GTA Big City

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 08. 08:43

Big city már ismerős lehet az első történetemből és most az új történetemhez is ezt választottam helyszínül. Most egy nőröl (Sarah Lolnie) szól a történet, amikor elköltözik Big citybe, mert ahol eddig élt, ott nem tisztelték és megszégyenítették. Amikor beér Big citybe, csak a hatalmas felhőkarcolókat és a sportkocsikat látja, de amikor meglátja az új házát a nyomornegyedben, akkor elcsodálkozik. A város le van romolva. Az utcákat mindenféle banda uralja. Lábra csak úgy tudunk állni, ha beépülünk a helyiek közé.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Kriss X 2014. 09. 21. 15:04-kor.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 07. 08. 09:39

Jól hangzik :) akkor ez már igaz nem "végigjátszás leirás" lesz?
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 08. 20:48

Ez már egy konkrét történet lesz egy kis régi történeteimből merített beütéssel, párbeszédekkel, hosszabb, részletesebb küldetésekkel. A történet maga még csak később várható, mert most megpróbálom jobban megtervezni, hogy összefüggőbb és hosszabb történet legyen. Bízom benne, hogy majd mindenkinek tetszik és megfelel a legtöbb elvárásnak. :D
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 07. 08. 21:35

Kíváncsian várom, de előtte elolvasom az előző két történetedet. :)
Bocs, hogy eléggé lemaradtam nálad. :(
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 09. 09:04

1: Kezdetek

Sarahnak nincs munkalehetősége, mert pénzügyileg le van égve. Úgy dönt, hogy beleveti magát Big city bűnözési világába. Ahogy sétál az utcán ezen gondolkodva, megtámadják és ki akarják rabolni.
- ide a pénzed! Ide a pénzed és a telefonod!- mondja a rabló, miközben pisztolyát Sarah fejéhez szegezi.
Sarah ekkor fejbe vágja, elveszi a pisztolyát és lelövi. Ezt a gettó bandatagjai is látják és odamennek hozzá.
- új vagy itt?- kérdezi az egyik férfi.
- igen.- mondja Sara
- és nincs kedved csatlakozni a Skulls nevű bandánkhoz? Ellátnánk téged rendes felszereléssel és fegyverekkel, aztán viszünk a bevetésekre.- mondják.
- ez tetszik. Szívesen csatlakozok, de mennyi pénzt tudnék ezzel keresni?- kérdezi Sarah
- amennyit el tudsz lopni a helyszínről, de induljunk el a főnök házához, mert csak ő dönthet arról, hogy ki lehet tag.- mondták a bandatagok és közben elindultak a főnök házához.
Amikor odaérnek, bekopognak és a főnök beengedi őket.
- ki ez?- kérdezi.
- uram, szeretnék a bandába jelentkezni.- mondja Sarah.
- láttuk, ahogy lefegyverezi és megöli azt a rablót, aki pár napja kirabolt téged is.- mondják a többiek.
- akkor viszont szívesen látunk, de bizonyítanod kell. Nyomozd ki, hogy hol lakik a rabló és szerezd vissza a pénzem, ők hárman segíteni fognak neked.- mondja a főnök.
Kimennek a házból és ha már segíteniük kell Sarahnak, akkor bemutatkoznak a tagok.
- én Ken vagyok, ők pedig Peter és Johnson.
Hazakísérik Saraht és adnak neki egy géppisztolyt és egy bandapólót. Elmennek és Sarah bemegy a házba. Felveszi a pólót és elteszi a géppisztolyt. Innentől el kell majd kezdeni nyomozni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kriss X 2014. 07. 22. 11:43-kor.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 07. 09. 11:37

Jó kis rész, de vannak kisebb hibák:
- Sara, az Sarah, és a toldalékot azt " - " jellel kell irni
pl: Sarah-nak
-a párbeszédekben is ird a kezdõ betût naggyal
- "A leiró részeket, tényleg leiróra kell csinálni"
Mondta ezt nekem Nikita, és õ is fogja ezt a mondatot elmagyarázni, mert én most siettek :D
Amugy nagyon jó lett :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 07. 12. 19:45

Na, ezt már várom, de tényleg! Kicsit lehet majd terjedelmesebb a város, Big City leírása, mi hogy néz ki, stb.
Majd írok még ide, biztos vagyok benne! Így tovább! ;)
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 13. 09:41

2: A lopott pénz

Sarah társai megtalálták a tolvaj házát és oda kell mennie. Elindul, de út közben felhívják, hogy hozzon erősítést, mert ez egy csapda volt. Sarah odamegy pár utcán sétáló bandataghoz és elindulnak a házhoz. Amikor odaérnek egy lepukkant, omladozó, félig leszakadt tetejű házat látnak meg. Az udvaron egy kiégett, régi kocsi van és a gaztól nem látszik a kerítés. Az ablakok betörve, az ajtó kiszakítva és a falak olyanok, mintha eláztatták volna. Bemennek és meglátják a három tagot. Peter megsérült, Ken és Johnson pedig valakit nagyon lőnek az asztal mögül. Akiket Sarah hozott, azok odamennek segíteni. Ketten kihozzák a sérültet és odahívják Saraht. A házban többen vannak és mind az elrejtett pénzt védik. Sarah is próbál lőni, de neki még nincs ebben tapasztalata, ezért nem talál el senkit. Persze a csapat többi tagja sikeresen kiiktatja a rablókat.
- Találjátok meg a pénzt.- mondja Ken.
Elkezdik keresni, de sehol sem találják. Egyszer Johnson észreveszi, hogy üreges a fal. Ezt kiütik és kiszóródik az összes pénz.
- Sarah, vidd vissza a pénzt a főnöknek.- mondja Johnson.
Sarah bólint egyet és Ken bepakolja neki egy táskába. Odaadja Sarahnak és kimennek.
- Itt van a kocsim,- mondja Ken és rámutat egy piros kombira.- szállj be és vidd el a pénzt a főnöknek. Ha elvitted, akkor parkold le a házad elé. Ott meg fogom találni.
- Rendben van.- mondja Sarah és már be is szállt.
Elindult a főnök háza felé, de út közben ki akarják rabolni. Kirántják a kocsiból, kiveszik a táskát és elmenekülnek. Sarah utánuk fut és fejbe lőtte azt, akinél a táska volt. Ekkor a másik kettő megijedt és elmenekültek. Sarah felvette a táskát és indult tovább. Amikor odaért, bekopogott és a főnök beengedte.
- Na megvan a pénz?- kérdezte.
- Megvan.- mondta Sarah és odaadta a táskát.
A főnök megszámolta a pénzt, kivett 500$-t és Sarahhoz fordult.
- Ez a tiéd. Köszöntelek a csapatban.- mondja a főnök.
Sarah elmosolyodott.
-Köszönöm.- mondta és kiment.
Az autót leparkolta a háza elé, ahogy megígérte és bement a házába.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 07. 13. 09:50

Hmm, tetszett ez a rész is. Nagyon jól leírtad, de vannak benne kisebb hibák.
Lássuk csak:
1)
Sok benne a szóismétlés. Ezeket kerüld el, mert így monotonná és unalmassá válik a szöveg!

2)
Döntsd el, hogy a Sara-t Saranak vagy Sarahnak írod! Ez nem mindegy.

3)
Ha Sara annyira nem tud lőni, akkor a visszaúton hogy lőtte fejbe a tolvajt? :D

Azt hiszem, ennyi, de azt mondom: csak így tovább! ;)
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 13. 10:06

Sarah akkor tanult meg célozni, amikor kirabolták. Ez ugyan olyan, mint a GTA San Andreasban az a küldetés, amikor elmegyünk egy sikátorba üvegekre lőni. Ha úgy nézzük CJ is akkor tanult meg célozni. Sarahnak szüksége volt rá, hogy lőni tudjon és sikerült neki és azért lett Sara-ból Sarah, mert ha megnézed az előző kommenteket, láthatod, hogy Franklin465 kijavított engem.

És egy kis leírás a városról. Aki olvasta a GTA Big City Stories című művemet, az tudja, hogy a város két részre van osztva: Rotson és Averton, a kettőt egy híd köti össze. Rotsonban vannak a gettók és a nyomornegyedek, de persze a városrész szívében van egy-két felhőkarcoló és nagyobb áruházak, de főleg a bandaélet a jellemző. Averton a gazdagok otthona. Nem lehet mást látni, csak hatalmas felhőkarcolókat, tengerparti villákat és hatalmas házakat. Itt található a reptér és a kikötő is. A várost hajóblokád veszi körbe, mert senki sem akarja, hogy átcsempésszenekk valami olyat, ami lerombolja a város hírnevét. Csak az utasszállító repülőket engedik át és a hajókat ellenörzik. Aki magángéppel akarja elhagyni a várost, azt még a reptéren ellenőrzik. Akit már alapból üldöznek, azt szívesen felrobbantják egy-két rakétával, a nem ellenőrzött, de gyanús repülőket pedig lehívják rádión keresztül a mozgó leszállópályára. Mi persze nem hagyhatjuk el a várost. A gettóból érkező embereket nem nagyon szokták átengedni Avertonba, ezért felhúzható híd van felszerelve. Vannak kisebb szigetek a város körül. Ezeket csak motorcsónakkal, vagy helikopterrel lehet megközelíteni. Ezeket a szigeteket álltalában a gazdag lakosok veszik meg, hogy nyaralót építhessenek. A katonaság Rotson déli partjánál épült, ahonnan repülővel is fel tudnak szállni, de a hajó is vízre tehető. Ez nem egy nagy katonai bázis, de azért nem szabad csak úgy bemenni, mert könnyen elvihetnek minket a rendőrségre. A gettó végülis nem olyan rossz hely csak a rablókkal kell vigyázni. Nagyjából ennyit kell tudni a városról.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 17. 12:27

3: Az aki nem ide tartozik

Saraht felhívják, hogy van egy áruló a csapatban és utána kell járnia, hogy ki az. Amikor leteszi a telefont, akkor rögtön újracsörög. Ken hívta:
- Szia Sarah. Nem tudom, hogy a szóltak-e már az áruló ügyében?- kérdezte.
- Igen. Pont most hívtak.- mondta Sarah.
- Mi kaptuk az egész ügyet. Mindjárt ott vagyunk érted.- mondta Ken és hirtelen levágta a telefont.
Sarah csodálkozott, hogy miért nem fejezte be Ken a mondandóját. Kiment az utcára és látja, hogy a kocsijuk bele van csapódva a szomszéd ház falába. A kerék ki volt durranva és Kenék ki voltak esve a kocsiból. Körülöttük ellenséges bandatagok voltak. Sarah odarohant és őt is meg akarták támadni, de ekkor jött a banda többi tagja és elüldözték az ellenséget. Kent, Petert és Johnsont kórházba vitték. Kiderült, hogy az áruló megtudta, hogy meg akarják keresni. Sarah látta, hogy merre mentek és elindult utánuk, hogy bosszút álljon. Egyszer csak meglátta őket bemenni egy házba. Utánunk ment, de az ajtó zárva volt. Meglát egy nyitott ablakot és bemászik rajta. Lemegy egy nagyon rozoga lépcsőn és valami beszélgetést hall. Elkezd hallgatózni, de véletlenül lelök egy cserepet, ami összetörik és észreveszik. Elkezdenek lőni rá, ő persze visszalő rájuk. Igy ment a tűzharc fél órán keresztül. Egyszer csak megérkezik a felmentősereg. Elvégzik Sarah helyett a piszkos munkát, de at árulót nem találták sehol. Sarah hazamegy és elgondolkozik rajta, hogy ki lehet az, de sehogy sem jön rá. Másnap felhívja a barátait, akik még mindig kórházban vannak. Peter (aki a sofőr volt) tisztán emlékezett a támadójára.
- Sarah. Menj el a főnökhöz és mond el, hogy Drake az áruló. Tudni fogja, hogy ki az.- mondja Peter.
El is indult, de út közben megtámadták. Kirángatták a kocsijából és a fejéhez fegyvert szegeztek. Az egyik ezt mondta neki:
- Ha bárkinek elmondod, hogy én vagyok az áruló, holttan fogsz ébredni.
- Te vagy Drake?- kérdezi Sarah.
- Igen, te pedig hallgatni fogsz róla, mert különben véged.- mondja neki.
Elmennek, Sarah viszont akkor is elment és elmondott mindent a főnöknek. Amikor kiért, valaki meglőtte és ezt mondta neki:
- Én szóltam.
Saraht elvitték a kórházba és nem engedik ki egy darabig.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 07. 17. 20:22

Elolvastam, és nagyon tetszett, viszont egy nagy hibája még mindig van: RÖVID. Terjedelmesebben le lehetne írni dolgokat, például azt, amikor Sarah-t felhívják, hogy meg kell keresnie az árulót, aztán azt is, mikor elmondja a főnöknek, hogy Drake az áruló (ki az a Drake? :D ), illetve mikor kórházba szállítják, miután meglőtték.
Ennek ellenére nagyon jó, így tovább, és írj hosszabb, terjedelmesebb részeket! ;)
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 18. 06:38

OK, terjedelmesebben fogok írni és kérdezted, hogy ki az a Drake. Ha egy kicsit jobban megnézed a szöveget, akkor Sarah sem tudja, hogy ki az.
Kriss írta:- Sarah. Menj el a főnökhöz és mond el, hogy Drake az áruló. Tudni fogja, hogy ki az.- mondja Peter.
Ezt csak a kocsiban ülők tudták és a főnök, mivel Sarah még új tag, így fogalma sincs róla, hogy ki kicsoda.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 07. 20. 04:20

Izgalmas, várom a folytatást :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 20. 07:47

4: Kártevőirtás

Saraht és társait kiengedik a kórházból. Elindulnak vissza a gettóba, hogy felkeressék Draket és végezzenek vele.
- Én még mindig nem tudom, hogy ki az a Drake.- mondja Sarah
- Drake Burtun, a főnök kedvenc, vagyis már volt kedvenc embere. Ugye elmondtad neki, hogy ő az áruló?- kérdezte Ken
- Persze, de előtte volt egy ijesztő dolog és utána is voltak események. Nem véletlenül kerültem be a kórházba. Drake megtalált engem és megfenyegetett, hogy megöl, ha bárkinek is szólok. Szóltam a főnöknek és amikor kimentem a házból, lelőtt.- meséli Sarah, közben visszaértek a gettóba.
- Mi úgy tudtuk, hogy azért hoztak be, mert egy bandaháborúban lőttek meg.- mondja csodálkozva Peter
- És egyáltalán ki hozott be?- kérdezte Ken
- Nem tudom, felhívom a kórházat és kiderítem.
Előveszi a telefonját és felhívja a kórházat:
- Jó napot.- mondja a diszpécser.
- Jó napot, Sarah Lolnie vagyok és ma engedtek ki a kórházból. Egy lövés általi sérülésem volt és csak azt szeretném kérdezni, hogy ki hozott be?- kérdezi és abban a pillanatban kihangosítóra teszi
- Azt mondta, hogy a neve valami Drake Burner, Borner...
- Burtun?
- Igen.
- Köszönöm, viszhall.- leteszi a telefont és a földre rogy. Csak ennyit kérdez:
- Miért?
- Nem tudjuk, de kiderítjük.- mondja Ken
- Ez nem vall Drakere. Én dolgoztam együtt vele és ő mindig hagyja meghalni az áldozatát.- mondja meglepődve Johnson
- Nem tudod, hogy véletlenül hol lakik?- kérdezi Sarah
- Régen a 3. utcán jobb oldalt a 12.-ben lakott, de később elköltözött, amikor már nem dolgoztunk együtt. Azt hiszem most a 7. és a Cheese groove sarkán lakik a nagy épületben.- mondja Johnson, miközben elindulnak a megadott címre.
Amikor odaérnek, megnézik a kapucsengőt, de Drake Burtun nincs kiírva.
- Ez az. Drake Bobert. Ez Drake álneve.- mondja Johnson.
Felmennek, betörik az ajtót és fegyvert fognak rá.
- Várjatok. Mielőtt lelőjük, előtte szeretnék kérdezni tőle valamit,- mongja Sarah és odamegy Drakehez- miért mentettél meg?
- Azért, hogyha még egyszer találkozunk, akkor tudd, hogy én nem félek lelőni egy lányt.- mondja Drake.
Ekkor a fürdőszobából és a konyhából kijön egy-egy ember, az egyik Kenre a másik Peterre és Johnsonra fog fegyvert. Drake is elővesz egy pisztolyt, azt Sarah kapja. Ekkor Sarah elüti a kezét, fejbe lövi, Ken is lelövi a mellette állót és Peter pedig a másikat. Drake még a padlón nyöszörög és kap még egy golyót a fejébe Sarahtól.
- Ezt neked!- mondja és bemutat neki
Hazamennek és Sarah most már nyugodtan tud lenni, mert Drake nincs többé.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Válasz küldése