Tommy,CJ és Niko kalandjai

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 03. 31. 20:14

Hát azért örülök,hogy legalább titeket érdekel.. :) majd meglátom még

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 03. 31. 20:22

Mondjuk ha már befejezted a történetet, akkor egy nagyszabású folytatást nem mindig előnyös csinálni, inkább néhány kisebb kiegészítő részt a sztori előzményeiről, illetve a karakterek jövőiről. Én is így fogom, ha befejezem a saját munkámat, de az még nagyon távol van...
Well look who's back

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 04. 01. 20:36

Nem rossz ötlet,de kicsi történeteket nem szeretek írni.. :)

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 06. 17. 11:25

Na úgy döntöttem ma írok egy vadiúj,összeszedett folytató részt a történetnek. Készüljetek,mert indul a 2.évad! (csak 6-7 részes lesz) Remélem tetszik majd :D

Tommy,CJ & Niko brazíliai kalandjai: 1.rész: A hősök visszatértek

2017-et írunk. Jó pár év eltelt a Vice Cityben történő balhék után. Rengeteg barátot és ellenséget szereztek a srácok. Volt aki bevégeztetett,volt aki túlélte,volt aki elárult a csapatot. Voltak kapcsolatok,óriási bandaháborúk,szövetségek a zsarukkal,összetűzések a katonákkal és még rengeteg más...Na de,hogy mi történt a bandával? Az bizony elég hosszú sztori...
Az esküvőn történt merénylet után nyugalom és béke jött szinte minden városra. Dr. Bock Robert megnézte Tommyék esküvőjét,és úgy döntött,hogy a csapattal marad. A banda egy ideig egy városban maradt,de aztán úgy döntöttek,hogy mindenki megy,amerre lát. Körülbelül 15 évig még csak telefonon sem keresték egymást.

Ám egy nap történt,hogy Sweet Johnsont kiengedték a börtönből. Első dolga az volt,hogy megkeresse testvérét,CJ-t. Úgy is tett,de CJ nem volt Los Santosban,se Vice Cityben. Sweet kereste telefonon,interneten keresztül pár hétig,de válasz nem érkezett. Egyszer csak kapott egy hívást egy ismeretlen telefonszámtól:

Sweet: -Háló,tessék?
Ismeretlen: - Úgy tudom,hogy a testvéredet keresed,igaz?
Sweet: -Igen,de kivel beszélek? És honnan tudod ezt?
Ismeretlen: -Barátom,az neked teljesen mindegy...elég,ha annyit tudsz,hogy az öcsédet Brazíliában fogvatartják a Rio-i elhagyatott húsüzemben,mivel nem adta meg a lóvét az ország legnagyobb fegyverkereskedőjének, Riley Rossnak.
Sweet: - De te ki a f@szom vagy?
Ismeretlen: - Majd megtudod idővel....

-lerakta a telefont-

Sweet ezután nem is habozott,felkereste Tommy-t és Niko-t. Először egyikőjük sem akart hinni a nemrég szabadult férfinak,de végül Sweet rávette őket,hogy menjenek ki Brazíliába. Mercedes és a gyermekük,vagyis Kyle nem akarták elengedni Tommyt,de egy kisebb beszélgetéssel meggyőzte szeretteit a férfi,és megígérte,hogy visszatér,és minden nap ír nekik üzenetet. Ezután a 3 srác a reptérre sietett,ahol épp,hogy nem késték le a gépet. A repülőgépen minden simán ment,ám mikor leszálltak,nem kis meglepetés várt rájuk. Egy csapat bérgyilkos férfi vette őket üldözőbe. A fiúk nem akartak nagy balhét csinálni,ezért a reptérről a tengerpartra siettek. Egy ideig biztonságban voltak,de a bérgyilkosok pár órán belül rájuk bukkantak. Amint az emberek meglátták a gépfegyveres üldözőket,sikítozni kezdtek,majd úgy futottak el a partról,mint a villám. Tommy,Sweet és Niko bepattantak a parton heverő motorcsónakba,ahol volt egy "nagypapa",azaz egy halálosztó gépfegyver. A bérgyilkosok,amint meglátták a hatalmas acélszaggató gépezetet,berohantak egy parton lévő kunyhóba. Tommyéknak kedvező volt,hiszen a kisház fából volt. Meghúzták a ravaszt és már daráltak is. A házban minden létező élőlényt és tárgyat felapróztak a fegyverrel.
Ezt követően leléptek a helyszínről a csónakkal,majd CJ fogvatartói felé vették az irányt.
Arra azonban nem számítanak,hogy a brazil maffiának is van elszámolnivalója velük. Ezt Nikonak köszönhetik,hiszen Niko unokatestvére,Roman dolgozott a brazil maffia egyik társcsaládjának, a Sky G-nek,ahol a számítógépen kellett volna elintéznie egy-két üzleti ügyet még 4 évvel ezelőtt. Roman segített az üzletben,de valami balul sült el és mindenért Romant hibáztatták. Roman visszamenekült Mallorie-hoz és a maffia illetve a Sky G azóta keresi a férfit,illetve közeli hozzátartozóit,beleértve Niko-t is.

A legrosszabb az egészben,hogy Niko sem tudja ezt,ezért ha a brazil maffia rájuk akad,valószínűleg vérontás lesz a vége. A maffiának ráadásul rengeteg szövetségese,társa,embere,besúgója van,ezért óvatosnak kell lenniük a fiúknak.
Beesteledett. Nikoék még nem akadtak CJ nyomára,éppen ezért egy parthoz közeli hotelben lefoglaltak egy hatalmas 4 franciaágyas szobát 2 hétre. Aznap este Sweet és Niko már aludtak,de Tommy a gépet bújta. Szavát tartotta és írt Mercedesnek,hogy minden rendben van eddig. Utána egész este Riley Rossról és a brazil terepről gyűjtött infókat. Kiderült,hogy Rileytól vesz a brazil maffia fegyvereket,illetve,hogy a kereskedőnek 35 luxusvillája van a világon. Ebben a városban van kettő,3 Kínában, 1 Japánban és a többi pedig Európában és Afrikában szerteszét. Kivéve egyet,ami a Vice City mellett fekvő kisvárosban található. Tommy felhívta barátját,Phil Cassidy-t.

Phil az évek során felépült,újult erővel tért vissza a halálból. Ugyanúgy lakókocsijában él,immáron egy néger nővel,akivel ugyan közös gyereket sose akartak,de örök hűséget ígértek egymásnak,természetesen esküvői szertartás nélkül...
Szóval tehát Tommy felhívta Philt:

Tommy: -Phil,barátom! Mi újság?
Phil: -Tommy? Mi van veled? Ezer éve nem beszéltünk...
Tommy: - Tudom és sajnálom,de most,hogy már nem élünk Vice Cityben,valahogy sose volt időm meglátogatni,ne haragudj,tényleg sajnálom.
Phil: -Nem számít. Összeszedtem egy állati jó fekete bulát,akivel örökre együttmaradunk. Ja és perverzkedünk mindennap :lol:
Tommy: -Remek! Na de lenne egy kérésem...
Phil: -Mi lenne az?
Tommy: -Vice City mellett van egy kisváros,ahol egy Riley Ross nevű brazil fegyverkereskedőnek van egy hatalmas villája.
Phil: -Honnan ismered te azt a csávót?
Tommy: -CJ-t tartja fogva állítólag. Most itt vagyunk Niko-val meg Sweet-el Brazíliában,hogy kimentsük CJ-t a szarból.
Phil: -A francba. Akkor odamegyek!
Tommy: -Ne,nem kell! Csak annyit akarok,hogy keresd meg Riley villáját. Gondolom kutyák és riasztó védi a házat,ezért arra kérlek,hogy izzítsd be a riasztót és maradj a ház a közelében. Menj valami magas épületre,ahol senki sem lát és egy mesterlövész puskával figyeld az épületet. Ha látod,hogy nem rendőr megy be,azonnal lődd ki. Ha pedig netán Riley lenne ott,akkor úgy lődd meg,hogy ne haljon meg. Ha ez meg van,akkor vidd el valahova és faggasd ki a brazil maffiáról,majd végezz vele.
Phil: -Értettem! Menni fog.
Tommy: - köszönöm,hogy segítesz. Ezért még sokkal jövök neked.

-Tommy letette a telefont,majd nyugovóra tért-

Másnap reggel a fiúk megreggeliztek,majd ismét CJ nyomába eredtek. Megkérdeztek néhány embert,hogy hol az a gyár,amiről az ismeretlen fickó beszélt,de valamiért senki nem beszélt róla. Tommyék tehát feleslegesen vesztegették az idejüket,és úgy határoztak,hogy maguk keresik fel a helyet. Persze minden hiába. Rio egyik részén se volt ilyen gyár. Benéztek egy kocsmába,hátha ott lesz valaki,aki tud segíteni.
Teljesen véletlenül pont abba a kocsmába mentek,ahol Tommy a srácok öreg cimborái,Trevor és Michael volt. Tommyék egyből kifaggatták a 3 havert,hogy mit keresnek itt. Trevor elmondta,hogy Franklint is elkapta Riley Ross és őt is valami idegen pasas hívta. A fiúknak ezután kétségtelen volt,hogy mi zajlik itt. Riley feketéket gyűjt,akiket megkínoz,vagy rengeteg pénzért elad. Egy kisebb beszélgetés után felálltak,majd távoztak a kocsmából és tervelni kezdtek,hogy miként bukkanjanak rá CJ-re és Franklinre.

Trevornak eszébe jutott,hogy szomszédja mesélt neki régen Rio bandáiról és a környékről,ezért gondolta felhívja telefonon. Úgy is tett,de a gyárról még mindig nem kapott semmilyen információt. Michael és a többiek is próbálkoztak pár emberrel ,akik ismerhetik a brazil város rejtelmeit,de minden hiába. CJ és Franklin lelőhelyének nyoma sincs.

Ismét eltelt egy este,amikor Tommy hívást kapott:
Ismeretlen: -Tommy Vercetti?
Tommy: -Igen. Kivel beszélek?
Ismeretlen: -Az lényegtelen...de jobb ha tudod,hogy a feleséged és a gyereked 48 órán belül megismerkedik a koporsóval....
Tommy: -Őket hagyd ki ebből!
Ismeretlen: Sajna ez nem így megy...Add át nekem Roman és Niko Bellic holttestét az elkövetkező 2 napban,különben a családod többet nem lád téged. A házatokban várlak. Óra indul...tik-tak,tik-tak....

-Tommy letette a telefont-

Tommy: - Srácok! Nagy baj van... :(

FOLYTATJUK.....

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 17. 11:38

Nekem tetszett! Várom a következő részt, és ha kérhetlek teis olvasd el a Bandita Élet: San Aztecas-ban nevű story-mat :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 06. 17. 14:36

köszi,hogy tetszik :D néha szoktam olvasni,csak nem szoktam kommentelni :)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 17. 18:24

akkor, ez esetben köszönöm :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2014. 06. 17. 20:56

Ez egyszerűen fantasztikus.Nekem meg van sejtésem hogy ki az ismeretlen.Devin Weston
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 06. 25. 16:25

Na, végre-valahára bepótoltam lemaradásomat. S tényleg bocs, hogy csakis most olvastam el, de az IRBK előző részeit javítgattam. Emellett tetszett a rész, látszik benne a fejlődés. Bár vannak hibák, s ha nem baj, akkor leírnám őket. :)

Kezdjük:

1.) Hangulatjelek
Szerintem nem jó ötlet, ha vannak a történetben hangulatjelek, ún. emoticonok, mert rontják a történet élvezhetőségét. Tehát ne legyenek smiley-k!

2.) Számok

Én a helyedben a számokat nem számokkal, hanem betűkkel írnám! Példa:
"Lefoglaltak egy hatalmas 4 franciaágyas szobát 2 hétre." Ez a ROSSZ!
"Lefoglaltak egy hatalmas négy franciaágyas szobát két hétre." Ez a HELYES!

3.) Helyszín

Igen, kiderül a sztoriból, hogy Brazíliában, azaz Rio de Janeiróban vagyunk, de a többi helyiségnél csak annyit adtál meg, hogy kocsma vagy reptér, esetleg hotel. Ez rossz, mert pontosan meg kell adni, hogy épp hol tartózkodnak a karakterek. Tehát a Riói repülőteret én így írtam le volna, például:
"Hőseink leszálltak az Antônio Carlos Jobim Nemzetközi Repülőtéren."
A kocsmának meg a hotelnek valamilyen fiktív vagy valós nevet kellett volna kitalálnod, de sebaj.

Ennek ellenére tetszik a folytatás, DE kérlek, ne csak hat-hét részes legyen, mert úgy nagyon rövid lenne! :D Biztos vagyok benne, hogy kapni fogsz még ihletet! Legalább egy tizenöt-húsz fejezetnek lennie kéne ;).

Várom a folytatást! :)

UI: Robert nem doktor, csupán a Dr. Bock Robert (helyesen: Dr. Robert Bock) egy álnév volt! Tehát Robert Bock az igazi neve :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 06. 25. 18:05

És szerintem nem nehéz kitalálni, hogy ez a valós neved, nem? Vagy tévedek Nikita? :D
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 06. 26. 21:59

Ja, tényleg ez. Bár az IRBK-ból is ki lehetett volna találni :P.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 26. 22:08

Ezt nem gondoltam volna :D elsõ sorban azt hogy Robert Bock ( vagy Bock Robert :D ) a rendes neved
másodszor meg azt, hogy Arminhonak van annyi esze hogy ezt kitalálja :D :lol: :lol:
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 06. 27. 09:03

Az IRBK-ból gondoltam (nagyon máshonnan nem is tudhattam volna), hogy ez a neved.
Arminhonak van annyi esze hogy ezt kitalálja
Ez kedves... :D
Well look who's back

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 06. 28. 15:38

köszi hogy rávezettél a hibákra Nikita:D amúgy ma nem onlineozik valaki?xd
mellékesen Franklin,neked mi a PSN ID-d?

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Tommy,CJ és Niko kalandjai

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 06. 28. 17:07

Franklin465 PSN ID-je: Gonzales31_HUN ;)
Well look who's back

Válasz küldése