Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 10. 29. 18:35

Hüblookohelimedion írta:]Ha egyszer csókát jelent a neve akkor minek fordítsák le???? :o :lol:
Jó kérdés...

Igen, én is nagyon várom már Kiscserko kritikáját :D.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 10. 29. 19:26


Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 10. 29. 19:43

Most nézem az imént belinkelt elő streamet. Kérdés: csak szerintem nem változott semmi az előző részekhez képest? Más az interface, már a környezet ami bele akarják erőszakolni a játék imázst, de ennyi. Az egész játék ugyan az mint eddig, nem?
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 10. 29. 20:33

realostew írta:Most nézem az imént belinkelt elő streamet. Kérdés: csak szerintem nem változott semmi az előző részekhez képest? Más az interface, már a környezet ami bele akarják erőszakolni a játék imázst, de ennyi. Az egész játék ugyan az mint eddig, nem?
Körülbelül. Azt már elfogadtam, hogy egy hadihajós kalózjátékot akarnak az AC világába és atmoszférájába beleerőszakolni. Ezzel már rég nincs semmi gondom. Csak most vittem újra végig AC3-ban az összes ilyen hajócsatás küldetést, majd én is belenéztem a streambe. Nem akarom kipróbálatlanul előre leírni a játékot és még Kiscserko véleményére is nagyon kíváncsi vagyok, de abból, amit videón keresztül látok, az alapján a legnagyobb fejlesztés az egész hajózásban (és így szinte az egész játékban) az, hogy bármikor hajózhatunk és kiköthetünk szigeteken, valamint bármikor megtámadhatunk hajókat meg erődöket és a megtámadott hajókra bármikor átszállhatunk. Jó persze, ez is jópofa dolog meg fejlesztés. De videón a hajóharcok zöme még mindig ugyanolyan nagyon kevés változtatással, mint a 3-ban. Az, hogy van a sortűz és a kis ágyúk mellett három új fegyver a hajón (mortát, aknahordók, ágyúk a hajóorr legelején) meg itt lehet egyszerre használni a sortüzet meg a kis ágyúkat, valahogy nekem nem tűnik akkora fejlesztésnek, inkább csak egy nagyobb DLC-nek az Aquilához. Na mindegy, mint mondtam, nem akarok első látásra ítélkezni, lehet hogy mégis van több újítás a hajózásban és a hajócsatákban. Innentől nem írok semmit előre a játékról, átadom a szót Kiscserkónak. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 10. 30. 01:38

Köszönöm :D
Röviden, tömören, pár óra játék után elmondom a véleményemet. Aki a földön futós, gyilkolászós, "assassin" dolgot keresi, és megvan neki akármelyik másik AC rész, annak nem érdemes megvennie. A sztori eddig eléggé nulla, amikor szól is valamiről, akkor az baromság. A szárazföldön minden 100%-ban AC III. A küldetéseken sem változtattak, már rohadtul unom az összes "kövesd és hallgasd le, lopj el tőle valamit, szabadítsd ki, öld meg" küldetést, de itt az a különbség a III-hoz képest, hogy már a GTA III-ban, vagy GTA Online-ban képzelem magam, mert azon kívül, hogy valaki azt mondja nekem, hogy csináljak valamit, nem látom értelmét, hogy miért csinálom. A jelenbeli szál meg no comment... Aki viszont egy kalózjátékot keresett ebben az Assassins Creednek nevezett dologban (pl én) az egész jól fog szórakozni a vízi részeknél. Sajnos ahhoz képest, hogy erről süt, hogy az egész assassin dolgot csak beleerőszakolják, túl sokat kell tölteni az unalmas szárazföldön. De miután végigszenvedtem magam a tizedik értelmetlen "kövesd" küldetésen, végre irányíthatom a hajómat. Ezt a részét egész jól eltalálták a játéknak. A térkép hatalmas, csomó megcsáklyázható hajóval és dalolászó legénységgel. Szóval az open-wolrd tengeri része nagyon tetszik. Viszont azt még mindig nem értem, hogy annak ellenére, hogy azt mondták, nem lesz töltőképernyő a helyszínek között, akkor miért kell egy percig a töltőképernyőt bámulnom minden alkalommal, amikor be akarok menni a városba?
Szóval egyenlőre azt mondanám, aki nem kalózjátékot keres, és meg van neki az AC III, az nem veszít sokat. Persze ez csak a saját, személyes véleményem, és megjegyzem, ezt csak pár óra játék után mondom.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 10. 30. 09:19

NikitaDragovich írta:
Hüblookohelimedion írta:]Ha egyszer csókát jelent a neve akkor minek fordítsák le???? :o :lol:
Jó kérdés...
Gondolom az a baj, hogy lefordították az angol nevét és így nem a menőn hangzó "dzsekdó" neve maradt, ami ugyanolyan béna név, mert attól még ugyanazt az állatot jelenti a neve.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 10. 30. 11:49

Kiscserko írta:Köszönöm :D
Röviden, tömören, pár óra játék után elmondom a véleményemet. Aki a földön futós, gyilkolászós, "assassin" dolgot keresi, és megvan neki akármelyik másik AC rész, annak nem érdemes megvennie. A sztori eddig eléggé nulla, amikor szól is valamiről, akkor az baromság. A szárazföldön minden 100%-ban AC III. A küldetéseken sem változtattak, már rohadtul unom az összes "kövesd és hallgasd le, lopj el tőle valamit, szabadítsd ki, öld meg" küldetést, de itt az a különbség a III-hoz képest, hogy már a GTA III-ban, vagy GTA Online-ban képzelem magam, mert azon kívül, hogy valaki azt mondja nekem, hogy csináljak valamit, nem látom értelmét, hogy miért csinálom. A jelenbeli szál meg no comment... Aki viszont egy kalózjátékot keresett ebben az Assassins Creednek nevezett dologban (pl én) az egész jól fog szórakozni a vízi részeknél. Sajnos ahhoz képest, hogy erről süt, hogy az egész assassin dolgot csak beleerőszakolják, túl sokat kell tölteni az unalmas szárazföldön. De miután végigszenvedtem magam a tizedik értelmetlen "kövesd" küldetésen, végre irányíthatom a hajómat. Ezt a részét egész jól eltalálták a játéknak. A térkép hatalmas, csomó megcsáklyázható hajóval és dalolászó legénységgel. Szóval az open-wolrd tengeri része nagyon tetszik. Viszont azt még mindig nem értem, hogy annak ellenére, hogy azt mondták, nem lesz töltőképernyő a helyszínek között, akkor miért kell egy percig a töltőképernyőt bámulnom minden alkalommal, amikor be akarok menni a városba?
Szóval egyenlőre azt mondanám, aki nem kalózjátékot keres, és meg van neki az AC III, az nem veszít sokat. Persze ez csak a saját, személyes véleményem, és megjegyzem, ezt csak pár óra játék után mondom.
Köszönöm a válaszodat! :) Hát mit is mondjak, nagyjából erre számítottam az előzetes videók alapján. 80-90%-ban AC3 az egész. Ezek a "kövesd" küldetések meg már az előző részekben is az agyamra mentek, pedig ezek szerint itt a szárazföldi játék jelentős része ebből áll. -.- Basszus, ha ezt a "kövesd, figyeld meg és a legvégén lehetőleg csak a célpontot öld meg" stílust szeretném játszani, akkor arra ott van a Hitman bármelyik része, az úgyis ennyiből áll. Az viszont nagyon kiábrándító, hogy mindkét sztoriszálat elbaszták (legalábbis eddig). A jelenbeli szálat mondjuk én eddig az összes résznél leszartam és nem is szerettem, a 3-ban barátkoztam meg némileg vele, de ott sem nagyon érdekelt, szóval ha csak a jelenbeli szál lenne szar, akkor még azt mondanám, hogy oké. De hogy eddig a múltbéli szál is ilyen értelmetlen nagy nulla... az már azért nem kicsit szánalmas. -.- :lol: Na de akkor térjünk rá a hajózásra: a videók alapján annyira nem voltak érezhető változások ott sem, de ezek szerint ha játszol vele akkor érzel változást. Egyébként mennyire dobnak a hadihajós játékélményen a mortár, a robbanó aknahordók és a hajóorrban lévő ágyúk (tehát az új hajósfegyverek), valamint hogy egyszerre használhatod a sortüzet meg a kis ágyúkat a 3-hoz képest? A töltőképernyős dologról meg csak annyit, hogy még véletlenül sem akarom védeni az ubifost, de az ezzel kapcsolatos dolog nem csak a PS4-es verzióra vonatkozott? Tehát lehet, hogy a jelen generáció már nem bírta volna el és a nextgenes verzióra gondoltak, amikor ezt mondták. Na mindegy.

Az eddig hallottak alapján csak gratulálni tudok Ubifos! Ezzel a résszel végleg hazavágtad a sorozatodat! Szép volt! -.-

Szerk.: Most néztem jó pár hajócsatás videót. Szinte mindegyik ugyanolyan, mint a háromban, a legnagyobb különbség annyi, hogy bármikor hajózhatsz és bármikor csáklyázhatsz. És ezekért nekem most nagyon nem érné meg megvenni a Black Flaget a 3 mellé.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 10. 30. 14:12

Annyi változtatás van a szárazföldiekben, ami kicsit élvezetesebbé teszi, hogy egy párszor ez a "csak a célpontot öld meg" az a 100%-hoz kell, és akárkit megölhetsz, akkor már észre is vehetnek. Ez annyiban jó, hogy eddig az I utáni részekben mindig idegesített, hogy ha észrevesznek előről kell kezdeni. Ez most csak a követésekre és hallgatózásokra vonatkozik.
Hajózásnál játék közben sem lehet igazán érezni a változást. Csak ez a szabadság a nagyon jó benne. Akármikor csáklyázhatsz, belemehetsz a csatába, vagy elszökhetsz. Élvezetesek a kicsit sem valósághű viharok és vízi vadászat is. Az új fegyverek, és fegyverváltás annyit eredményezett, hogy sose azt akarja csinálni a hajóm, mint amit mondok neki. De mindezek ellenére, aki élvezte a 3-ban a hajózást, annak itt sokkal élvezetesebb lesz a szabadság miatt. Megvan benne valamennyire a "yarr!" kalóz érzés, ha nem is túl reális módon.
Én így kiemelve nem hallottam tőlük a next-genes dolgot, de igazad van. Mert gyakorlatilag egy jelen generációs videó nem jött ki, és mindig csak a next-gen lehetőségeiről beszéltek. Itt meg nem mozog a víz, ha belelőssz, nem mozognak a bokrok, ha belemászol, a fények, meg az egész játék közel se olyan szép, és ott vannak a töltőképernyők, meg a kiábrándító látótávolság. Úgy utáltam mindig is a Ubifosban, hogy a saját bénaságukért mindig a konzolt hiáztatják. Pedig a Rockstar pont most bizonyította be, mire képesek még a konzolok, és mire nem képes a Ubi.
Nem akarok senkit elrettenteni a játéktól, de az eddigiek alapján szerintem, ha meg van a III, és nincs felesleges 13000.-od, amit nem tudsz semmi másra elkölteni már, akkor nem érdemes megvenni. Esetleg egy nagyobb leárazásnál.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 10. 30. 16:52

Értem. Akkor sajnos jól sejtettem a dolgokat már az első trailer óta. Minimális újítás, semmit sem fejlődött grafika/látványvilág, a hajózás/hajócsaták érzésre is alig változott... egyszóval szinte pont az történt, amire számítottam. Épp most csinálom ismételten a hajócsatás küldiket AC3-ban és közben nézem a neten az AC4-eseket és akárhogy próbálok tízezreket megérő különbségeket találni a kettő közt az AC4 javára, a szabadságon kívül tényleg ugyanolyan a kettő. Én eddig sem terveztem megvenni, de az utóbbi időben úgy döntöttem, nem leszek szemét és megadom neki az esélyt, de a kritikák, a videók és az általad levázolt helyzet alapján én is úgy gondolom, hogy ha egy kis gyilkolászásra meg hajókázásra van igényem, arra ennyire kevés újítás mellett az AC3 is bőven megfelelő. Szóval a Black Flaget én legalább egy (ha nem több) évig a boltok polcain hagyom. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 10. 30. 17:38

Ma egy kicsit játszottam, és meg kell hagyni, a szabad hajózás tényleg élvezetes, és először a sorozatban van valami kihívás, ha nem fejleszted fel a hajót. Például egy fregattot csak taktikázva lehet az alap hajóval legyőzni, és egy brigg, meg két szkúner is elég nagy kihívás lehet. Meg ha jönnek utánad csoportosan az elfogatóhajók is elég izgalmas csatákat lehet vívni. Szóval nekem a hajós része bejön. De nem szabad fejleszteni a hajót, mert a legkisebb fejlesztés is rengeteget könnyít.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
GTAfan
Besúgó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011. 07. 16. 07:13
Tartózkodási hely: Malibu Club

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: GTAfan » 2013. 10. 30. 19:52

Na megrendeltem a Black Flag-et.Holnap meg is jön,habár nem fűzök hozzá sok reményt,mégiscsak ez a GTA mellett,a kedvenc játéksorozatom. :)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 10. 30. 21:47

Kiscserko írta:Köszönöm :D
Röviden, tömören, pár óra játék után elmondom a véleményemet. Aki a földön futós, gyilkolászós, "assassin" dolgot keresi, és megvan neki akármelyik másik AC rész, annak nem érdemes megvennie. A sztori eddig eléggé nulla, amikor szól is valamiről, akkor az baromság. A szárazföldön minden 100%-ban AC III. A küldetéseken sem változtattak, már rohadtul unom az összes "kövesd és hallgasd le, lopj el tőle valamit, szabadítsd ki, öld meg" küldetést, de itt az a különbség a III-hoz képest, hogy már a GTA III-ban, vagy GTA Online-ban képzelem magam, mert azon kívül, hogy valaki azt mondja nekem, hogy csináljak valamit, nem látom értelmét, hogy miért csinálom. A jelenbeli szál meg no comment... Aki viszont egy kalózjátékot keresett ebben az Assassins Creednek nevezett dologban (pl én) az egész jól fog szórakozni a vízi részeknél. Sajnos ahhoz képest, hogy erről süt, hogy az egész assassin dolgot csak beleerőszakolják, túl sokat kell tölteni az unalmas szárazföldön. De miután végigszenvedtem magam a tizedik értelmetlen "kövesd" küldetésen, végre irányíthatom a hajómat. Ezt a részét egész jól eltalálták a játéknak. A térkép hatalmas, csomó megcsáklyázható hajóval és dalolászó legénységgel. Szóval az open-wolrd tengeri része nagyon tetszik. Viszont azt még mindig nem értem, hogy annak ellenére, hogy azt mondták, nem lesz töltőképernyő a helyszínek között, akkor miért kell egy percig a töltőképernyőt bámulnom minden alkalommal, amikor be akarok menni a városba?
Szóval egyenlőre azt mondanám, aki nem kalózjátékot keres, és meg van neki az AC III, az nem veszít sokat. Persze ez csak a saját, személyes véleményem, és megjegyzem, ezt csak pár óra játék után mondom.
Köszi Cserko, hogy leírtad a tapasztalataidat.
Gondoltam, hogy ilyenféle gondolataid lesznek a játékról, s hálás vagyok érte, hogy megosztottad velünk őket.
Habár lenne egy apró kérdésem, mégpedig, hogy mennyit fejlődött a játékban a mesterséges intelligencia az előzőkhöz képest?
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 10. 30. 22:49

A mesterséges intelligencia? Azon 5 percenként szánakozok. Nagyon rossz, semmi fejlődés. Még azt se oldották meg, hogyha 2 őr egymással szemben áll, az egyik kiszúr, ő elindul engem keresni a bokorba, a másik meg csak áll egyhelyben, nem hogy valami végigfésülnék 2-en a területet. Meg amikor egy darab bokornál kiszúr, a mellette közvetlenül lévő bokorba átmegyek, akkor csak azt az egy bokrot nézi meg, aztán visszamegy a helyére. Ahelyett, hogy akkor átnézné a többi bokrot is.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 10. 30. 22:51

Kiscserko írta:A mesterséges intelligencia? Azon 5 percenként szánakozok. Nagyon rossz, semmi fejlődés. Még azt se oldották meg, hogyha 2 őr egymással szemben áll, az egyik kiszúr, ő elindul engem keresni a bokorba, a másik meg csak áll egyhelyben, nem hogy valami végigfésülnék 2-en a területet. Meg amikor egy darab bokornál kiszúr, a mellette közvetlenül lévő bokorba átmegyek, akkor csak azt az egy bokrot nézi meg, aztán visszamegy a helyére. Ahelyett, hogy akkor átnézné a többi bokrot is.
Ezek szerint az AI is rémhülye. :lol: -.-
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 10. 30. 22:59

Ja, de a hajózás még mindig jó :D
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Válasz küldése