Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Törölt hozzászólások helye.
Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 07. 18. 11:42

A mindenit! Kemény egy hónapja nem volt új rész! Tyű, milyen régóta nem írtam ide! Elnézést a késésért, de a nyári szünetet inkább a szabadban töltöm (vagy a PS előtt), mintsem a szobámban billentyűzetet nyomogatva. Na de térjünk vissza a sztorihoz! Emberek, elérkeztünk a GTA Sacramentos Stories első nagyobb rablásához!
Megjegyzés: az FBI-t átszerkesztettem FIB-re, így mostantól a Federal Invest Bureau-ról lesz szó a történetben. Jó olvasgatást! :)

2. szekvencia

11. rész
The FIB Heist
Tony fáradtan ébredt, még hajnaltájt. Mivel ma volt a nagy nap, mikor behatol Sonny büdös villájába, kicsit fel kellett frissítenie magát. Úgy döntött, kisétál a nem túl messze fekvő Ancelloti parkba. Útközben a belvárost nézegette. Teljesen elcsodálkozott, mennyire nyüzsgő, zsúfolt lett szülőföldjének ezen része. Az emberek kiabáltak, az autók kipufogói csak úgy okádták a füstöt. Egyszerre érdekes, megdöbbentő látvány volt. A parkban teljesen más kép fogadta. Kukázó csövesek, jógázó nők és sportoló atléták. És persze nyugalom. Hiába, Sacramento a változatosság városa. Ezt a képet Tony telefonjának csörgése zavarta meg. Letser hívta. Tony nagy sóhajtás közepette fölvette a telefont.
- Hé, Tony! Mi újság? - köszönt hangosan Lester.
- Te hívtál. Mit akarsz? - mordult vissza Tony. Nem akart nagyon társalogni.
- A bérgyilkos munkáról lenne szó. Az első célpont itt van a városban. - mondta Lester.
- Bocs, de most nem érek rá. - válaszolta közömbösen Tony, majd letette a telefont.
Tony egyszerűen nem hitte el, hogy sehol sem hagyják békén. Ki akar menni a parkba felfrissülni, erre egy küldetést akartak rásózni. Már éppen indult volna, mikor meglátott egy szórólapokat osztogató, kék ruhás fickót, aki hangosan hirdetett valamit. A hátán az Epsilon Cult felirat díszelgett.
- A Föld 157 éves! Boldog vagy, csak nem ismered fel! A fák tudnak beszélni, de csak néhány ember hallhatja őket! Adományozzatok az Epslion Programnak! - kiabálta a férfi.
- Nocsak, még több Cris Formage-féle idióta. - gondolta Tony.
- Elnézést, szeretne kitölteni egy egyszerű kérdőívet? - lépett ekkor hozzá az epszilonista fickó.
- Kérem, hagyjon az ilyennel! Hagyjon békén! - mondta morcosan Tony, majd elsietett a parkból.

A délelőttje szabad volt Tony-nak, de mivel délután indult volna az FBI-os munkája, így inkább pihent és relaxált.
Egy csomó dolog járt a fejében: Steve Haines szavai, a rablás, Lester bérgyilkosságai, barátai és saját élete. Gondolkodását Lester telefonhívása szakította meg.
- Tony, találkozzunk El Burro olajkitermelő telepen! - mondta orrhangon a rablás kitervelője. - Luigi már elindult, a többi csapattag pedig elfoglalta a helyét.
- Okés, rendben. Hamarosan ott leszek. - felelte Tony, majd vett egy nagy levegőt, és elindult a találkozási pontra.

A telepen egy helikopter, benne Eddie Toh, Lester, Luigi és a telefonáló Steve Haines várta.
- Nem, nem, nem és nem! - ordítozott Steve. - Nem megyek Big City-be semmi kincsért sem, baszd meg! És hagyjál békén Wintershore-ral is! Nem érdekel az a pöcs Robert! Nekem itt Sacramento-ban van dolgom, megértetted?!
- Ennek meg mi a baja? - kérdezte Tony Lester-től olyan hangnemmel, mintha egy fogyatékos csöveshez beszélt volna.
- Szokásos. FIB ügynökök, konfliktus az IAA-vel, korruptság, miegymás. - válaszolta egy nagy sóhaj közepette. - Készen állsz? Luigi és a többiek ismerik a tervet.
- Neked is a k**va anyádat! - üvöltözött folyamatosan Haines, aztán hirtelen letette a telefont, és lenyugodott.
- Ó, helló Tony! Örülök, hogy találkoztunk. Ismét. - mondta olyan álszent mosollyal, amit még a vak is észrevesz.
- Ja, én is. - felelte Tony morcosan. Ki nem állhatta azt a nagyképű Steve-et. - Mikor tűnsz el a városból? Holnap, holnapután? Esetleg...
- Elnézést, de még mindig itt vagyok! - szólt közbe erélyesen Lester. - Uraim, készen állunk. Van kérdés?
- Énnekem van. - jelentkezett Luigi. - Van valami B terv? Valami menekülési opció?
- Nos, headsettel kommunikálni fogtok Steve-vel...
- Nagyszerű! - kiáltott fel Tony.
- Hé, hallom ám! - szólt vissza felháborodottan Haines.
- Be tudnátok fogni a pofátokat?! - dühöngött Lester. - Szóval Steve ki fog küldeni egy csapat FIB ügynököt szükség esetére, amint a házban lesztek. Mindössze szólni kell nekik, ha bajban vagytok, és egyből betörnek a házba.
- Ömm, oké. - bólogatott kissé bizonytalanul Luigi. - Akkor én készen állok.
- Gyerünk már, ne szórakozzunk! - kiáltott a helikopterből Eddie. - Induljunk!
- Jó, gyerünk! - harsogta Tony. - Uccu neki!
A két jó barát ezzel beszállt a helikopterbe, Lester és Steve pedig egy sötét Ubermacht-be. Mindannyian az útjukra indultak.

A helikopterben a három srác nem éppen a tervről hanem saját életükről beszélgettek.
- Hé, Eddie! - szólt Tony. - Mesélj már az életedről!
- Nos, nincsen túl sok dolog, amit elmondhatnék magamról. - mesélte a sofőr. - Nem az első misszió ez, amin részt veszek, de még előttem áll az élet, épp ezért, hamarosan Los Santosba költözök.
- Aham. És mennyire voltak megelégedve veled? - kérdezte Tony. Ez fontos volt számára, hisz nem akart holmi mihaszna emberekkel dolgozni.
- Nos, a legtöbben azt mondták, máskor is felvennének menekülő sofőrnek, mert mindig tudom, hova, milyen járművet vigyek.
- Értem. Apropó, most mivel készültél? - tudakolta Tony.
- Van egy speciális Albany Cavalcade-om golyóálló gumikkal és ablakokkal. Azt hoztam most. - közölte, majd a térdére csapott. - Emberek, megérkeztünk! Az ejtőernyők remélem működnek. A ház előtt várlak titeket. Sok szerencsét!
- Köszi. Jól fog jönni. - mondta Luigi, majd Tonyhoz fordult. - Gyerünk, haver! Geronimóóó! - kiáltotta, amint kiugrott a helikopterből.
- Yahtzee! - üvöltötte Tony, és követte Luigi példáját.

Sonny testőrei nem értették, miért ejtőernyőzik két pasas a villa tetejére, de amint meglátták, hogy fegyver van náluk, egyből fedezékbe húzódtak, és lőni kezdtek. Mihelyst a két srác a tetőre érkezett, Luigi odakiáltott Tony-nak:
- Fedezlek, amíg berobbantod a tetőt! - ezzel a kémény mögé bújva lövöldözte a kertben lévő őröket.
- A C4 felszerelve. - szólt Tony. - Fire in the hole! (Robbantás!)
A bomba óriási ricsajjal felrobbant, ezzel beomlasztva a tetőszerkezetet.
- Luigi, gyerünk! - kiáltott Tony.
A csendes fegyveres odasietett főhősünkhöz.
- Egy ugrás a pokolba! - kiabálta nagy fegyverropogás közepette, majd halált megvető bátorsággal bevetette magát a tényleges infernóba. Tony követte őt.
Mindketten behúzódtak egy-egy oszlop mögé, onnan próbálták megtisztítani a hömpölygő maffiózókat.
- Egy shotgun most jól jönne! - vetette oda Tony Luiginak. - De ez pótolható néhány gránáttal! - kiáltotta elhajítva a robbanószereket, melyek fülsiketítő durranással megsemmisítették az egész étkezőt, na meg az őrök nagy részét.
Tony kilépett az oszlop mögül, hogy közelebb kerüljön a hallhoz.
- A dolgozószoba a jobb oldali folyosó végén az első ajtónál található. - mondta Harris a headseten keresztül.
- Az FIB egységek is pozícióban vannak. - szólt Steve. - Jelezzetek, ha szükség van rájuk.
- Értettem! - kiáltotta Tony, majd megindult Luigival együtt a dolgozószoba felé.
Az őrök eléggé megcsappantak, viszont a szomszéd kihívta a rendőröket. Tony meghallotta a szirénázást, és szólt Haines-nek.
- Steve, a rendőrök a ház előtt vannak! Zárd le a körzetet, hogy ne jussanak be az épületbe!
- Roger that! (Vettem!) - válaszolta Haines a most már kevésbé álszent mosollyal, amit szerencsére Tony nem láthatott, mert különben kirázta volna a hideg.
Közben megérkeztek a dolgozószobába, amit furcsa módon nem őrzött senki.
- Tony, a gép önmegsemmisítő módba kapcsol, amint valaki hozzányúl! - figyelmeztette a főhőst Harris. - Kell egy kis idő, amíg feltöröm.
- Reméljük van is. - felelte Tony, de ekkor helikopterzúgást hallott meg. - Istenem, add, hogy ez Eddie legyen!
Sajnos nem ő volt. A Macedon Maffia bérgyilkosai már ereszkedtek be az épületbe.
- Luigi, fedezz, amíg megkeresem a szükséges fájlokat! - kiáltotta Tony.
- Értettem!
- A gép meghackelve! - szólt Harris. - Most már hozzáférhetsz a fájlokhoz.
Tony bedugta a pendriveját és megkereste a dokumentumokat. Sajnos az áthelyezés eltartott egy ideig, ezért kiment a folyosóra segíteni Luiginak. Egyre több és több maffiózó tört be a házba, így Tony az utolsó C4-ért nyúlt, majd berobbantotta a folyosót, ezzel elzárva az utat.
- Brávó Tony! Most meg hogy a tökömbe fogunk kijutni innen?! - esett neki Luigi.
- Az ablakon szerintem kifér a dagadt segged. - felelte az adrenalintól lüketetve Tony.
- Tony, a fájlok már a te pendriveodon vannak. Távozzatok az épületből! - utasította a két betörőt Harris.
- Gyerünk! - kiáltotta Tony, miután kihúzta a pendriveot. Kint viszont egy olyan problémával találkoztak, amit nem lehetett eltüntetni. - Ez egy kibaszott Buzzard Attack Helicopter!
- Honnan szereztek ilyet?! - értetlenkedett Luigi.
- Ez az STT, te idióta! Csak nekik van ilye... - ordította Tony, de be sem tudta fejezni a mondatot, mert a Buzzard elkezdett lőni rájuk.
- A pincébe, gyorsan. - kiáltotta Luigi.
A pincéből a földszintre menekültek, onnan pedig ki az előkertbe. Ott már az FIB emberei harcoltak az STT-vel. Eddie már az utcán parkolt. Mindketten beugrottak a kocsiba, Toh gázt adott, majd elhúztak a helyszínről.

Eddie nagyszerűen ismerte a várost, olyan helyeken ment keresztül, melyeket sem Tony, sem Luigi nem ismert. Végül azon a telepen álltak meg, ahonnan pár hete Daisyt mentették meg.
- Huh, remélem az urak túlélték a kalandot! - szólt elégedetten Eddie, miután lerázták a zsarukat. - Most elviszlek titeket El Burróra. Ott vár a munkaadónk.
Hosszas kocsikázás után megérkezett a három férfi az olajkitermelőkhöz. Ott volt még Lester, Harris és Steve Haines is.
- Aha, értem. Szóval az a szerb hülyegyerek visszavonult. Oké, rendben. - beszélt ismét valakivel Haines a telefonon.
- Eddie, Luigi és Tony. - köszöntötte Lester az érkezőket. - Megvan a pendrive?
- Igen, itt van. - adta oda Tony a fájlokat tartalmazó háttértározót. - Pénz?
- Nos, amint Steve leteszi a telefont, beszélhetünk róla. - válaszolta Lester.
- Emberek, köszönöm szépen mindenki munkáját! - mondta fennhangon Haines. - Mindenkinek itt van a fizetése. Harris, Eddie, Luigi, Lester és Tony, sajnálom, de neked nem jutott.
- Mi van?! - hördült fel Tony. - Jobban teszed, hogyha most azonnal odaadod, különben itt helyben kinyírlak! - szegezte pisztolyát Steve fejéhez.
- Tony, nyugodj le! - állította le a főhőst Lester. - Azon vagyok, hogy minél előbb megkapd a fizetésed. Illetve szeretném, ha maradnál egy kicsit, miután a többiek elmentek.
- Szöröncséd van, hogy öreganyámnak szólítottál! - morgott Tony.
- Jól van emberek, oszoljatok! Egy csapatot fognak keresni. - szólított föl mindenkit Steve a távozásra.
- Szóval, Tony, a bérgyilkos munkákról lenne szó. - kezdte Lester.
- Ide figyelj, mondtam, hogy ezt majd később beszélünk erről, de most nem! - szólt erélyesen Tony, majd elindult hazafelé. - Veled meg még számolunk, Haines!
- Ó, megijedtem! - tréfálkozott Steve, majd beszállt Lesterrel együtt Ubermachtjába, és elhúzott.
Tony egyedül ballagott haza a naplementében.

- Azt mondtad, végeztél az FIB-val! - mondta epésen John.
- Figyelj, egy jó időre most nem zaklatnak. - válaszolta a fürdőkádban Tony. - Valamikor találkozhatnánk. Te, én , meg Luigi. Mit szólsz?
- Ma már ahhoz is fáradt vagyok, hogy ezen gondolkozzak. Majd holnap megbeszéljük. Jó éjszakát!
- Csá!
Tony kis híján elaludt a kádban, annyira fáradt volt. Úgy döntött, holnap is szabadnapot vesz ki. Azért nem is volt olyan rossz dolog ez a munka. Az FIB békén hagyja egy darabig. De ezzel a problémái még nem oldódtak meg.


Na, köszönöm, hogy elolvastátok az első nagyobb szabású rablást, remélem tetszett! :)
Emellett van egy bejelenteni valóm, aminek nem nagyon fogtok örülni: nagy valószínűséggel ez volt az utolsó GTA Sacramento Stories epizód a nyáron. Az augusztusom eléggé zsúfolt, lesz, emiatt nem nagyon fogok tudni írni. DE, nem hagyom abba a történet írását, mindössze szüneteltetni fogom! Az ősszel ismét beindul a részek gyártása.
További szép nyarat! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:13-kor.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 07. 20. 04:11

Húú alig várom hogy elolvasam :D Csak most nem tudom... :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 08. 01. 23:28

Nagyszerű rész, de tényleg! :D Hatalmas lett a rablás leírása is, habár volt pár dolog, ami kifejezetten tetszett:

"- A Föld 157 éves! Boldog vagy, csak nem ismered fel! A fák tudnak beszélni, de csak néhány ember hallhatja őket! Adományozzatok az Epslion Programnak! - kiabálta a férfi." Utalás az Epsilon Programra.

"- Nem megyek Big City-be semmi kincsért sem, baszd meg! És hagyjál békén Wintershore-ral is! Nem érdekel az a pöcs Robert! Nekem itt Sacramento-ban van dolgom, megértetted?!" Ennek nagyon örültem! Meglepődtem, hogy megemlítetted Robertet és Wintershore városát, na meg Kriss is elcsodálkozhat majd, hogy láthatja a saját helyszínét. :D

"- Aha, értem. Szóval az a szerb hülyegyerek visszavonult. Oké, rendben. - beszélt ismét valakivel Haines a telefonon." Egyértelmű utalás Niko Bellicre. :P

Emellett bocs, hogy ennyire elmaradtam vele, csak az IRBK részeit javítgattam és írtam a folytatásokat is. Amúgy sajnálom, hogy augusztusban nem lesznek részek. Utálom szeptembert az iskola miatt, noha lehet, hogy a sztorid csillapítani fogja ezt a keserűséget! :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 08. 02. 07:21

San Aztecas hol marad?:DD
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 08. 02. 08:58

Köszönöm, hogy elolvastátok és nagyon örülök annak, hogy tetszett is! :D Remélem is, hogy csillapítani fogja a szeptemberi "kínokat" a történetem (meg a tied (és Franklin465-é)), mert megpróbálok extra hosszúságú részeket gyártani. :D
Franklin465: San-Aztecas? Én olyat nem ismerek. :D
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 08. 02. 09:35

Miért is? :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 08. 02. 12:13

Nekivágtam és ma dél előtt elolvastam az egészet. Tetszett, hogy egy mondat erejéig szerepelt Big City is, de ha annyira nem akar odamenni Steve, akkor válassza Shark Island-ot, most ott úgyis nyugis a környék :D . Nagyon tetszett az első résztől az utolsóig és várom a folytatást. ;)
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 08. 04. 09:32

Köszönöm, hogy elolvastad, és örülök, hogy tetszett! Ma ugyan nekiállok a következő rész megírásának, de nagy a valószínűsége annak, hogy csak augusztus végére, vagy csak azután tudom befejezni. Mindenesetre igyekszem! :)
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 09. 20. 10:20

Emberek!
Több, mint két hónapja nem volt új rész! Szeretnék mindenkitől elnézést kérni, aki várja a következő epizódot, és nem érti, miért nem jön! Sajnálom!
Viszont van egy jó hírem, mégpedig az, hogy hamarosan befejezem a várva várt új részt (jövő hétvégére kell rá számítani), és addig is megkérném mindenkit, ki követi írásaimat, hogy olvassátok el az egész sztorimat elölről, mert gyanítom, hogy valószínűleg már teljesen elfelejtettétek a történet cselekményeit!
Még egyszer sajnálom a dolgot, és jövő hétvégére ígérem, megírom a következő epizódot! :)
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 09. 20. 15:43

én várom az új részt... :D de azt is várom, hogy irj egy véleményt az én történetem legutóbbi részéhez is :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gonzales 2014. 09. 21. 15:26-kor.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 09. 20. 16:54

Hát igen. Senkinek sincs ideje az oldalra írogatni suliidőben, köztük nekem sem. Lassan megjön a következő Big City epizód is, de sajna a középsuli nagyon nehéz és így nem tudok én sem naponta dobálni a szövegeket -.- és gondolom te is így vagy ezzel Arminho, de várom már a következő részt. ;)
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 09. 21. 14:12

A probléma nem is az időhiánnyal, hanem a lustaságommal van. Egyszerűen nem vagyok elég rest ahhoz, hogy odaüljek a laptop elé és pötyögjek. Pedig nagyon is szeretek írni, de hamar megunom, mint a legtöbb olyan dolgot, amit sokáig kell egyhuzamban, monotonon csinálni.

Szerk.: Elnézést kérek mindenkitől a vasárnapi elmaradásért, de éppen a felhők felett röpködtem a Duna mentén, így nem jutott idő az írásra. Ígérem, hogy a hétvége előtt meglesz!
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 09. 29. 20:05

Sziasztok!
Van egy rossz és egy még rosszabb hírem.
A gépemmel valami probléma van, ezért nem tudom használni az internetet (még szerencse, hogy van telefonom). Így sajnálattal kell közölnöm, hogy nem tudok írni egy darabig Tony kalandjairól. Viszont papíron igenis elkezdem, és remélem, hogy amint visszakapom a gépet a szervízből, ki tudom adni a következő epizódot a GTA Sacramento Stories-ból. Addig is olvassátok el a régebbi részeket, hogy kicsit felfrissüljenekaz emlékek az eseményekről!
Még egyszer elnézést kérek a várakozásért!
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 10. 05. 19:18

Sziasztok!
Végre, valahára kész van a 20. rész a GTA Sacramento Stories-ból! Óriási elnézést kérek a várakozásért, és köszönöm annak, aki ennek ellenére sem hagyott fel történetem olvasásával és követésével!
Jó olvasgatást! :)

2. szekvencia

12. rész
The Truth (Az igazság)
A nap sugarai dél körül már erősen csiklandozták Tony fejét, minek tulajdonosa a dunna alatt hortyogott. Nagyon ki volt merülve az FIB-s akció után, és valószínűleg az egész napot átaludta volna, ha nem ébreszti fel mobilja.
- Hogyha meglátsz egy villámot nehogy bekekekszelj! Csak hívd át villámtesót, és mondd ezt el egyszer! - harsogta a telefon.
- Ahh, hmm, mi a f*sz? - riadt fel Tony nyugalmas álmából, miközben a takaróval küszködve próbálta megtalálni mobilját.
- Kapd be villám, szopd le a faszom, mert nem is vagy te más, csak egy nagy Isten fing! - bömbölt még hangosabban a készülék. Tony-nak az utolsó pillanatban sikerült felkapni a telefont anélkül, hogy megnézte volna, hogy ki keresi.
- Üdvözlet, barátom! - köszöntötte vidáman Steve emeberünket.
- Mi a faszért kell kora reggel zavarni?! Nem volt elég ez a munka? - rivallt rá Tony.
- Tesó, dél van! - tájékoztatta az FIB ügynök az álomszuszékot. - Mi van ennyire kifáradtál? Te belehalnál az FIB kiképzésébe!
- Térj már a lényegre! Mit akarsz? - morgott Tony dühösen.
- Szeretnék találkozni veled. A fájlok olyan dolgokat tartalmaznak, amik téged is érdekelnek. - vett vissza a kedvességéből Haines.
- Ajánlom is! Legyél a Larry's Pub-ban egy fél óra múlva! - dörmögte fáradt hanggal Tony, ezzel letette a telefont, kiugrott az ágyból és elkezdett öltözködni.

Tony egy barna bőrdzsekit viselt, alá egy fekete pólót húzott. Volt rajta még egy kék farmer és egy sötétbarna túracipő. Felpattant sárga Pegassi motorjára, majd kiszáguldott a garázsból. Tony házát Roowillear-ral osztotta meg, de javarészt csak ő élt benne, mert Jan duzzadó bukszája miatt megengedhetett magának egy kisebb apartmant, szemben az építkezésével. Tony az elmúlt napokban csak párszor láthatta Sacramento belvárosát a folyamatos munkák miatt. Megszemlélte a befejezett Downtown Plaza-t, amit még Londonba utazása előtt kezdtek el felújítani, elsuhant Madd Dogg híres lemezkiadója mellett, Madd Dogg's Ryhmes néven, ami a Cavarly sétány sarkán állt. Ez a sétálóutca volt Sacramento ékköve és a plazacicák álma, ugyanis több, mint ötven bolt üzemelt az alig egy kilométeres korzón. Ezek után jött egy sornyi panelház, majd utánuk a híres neves Szentháromság tér, melyet a legtöbben angolul csak The Trinity-nek hívtak. A tér előtt jobbra fordulva, majd azt megkerülve tárult elénk az Uranium Street, melynek legelején állt Tony kedvenc bárja, a Larry's Pub, magyarul Larry Kocsmája. Ez a bár volt Tony és barátainak törzshelye is. Ide járt fiatalabb éveiben legjobb haverjával, Gerry-vel sörözni egy hosszú járőrözős nap után, ide járt leinni magát, miután kirúgták az STT-ből és ide jár a mostani társaival beszélgetni.
A parkolóban állt már Steve Haines, FIB feliratos izompólóban és khakiszínű elegáns nadrágban, kezében egy Fruit laptoppal, melynek logója egy péniszre emlékeztetett.
- Helló Tony! - köszönt már kevésbé lelkesen, mint fél órával előbb. - Hogy vagy?
- Gyerünk, menjünk be! - viszonozta az üdvözlést morcosan Tony.
A kocsmában szinte mindenféle ember jelen volt a harmincas éveik végét töltő feminista társaságoktól kezdve a magányos agglegényeken keresztül egészen a holland drogdílerekig. Egyedül a box nem volt foglalt, így le is huppant oda a két férfi. Steve kinyitotta a laptopját, majd megnyitotta az elrabolt fájlok mappáját.
- Az első dolog egy elszámolás lenne a Macedon Maffia havi bevételeiről. - kezdte az FIB ügynök. - Ebben nincs is semmi különös, mindössze annyi, hogy Jan Roowillear neve is szerepel a listán, miszerint 1500 dollárért vett meg egy komplett csapatot, minek tagjai már nincsenek nyilvántartva a Macedon Maffia tagjainak listáján.
- Mikori ez a dokumentum? - kérdezte Tony.
- December 26-án lett létrehozva. - adta meg a választ készségesen Steve.
- Pár nappal Sacramento-ba érkezésem előtt.
- Aztán itt van a Macedon Maffia teljes taglistája. Ez még régebbi, még valahol november közepéről. Ebben már Sonny is szerepel.
- Sonny engem nem érdekel. Mi van Roowillear-ral? - faggatta ingerülten Tony az korrupt ügynököt.
- Van még két taglista, az egyik december végéről, melyben Sonny alfőnökként van feltüntetve, a másik pedig csak egy kisebb frissítés, miután megölted a három vezetőt, miszerint az új góré a Macedon Maffiában Sonny Paige, helyettese pedig Jan Roowillear.
- Az lehetetlen! - kiáltott fel Tony dühtől és félelemtől kivörösödött szemekkel. - Ez biztos valami átverés, Sonny pedig ennek a műfajnak a mestere!
- Ha nem hiszel nekem, akkor itt a végső bizonyíték. - szólt tárgyilagos hangon Steve. Látta, hogy Tony nagyon megdöbbent és élvezte a helyzetet. - Van egy videó, ami január 10-én készült.
- Akkor kerültem börtönbe Sonny miatt. - suttogta elhűlve Tony. - Hadd lássam!
- A felvétel egy térfigyelő kameráról származik. Egy üzlet folyt le Sonny és Jan között. - magyarázta Haines, miközben megnyitotta a videót tartalmazó fájlt.
Tony közelebb hajolt a laptophoz.
A felvételen Roowillear és Sonny majdnem egyszerre érkeztek meg a helyszínre. Tony egyből felismerte azt a baseball pályát, ahol letartóztatták, miután ellopta a Macedon Maffia havi bevételét. Jan kiszállt sötétkék Ubermacht-jából egy testőr kíséretében, míg Sonny egy Lampadati-val érkezett egy egész brigáddal. Az üzlet nem volt hosszú. Sonny és Jan átölelték egymást, Jan átadott egy kisebb csomagot, ezt Sonny három vastag pénzköteggel viszonozta, majd a csomagot lazán odadobta egyik testőrének. Ismét átölelték egymást, majd a saját kocsijukba beszállva elhúztak a helyszínről.
Mire a videó véget ért, Tony-nak remegett a szája a dühtől.
- Hívd fel Lester-t, hogy holnap találkozni akarok vele! - sziszegte Haines-nek, majd kisietett a bárból.
A mellettük lévő asztaltól felállt egy hosszú barna köpenyt, kék farmert és fekete baseballsapkát viselő alak, majd szürke Drone telefonját elővéve felhívta munkaadóját, Sonny Paige-t.

Tony a bárból kisietve egyből fölugrott motorjára, és gázt adott. A házához sietett, ugyanis ott tárolta fegyvereit. Meg akarta ölni Roowillear-t.
Egyszerűen nem fért a fejébe, hogy legjobb barátja is elárulta. És Roowillear-t tényleg a legjobb barátjának tartotta, legalábbis a londoni kalandjai során. Ott még megfontolt, ésszerű ember volt, de mégis társaságkedvelő és barátságos. Sacramento-ban teljesen megváltozott. Kicsit mintha Haines-re hasonlított volna, annyi különbséggel, hogy Jan komolyan vette a munkáját.
Miközben Tony azon töprengett, hogy miért feketítette be őt Roowillear, elkezdte összerakni a történéseket. Sonny kihasználta őt, hogy pénzt szerezhessen, és hogy meggyengítse a Macedon Maffiát, ezután börtönbe záratta, hogy ne legyen vele több gond. Neki sikerült Luigi segítségével kiszabadulnia, majd találkozott Jan-nal, ki végig színlelte, hogy Sonny és az MM az ellensége, míg a háttérben azon szorgoskodott, hogy benyaljon Sonny-nak, ki a korlátlan hatalomra törekedett a maffiában, de szüksége volt egy segítőre, ezért alkalmazta Roowillear-t, kin keresztül tudta irányítani Tony lépéseit. Tony persze engedelmeskedett Jan-nak, hisz jó barátja volt, és szívesen segített neki, így Roowillear könnyedén megölette vele a Macedon Maffia három vezetőjét, így Sonny lett a főnök és Jan a helyettes. Sonny valószínűleg hamarosan Tony életére tört volna, hisz már nincs rá szükség, de arra nem gondolt, hogy míg ő Floridában tartózkodik, addig Tony ellopja azokat a fájlokat, amiken minden bizonyíték rajta van.
Tony már mindent értett, kivéve egy dolgot. Miért dobta föl Sonny őt, mikor tudta volna még használni? Mindössze csak a szerencsén és Luigi-n múlt az, hogy Tony sikeresen megszökött a börtönből. Ezen már nem maradt ideje a főhősnek gondolkoznia, mert megérkezett a házához. Berontott az ajtón, és egyből észre vett egy cetlit, pont ugyanott, ahol Lester üzenetét találta.
Ez állt a cetlin:

Tony, ha ezt olvasod, nagy bajban vagy, ugyanis megtudtad az igazat rólam. Ez azt jelenti, hogy pályafutásodnak vége. Búcsúzz el életedtől!
- Jan Roowillear

- Rohadnál meg! - morogta dühtől vörös szemmel Tony.
Ekkor az ajtó megnyikordult, és mielőtt a főhős hátrafordulhatott volna, egy ólombot koppant a fején. Tony előtt elsötétült a világ.

Tony nem látott semmit. Kinyitotta a szemét, de így se ment. Egy durva, reszelős hangot hallott.
- Gyerünk már te szerencsétlen! Szállj ki az autóból! - ordítozta az ismeretlen férfi.
Mivel Tony nem látott semmit, ezért nem mozdult.
- Gyerünk már, a k**va életbe! - üvöltötte magából kikelve az idegen, majd kicsit halkabban a sofőrhöz fordult. - Aiden, segíts ennek a tökfilkónak, és szedd ki a kocsiból!
Csend következett, aztán hirtelen lerepült Tony fejéről a szemét takaró maszk, és egyből meglátta azt a raktárat, amit a Macedon Maffiától szerzett meg véresen. A hosszú barna köpenyes, kit a reszelős hangú Aiden-nek szólított bevezette Tony-t az épületbe. Mögöttük jött a majdnem két méteres, izmos maffiózó egy SMG-vel.
Az építmény sokat változott, mióta Tony elfoglalta. A ládák és a csövek eltűntek, mindössze pár szekrény és polc helyezkedett el hébe-hóba. A tető alatt pár méterrel egy kis palló volt, korlátokkal szegélyezve. Ennek végén volt egy kis iroda, onnan vezetett a földszintre egy lépcső. A palló közepén állt a Macedon Maffia teljhatalmú vezetője, Sonny Paige, mellette pedig Jan Roowillear.
- Tony! - köszöntötte hangosan nevetve Sonny. Hangjában egyáltalán nem érződött a gúny. - De jó, hogy látlak! Mondd csak, milyen volt Jan-nak dolgozni?
Tony nem válaszolt. Nem érzett semmi dühöt. Nem is érdekelte őt már semmi. Tudta, hogy előbb-utóbb meghal, és minél előbb túl akart lenni rajta. Ezért ezt válaszolta:
- Sonny, hagyjuk a hegyi beszédet későbbre! Nyírjatok ki gyorsan!
- Hát, ha ezt akarod. - válaszolt Sonny kicsit meglepve. - Öljétek meg!
- De előtte szeretnék egy szót szólni Roowillear-hoz! - mondta gyilkos tekintettel Tony.
- Igen? - vonta fel szemöldökét Roowillear.
Mihelyst kimondta ezt a szót Jan, Tony akcióba lendült. Körülötte minden lelassult. Megfogta jobb kezével a hosszú barna köpenyes Aiden balját, amiben egy Combat Pistol volt, majd Tony másik karjának öklével bemosott neki egyet. A pisztolyt kicsavarta Aiden kezéből, majd a már célzó SMG-s maffiózó fejébe küldött egy golyót. Mindez alig két másodperc alatt forgott le. Tony magából kikelve üvöltött.
- Ezt nektek, ti senkiházi parasztok! Kapjátok be! - ordította, és egy golyót eresztett el Sonny felé, ami ugyan nagy ívben elkerülte őt és Roowillear-t, de megtette a hatását. Sonny pánikolni kezdett.
- Őrök! Őrök! Nyírjátok ki ezt a barmot! - rikácsolta, majd Jan-nal együtt menekülni kezdtek a mini iroda felé.
Tony nem habozott. Odavetette magát a legközelebbi polchoz, aztán a közeledő négy őrt likvidálva elindult az iroda felé, ahonnan ebben a pillanatban menekült ki a két áruló. Tony már nem érhette el őket, ezért a hátsó ajtó helyett a főbejáraton keresztül távozott. Nagy hiba volt. Két fekete Granger állta el az útját. A maffiózók egyből tüzet nyitottak a főhősre, kinek mindössze annyi ideje volt, hogy bevetődjön egy fal melletti kuka mellé. Pisztolyából kifogyott a töltény. Nem volt mit tenni. Kivette kabátja zsebének mélyéből szeretett pillangókését. Ismét lelassult az idő. Még céloznia sem kellett. Eldobta a szikét, ami egyenesen a legközelebbi shotgun-os fószer homlokában landolt. Tony kigurult fedezékéből, felkapta a shotgun-t és visszagurult a fedezékébe. Kapott pár golyót, de a düh és az adrenalin annyira hajtotta őt, hogy meg se érezte. Őrült harci üvöltéssel küldte a túlvilágra mind a nyolc bűnözőt. Ez azonban nem vetett véget a harcnak. Még két Granger érkezett, és a távolból már hallatszottak a rendőrautók szirénái. Tony nem állt le harcolni. Ehelyett beült egy arra parkoló nyitott ajtajú, járó motorú Vapid Radius-ba, amit egy megfélemlített sofőr hagyott az út közepén, és elhúzott.

Már a dokkokban lerázta üldözőit. Úgy döntött, hogy taxival folytatja útját. Egyenesen a városháza melletti parkba tartott, ami Easton szívében helyezkedett el. Ez volt az egyetlen olyan hely, ahol biztosra vehette, hogy nem találkozik semmilyen ellenséggel. Negyed óra autókázás és unalmas beszélgetés után megérkezett a kis ligetbe, amit Town Square-nek neveztek el. Felhívta fekete iFruit-án Luigi-t.
- Luigi, beszélnünk kell! Hívd John-t is!
- Nagyon fontos? - kérdezte fáradt hangon Luigi.
- Életbe vágó. - válaszolta idegesen Tony, ezzel letette a telefont.
Leült egy padra, és várt.

Huh! Ennyi lett volna! Köszönöm mindenkinek, aki végigolvasta, és még egyszer elnézést kérek a rettentően hosszú szünet miatt! Innentől tartom a szavam, és két hetente fognak jönni az új részek. Úgy görbüljek meg!

Ui.: Az assassin mellékküldetésekről: hamarosan azok is jönnek, nem kell izgulni. A sztorit kicsit átvariáltam, így csak a következő utáni epizód után jön az első bérgyilkos megbízás Lester-től.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:14-kor.
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 10. 10. 16:40

Huh, tényleg jó rég írtál már, de megérte várni. Tetszett ez a rész és külön kiemelnék egy sort:
Arminho írta:A parkolóban állt már Steve Haines, FIB feliratos izompólóban és khakiszínű elegáns nadrágban, kezében egy Fruit laptoppal, melynek logója egy péniszre emlékeztetett.
Erről a sorról csak annyi a véleményem, hogy :lol: :lol: :lol:
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Válasz küldése