Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 11. 25. 11:20

Bostont már nekem is sikerült teljes mértékben felszabadítanom,New Yorkot viszont még nem,ott valahogy olyan nehezen találnak rám ezek a random felszabadítós küldetések.
Mint már fölül megírtam,most az alagutakkal vagyok elfoglalva,már majdnem megvan az összes.Amúgy én most tartok 74%nál,mert sajna nem vagyok olyan ügyes teljes szinkronizáció téren,mert mindig elhülyéskedem :D De nem baj,ha időm engedi,nemsoká kezdek egy új játékot is,és ott nagyon fogok figyelni rájuk.
Amúgy itt egy újabb kérdés,nem spoilerezem be,mert kb ugyanaz a szitu,mint a bostoni bunyósok küldetésnél,hogy miután megcsináltad az összes tanyasi küldetést,és kiírja,hogy beszélj az összeköttetőiddel ebben a körzetben(New Yorkon belül),akkor sem jelez semmit a térképen,és nem tudom,hova kell mennem,mit kell csinálnom.Tudtok segíteni?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 11. 25. 14:03

*Dani: Egy cipőben járunk, velem is ez van, nekem sem jelez semmit, pedig csak egy összekötővel kell beszélnem, és nekem sem jelzi :(.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 11. 25. 22:57

Ha az Észak-NY-i ról beszéltek, az ismerős, fél óráig kerestem. Nyugatabbra van, kint a városból, a legészakabbi és legnyugatabbi út végén van egy kis település, és annak bal felső sarkában van egy nagy épület, az előtt áll. Könnyű megtalálni ez után, ha nem találod, akkor a szélmalmok útját követve, és minden szélmalom körüli nagy házat körbejárva 10 perc alatt megtalálható. Amúgy én is egyszer kezdtem egy új mentést, a kapucni ügy miatt, de a frissítés óta megint a történet utánival nyomom. Már 85% :) Megvan az összes gyűjtemény, a tengeriek Kidd-ével együtt, asz assassinok már mind perfetek, már a vadjárókat és a felfedezőket, meg a bunyósokat is kivittem, minden erőd elfoglalva :) Most a klubokat teljesítem, meg a találmányokat készítem, aztán nekifekszem a lehetetlennek: az ÖSSZES küldetést 100-ra. Hu, az nehéz lesz...
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 11. 26. 15:57

Kiscserko:Hát az tényleg nem lesz piskóta,de sok szerencsét kívánok hozzá ;) Én anno első AC-met sem tudtam 90%nál jobbra végigvinni,pedig már negyedszerre vittem végig,és akkor sikerült ez a 90%os eredmény.Egész egyszerűen vannak olyan nehéz küldetések benne ezek miatt a "ne vegyenek észre,mert deszinkronizálnak"cucc miatt,amiket örül az ember,ha egyáltalán megcsinál,nemhogy még a teljes szinkronizációra is koncentráljon.Nos,az AC3mat is megpróbálom legjobb tudásom szerint megcsinálni,de még egyenlőre most is rengeteg dolog hátravan még,amit nem csináltam meg,még pl,:az alagutak felkutatása,klubok,tárgyleszállítások,tárgykészítések.Szóval még van egy pár :D
Köszi Kiscserko az előző választ,de lehet még egy kérdésem?A vadonjárók kihívásai között van az,hogy 50 méter magasról zuhanj a vízbe.Ezt hol lehet elérni?Úgy értem,hol van ilyen magas pont a játékban(már próbáltam egy-két nagyon magas hajó árbocáról leugrani,de nem volt elég magas egyik sem :( Szóval leírnád,hogy hol lehet ezt megcsinálni?
A másik,hogy szintén itt van egy olyan kihívás,hogy hogy minden létező fegyverrel ölj meg legalább 1 embert.Ezt hogy érti?Szó szerint minden egyes fegyverrel meg kell ölnöm legalább 1 ellenfelet,vagy csak az összes kategóriával?(értsd:nehézfegyverek,zúzófegyverek,kisebb fegyverek,etc.)
Azért spoilereztem,mert lehet,valaki nem csinálta meg,de ha valaki már megcsinálta,akkor kérem,olvassa el,és ha tud,segítsen! ;) Köszönöm.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 11. 26. 17:07

Kösz Kiscserko a segítséget, amúgy az asszaszinokat, hogyan lehet felfejleszteni 100%-ra?
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 11. 26. 17:34

ThreGTAKING:Szerintem úgy,hogy megcsinálod velük az összes ilyen contract assigmentet(bocs,magyarul most hirtelen nem jut eszembe a nevük),és ha már mindegyik megvan,és esetleg nem sikerült mindegyiket feltuningolni 100%ra,akkor sincs baj,elég ha bemész egy nagyvárosba,és harcba szállsz az ott lévő őrökkel,akkor is fejlődnek,csak vigyázz,mert ha nagyon gyengék még,akkor a harcok folyamán mindig megsebesülnek,és akkor nehéz megszerezni nekik az összes TP-t,szóval úgy tuningold őket szerintem,hogy ne haladj el túl messzire egyikkel sem,próbáld meg mindegyiket legalább egy közepes szintig együtt tuningolni,ha azt akarod,hogy a városi csaták során ne az legyen,hogy megsebesülnek.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 11. 26. 20:09

Köszi, amúgy nekem az első asszaszin (hirtelen nem jut a neve az eszembe) ő már 40%-os, arra az asszaszinra gondolok, akit elsőnek kellett megszerezni.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 11. 26. 22:02

Az Assassinokat úgy fejlesztettem asassinná, hogy folyton hívtam őket csatába. Eleinte mindig meghaltak, de idővel megerősödtek, és mire jött az újabb neveletlen jelölt, addigra már erős testőrségük volt. A szerződéses küldetések még rám várnak.

A kérdéseidre pedig a választ én is letakarom, nehogy én legyek a rossz:
A határvidéken keresd meg a kilátókat, egy-kettő pedig tómenti nagy sziklán van, onnan egyszerűen beugrasz a vízbe és kész. De elég egy nagyon magas szikláról beugrani. A fegyvereket úgy érti, hogy típusok szerint. Én elkezdtem egyenként, aztán mielőtt befejezhettem volna, kiírta, hogy sikerült. És egy kérdés: Hogyan hozzak létre tüzérséget? Ez is egy ilyen kihívásban van. A másik, ugyanígy kihívásnál, hogy kapjak el vadakat csalival és kelepcével. Ezt hogyan? Már eleget próbálkoztam. És még egy: mik ezek a határvidéki kerskedelmi központok, amiket meg kell látogatnom az egyik ilyen klubnak? És egy utolsót az itt lévő Indiana Jones feldedezőnktől: az alagutaknál a vetítősöket hogy csináltad meg? Én kettőt megcsináltam öt perc tippelgetéssel, de a szövegekben a megoldást nem találom. Kaphatok tőled kis segítséget? Előre is köszönök minden választ mindenkitől.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 11. 27. 13:32

Kiscserko:Köszi a segítséget,de félreértesz!Nem azt mondtam,hogy megcsináltam az összes alagútfelderítős küldetést,hanem azt,hogy azokat csinálgatom jelenleg!Azokat a vetítős szarokat én is utálom,nekem úgy sikerült megcsinálni eddig kb. 2-t,3-t,hogy megnyomtam az Y(segítség)(PS3mon háromszög)gombot,és az ott leírtak alapján kb. 5 perc alatt csináltam meg őket,de nekem még nem is sikerült egy csomó alagutat felkutatnom,szerintem kicsit nehezek meg unalmasak.A kelepcés csalis dolgot azt én is utálom,én sem találtam rá még megoldást,mert megpróbáltam elrejtőzni egy bokorba,kifeszíteni a csapdát és úgy odaszórni a csalit,de az állatok csak odajöttek,és az a rohadt csapda meg nem reagált,pedig felállítottam!Így próbálkoztam egy darabig,de egyszer sem jött össze,szerintem jobban járunk,ha új játékot kezdünk és-vagy újraéljük azt az emléket,amikor Kanen:doku(lehet rosszul írtam,nem bírom ezeket az indián neveket),Connor kis pajtása elhív minket az erdőbe és mi megtanítjuk őt vadászni,akkor is van ilyen kelepcés-csalis dolog,csak már nem emlékszem rá,de legvégső esetben ott,abban az emlékben biztos megtaláljuk a megoldást.
A kilátókat viszont nehéz lesz újra megtalálnom,hiszen már nem jelzi őket a radar,mert mindegyiket szinkronizáltam már,de azért megpróbálom még párszor,kösz a segítséget.A fegyverekkel meg ha jól értelmezem,amit írsz,akkor az a feladat,hogy mondjuk(bocs,kicsit primitíven írom most le):egy baltával(teljesen mindegy,melyikkel,csak balta legyen)megölök egy embert,akkor azt már beleszámítja,és a másik három baltatípussal már nem kell megölnöm?Előre is köszi!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 11. 27. 14:42

Nem értettem félre, csak reménykedtem, hogy olyat is tudsz. És a segítő szöveg alapján hogy jőttél rá? Én ezt kérdeztem, lehet félreérthetően. Jól érted a fegyveres dolgot. A csalival már többet is fogtam, meg a kelepcével is(ezzel csak ha messzebb megyek), de nem számolta, nekem is ugyanaz volt, evett a nyúl, a kelepce meg nem kapta el. Abban a küldetésben nem hiszem, hogy siker lesz, de reménykedjünk. A beugrósra meg akkor ajánlom a falu feletti hegynél(ahol tiniként elhagytuk a falut) ott a pumánál leugrani a szakadékba(meg ne halj, oda, ahol a csetresz is volt), ott a barlangban fuss végig, majd a végén ugorj. Ha ez nem lesz magas, akkor keress a térképen tavakat, és a mellett néhánynál van magas szikla. Remélem segíthettem
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 11. 27. 14:55

Egyébként az Assassinokat Asszaszinoknak kell írni. El is magyarázom, hogy miért.
Az Asszaszinok a helyes megnevezés, mivel ez az iszlám Ḥashshāshīn szekta pontos magyar neve. Az angolba a szekta után jött az általános "assassin" (orgyilkos) kifejezés. Mivel a játék nem sima orgyilkosokkal foglalkozik, hanem az eredeti szektával (Assassin Order = Asszaszin Rend), ezért a nevet így a leghelyesebb lefordítani.
Itt többet olvashatsz az IGAZI asszaszinokról:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Asszaszin
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 11. 27. 15:40

A helyesírásán ne vesszünk össze mert ezt mindenki másképp írja. A magyar fordítású ac3-ban azért így írja, mert itthon így használják legtöbbet. Azon a szar assassinscreed.hu-n is minden második mondatban erről veszekednek. Az eredeti Hassassin rendről(én így írom :p ) nem kicsit néztem utána, szóval ezt nem kell írnod, de ez a rend enyhén szólva se létezett a 16. és a 18. században. Én úgy írom, mint általában a játékbeli dolgokat: angolul és ragozva.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 11. 27. 17:17

Ezen szerintem se veszekedjetek,fölösleges,nem számít.A fordító a játékban is így fordította le,meg nem tudom,hogy kinek van AC könyve,de abban is a fordító asszaszinnak írta,de ezen veszekedni lényegtelen.Szerintem ez az asszaszin csak egy magyar hülyeség,de ne vesszünk össze ezen.Arról meg nem is beszélve,hogy tudtommal ilyen rend semmikor sem létezett a történelem folyamán,ez egy teljesen fiktív,kitalált sztori,amit úgy tettek érdekesebbé,hogy valós személyeket és eseményeket is belekevertek.
Kiscserko:Kösz a segítséget,és bocs,hogy az alagutakba nem tudok segíteni,de mondom,hogy én megtaláltam a két városban összesen olyan 6ot,a többit meg még csak meg se találtam XD.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 11. 27. 17:48

Amúgy a rend létezett ;) Arról lett mintázva. (Azért nem volt Hidden-blade-jük meg ilyesmik)

Én nagyon bírom az alagutasat, főleg, ha már tudod, hogy mi minden jelezheti az irányt patkányok, tűz, ííglö vízsön és stb., mondjuk van pár, ahol semmit sem jelez, és úgy nehéz. Meg ezekkel a vetítősökkel szórakozok egy csomót, mert hiába olvasom el, megoldást nem találok benne.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 11. 27. 20:16

Ja,meg úgy is meg lehet találni az alagutat,hogy csak mész előre a sötétben és hirtelen megvilágítja a fáklya az utat,és kirajzolódik előtted a helyes irány.Amúgy én nem vagyok olyan jó ebben az alagutazásban,én nagyon nem szeretem,szerintem nehéz,de elhatároztam,ha időm engedi,ha vértpisilve is,de megtalálom az összeset!
Kiscserko:Nemár,ez most tényleg komoly??Tényleg létezett ilyen rend?? :o Csak mert azt tudom,hogy a templomosok léteztek Arthur királlyal meg a kerekasztal lovagjaival,de hogy az assassin rend is létezett,azt én nem tudtam!Esetleg ha időd engedi,tudnál nekem oldalt ajánlani/linket küldeni ahol olvashatok róluk néhány információt?(a valódiakról,nem az ubi által kitaláltakról,és azt gondolom,hogy nem volt hiddön blédjük :P )
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése