GTA Online társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 11. 24. 08:31

Ha abból indulunk ki, hogy alapvetően ez egy privát sziget, miért ne birtokolhatnánk mi? Én abban bízok, hogy meglehet venni az egész szigetet. Lehet elvetemültnek hangzik, de annyi mindent lehet már venni a GTA Online-ban, szerintem ez lenne a következő lépés, ha kicsit emelni akarják a lécet.

Hát igen, az utolsó mondat nagyon igaz. Bármilyen szempontból nézzük ezt az időszakot, azért eléggé durva. Mikor a GTA III 10 éves volt a Rockstar nosztalgiázva beszélt róla és már telefonra is kiadták. Nem mellesleg ez idő alatt megjelent 3 GTA, ha csak a fő részeket nézzük, és már a GTA V-öt is bejelentették. A GTA V 10. évfordulóján még az Online-t fogják frissíteni? :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 11. 24. 14:23

zsombormaki írta:
2020. 11. 23. 23:22
Én várom az új helyszínt, bár valszeg nálam a decembert majd elviszi a cyberpunk de ettől függetlenül biztosan ránézek majd. Az mondjuk nem lenne rossz ha a Rockstar végre tényleg valami olyan innovációval jönne elő ami miatt nem unja meg az ember ezt is azután ,hogy egyszer megcsinálta a rablást. Tehetnének bele esetleg valami birtokkezelő rendszert ez anno a scarface the world is yoursban volt benne az talán érdekessé tehetné hosszabb időre is. De alapvetően örülök neki hisz erre legalább lehet mondani ,hogy valami kreatívabb és végre nem az elmúlt években szokásos: ''Unalmas farmolást csomagoljuk be valamivel'' című recept. Mindenesetre ezek után nem tudom mennyi mozgásterük maradt a srácoknak (Mit tudnának még beletuszkolni a játékba?) talán valami rendőrökkel vagy munkákkal kapcsolatos update? De amúgy ez nem is akkora gond hisz akkor előbb vagy utóbb muszáj lesz a következő részt kiadni.... :D Habár kitudja? Sajnos viva shark card mentalitás van még mindig. De azért belegondolni is durva ,hogy egy generáció nőtt fel lassan új epizód nélkül.
Abszolút egyetértek minden szavaddal. Én is valszeg inkább a Cyberpunkot fogom tolni, de azért erre a szigetes cuccra is ránézek. Én sem igazán tudom, mit lehetne belenyomni még ebbe a játékba, de ha megnézünk pár korábbi DLC-t, akkor már azok között is találunk nem egy, nem két olyat, aminek kb. semmi köze a GTA-hoz, de azért belerakták, szóval sajnos erre a kérdésre nehéz lenne jó választ adni, mivel korábban is láthattuk, hogy gyakorlatilag azt tesznek bele amit csak akarnak. Ameddig lesz rá vevő, márpedig sajnos még mindig túl sok van, addig akármit beletuszkolnak akár még 10 év múlva is, ha továbbra is ebben lesz pénz. És igen, szépen lezártad a szomorú igazsággal az egész gondolatmenetet, sajnos tényleg ott tartunk, hogy eltelt egy konzolgeneráció, amire egynél nem érkezett több Rockstar játék, ráadásul az sem GTA volt, és sokan úgy nőttek most fel, hogy csak a GTA Online-t kapták. Bár ha jobban belegondolunk, valahol ez a generáció tehet arról (tisztelet a kivételnek), hogy ekkora igény van a GTAO-ra és ekkora bevételt szereznek belőle a fejlesztők. Szóval többféle szemszögből is megközelíthető ez a kérdés, de alapvetően egyetértek, tényleg elég szomorú ami itt megy.
Rockstar69 írta:
2020. 11. 24. 08:31
Ha abból indulunk ki, hogy alapvetően ez egy privát sziget, miért ne birtokolhatnánk mi? Én abban bízok, hogy meglehet venni az egész szigetet. Lehet elvetemültnek hangzik, de annyi mindent lehet már venni a GTA Online-ban, szerintem ez lenne a következő lépés, ha kicsit emelni akarják a lécet.

Hát igen, az utolsó mondat nagyon igaz. Bármilyen szempontból nézzük ezt az időszakot, azért eléggé durva. Mikor a GTA III 10 éves volt a Rockstar nosztalgiázva beszélt róla és már telefonra is kiadták. Nem mellesleg ez idő alatt megjelent 3 GTA, ha csak a fő részeket nézzük, és már a GTA V-öt is bejelentették. A GTA V 10. évfordulóján még az Online-t fogják frissíteni? :D
A sziget megvásárlása abszolút benne van, hiszen ezzel még több pénzt tudnának keresni, hiszen tuti méregdrága lenne a sziget és megint brutál durván fogynának a valódi pénzért vásárolt Shark Cardok. Csak az a baj, eléggé lusták is, és lehet hogy a végén a "valaha volt legnagyobb GTA Online frissítésből" csak egy random heist meg max pár heist prep erejéig meglátogatható pöcsnyi sziget lesz, akkor viszont elmehetnek a fejlesztők a jó büdös picsába. Amúgy én lassan már arra is fel vagyok készülve az elmúlt évek után, hogy a GTAV tizedik évfordulóját is a GTA Onlinenal fogják frissíteni. Nagyon durván szégyen lenne, de jelen helyzetben sajnos abszolút benne van.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2020. 11. 24. 21:25

Amíg lesz rá vevő..... Pontosan ez a hozzáállásuk zavar talán a legjobban sok más mellett ugyebár. Ez azért is idegőrlő dolog mert szerintem jómagamat is beleértve nagyon sokan azért szerették itt a Rockstart mert kiemelkedett a középszar fantáziátlan évente ugyanazokat az újraskinelt játékokat kiadó fejlesztők közül. Sajnos asszem ez eltűnni látszik (Mondjuk az RDR2 story módjában nagyon odatették magukat ilyen részletes játékot nem sokat láttam még.) de pont az előző hozzászólásomban említett ''becsomagolt farmolás'' miatt félek ,hogy beáll náluk is egy ilyen tendencia. Amúgy arra is gondoltam (bár ez kissé konteós) ,hogy az Rockstar magától nem züllött volna le ilyen gyorsan, hanem igazából valamit a taketwo erőszakoskodhatott a profit/több megjelenéssel kapcsolatban és ez indította el a kedvenc csapatunkat a lejtőn. Ugye lelépett ,Dan, Lazlow, Benzies, stb... Lehet ,hogy ha Zelnick és társai nem szólogatnak be fentről akkor ma nem tartana itt a stúdió. A generációról szóló kritikád pedig teljesen jogos (bár kb az egész társadalom elmúlt évtizedekben erős negatív görbét mutató igényének csökkenését is látjuk stb) mivel egyre kevesebb az igazi, lélekkel megáldott program ma a piacon. A mai gyereknek elég a frotnite vagy az ,hogy random lövöldözzön onlineban stb. Persze azt is mondhatjuk ,hogy ennek az oka az ,hogy a videojátékozás ma már nem szubkultúra, hanem tömegszórakozás lett. Egyszóval sok oka lehet. Viszont asszem még van remény, mivel például ha megnézzük a CD Projekt Red a top 5 legdrágább cég közé került gyakorlatilag egyetlen játék miatt, így talán meglátják majd néhányan,hogy megéri a minőségre menni. A másik hasonló példa ami eszembe jut az a hírhedt EA hozzáállása a single player fogalmához, ami láss csodát csak úgy fordult egyet miután a fallen order fogadtatása kedvező volt. Az pedig ,hogy mennyi idő telt el.... na ez a nyomasztó :D Tegnap onnan jutott eszembe ,hogy ránéztem mikor regisztráltam az oldalra, Jézusom azóta csak az 5 jelent meg és hol van még a következő? Bízzunk benne ,hogy az előbb említett gondolat a minőséggel kapcsolatban valakinek feltűnik a drága skótoknál különben kb még négy részt láthatok életemben ha ilyen tempóban haladnak. :roll:

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 11. 24. 21:54

Én is a minőség miatt szeretem a Rockstar-t, de valószínűleg pont emiatt jönnek ilyen lassan a játékaik. Egyre nehezebb és több idő a játékfejlesztés. Akik futószalagon tolják a játékokat azoknak a minőségén is meglátszik. Én is rühellem az Online-t, de próbálok pozitív lenni és inkább arra gondolok, hogy ez is csak a következő rész minőségét javítja. Csak a mikrotranzakciókból elég jól keresnek és Online miatt tudják húzni az időt, amit remélhetőleg arra fordítanak, hogy minél durvább legyen a GTA VI. Én az öttel nem igazán voltam megelégedve, de ha a GTA VI olyan minőségű lenne, mint az RDR 2, az egészen elképesztő lenne.

Bár talán pont idén volt róla hír, hogy elvileg még nagyon korai szakaszában jár a GTA VI fejlesztése, de én ebben azért nem hiszek. Valószínűleg már az V. rész megjelenése után elkezdték fejleszteni. Mondjuk Dan Houser lelépése érdekes. Lehet ez azt jelentené, hogy a sztorival már kész vannak, mert ha a történet kidolgozása közben lépett le, akkor nagyon nagy bajok lehetnek a Rockstar-nál, de akkor is, ha tényleg most csak most kezdték el fejleszteni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 11. 25. 14:17

zsombormaki írta:
2020. 11. 24. 21:25
Amíg lesz rá vevő..... Pontosan ez a hozzáállásuk zavar talán a legjobban sok más mellett ugyebár. Ez azért is idegőrlő dolog mert szerintem jómagamat is beleértve nagyon sokan azért szerették itt a Rockstart mert kiemelkedett a középszar fantáziátlan évente ugyanazokat az újraskinelt játékokat kiadó fejlesztők közül. Sajnos asszem ez eltűnni látszik (Mondjuk az RDR2 story módjában nagyon odatették magukat ilyen részletes játékot nem sokat láttam még.) de pont az előző hozzászólásomban említett ''becsomagolt farmolás'' miatt félek ,hogy beáll náluk is egy ilyen tendencia. Amúgy arra is gondoltam (bár ez kissé konteós) ,hogy az Rockstar magától nem züllött volna le ilyen gyorsan, hanem igazából valamit a taketwo erőszakoskodhatott a profit/több megjelenéssel kapcsolatban és ez indította el a kedvenc csapatunkat a lejtőn. Ugye lelépett ,Dan, Lazlow, Benzies, stb... Lehet ,hogy ha Zelnick és társai nem szólogatnak be fentről akkor ma nem tartana itt a stúdió. A generációról szóló kritikád pedig teljesen jogos (bár kb az egész társadalom elmúlt évtizedekben erős negatív görbét mutató igényének csökkenését is látjuk stb) mivel egyre kevesebb az igazi, lélekkel megáldott program ma a piacon. A mai gyereknek elég a frotnite vagy az ,hogy random lövöldözzön onlineban stb. Persze azt is mondhatjuk ,hogy ennek az oka az ,hogy a videojátékozás ma már nem szubkultúra, hanem tömegszórakozás lett. Egyszóval sok oka lehet. Viszont asszem még van remény, mivel például ha megnézzük a CD Projekt Red a top 5 legdrágább cég közé került gyakorlatilag egyetlen játék miatt, így talán meglátják majd néhányan,hogy megéri a minőségre menni. A másik hasonló példa ami eszembe jut az a hírhedt EA hozzáállása a single player fogalmához, ami láss csodát csak úgy fordult egyet miután a fallen order fogadtatása kedvező volt. Az pedig ,hogy mennyi idő telt el.... na ez a nyomasztó :D Tegnap onnan jutott eszembe ,hogy ránéztem mikor regisztráltam az oldalra, Jézusom azóta csak az 5 jelent meg és hol van még a következő? Bízzunk benne ,hogy az előbb említett gondolat a minőséggel kapcsolatban valakinek feltűnik a drága skótoknál különben kb még négy részt láthatok életemben ha ilyen tempóban haladnak. :roll:
Egyetértek, valóban beállt a sorba a pénzéhes, minőséget mellőző fejlesztők közé a R*, és amikor ezt pont elkönyveltem volna és teljesen leírtam volna őket, akkor jelent meg az RDR2 és Arthur Morgan zseniális kalandja némi bizakodásra adott okot a silány GTA5 ás a trágya GTA Online évekig tartó mélyrepülése után. Amúgy sajnos náluk is beállt már ez a mikrotranzakciós tendencia, a GTA és Red Dead Online-ban is durván ez megy. Nagy valószínűséggel amúgy nem a fejlesztők, hanem a kiadó és a fejesek indultak el a rossz irányba, emiatt is mentek el az általad is említett kulcsemberek. Igen, tényleg sok oka lehet ennek, bár az elsődleges egyértelműen a pénz. A CDPR még valóban egy ritka normális és minőségi fejlesztőnek tűnik, csak ez maradjon is így és kiadói/vezetői nyomásra ne kurvuljon el, mint azt sajnos a R* tette. AZ EA-jel kapcsolatban annyira nem értek egyet, tényleg jó lett a Fallen Order, de azért kutyából nem lesz szalonna, még mindig egy pénzéhes cégről beszélünk, és ezen szerintem egyetlen játék nem változtat, mert ezt is igazából csak amiatt csinálták, mert körülnéztek és látták hogy azért van még valamennyi igény az igazán jó játékokra is. Ezzel együtt a Fallen Order számomra azért nem tartozik a nagyon király kategóriába, élveztem de azért nem baszott a földhöz. A tempó pedig engem is elkeserít, de hát ez van, sajnos a R* sosem volt olyan gyors, most pedig hogy megélnek a GTAO-ból, már nagyon nem is érzik szerintem, hogy csinálniuk kellene valamit a mindenféle kis DLC kiadásán és a több millió dollár bezsákolásán kívül.

Mindenki a minőség miatt szerette meg a R*-t, Feri, ezzel valamennyien így vagyunk. Az pedig érthető, hogy nehezebb a fejlesztés meg minden, de az elmúlt közel 10 évben sajnos nem mondható el, hogy annyira minőségi játékokat dobtak volna össze. Kb. az RDR2 sztori/Singleplayer módja az egyetlen kivétel, ezen kívül csak a szar Online baszakodásokat, a régi játékaik 1242314-ik alkalommal való újrakiadását csinálták, semmi mást. Azért had ne mondjam ez hol áll a minőságtől, mert szerintem te is tudod erre a választ. A futószalag játékok pedig valóban szarok, de amit az Online-nal művelnek sem sokkal gusztusosabb a vásárlók felé, illetve az sem hogy már hatodik és hetedik alkalommal is újra kiadják a GTA5-öt. Már bocs, de ez nekem semmivel sem tűnik másnak, mint amikor pl. az Activision minden évben hozzánk vágja a legújabb COD-ot. Hát nem tudom, én nagyon bízom benne, hogy neked lesz igazad, de én személy szerint egyáltalán nem vagyok ennyire bizakodó. Szerintem egész egyszerűen csak arról van szó, hogy leléptek azok a kulcsfigurák, akiket még egy kicsit is érdekelt a minőség a profittal szemben, és a R* csak begyűjti a rakás pénzt, amiből a fejesek élnek mint marci hevesen, és eszük ágában sincs más játékba, főleg nem egy új GTA-ba invesztálni. Az 5 pedig nekem sem tetszett annyira, amint felszállt a rózsaszín köd, azóta meg kifejezetten utálom, főleg az Online-t. Az viszont valóban fasza lenne, ha végre leállnának az online-nal és egy RDR2 minőségi singleplayert raknának össze nekünk egy új részben, viszont én erre már nem látok esélyt, nézd meg a GTA5 az Online miatt milyen sikeres még mindig a kritikán aluli sztori mód ellenére is. Ezeket már csak a pénz érdekli szerintem, de nagyon remélem hogy a végén neked lesz igazad. Szerintem Houser és a többiek pont azért léptek le, mert nekik lettek volna jó ötleteik, csak a többiek hallani sem akartak róla, mert minek csináljanak egy jó játékot, ha az Online-ból és a szar 5-ből k**va jól megélnek még mindig. Szóval szerintem ha lesz is valaha GTA6, annak hasonlóan béna sztorija lesz mint az 5nek és ott is az egész az Online-ra lesz kihegyezve, jó sztorit meg max 10 év múlva kapunk ismét, ugyancsak egy Red Dead játékban.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2020. 11. 25. 19:32

Igen, pontosan ez adott még némi reményt nekem is, egy ilyen hosszú ideig tartó ''onlineból élő'' fostenger időszak után, az ,hogy ilyen kampányt tudtak letenni az asztalra amilyennel a Red Dead Redemption 2 rendelkezik az megmutatta ,hogy tudnak a fejlesztők még ha akarnak. Az aggasztó lehet ,hogy az előbb említett kulcsfigurákból többen az RDR 2 kiadása után léptek le. De abban sajnos megint igazad van ,hogy valszeg ez a fajta történetmesélés már nem biztos ,hogy visszaköszön mert láthatjuk ,hogy a profit győzött a minőség felett. Az előbb csak azért említettem a fallen ordert mert ott látszódott ,hogy még annak a mocsok profithajhász EA-nek is feltűnt ,hogy hiába szajkózzák a singleplayer halálát, mert igény az még mindig lenne rá. Az természetes ,hogy messze nem volt hibátlan és az is tipikus összetákolt EA game. Egyébként a kiadók hozzáállása tényleg elég aggasztó....Ugyanis ha megnézzük a teljes piacot akkor a Rockstarral együtt egyedül a CDPR valamint a Naughty Dog tekinthető olyan stúdiónak ahol még van megfelelő igény az egyediségre és a minőségre. (Persze ezeken kívül is van még néhány cím vagy esetleg stúdió de nem sok.) Ez pedig az egész videojátékipar jövőjére nézve elég aggasztó ,hisz így asszem készülhetünk a csodás grafikájú, ám teljesen tartalmatlan címek még nagyobb térhódítására, és egy idő után már az embereknek sem lesz igénye ezeknél értékesebbekre. Az idei év például....Nem is csodálom ,hogy a last of us 2 elvitt minden díjat (Más kérdés ,hogy szerintem amúgy is megérdemelte.) idén nem is volt konkurenciája a szintén belsős Sucker Punch által készített Ghost of Tsushimát kivéve.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 11. 27. 20:50

Abszolút egyetértek minden szavaddal. Sajnos tökéletesen tükrözi az általad/általunk leírt dolgok a videojáték-ipar jelenlegi állapotát. A fejlesztőket/kiadókat már csak a pénz érdekli, és sajnos a játékosok egyre nagyobb százaléka is zokszó nélkül asszisztál nekik ehhez az által, hogy az igénytelen szarokat és/vagy a teljesen multiplayer központú játékokat tolják, ezekbe ölik a pénzt mikrotranzakciók formájában, ezzel kvázi finanszírozva az egész gaming hanyatlást, ami nettó elkeserítő. Tényleg csak egy maroknyi stúdió maradt már, akiket érdekli a minőség, és valljuk be, ha az RDR2 sztorit nem nézzük, akkor teljes nyugodtsággal kijelenthető, hogy a Rockstar Games, egykori hőn szeretett fejlesztőcsapatunk lassan már nem említhető ezen stúdiók között. Őszintén szólva nem tudom, mi lesz ennek az egész procedúrának a végeredménye, de ha ez így megy tovább és már az olyan ritka minőségi játékok is kihalnak és egyre kevesebb érkezik majd belőlük, mint amilyen a TLOU2, a Ghost of Tsushima, vagy mint amilyen remélhetőleg még a Cyberpunk 2077 lesz, akkor komolyan el fogok gondolkodni azon, hogy hátra hagyom a gaminget, és új hobbi után nézek.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2020. 11. 27. 21:06

Eléggé egy elkeserítő helyzet az biztos. Ami talán még felhozható az az ,hogy maga a GAMING már túllép az egész szórakoztató iparon. Ennyi bevételnél pedig már csak több és több pénzt akarnak. A másik ami szintén sőt talán még jobban a modern kor problémája az az ,hogy itt is beindultak a felvásárolások..... A Tencent ,EA , Ubisoft, activison, Take two 5-ös konkrétan az egész ipart leuralja....Függetlennek már nem is éri meg lenni, hiszen így hamar eltűnnek. Erre egy ellenpélda talán a Hitman játékokat is fejlesztő IO Interactive példája, ők olyan sikeresen leakadtak a Square Enixről ,hogy még a legnagyobb IP-jüket is megtarthatták most meg épp Bond licencet kaptak . De sajnos ilyen eset nem sok van. A semmiből kinövő tényleg kreatív stúdió példájára a CDPR-on kívül talán majd Benzies lehet képes ezzel az EVERYWHERE projekttel, de az szerintem 2025-re lesz kész kb. Na igen az ,hogy a játékok minősége csökken azért okolható a társadalom is de ez sajnos az egész mai közösségen megfigyelhető ,hogy igénytelen fogyasztó lett belőle. A R* meg igazából megértem....ha munka nélkül milliárdokat keresnek mert hülyék az emberek akkor minek tennének erőfeszítést? (Azért szerintem néhány minőségi játék mindig lesz, a mozi lassan 20 éve hanyatlóban van de azért mindig van pár figyelemreméltó valós mondanivalóval rendelkező alkotás)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 11. 27. 21:59

dani.szentgali írta:
2020. 11. 27. 20:50
Abszolút egyetértek minden szavaddal. Sajnos tökéletesen tükrözi az általad/általunk leírt dolgok a videojáték-ipar jelenlegi állapotát. A fejlesztőket/kiadókat már csak a pénz érdekli, és sajnos a játékosok egyre nagyobb százaléka is zokszó nélkül asszisztál nekik ehhez az által, hogy az igénytelen szarokat és/vagy a teljesen multiplayer központú játékokat tolják, ezekbe ölik a pénzt mikrotranzakciók formájában, ezzel kvázi finanszírozva az egész gaming hanyatlást, ami nettó elkeserítő. Tényleg csak egy maroknyi stúdió maradt már, akiket érdekli a minőség, és valljuk be, ha az RDR2 sztorit nem nézzük, akkor teljes nyugodtsággal kijelenthető, hogy a Rockstar Games, egykori hőn szeretett fejlesztőcsapatunk lassan már nem említhető ezen stúdiók között. Őszintén szólva nem tudom, mi lesz ennek az egész procedúrának a végeredménye, de ha ez így megy tovább és már az olyan ritka minőségi játékok is kihalnak és egyre kevesebb érkezik majd belőlük, mint amilyen a TLOU2, a Ghost of Tsushima, vagy mint amilyen remélhetőleg még a Cyberpunk 2077 lesz, akkor komolyan el fogok gondolkodni azon, hogy hátra hagyom a gaminget, és új hobbi után nézek.
A Rockstar pont, hogy még azok közé tartozik, akik minőséget tesznek le az asztalra. A GTA V-tel voltak minőségi próblémák, én is sokat szidtam emiatt, de ezek csak Rockstar mércével voltak hiányosságok. Ha az egész játékipart nézzük még a GTA V is elég jó lett. Előtte meg nem is voltak olyan játékiak, ahol megkérdőjelezhettük volna a minőséget (talán a két PSP-s GTA, de az más tészta).
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 11. 28. 11:47

zsombormaki írta:
2020. 11. 27. 21:06
Eléggé egy elkeserítő helyzet az biztos. Ami talán még felhozható az az ,hogy maga a GAMING már túllép az egész szórakoztató iparon. Ennyi bevételnél pedig már csak több és több pénzt akarnak. A másik ami szintén sőt talán még jobban a modern kor problémája az az ,hogy itt is beindultak a felvásárolások..... A Tencent ,EA , Ubisoft, activison, Take two 5-ös konkrétan az egész ipart leuralja....Függetlennek már nem is éri meg lenni, hiszen így hamar eltűnnek. Erre egy ellenpélda talán a Hitman játékokat is fejlesztő IO Interactive példája, ők olyan sikeresen leakadtak a Square Enixről ,hogy még a legnagyobb IP-jüket is megtarthatták most meg épp Bond licencet kaptak . De sajnos ilyen eset nem sok van. A semmiből kinövő tényleg kreatív stúdió példájára a CDPR-on kívül talán majd Benzies lehet képes ezzel az EVERYWHERE projekttel, de az szerintem 2025-re lesz kész kb. Na igen az ,hogy a játékok minősége csökken azért okolható a társadalom is de ez sajnos az egész mai közösségen megfigyelhető ,hogy igénytelen fogyasztó lett belőle. A R* meg igazából megértem....ha munka nélkül milliárdokat keresnek mert hülyék az emberek akkor minek tennének erőfeszítést? (Azért szerintem néhány minőségi játék mindig lesz, a mozi lassan 20 éve hanyatlóban van de azért mindig van pár figyelemreméltó valós mondanivalóval rendelkező alkotás)
Teljes mértékben egyetértek veled. nyilván vannak kivételek, és amíg vannak/lesznek, addig van remény is arra, hogy normális, minőségi játékokat is kapjunk. A Benzies-projekt engem is érdekel, de szerintem is sokat kell még arra várni. Viszont bízom benne, hogy előbb utóbb Benzies stúdiója lesz az új R*, ami persze akkor lenne jó, ha a régi szellemiségben alkotnának, amit a R* sajnos szépen lassan kezd elfelejteni. És igen, a mozi példa is abszolút helytálló, bár szomorú lenne, ha a gaming is arra a sorsra jutna, de nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz. De ahogy mondtad, legalább néhány minőségi darabra itt is mindig lehet majd számítani, csak mondjuk a gaming és a mozi között azért van egy nagy különbség, mégpedig az hogy a gaming már egy ideje jóval drágább, mint beülni pár ezerért egy új filmre a moziban. Igaz, jóval tartalmasabb is (jó esetben persze), és hosszabb távra is lekötheti az embert, mint egy film, de azért tényleg drágább a fogyasztóknak is, nem is kicsivel. Illetve a mozihoz csak egy jegy kell, addig a játékhoz egy drága játékkonzol online előfizetéssel és 30k-s játékokkal, plusz egy jobb minőségű, szintén drága tv-vel. Szóval érted, lehet párhuzamot hozni valamelyest a kettő között, de azért nem árt tisztában lenni ezekkel a jelentős, alapvető különbségekkel. De abban teljesen egyetértek, hogy néhány jó játék mindig lesz. És az is igaz, hogy a fogyasztói társadalom miatt tartunk itt. Ha nemet mondanának egyhangúan pl. a GTA Online-ra, akkor tuti nem erőltetnék, így viszont, hogy gyakorlatilag mindenki azt nyüstöli és rengeteg pénzt raknak bele, így ahogy te is mondtad, hülyék lennének nem kihasználni a fejlesztők és főleg az őket irányító fejesek, kiadók, főnökök, stb.
Rockstar69 írta:
2020. 11. 27. 21:59
dani.szentgali írta:
2020. 11. 27. 20:50
Abszolút egyetértek minden szavaddal. Sajnos tökéletesen tükrözi az általad/általunk leírt dolgok a videojáték-ipar jelenlegi állapotát. A fejlesztőket/kiadókat már csak a pénz érdekli, és sajnos a játékosok egyre nagyobb százaléka is zokszó nélkül asszisztál nekik ehhez az által, hogy az igénytelen szarokat és/vagy a teljesen multiplayer központú játékokat tolják, ezekbe ölik a pénzt mikrotranzakciók formájában, ezzel kvázi finanszírozva az egész gaming hanyatlást, ami nettó elkeserítő. Tényleg csak egy maroknyi stúdió maradt már, akiket érdekli a minőség, és valljuk be, ha az RDR2 sztorit nem nézzük, akkor teljes nyugodtsággal kijelenthető, hogy a Rockstar Games, egykori hőn szeretett fejlesztőcsapatunk lassan már nem említhető ezen stúdiók között. Őszintén szólva nem tudom, mi lesz ennek az egész procedúrának a végeredménye, de ha ez így megy tovább és már az olyan ritka minőségi játékok is kihalnak és egyre kevesebb érkezik majd belőlük, mint amilyen a TLOU2, a Ghost of Tsushima, vagy mint amilyen remélhetőleg még a Cyberpunk 2077 lesz, akkor komolyan el fogok gondolkodni azon, hogy hátra hagyom a gaminget, és új hobbi után nézek.
A Rockstar pont, hogy még azok közé tartozik, akik minőséget tesznek le az asztalra. A GTA V-tel voltak minőségi próblémák, én is sokat szidtam emiatt, de ezek csak Rockstar mércével voltak hiányosságok. Ha az egész játékipart nézzük még a GTA V is elég jó lett. Előtte meg nem is voltak olyan játékiak, ahol megkérdőjelezhettük volna a minőséget (talán a két PSP-s GTA, de az más tészta).
Én a GTA5 esetében a grafikán kívül túl nagy minőséget nem láttam. Gagyi, kusza sztori, többnyire jellemtelen karakterek, nagy de szarul kihasznált, érdektelen játékterület, k**va rövid sztori és a 3 karakteres megoldáson kívül korábban már mind látott feature-ök. Tény, hogy a játékok zöménél még így is egy fokkal talán jobb a GTA5, de szerintem közel sem annyival. Szerintem, ha a játékipart nézed, tényleg nem lett rossz a GTA5, de azért az elég jótól is igencsak messze van. Szerintem hét évig ülni egy játékon és minimális változtatásokkal, csak az Online miatt 7x kiadni, eléggé messze van a megkérdőjelezhetetlen minőségtől. A PSP-s részeket meg nem illik szerintem ide venni, bár azt kell mondjam hangulatban a VCS azért üti a GTA5-öt. Ha ezt kb. 7 évvel ezelőtt állítod, marmint azt, hogy a R* még a minőségi kiadók közé tartoznak, akkor egyet is értettem volna veled teljes mértékben, de most, ha nem nézzük az RDR2 sztoriját, akkor az elmúlt 7 évben kb. semmivel nem tettek le többet az asztalra, mint a többi, pénzéhes, lusta videojátékos multicég. Egy minőségi RDR2 singleplayer fért ki a csövön 7 év alatt és ha így megyünk tovább, akkor megintcsak legalább ennyi, de inkább több idő kell egy újabb minőségi játékhoz, ami nagyon szomorú, de hát ez van. :insecure: :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 11. 28. 22:23

Nekem sem a szívem csücske a GTA V (de ezt gondolom tudod :D), ennek ellenére azt mondom, hogy azért mégsem olyan rossz, mint egy Watch Dogs vagy hasonló.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 11. 30. 19:51

Igen, tisztában vagyok vele, hogy finoman szólva sem a GTA5 a kedvenced. :D És ja, igazad van abban is, hogy sok játéknál így is jobb, de én személy szerint több játékkal is elvagyok, és bár sok szempontból tényleg jó a GTA5, azért nem mindenben. :D Elég rövid pl., nincs is benne annyi feladat ami hosszú távon lekötne.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 12. 22. 21:33

A VCS üti a GTA V-t? Hát, ha a sok pixeltől és bugtól te tudod élvezni azt a játékot, akkor egészségedre... :D
Nem lett a legjobb ez az V (a számok ellenére), de a sorozat legbugosabb tagjánál azé' jobb lett... szerintem hangulatban is, de ezt mindenki eldönti maga.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 12. 26. 13:04

Hát nem tudom, nekem kb. alig van GTA, aminél jobban tetszett az 5. Hiába lettek viszonylag jók a küldetések, főleg a 4 uncsi és egyhangú küldetései után, ezen túlmenően nem sok pluszt lehet elmondani róla, ráadásul a k**va GTA Online is itt van a nyakunkon már k**va hosszú ideje. Ráadásul úgy adják ki sokadjára, hogy egy két generációval ezelőtti motor van alatta. Úgyhogy elég gáz szerintem, de persze kinek mi.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 01. 02. 11:09

Csak azt nem mondtad el, a VCS miért jobb szerinted.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése