevetségesen kicsi, ráadásul a szupergyors SSD-s optimalizációs megoldás miatt a bővítés is körülményes, mivel elvileg HDD-ről nem tölthetők be a játékok. És ami méginkább idegesítő, az az, hogy a Sony valószínűleg megint ki fog adni pár év múlva egy Pro gépet, ami sokkal erősebb lesz az alapnál és ahogy kiadják, onnantól kezdve az lesz a standard, a fejlesztők arra fognak optimalizálni, aki meg a régi konzolt vette az meg kb. beszopta. Ezt még egyszer nem fogom eljátszani, úgyhogy emiatt is várok. A játékok mennyisége is indok a konzol váltás ellen, bár azért most nem olyan mértékben mint eddig, mivel most már van visszafelé kompatibilitás, így a régi játékainkat is tudjuk sokkal jobb minőségben játszani a jóval erősebb és gyorsabb PS5-ös hardveren, szóval szerintem ez most egy fokkal kisebb probléma, mint eddig volt. Ami viszont még rosszabb, az az új játékok ára. 30 ezer forintot egyszerűen egyetlen játék sem ér meg, márpedig PS5-re sajnos már ennyibe kerül egy játék. Elhiszem és megértem, hogy nőtt a fejlesztési költség és a fejlesztőknek is meg kell élni valamiből, ezzel nincs semmi baj, de azért ez már akkor is nagyon sok. Ráadásul ezek még csak többnyire generáció eleji, kísérleti játékok, majd az igazi nagyágyúk, mint amilyen pár év múlva a GTA6 is lesz, simán kóstálnak majd egy laza 40-est, ami meg már a nevetséges kategória. Úgyhogy ezen okok miatt egyelőre köszönöm, nem kell PS5.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 07. 18. 13:51

zsombormaki írta:
2021. 07. 10. 19:34
Nem, az a fél milka biztos nem hack mert kiírta ,hogy a kőcsillag adta. Végülis így 6 év után lehet ,hogy az valami akkori bónusz, és mivel nem léptem be 6 évig ezért nem volt hova beadnia. Nekem csak azért kellett volna ez még ugye ,h ahogy mondtam, itt is meglegyen a platina de nem lesz 20-ról 100-ra lelkierőm elvinni so ez off. :D
Nem vészes ám 100-ra felvinni a karakteredet, egyedül is simán meg lehet csinálni. Én egyedül jutottam fel.
Ma töröltem le a GTA V-t, szóval én már nem fogok tudni segíteni (nincs kedvem újra feltelepíteni), de elmondom a tippjeimet:
-gyűjts ki minden collectible-t (a pókerkártyák és az akciófigurák is nagyon sok exp-t adnak)
-általában havi 1x szokott Madrazzo dispatch küldetéseire exp + pénz bónusz érkezni. Ha van ilyen, akkor azokat told 0-24-ben. Eléggé unalmas, de van, amikor lehet afk-olni, és gyorsan lehet szintet lépni.

Ezeket ajánlom.
"Whatever." (Ryder)

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 07. 18. 19:47

Köszi szépen,de ez sajnos még a ps3 verzió. Ott nem fejeztem be a trófeákat, négyesen már megvan. Sajnos ps3-on se gyűjteni valók se duplázós dolgok nincsenek. Mondjuk hekkerek szaladgálnak mindenhol, de nem tudom ,hogy úgy beadná e a trophy-t. Na mindegy végül is ugyanabból a játékból lehet sok is lenne két darab platina.
Azért köszi :)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 07. 20. 11:06

Uh, bocs. Ez a fontos részlet elkerülte a figyelmemet.

Az tényleg eléggé veszett ügy akkor, sajnos.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 07. 20. 21:40

Nem vészes azért ott sem. A napi feladatokkal is jól lehet fejlődni, főleg, ha összejön egy sorozat.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 07. 22. 13:12

Én azokkal sosem szenvedtem. Vannak benne könnyebbek meg nehezebbek is.. De a játék nem mindig menti el a szériát, és azért a kihívások egy részét nem lehet egyedül megcsinálni. Szóval sajnos azokkal a feladatokkal nincs előrébb.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése