GTA Shark Island

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 04. 05. 13:58

Mivel befejeztem a GTA Big City Stories írását, úgy döntöttem, hogy írok egy új történetet. Ugyanúgy fogom írni, ahogy az előző történetemet, de kérésre részletesebben fogom leírni.
Kezdjünk hozzá.
A történet ott kezdődik, hogy egy túrista, Peter Matter és a barátja, Rick Rubber elutazik az 5 szigetből álló Shark Islandra, ami igaz, hogy a nevét az itt élő cápákról kapta a nevét, de az utcai bűnözés sokkal veszélyesebb mint az óceán, ráadásul katonai rakétakilövővel felszerelt hadihajók veszik körbe a szigetcsoportot, amik csak a túristarepülőket engedik át. Ahogy kiérünk a reptérről, hívunk egy taxit és elindulunk a hotelbe. Út közben a taxisofőrt kilövik és minket kirángatnak a kocsiból. Ricket elviszik, de nekünk sikerül megmenekülnünk és elbújunk egy elhagyatott házban. Innentől úgy döntünk, hogy felvesszük a harcot a bandák ellen és kiszabadítjuk Ricket.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2014. 04. 05. 15:58

Fasza nekem jól hangzik.
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 04. 05. 17:09

Küldetések:

1: Beépülés

Elemegyünk új ruhákat venni, fodrászhoz, tetoválóhoz és egy fegyverboltba. Teljesen át kellalakítanunk a főhőst, hogy ne lehessen felismerni. Vennünk kell valami fegyvert is, de erre csak a magunkkal hozott pénzt tudjuk fordítani. Egy késre és egy pisztolyra elég lesz. Utána át kell egy kicsit alakítani az új házunkat. Szerencsére nincs annyira romos állapotban, csak a villanyt és a vizet kell elintézni. Innentől már élhetjük a magunk ,,mocskos'' kis életét.

2: Gyakorlatok

Eddig még csak fegyvert sem láttunk, úgyhogy elmegyünk egy lőpájára gyakorolni. Az edzőnk arra kér meg, hogy lőjük ki az álltala kijelölt célpontokat. El kell találni egy céltáblát, egy boros üveget és egy autónak a gumiját. Ha végeztünk, fizetni kell 100$-t az edzőnek. Ha nincs nálunk annyi pénz, akkor szerezni kell és azt kell elvinni neki.

3: Pénzgyűjtés

Van már új ruhánk és fegyverünk, csak pénzünk nincs. Elmegyünk egy kisboltba, ahol áruszállítóként alkalmaznak minket. Adnak nekünk egy teherautót és el kell menni egy raktárhoz. Ott felpakolják az árut és vissza kell indulni. Ezt 10 játékbeli napon minden nap egyszer meg kell csinálni. Ha nem megyünk be 3 napig dolgozni, akkor kirúgnak és előröl kell kezdeni egy másik cégnél. 10 nap utáni jutalom: 1000$

4: Nyomozás

Mostmár van egy kis költőpénzünk, úgyhogy nem árt valami erősebb fegyvert venni. Ha megvan, keressünk egy szigeti bandatagot (Sharks) és lőjük lábon. Fontos, hogy ne haljon meg. Vonjuk kérdőre, hogy hol van Rick, utána öljük meg. Menjünk el a térképen kijelölt pontra. Nincsenek ott olyan sokan, úgyhogy öljünk meg mindenkit. Menjünk be. A bandatag hazudott nekünk, mert Rick nincs itt, de találunk egy térképet arról, hogy hol vannak a bandaházak. Talál egy csomó pénztis, amit természetesen elvisz és még egy puskát is talál. Mostmár végre tudunk kezdeni valamit. Jutalom: 10.000$

5: Rick eltűnik

Megtaláltuk azt az épületet, ahol a foglyokat tartják, de itt rúl sok a tag. Egy szellőzőn keresztül szökjünk be és lőjük le az őrt. A cellák közül egyikben sincs Rick. Most ki kell szöknünk, ha sikerül kiszöknünk, akkor meneküljünk el.

6: Carlos Trumbain

Ő lesz a feladatadónk. Elmegyünk munkát keresni, leszólít minket és bemutatkozik. Elmeséli, hogy Sharks ellenes és lenne pár mocskos feladata. Mi persze elfogadjuk. Kapunk egy kis ösztönző pénzt is: 1500$

7: Barát

Carlos megbíz azzal, hogy hozzuk el egy barátját a reptérről. Útközben a Sharks kiszúr minket és el kezdenek minket követni motorokkal, de ne foglalkozzunk velük, mert út közben a rendőrök leszedik őket. Ha megvan az ember, akkor menjünk vissza Carlos házához. Jutalom: 5000$

8: Könnyen jött, könnyen megy

Carlos azzal fogad minket, hogy azt akit nemrég fuvaroztunk el, megölték. Álljunk bosszút. Carlos lefotózta a gyilkost és ad egy Sniper-t. Ha megtaláltuk (térképen rajta lesz), lőjük le. Carlos odamegy a kocsijával és ad nekünk 7000$-t, a hullát pedig berakja a kocsiba és megtanítja úszni.

9: Harcihajó

A szigeteket hajók veszik körül. Fel kell szökni az egyikre, hogy elpusztítsuk a rajta levő rakétakilövőt, de még nem tudjuk, hogy miért. Ha felrobbant, Carlos felhív, hogy nézzük a repülőt, mert fegyvert szállítanak rajta neki. Ezért kellett elpusztítani a fegyvert. Akkor van vége a küldetésnek, ha a repülő leszáll a közeli reptéren. Jutalom: 5000$ + Carlos háza mögött lehet venni olcsón jó fegyvereket.

10: Kávésbódé

Carlos egy ellensége visszavonult és a kávébizniszbe kezdett. El kell pusztítani a standot és meg kell ölni a csávót. Amikor visszajövünk, Carlossal leülünk beszélgetni. Szóba kerül Rick is. Jutalom: Carlos nyomozásra állítja az embereit. + 2000$
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 04. 05. 19:03

11: Ásó, kapa, nagyharang. Szükség lesz rá

Carlos talál nyomokat Rick után. El kell menni a bandához, öljünk meg mindenkit és menjünk le a picébe. Ott van 2 túsz, de egyik sem Rick. Kezdjük azt hinni, hogy hiába dolgozunk ennyit, úgysem lesz meg. Menjünk ki. Carlos felhív, hogy van még egy hely a kikötő mellett. Egyből oda indulunk. Carlos ott vár minket tájékoztat, hogy átállt a Sharks-hoz és minket csak kihasznált, hogy segítsen a bandán. Ebben a pillanatban lelőnek minket, de szerencsére nem halunk bele a lövésbe, felkelünk és lárjuk ahogy Carlos elhúz a kocsijával. Van mellettünk egy motor, arra szálljunk fel és kövessük, de csak a kísérőit lőjük le, őt ne. Egyszer csak egy hegyi úton elveszti az irányítást és az óceánba zuhan. Mivel nem tud úszni, megfullad.

12: A fegyverbolt

Ez nagyon egyszerű. Mivel Carlos mehalt, a fegyverbolt ott volt üresen, csak az eladó ment oda, de csak mi voltunk az egyetlen vásárlók, átadja a boltot. A biztonság kedvéért lőjük le. Innentől annyi fegyvert vihetünk el onnan, ameddig el nem fogy. Érdemes az utolsó küldikre megtartani.

13: Titkok

Kiderül, hogy Rick átállt a Sharks-hoz, de elbújt az utolsó sziget legtávolabbi pontján a hegyekben. (Ez csak egy videó.)
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 04. 06. 06:45

14: Utazás

Céllal indultunk, céltalanul maradtunk. A szigetcsoport lekkissebb szigetén éltünk, itt vadásznak ránk. Az eddigi életünk tele van árulással és cseppet sem jó fordulatokkal (pedig még csak most kezdtünk). Úgy döntünk, hogy elköltözünk a mellettünk lévő kisebb szigetcsoportra, ami az 2 szigetből áll és még mellékszigetekből. Veszünk egy házat a parton és eléldegélünk egy darabig.(már bejártuk a szigetcsoport több mint felét, de még hátra van a gazdagok szigete, és a fő sziget, ahol Rick bújkál.

15: Egy ismerős Big Cityből

Egy jóbarátunk meglátogat minket Big Cityből, (mi is Big Cityből jöttünk és voltunk segédje az utolsó küldiben.) mivel lerendezett mindent, eljött nyaralni. Elmesélünk neki mindent Rickről és felajánlja, hogy segít, de nem marad sokáig (5 küldi lesz tőle).

16: Kocsikázás

Megkér minket, hogy az álltalunk ismert városrészen vigyük körbe. Elindulunk, de a kocsikázás egyszer csak átalakul járműlövöldözéssé, mert a Sharks tagok területére léptünk. Szedjünk le mindenkit és vigyük haza Philt.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 04. 06. 07:06

17: Jetsky

Phil úgy dönt, hogy elmegy jetskyzni, de mivel a Sharks már rá is felfigyelt, el kell kísérnünk. Felszállunk a járgányokra és elindulunk. Sajnos igazunk lett. A Sgarks motorcsónakokkal követ minket. Első feladat: átugrani Phil jetskyjére, mielőtt megölik. Második feladat: Phil hozott magával pisztolyt, de mi nem. Phil átadja az övét és ekkor megjelenik egy célkereszt előttünk.(de nem úgy mint, a régi GTA ban, hanem látszik a főhős és pontosabb a célkereszt.) Lőjünk le mindenkit a motorcsónakról. Érdemes a sofőrt lelőni először, mert akkor a csónak irányíthatatlanná válik és mindenki beleesik a cápáktól hemzsegő vízbe. Ha ez is megvolt, akkor kiékrünk a partra és kapunt 5000$-t a segítségért.

18: A busz

Philt el kell vinnük a buszmegállóba, mert szeretné megnézni a gazdagok szigetét(eddig még nem voltunk ott), de gyanús alakok vannak a busztól távolabb. Na kövessük csak Philt. Megint igazunk lett. Szedjünk le mindenkit és amikor odaérünk, kapunk 8000$-t.

19: Rick feltűnik

Elmegyünk étterembe ebédelni és amikor kijövünk, meglátjuk Ricket. Amikor ő is meglát minket, beugrik a közelben lévő sportkocsiba és elhajt. Menjünk utána. Egyszer csak egjelenik a Sharks és kilövik a kocsink mind a 4 kerekét. Így már nem tudjuk követni, csak azt látjuk, hogy elhajt és nagy por van utána.

20: Phil elmegy

Phil összecsomagolt és ki kell vinnünk a reptérre. Az egész itlétéig tartó segítségért kapunk 100.000$-t.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 04. 06. 10:08

Ez már mindjárt jobb, nekem tetszik! Várom a folytatást! ;)
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 04. 06. 14:48

21: Átverés

Rick felhív minket, hogy mindent csak megjátszott, hogy átverje a Sharksot. Azt mondja, hogy találkozzanak a mi régi házunknál. Elmegyünk a házhoz és tényleg ott volt Rick, de volt még ott pár bandatag is. Kiderül, hogy nem a bandát, hanem minket ver át. Öljük meg az összes tagot, ezt persze Rick nem nézi végig és egy helikopterrel elmenekül. Induljunk utána valamelyik bandakocsival. Egyszer csak nagy csattanás és a helikopter elkezd zuhanni, de Rick és a pilóta kiugrik ejtőernyővel. Menjünk oda a roncshoz, lőjük le a pilótát, de Rick megint elmenekül. A helikopterben van egy táska, azt vegyük ki. Tele van pénzzel. Vigyük el. Jutalom: 100.000$

22: Rick

Megnyílik előttünk az utolsó sziget. Menjünk el Rick házához és egy küldetés elején talált rakétavetővel lőjünk vele párat. Balszerencsénkre nincs otthon, de éppen megérkezik, úgyhogy lőjünk bele az autójába és végre meghal. Találunk a házmaradványokban pénzt is. Jutalom: 200.000$l


23: Nincs cím

Mivel Rick meghalt, most nincs semmi dolgunk és a karakter otthon szenved az unalomtól. Ez csak egy videó.

24: Új meló

Attol, hogy leszámoltunk Rickel, koránt sincs vége a játéknak. Még ott az egész banda, fogalmunk sincs, hogy ki a főnökük és mi a céljuk ellenünk. Az utcán sétálva találkozunk egy emberrel, aki rögtön felismer minket, mert már találkoztunk vele. Őt fuvaroztuk el egyszer Carlosnak, de mi úgy tudjuk, hogy meghalt, de akkor is átvertek minket. Ő lesz a feladatadónk, de ő legalább tud is valamit a Sharksról.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 04. 09. 17:47

25: Carl küldetései

El kell intéznünk pár dolgot Carlnak. Először menjünk el a parkba és ott a bódéban egy irat van. Vigyük el. Utána menjünk el a régi házához és onnan is hozzunk el egy iratot. Ezután menjünk a hotelbe, menjünk fel a harmadik emeletre és törjünk be a kijelölt lakásba. Öljük meg az ott lévő embert és az asztaláról is vigyünk el egy iratot. Már csak egy helyre kell menni. Menjünk el a reptérre és ott a leszálló repülőből várjuk meg a kijelölt embert kiszállni. Őt ütögessük meg, de ne haljon meg. Tőle vegyük el a táskát. Menjünk vissza Carlhoz és adjuk oda neki a beszerzett iratokat. Jutalom: 5000$

26: Tűzoltó

Carl háza kigyullad és segíteni kell neki. Menjünk be egy poroltóval és szüntessük meg a tüzet. Jutalom: 8000$

27: Verseny

Carllal elmegyünk egy Shark sziget körüli autóversenyre. Carlnak már megvan a kocsija, de nekünk még kell egy gyors járgány. Ha megvan, menjünk a starthoz. Carl már ott vár. A lényeg, hogy benne legyünk a top 3-ba. Ha vége, odamegy pár bandatag. Őket öljük meg, mielőtt megölik Carlt. Jutalom: 6000$
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 04. 09. 18:13

Elolvastam az írásaidat, és eléggé elgondolkodtatott.
Ahogy Viking, Nikita, Kiscserko és még sokan mások írták a Big City Stories-hoz, hogy kicsit lehetne a szöveg több, benne gondolatokkal, párbeszédekkel, kerek mondatokkal. És szerintem ez a fórumszál, ami a GTA történeteknek lett megnyitva, inkább olyanféle munkákért van, mint például a Dirty Money, az Ifjú Róbert Bock Kalandjai, és az olyan írások, amelyek egy TELJES történetet írnak le. Mert így csak egy kis részletét ismerjük meg a sztorinak (én még a főhős nevét se ismerem), ami nem túl jó, mert így előbb-utóbb nem lesz érdekes. Ha sokszínűen le lenne írva, vagy a főhős szemében (E/1) a történet, vagy úgy, mintha te mesélnéd el (E/3), máris érdekesebb és szebb lenne az írás. Mert így bárki nyithat egy topikot, azzal az indokkal, hogy "van egy jó GTA ötletem, és leírom a küldetéseit végigjátszás szerűen". És így hiába van egy kitűnően jó történeted, ha nem írod le teljes egészében a sztorit, csak a küldetéseit. Mert így kimaradnak a telefon - és szemtől szembeni beszélgetések a küldetésen kívül, a főhős melléktevékenységei, mert szerintem az is fontos, hogy megismerjük közelebbről a főszereplőt. És ami a legfontosabb, az az, hogy minden történést írjál le! Nem baj, ha így csak egy küldetés/játékbeli nap fér bele, mert az amit leírsz, az szépen jelenik meg, és látszik, hogy dolgoztál vele.
És még egy tipp: soha ne légy rest írni, és ha nem akarod folytatni, akkor ne folytasd! ;)
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 04. 10. 17:56

Köszi Arminho, hogy elvetted a kedvem. Mostmár nem fogom ezt se folytatni és nem is fogok több fiktív történetet írni.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 04. 10. 19:13

Arminho írta:Elolvastam az írásaidat, és eléggé elgondolkodtatott.
Ahogy Viking, Nikita, Kiscserko és még sokan mások írták a Big City Stories-hoz, hogy kicsit lehetne a szöveg több, benne gondolatokkal, párbeszédekkel, kerek mondatokkal. És szerintem ez a fórumszál, ami a GTA történeteknek lett megnyitva, inkább olyanféle munkákért van, mint például a Dirty Money, az Ifjú Róbert Bock Kalandjai, és az olyan írások, amelyek egy TELJES történetet írnak le. Mert így csak egy kis részletét ismerjük meg a sztorinak (én még a főhős nevét se ismerem), ami nem túl jó, mert így előbb-utóbb nem lesz érdekes. Ha sokszínűen le lenne írva, vagy a főhős szemében (E/1) a történet, vagy úgy, mintha te mesélnéd el (E/3), máris érdekesebb és szebb lenne az írás. Mert így bárki nyithat egy topikot, azzal az indokkal, hogy "van egy jó GTA ötletem, és leírom a küldetéseit végigjátszás szerűen". És így hiába van egy kitűnően jó történeted, ha nem írod le teljes egészében a sztorit, csak a küldetéseit. Mert így kimaradnak a telefon - és szemtől szembeni beszélgetések a küldetésen kívül, a főhős melléktevékenységei, mert szerintem az is fontos, hogy megismerjük közelebbről a főszereplőt. És ami a legfontosabb, az az, hogy minden történést írjál le! Nem baj, ha így csak egy küldetés/játékbeli nap fér bele, mert az amit leírsz, az szépen jelenik meg, és látszik, hogy dolgoztál vele.
És még egy tipp: soha ne légy rest írni, és ha nem akarod folytatni, akkor ne folytasd! ;)
Tudjuk a főhős nevét. :insecure:

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 04. 10. 23:47

Arminho: Köszi, hogy megemlítetted a történetem nevét. Nagyon meglepett :D.

Kriss: Nem kell ily könnyen feladni! Ez csupán egy építőkritika volt, s hidd el: Arminho jót akar ;).
S egy pici motiváció: "A harcos nem attól harcos, hogy feladja, amit szeret, hanem hogy szereti, amit csinál."

Emellett ígérem, délután elolvasom a történeteidet, viszont bocsánatot is szeretnék kérni, hogy csak ilyenkor tudtam belenézegetni a dolgokba, ugyanis két napja értem haza Németországból, s nem volt időm ilyesmikkel foglalkozni. De nyugi, bepótolom! ;)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 04. 11. 14:29

scoobydooesben10fan írta:
Arminho írta:Elolvastam az írásaidat, és eléggé elgondolkodtatott.
Ahogy Viking, Nikita, Kiscserko és még sokan mások írták a Big City Stories-hoz, hogy kicsit lehetne a szöveg több, benne gondolatokkal, párbeszédekkel, kerek mondatokkal. És szerintem ez a fórumszál, ami a GTA történeteknek lett megnyitva, inkább olyanféle munkákért van, mint például a Dirty Money, az Ifjú Róbert Bock Kalandjai, és az olyan írások, amelyek egy TELJES történetet írnak le. Mert így csak egy kis részletét ismerjük meg a sztorinak (én még a főhős nevét se ismerem), ami nem túl jó, mert így előbb-utóbb nem lesz érdekes. Ha sokszínűen le lenne írva, vagy a főhős szemében (E/1) a történet, vagy úgy, mintha te mesélnéd el (E/3), máris érdekesebb és szebb lenne az írás. Mert így bárki nyithat egy topikot, azzal az indokkal, hogy "van egy jó GTA ötletem, és leírom a küldetéseit végigjátszás szerűen". És így hiába van egy kitűnően jó történeted, ha nem írod le teljes egészében a sztorit, csak a küldetéseit. Mert így kimaradnak a telefon - és szemtől szembeni beszélgetések a küldetésen kívül, a főhős melléktevékenységei, mert szerintem az is fontos, hogy megismerjük közelebbről a főszereplőt. És ami a legfontosabb, az az, hogy minden történést írjál le! Nem baj, ha így csak egy küldetés/játékbeli nap fér bele, mert az amit leírsz, az szépen jelenik meg, és látszik, hogy dolgoztál vele.
És még egy tipp: soha ne légy rest írni, és ha nem akarod folytatni, akkor ne folytasd! ;)
Tudjuk a főhős nevét. :insecure:
Igen, de ha csak a sztorit vagyis a küldetéseket olvassuk, nem tudjuk meg.

Kriss: Nem azért írtam, hogy elvegyem a kedvet, hanem azért, hogy esetleg kicsit bővebben fejezd ki az írásodat. Mert így nem nagyon érzékeljük, hogy munka van benne, csak azt, hogy a hasadra ütöttél és írtál egy történetet. Ami mellesleg jó, méghozzá nagyon jó, és ha kicsit többet írnál minden küldetéshez (5-6 oldal elég csak vicceltem :D ), akkor valóban egy jó írás kerülne ki a kezeid közül, amin látszik, hogy dolgoztál vele.
Én fent elsoroltam a legfontosabbakat, de még milliónyi apró dologgal lehet egy írást szebbé varázsolni.
De a te döntésed, én csak segíteni akarok, ha nem akarod folytatni, hát ne folytasd! ;)
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Shark Island

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 04. 11. 20:50

Attól, hogy kevest írok, attól még sokat dolgozram vele. Ki kellet először találni a történetet úgy, hogy legyen értelme. Aztán olyan karakterneveket kell kitalálni, hogy az is élethű legyen és maga a történet is. Lehet, hogy folytatni fogom és valószínű, hogy megfogadom a legtöbb tanácsot. :|
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Válasz küldése