Skyrim - The Elder Scrolls V

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 05. 02. 18:04

Szerintem direkt van így, de mindegy is, mert ha mágus ruha kell, ott a Kollégium vezetőjének a ruhája.
Amúgy valaki megcsinálta már a Dark Brotherhood történetszálát?
Guess who's back!

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 05. 02. 19:39

Az a bajom az Arc-Mage ruhájával, hogy ha felveszem néha eltűnik a karakterem arca/feje. Azt már nem tudom hogy, de azt hiszem akkor tűnik el, ha felveszek egy csukját és nincs rajtam ruha, aztán felveszem a ruhát és elűnik az arca. Na de mindegy is van sok fajta mágus cucc.

Már többször végigvittem a Dark Brotherhood-ot.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 05. 03. 07:45

És milyen? Hosszú?
Guess who's back!

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 05. 03. 09:14

A legjobb, ha a tolvaj szekcióba rakod a perkeket, főleg a lopakodásra. Hát talán nem a legizgalmasabb küldetésekből áll, de a vége felé rendesen felgyorsulnak az események, és lesz egy csavar is benne. Nem, inkább visszaszívom, nagyon is izgalmas. :D

A Skyrim-ban semmi sem rövid. :D De azért nem a leghosszabb mellék küldetés sorozat. A Thieves Guild szerintem hosszabb.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 05. 03. 12:32

Azt úgy utálom. Most csinálom éppen amikor vissza kell vinni a helyére a Skeleton Key -t, és mit ne mondjak, keményen megszívatott. Már az első próba, amikor csak a sötétben szabad mozogni, nem értettem, hogy miért fogy az életem. :)
Guess who's back!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2014. 05. 03. 13:47

Miért mondják folyamatosan a járókelők, hogy beteg vagyok?
Gyógyítóitalt pedig már rengetegszer ittam

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 05. 03. 14:05

Alighanem azért, mert valami betegséget összeszedtél, amikor harcoltál. Gondolom érintkeztél Skeeverrel, vagy azzal a rozmárszerű Horker nevű állattal, esetleg pont vámpírokkal. Na, akkor menj el egy oltárhoz, mondjuk a whiteruni Arkay templomba (Hall of the deads) és ott menj a kis csillaghoz, és gyógyulj fel, élvezd a bónuszokat. Amúgy a mágia fülnél az active effectsnél látod, hogy milyen hatások érnek, pl.: a betegség hatását.
Guess who's back!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2014. 05. 04. 09:27

Kösz a segítséget!

Amúgy már nagyon élvezem a játékot. A negatív véleményeim a csúnya karakterek kivételével el is tűntek.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 05. 04. 15:46

Azt azért ajánlom figyelmedbe, hogy nézd át, milyen bónuszokat adnak a különböző istenek. Talos oltára becsapós, mert nekem legalábbis azt írja, hogy 0% -al csökkenti a két Thu'um közti időt, de valójában hússzal. Én amúgy Arkay -t tudom ajánlani mindenkivel, mert harcosnak szüksége van sok életre, a varázslónak akkor nem kell életre raknia annyit, inkább mágiára, a tolvaj típusú karaktereknek meg... Hát, nekik is kell harcolniuk egyszer.
Guess who's back!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2014. 05. 04. 16:36

Ok, kösz. Azt még megtudnád mondani nekem, hogy a játékidőt meglehet-e nézni? Nem találom sehol

A karakteremmel, közben új tervem lett. Eredetileg harcos akartam lenni, leginkább kétkezes kardal. Továbbra is a kétkezes kard a legfontosabb, de most már a mágiát és a nyilazást is fejleszteni akarom amennyire csak tudom

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 05. 04. 17:11

Azt nem hiszem, hogy Steam -en kívül máshol méri. Én csak ott látom, mindenesetre. Az íjászkodás hasznos lehet, bár a teljesen eklektikus karaktert nem tartom olyan jó ötletnek. Ha megnézzük, akkor nyolcvanegy szint van, tehát összesen nyolcvan képességpontot tudsz elosztani. Ez azért távolról sem takar mindent. Ráadásul a kétkezes fegyver lassú, ezért erő-ütések hasznosak, illetve nehéz is (és azt hiszem nehéz páncélos vagy) pont emiatt sok stamina kell, harcosként pedig rengeteg életerő. Ha viszont mágiára is raksz, akkor nehezebb lesz túlélned. De azért érdekel, hogy mi sül ki belőle, kérlek majd írd meg, illetve ha a karaktered fejéről tudnál egy screenshotot mellékelni, azt megköszönném.
Guess who's back!

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 05. 05. 08:04

Az alap játékban ugye nem volt legendary nehézségi fokozat? Az is valamelyik dlc-vel jött nem?

Helimedion: Igen jobb, ha nem túl sok dologra építesz. Nem tudod akkor tökéletesre fejleszteni magad.
Amikor megjelent a játék volt egy teszt, amiben a teszter írta, hogy lehet választani milyen típusú karaktert akarsz mágus stb. és fontos hova rakod a perkeket, ha harcos, harcoshoz, ha tolvaj akkor meg abba a részlegbe, de aztán írta, hogy a végén úgy is mindegy lesz. Látszik, hogy egy ilyen játékot nem lehet gyorsan letesztelni. Mert hiába éred el a 100%-ot mondjuk a egykezes kardnál, ha nincs egy darab perk se rajta szart sem ér. A smithing-ről nem is beszélve, az perk nélkül használhatatlan. Vavy az enchantig se ér semmit perk nélkül.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 05. 05. 19:29

De van legendary nehézség alap játékban.

Őszintén bevallom, hogy több mint fél éve már tuti nem játszottam, de ez a topic most nagyon meghozta a kedvem hozzá, úgyhogy ma el is kezdtem egy új karaktert..:P Hát igen, a játék még mindig lenyűgöző. Persze nem hibátlan, a fő ok amiért egy idő után mindig otthagyom, hogy marha sokat kell nézni a töltőképernyőt.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2014. 05. 07. 14:44

VoorstedelijkeViking írta: Az íjászkodás hasznos lehet, bár a teljesen eklektikus karaktert nem tartom olyan jó ötletnek. Ha megnézzük, akkor nyolcvanegy szint van, tehát összesen nyolcvan képességpontot tudsz elosztani. Ez azért távolról sem takar mindent. Ráadásul a kétkezes fegyver lassú, ezért erő-ütések hasznosak, illetve nehéz is (és azt hiszem nehéz páncélos vagy) pont emiatt sok stamina kell, harcosként pedig rengeteg életerő. Ha viszont mágiára is raksz, akkor nehezebb lesz túlélned. De azért érdekel, hogy mi sül ki belőle, kérlek majd írd meg, illetve ha a karaktered fejéről tudnál egy screenshotot mellékelni, azt megköszönném.
Képet a karakteremről? Hát, lehet róla szó.... de nem lesz a legjobb minőségű, mert csak telefonnal tudok képet csinálni. Legkésőbb holnapra ki lesz rakva

Karakternél a kard marad továbbra a legfontosabb. Az íjászatot felakarom vinni legalább ötvenes szintre. A mágiát pedig csak minimális szinten fejlesztem, perket nem is rakok rá

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 05. 07. 14:48

A mágiád igen nehezen meg fel, ha nem raksz rá perkeket, mert iszonyatosan gyorsan elfogy majd. Én a restoration -t tudom ajánlani csak a mágikus ágból. Akkor cserébe itt van a Dunmer varázslóm, Donlen Dralden:
http://kepfeltoltes.hu/view/140422/Donl ... es.hu_.jpg
Az ott a háttérben a segítőm, Faendal.
Guess who's back!

Válasz küldése