Egyéb játékok

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 09. 05. 12:12

Nagyon abál a Detroit! A "játék" felénél járok, pedig már elég sokat játszottam vele. 10/10. [ha kijátszottam, írok hosszabb értékelést]

szerk.: Azóta kijátszottam, de az értékelés még várasson magára picit! :P

Inkább egy másik, nosztalgiákat előidéző képpel jelentkeznék:

Kép

Nyáron Amerikában megvettem a Crash N. Sane Trilógiát. Anno PS1-en talán ez volt az első játék (egészen pontosan nem a 3 játék közül a Warped), amivel öcsémmel anno játszottunk. Emlékszem, akkor piszok nehéz volt ez a játék, kb 8 évesen nem sok közünk volt egy ilyen játékhoz... :D (De mondanom sem kell, 100%-ra ma is aránylag nehéz számomra kitolni egy ilyen játékot.) Ezzel is játszom mostanában. Azért ma kb 2 óra alatt ki lehet játszani egy részt, de azért mindenképpen egy kötelező darab a polcra. :)

A szultános világ volt a kedvencem a játékban, ezért hoztam onnan egy fotót. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 09. 08. 13:05

Jaja, a Detroit nagyon baszatós játék, vagyis inkább interaktív film. :D Tudtam, hogy neked különösen tetszeni fog, majd várjuk azt a részletes véleményt! ;)

Szerk.: Ha valaki esetleg kedveli a szuperhősös játékokat, különösen Batman-t, annak szólok, hogy ebben a hónapban a Batman: Arkham Knight az ingyenesen letölthető játékok egyike a PS plusz tagoknak, ami egy zseniális szuperhős kaland. Én már a végén vagyok, ha minden jól megy ma talán végig is tolom a fő sztorit, de mindenki másnak is ajánlom, aki szeretne egy tartalmas, Batmanhez méltóan sötét sztorit, jó harc-és lopakodás rendszerrel, egy szépen kidolgozott Gotham City-vel és egy elképesztően részletesen megalkotott, kicsit nehezen irányítható, mégis nagy élményt nyújtó Batmobillal. :cool: :cool: :cool:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 09. 09. 07:26

Letöltöttem -mint minden ingyenes PS+ játékot- de nem tudom, ki lesz-e játszva. A Darksiders jobban mozgat, de az sem annyira, hogy megérjen egy feltelepítést.... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 09. 15. 12:08

Én pont fordítva voltam vele. :D A Darksiders egyáltalán nem izgat, legalábbis egyelőre. Videók alapján a régebbi GOW részekhez hasonlít, csak rajzfilmes grafikával. Mondjuk ha már a GOW-hoz hasonlít egy játék, akkor már nem lehet rossz, szóval lehet hogy ki lesz próbálva, de még a Batman-t sem játszottam végig (igaz, már eléggé a végénél járok, legalább is a százalék mutató szerint), amiről egyébként eléggé pozitív véleményem van; nagyon jól néz ki, nagyon jó a története, k**va nehéz de épp emiatt jó kihívást nyújt a játék, kellőképpen hosszú, jók a szinkronszínészek és egyéb hangok, király benne a harc és a lopakodás is egyaránt, a Batmobil meg egyenesen hab a tortán. :cool: :cool: :cool: Engem nagyon megnyert, csak ajánlani tudom. Kár, hogy most nincs már annyi időm végig tolni, de majd egyik hétvégén mindenképpen befejezem. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 14. 08:23

Life is Strange-gel játszunk jelenleg barátommal. Ha igazán őszinte akarok lenni, akkor ez egy kissé túlhypeolt játék, -bár ezer forintot megért. :D

A story nagyon érdekes (még nem vagyunk a végén, és nem is tudjuk mi lesz a vége), de csak ez az egyetlen motiváló faktor, ami miatt játszunk vele.

2015-ös a játék, de...:
- a grafika eléggé fejletlen
- a karakterek fizikája is fejletlen
- sokszor bénán vannak megírva a dialógusok
- a jeleneteket nem lehet áttekerni (csak bizonyos esetekben, amiket nem akarok ellőni, mert spoiler-related)
- a játékmenet eléggé vontatott
- ha csak az objective-ekre figyelsz, akkor azért gyorsan ki lehet játszani az 5 episode-ot, szerintem elég hozzá egy délelőtt, vagy... 6-7 óra.
- az acsi rendszere nagyon egyszerű

Pozitívum, hogy nagyon érdekes és egyedi a történet. A végére kiváncsi vagyok. De akármi is legyen, ez a játék 8/10-nél jobban nálam fog kapni. Ha esetleg kicsit laposabb lesz a vége, vagy nem lesz benne akkora csavar, akkor inkább 7/10. Számomra a life is strange egy "indie Detroit" :D Még ha ez egyébként szerintem nem is egy indie játék... A Detroit kistestvérének tartom. Az azért egy brilliáns játék, ezt azért nem játszanám újra.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 14. 17:46

Luszie írta:
2019. 11. 14. 08:23
Life is Strange-gel játszunk jelenleg barátommal. Ha igazán őszinte akarok lenni, akkor ez egy kissé túlhypeolt játék, -bár ezer forintot megért. :D

A story nagyon érdekes (még nem vagyunk a végén, és nem is tudjuk mi lesz a vége), de csak ez az egyetlen motiváló faktor, ami miatt játszunk vele.

2015-ös a játék, de...:
- a grafika eléggé fejletlen
- a karakterek fizikája is fejletlen
- sokszor bénán vannak megírva a dialógusok
- a jeleneteket nem lehet áttekerni (csak bizonyos esetekben, amiket nem akarok ellőni, mert spoiler-related)
- a játékmenet eléggé vontatott
- ha csak az objective-ekre figyelsz, akkor azért gyorsan ki lehet játszani az 5 episode-ot, szerintem elég hozzá egy délelőtt, vagy... 6-7 óra.
- az acsi rendszere nagyon egyszerű

Pozitívum, hogy nagyon érdekes és egyedi a történet. A végére kiváncsi vagyok. De akármi is legyen, ez a játék 8/10-nél jobban nálam fog kapni. Ha esetleg kicsit laposabb lesz a vége, vagy nem lesz benne akkora csavar, akkor inkább 7/10. Számomra a life is strange egy "indie Detroit" :D Még ha ez egyébként szerintem nem is egy indie játék... A Detroit kistestvérének tartom. Az azért egy brilliáns játék, ezt azért nem játszanám újra.
Xboxon anno ingyenes volt, toltam kicsit. Egész érdekes játék, de nekem ez a rajzolt, képregényes grafikai stílus sosem jött be igazán. Már egyáltalán nem emlékszem hol akadtam el benne, elég rég volt és az idővisszapörgetésen kívül túl sok egyediség nekem hirtelen nem rémlik belőle. Pénzért megvenni biztosan nem fogom.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 16. 21:06

Fhu, előbb kiplatináztam, írnék róla néhány dolgot.
A szpoilereket ne olvassa el senki, aki ki tervezi kijátszani a játékot. Van benne néhány részlet, ahol a legnagyobb csavarokat fedem fel.

A sztori érdekes, nagyon eredeti.. a végén is sok benne a megmagyarázatlan szál, de ezen igazából ne akadjunk fent, így is élvezhető.
Ugye a sztori arról szól, hogy van egy Max nevű lány, aki egyik napról a másikra rájön, hogy befolyásolni tudja az időt, és ezt meg is teszi, hogy másokat megmentsen. A story előrehaladtával azonban kiderül, hogy a sok időbeutazás felborította a tér-idő kontinuum-ot, ezért a következményekkel szembe kell nézn, így vagy úgy.... Ennél többet nem árulok el. Aki ki akarja játszani, találkozzon újdonsággal. (de a további szpoiler-jeim már nagyon sokat felfednek!!)
A chapter-ek nem ugyanolyan jók, a 4. például szerintem a legrosszabb. Tele van vontatott, felesleges, nyalizós párbeszédekkel.. a nagyobb csavarokat leszámítva nem annyira volt élvezhető ez a fejezet. de példájul az eleje és a vége nagyon jó volt: amikor Chloe kerekesszékbe kerül, és kiderül, hogy Jefferson a gyilkos Sajnos a párbeszédek az 5. fejezetben sem túl jók, néhány kivétellel pl. Max rémálmában nagyon jók vannak, de ott az egész rész nagyon igényes

Szerintem az 5. chapter a legjobb, de az első a leghangulatosabb. Az összes chapterre olyasmi hangulatosságot vártam, mint az elsőnél, de ez nem volt így, sajnos. Azért ez nem feltétlen rossz, csak nekem csalódás.

Vannak ijesztőbb részek is a játékban. Például a "lopakodós" részek, vagy amikor chapter 4 végén kiderül, hogy Jefferson a gyilkos, és vele vagy egy szobában... Meg aztán, az 5. chapterben van egy rémálom, ami végig rémisztő elemekből áll, bár szerintem az a rémálom a játék legzseniálisabb része.

Összeségében 7/10-et adok a játékra. Az első chapter-t tekintve többre számítottam, nem játszanám újra, de azért sok élményt adott.

Story: 9/10 béna picit a befejezés, de sok a jó csavar, érdekesség
dialógusok: 6/10 - van, amikor a főhős nem releváns dolgokat kérdez más karakterektől, és hirtelen le is tudja zárni a beszélgetést, miközben lenne még miről beszélni. A story előrehaladtával egyre több az elcsépelt beszélgetés is.
Karakterek 7/10 - Nincsenek extrán érdekes karakterek, de persze végig találgatsz, hogy ki a "főgonosz", és talán Jefferson a legkevésbé sejthető
Hangulat: 7/10
Játékmenet: 6/10 -Vontatott, viszonylag lassú. 1-2 chapter után már "haladnál", de ez nem az a játék, amin végigrohansz. Annál érdekesebb, minél több részletre odafigyelsz, tehát én is ezt tettem. (Így viszont kissé bele lehet unni. Chapter 3 fele már vártam, hogy vége legyen a játéknak... 4-nél kicsit "szenvedtem", az 5. viszont nagyon élvezetes volt.)

Nem egy túlkomplikált játék egyébként. Ez a trófea-rendszerén, a sztori hosszúságán és az egész játék felépítésén látszik. Persze, ezzel nincs is gond, nem szabad egy játéktól sem elvárni, hogy tökéletes legyen, csak azért látni kell, hogy annak hiányosságai ennek a játéknak (is). Azért azt megértem, hogy miért lett ennyire híres. A történetmesélés zseniális ebben a játékban, kár, hogy más elemében annyira nem erős.

Ez a játék nem való mindenkinek, de aki szeret beszélgetni, és egy érdekes történetet megélni, annak mindenképpen ajánlom.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2019. 11. 24. 11:27

Szerintem nem volt meglepő a csavar a 4. fejezet végén, én sejtettem, hogy Jefferson lesz a gyilkos. Konkrétan a szájunkba rágja az 1. fejezet legelején, hogy lefotózhatna minket egy sötét sarokban, legnagyobb elkeseredettségünk pillanatában. Ennek ellenére, bejött a játék, bár már nem éppen mostanában játszottam ki.
Well look who's back

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 24. 12:51

Én csak azt tudtam, hogy nem Nathan a gyilkos... Mert hát, vannak a fejben bajok, de több ok is van arra, hogy miért nem ő az. Túl gyenge karakter, nem éppen eszes... Csak pénze van.
Igazából én egy random karakterre gondoltam, pl. a kertészre, nekem ő fura volt végig. A második tipp Jefferson volt, nem sokkal lemaradva a karbantartó után. Azért, mert nekem nagyon fura volt, hogy mennyire ridegen állt hozzá a Kate-tel történtekhez... Egy "normális" ember erre sokkal empatikusabban reagált volna, valahogy úgy, mint az igazgató, vagy ne adj isten, a kényes csaj. [akinek most nem fog beugrani a neve :D ]
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 04. 14:09

Megvettem a Before the Storm-ot. Kiváncsi vagyok az eredeti történetben meg nem ismert karakterekre. De szerintem majd csak januárban kezdek el vele játszani, decemberben kitart az L.A. Noire.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 04. 11. 13:12

Luszie: Majd ha lesz időd és kedved, jöhetsz Wreckfest-ezni. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 04. 11. 17:24

Kedvem van, időm is valamennyi. :) De most perpill nem vagyok a Szegeden, ahol a PS-em van. Majd írok, mikor érek rá. Jópofa game. Nem az az igazi Flatout, de azért nincs olyan nagyon messze tőle.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 04. 11. 21:23

Persze, nem egészen flatout. Sokkal inkább a Destruction Derby és az ehhez hasonló játékok szellemi örököse. A flatout inkább arcade-esebb, ha jól emlékszem, míg a Wreckfest és a fentebb említett klasszikus picit közelebb állnak a valósághoz (persze ez eléggé relatív, és nem is teljesen igaz, de valamivel talán tényleg realisztikusabb a Wreckfest, néhány pályát leszámítva a törés meg a járművek viselkedése az azért egész valósághű lett... legalábbis a flatouthoz képest mindenképp).

Igen, tényleg elég faja game, én már a trailereknél beleszerettem, elő is volt rendelve és a megjelenés napján már zúztam is az autókat benne ahogy kell. :D

Rendben van, majd írj, ha ráérsz. Én offoltam egyelőre a szakdogát, szóval most már igazából abszolút ráérek. Írj, ha Szegeden leszel és lesz kedved meg időd autókat zúzni. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 04. 12. 18:12

Rosszul emlékszel. A Flatout az egyik leghíresebb destruction derby típusú játék. Sokkal erősebbek benne az igazi "zúzzuk össze egymást" típusú elemek abban szériában mint itt. (fun fact: mindkét játékot (legalábbis a Flatout 2-t és ezt) ugyanaz a stúdió készítette, vannak emelek amelyek kimondottan arra a szériára emlékeztetnek.) Azért örülök annak, hogy a 2-re hasonlít, mert az lett a legjobb játék a franchise-ból. Ha még nem játszottad ki, szívból ajánlom. Minden aspektusában tökéletes, szerintem életem legjobb autós játéka. Az 1-et is kitoltam, az is elég jó. A 3 és a 4 meg borzalmas.

Azért reménykedem, hogy a bajnokságok előrehaladtával a "zúzás" is hangsúlyosabbá válik majd. A Flatout 2-ben pl. nem volt ritka az, hogy egy átlagos versenyen 1 ember min. totálkárt szenvedett, és legalább még 4-5 volt totálkár szélén. Itt azért ez része eléggé lapos.. egyelőre. Remélem ez "beindul". Ennek ellenére is jó, de azért a versenyek nekem így kissé vérszegények. Azért az jellemző erre a műfajra, hogy a "fapadosabb" járműveknél kissé még az élmény is "fapadosabb".. Legalábbis én ennél a 5-6 ilyen típusú játéknál ezt vettem észre.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 04. 12. 18:20

A kezdeti ligák még szarok, ez tény. Minél magasabb szintű ligában indulsz, annál hosszabb és ennek köszönhetően annál zúzósabb versenyeken vehetsz részt. Szóval jó lesz ez, csak nyilván nem a két bemelegítő ligán van a hangsúly, nem ott lövi el a játék minden puskaporát, emiatt vérszegények ezek a részek. A ligák előrehaladtával egyre komolyabb versenyek lesznek.

A Flatout-ok nekem csak akkor lesznek bepótolva, ha PC-re és PS4-re is be lehet őket szerezni. Nekem egyébként bőven elég brutális a Wreckfest. Nálam egyelőre az a kedvenc roncsderbis játék a Dirt Showdown-t döntötte le a trónról ebben a tekintetben. :D De persze ha számomra is elérhető platformokon is lesznek ezek a játékok, akkor a flatout-okat is bepótolom. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése