Journey (PS3)

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Válasz küldése
Avatar
Gege
Rajongó
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010. 02. 21. 19:29
Tartózkodási hely: tartózkodom
Kapcsolat:

Journey (PS3)

Hozzászólás Szerző: Gege » 2013. 02. 14. 12:49

Kép
Nemrég fedeztem fel ezt a játékot, bár nincs konzolom, csak videókat láttam róla. A Journey egy indie játék kizárólag PS3-ra, nagyon rövid (1,5 óra alatt végigjátszható), de rendkívül innovatív és gyönyörű.

Valaki játszott már vele? PSN-ről tölthető le $15-ért, de mindenképp megéri az árát szerintem.

Trailer:


Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Journey (PS3)

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 14. 13:37

Van demója is. Majd lehet letöltöm valamikor és akkor tudok róla véleményt mondani!
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Journey (PS3)

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 02. 14. 18:06

Én kijátszottam a demót, nekem unalmasnak és hülyeségnek tűnt.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Journey (PS3)

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 02. 14. 18:51

Kiscserko írta:Én kijátszottam a demót, nekem unalmasnak és hülyeségnek tűnt.
Első ránézésre nekem is hülyeségnek tűnik, na de majd letöltöm.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Journey (PS3)

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 15. 14:13

Nem akarok véleményt mondani egy olyan játékról, amivel soha nem játszottam/Xboxos lévén soha nem is játszhatok, max haveroméknál, de a trailere alapján ez a második szar PS3 exkluzív cím a világon. Mielőtt még konzolszidással meg Xbox-hypeolással vádolnátok, megmondom, hogy alapjáraton imádom a PS3 exkluzívokat: haveromnál játszottam a God Of War összes részével, és egyszerűen zseniális, az Uncharted-trilógia filmszerű, hihetetlenül élethű stílusával levett a lábamról és a Gran Turismo5 is marhajó szerintem a Killzone-nal együtt. Eddig mindössze egy PS3 exkluzív volt, amit a haveromnál történt kipróbálása után azt mondtam, hogy szerintem elég rossz, ez pedig a PS All Stars Battle Royale. És most itt van ez a Journey is.
Gege: Nem akarlak megbántani, de szerintem ez a játék eléggé gyenge, nem tudom, mi benne a gyönyörű, ha tényleg gyönyörű PS3 exkluzív címet akarsz látni, ajánlom figyelmedbe a God Of War vagy Uncharted-trilógiát. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gege
Rajongó
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010. 02. 21. 19:29
Tartózkodási hely: tartózkodom
Kapcsolat:

Re: Journey (PS3)

Hozzászólás Szerző: Gege » 2013. 02. 21. 02:02

Igazatok van, ez egy szar, hisz nincsen benne shotgunra erősített véres láncfűrész :(

Bullshit. Pedig azt hittem... :(

Megyek inkább Minecraftozni.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Journey (PS3)

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 14. 12:32

Időközben a játékot kiadták PS4-re is, ráadásul a koronavírus vészhelyzetre létrehozott #playathome akción - vagy minek is nevezzem ezt?! - belül az Uncharted The Nathan Drake Collection mellett ez az a játék, amit ingyenesen le lehet tölteni és meg is lehet tartani a PS-en, kivételesen nemcsak a PS +-szal rendelkező előfizetőknek, hanem bárkinek, akinek van PS fiókja.

Visszaolvasva a jó pár évvel ezelőtti, negatív kommentemet... nos, alapjáraton teljesen ugyan nem változott meg a véleményem a játékról (leginkább azért, mert véleményem szerint egy ennyire rövid, két óra alatt lazán kitolható játékért nem igazán etikus dolog pénzt elkérni, de ez csak az én véleményem), viszont alapvetően már belátom, hogy a "nagyon szar" besorolástól azért kicsit messzebb helyezkedik el. Bár hozzá kell tenni, hogy nagyon elvont, így tényleg vevőnek kell lenni rá, hogy megértsük és befogadjuk az üzenetét, de a 7 évvel ezelőtti önmagamhoz képest erre most vevő voltam, megérett az agyam erre a szintre, és így egészen kellemes, lágy kikapcsolódás. Jól értitek, nem a klasszikus értelemben vett videojáték, sokkal inkább egy sajnos nagyon rövid, de lélekemelő kikapcsolódás, mely magáról az életről szól. Persze nem fog tetszeni mindenkinek, ahogy számomra sem egy világmegváltó alkotás, 2 végigjátszás, vagyis nem egész 5 óra után én is töröltem, de ha valaki egy kis lelki kikapcsolódásra vágyik, lágy zenével és könnyed, mégis valahol jelentőségteljes jáátékmenettel, annak arra a pár órára tudom ajánlani, mert tényleg művészi. Más kérdés, hogy eredeti áron, vagy inkább akármilyen áron szerintem ezt a játékot nem igazán éri meg megvenni, elsősorban a rövidsége miatt. Ha nem kétórás lenne, hanem hosszabb, akkor azt mondom, oké, teljes árat is megérhet akár. Jelen esetben viszont a rövidsége miatt (bár ennek is szimbolikus jelentősége van, hiszen az élet "utazását" mutatja be, amit úgy akar bemutatni, hogy elillan) szerintem nem éri meg a vásárlást, viszont ha még mindig elérhető ingyen, és egy kis lelki kikapcsolódás a cél, akkor mindenképp tudom ajánlani. Ingyenes, rövidtávú, egyszeri élménynek elsőrangú.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Journey (PS3)

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2020. 05. 15. 15:27

Nekem nagyin tetszett a játék. Azt sajnálom, hogy viszonylag rövid. Én szeretem a sétaszimulátorokat, ez pedig egy nagyon chilles és érdekes darab volt. Lehet, hogy valamikor letöltöm újra, mert nem foglal sokat.
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Journey (PS3)

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 17. 14:01

Nekem is elsősorban a hosszával volt a bajom. Nekem is bejött, hogy lazább hangvételű és nyugodt játék. Csak ne lenne ennyire rövid...
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése