Call of Duty

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Call of Duty

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 05. 30. 07:29

Kicsit meglepett, hogy idáig nem volt CoD-os topik (vagy csak megint nem vettem észre, mert reggel van :$ ), úgyhogy csináltam egyet. Gondolom a játék neve senkinek sem ismeretlen, mert az egyik legjobb FPS háborús játéksorozat.
Én nemrég vettem meg a CoD Ghosts-ot és nagyon tetszik, bár az egyik küldetésben eléggé jojózott a szemem, amikor egy felhőkarcolóba kellett betörni és egy sötét szobában a fegyverrel kellett világítani és pont egy olyan fegyverrel mentem, aminek a lámpája állandóan villogott. Amúgy klassz a sztori és szerintem jól meg is van csinálva a játék. Jelenleg ez az egyik kedvenc FPS játékom. Idáig valahogy kimaradt a CoD a játékaim közül és ez az első rész amit megvettem belőle, de tuti, hogy nem ez lesz az utolsó, mert nagyon érdekel az Advanced Warfare is.

Szerk.: Végigvittem a CoD Ghosts-ot. Iszonyúan tetszett az egész játék. Kezdjük a sztorival, ami érdekes, izgalmas és néhol idegtépő. Bennem nagy nyomot hagyott a sztori összes helyszíne és történése és mindez pozitív értelemben. Irányítás is jól sikerült, könnyen kezelhető. Járművek vezetése is elég egyszerű, FPS nézetben én elég nehezen tudok vezetni, de itt nagyon könnyű volt. A vége. kicsit meglepődtem, hogy az a fejkendős csávó nem halt bele a lelövésbe és a vízbe zuhant vonatba se fullatdt bele, miközben el volt ájulva, de arra kíváncsi lennék, hogy miért zárt be minket egy esőerdei ''börtönbe'' és utána mi lett velünk. Még egy dolog, ami még nagyon tetszett. A stáblista zenéje, ami nem más volt, mint a Survival, Eminem-től, ami az egyik kedvenc zeném. Röviden ennyi a véleményem a játékról. Nagyon tetszett és élveztem a játékban töltött időt, még akkor is, hogy elég gyorsan végigvittem.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 05. 31. 13:16

Ezzel a játéksorozattal szemben vegyes érzelmeim vannak. Szeretem is, meg nem is. Annyi véleményem van róla, hogy az évenkénti megjelenés sajnos teljességgel tönkre vágja a sorozatot már egy ideje. A régi, második világháborús részek a mai napig a legjobb singleplayeres FPS élményt nyújtják, de azok multiplayer játékmódja igencsak élvezhetetlen és unalmas volt. Aztán jött a COD4, ami elszakadt a második világháborútól és a szar, unalmas, összecsapott, átgondolatlan multitól, és egy nagyon élvezetes multiplayert és sajnos rövid, de pörgős és izgalmas sztorit hozott a sorozatba. Eddig semmi gond nem volt a COD-sorozattal, a komoly problémák a negyedik rész elsöprő sikere után jöttek. A fejlesztők szemében ugyanis felugrott a dollárjel, és semmi más nem érdekelte őket, mint megsokszorozni még a COD4 által szerzett hatalmas pénzösszegeket is, és ez odáig vezetett, hogy a sorozat részei ettől kezdve évenként, szinte nulla erőfeszítéssel, 80%-ban a COD4 megoldásait felvonultató, egy-két kivétellel (BO1, BO2) mind szarul sikerült részek lettek. Mára a az egész széria eljutott oda (legalábbis nálam), hogy a legélvezhetőbb FPS játékból a legunalmasabb, legjobban elcseszett és legélvezhetetlenebb piacra hányt játék lett. A leggyengébb rész egyértelműen a Ghosts lett, egyszerűen szánalmas, béna, klisés és ronda játék, ami párját ritkítja nemcsak a szériában, hanem az összes videojáték között is. A legjobbak a COD4, vagyis a legelső Modern Warfare és a két Black Ops lett. Az utánuk következő sorrendet ízléstől függően célszerű meghatározni: akinek jobban tetszik a második világháborús környezet és nem érdekli annyira a kevésbé kiforrott multiplayeres lehetőség, valamint a hosszabb sztorimódot preferálja, annak a World at War és a 4 előtti részek tetszenek jobban, aki inkább a modernebb hadviselést szereti és a jó multiplayer lebeg a szeme előtt, valamint nem zavarja, hogy a sztori közepes nehézségi fokozaton egy röpke délután alatt kipörgethető, annak a Modern Warfare 2 és 3 az ajánlottabb. Az Advanced Warfare-nek a grafikája szerintem az egyetlen aspektusa, ami egy leheletnyivel jobbá teszi a Ghosts-nál, de sajnos ez a rész is igencsak felejthető, ugyanis az első néhány percben még jó poén az exoskeletonokban ugrálni, de utána unalomba fullad az egész játék mind egyszemélyes, mind pedig többszemélyes játékmódban. Black Ops 3-ról az első előzetes alapján csak annyit tudok mondani, hogy bár elsőre egyáltalán nem tetszett (ismét egy nagy grafikai visszalépésnek tűnik a sorozatban), mivel eddig a két korábbi BO-ból kihozták a maximumot és dobogósok az "Örök Call Of Duty Ranglistán" a vitathatatlanul legjobb negyedik rész után, így nem írom le előre a játékot, mert a BO2 se egy szép játék, de a sztorija és a multija is jóval élvezhetőbb, mint egy csilivili grafikájú Advanced Warfare-ben ugrabugrálni, de elég komoly elvárásaim vannak a BO3-tól, és nem vagyok még biztos abban, hogy sikerül megfelelnie az elvárásoknak.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 05. 31. 14:52

Én csak a 2-vel játszottam. A ruszkis résztől kirázott a hideg, de amúgy tetszett. Amúgy utálom ezt a sorozatot. A játékipar szégyene. Minden évben jön valami primitív rész. Csak egy futószalagról lepottyant termék. Nincs mögötte semmi. A pénzről szól egész...
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 06. 01. 10:53

dani.szentgali írta: A leggyengébb rész egyértelműen a Ghosts lett,
Nekem pedig iszonyúan tetszett ez a rész, de mondjuk mindenkinek más az ízlése. Nekem tetszenek a 2. világháborús FPS játékok is és a modern háborús FPS játékok is.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 01. 13:40

Persze, attól még, mert a fenti kommentemben nem írtam ki nagy betűkkel, hogy ez természetesen csak személyes vélemény, még nem azt jelenti, hogy az általam leírt vélemény a Szentírás. :) Nyilván mindenkinek más az ízlése, ez egy teljesen érthető dolog. A modern hadviselést bemutató COD-okkal sincs semmi bajom, a Ghost és az AW volt számomra már túlzottan szürreális, de ez persze csak az én személyre szabott véleményem. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 06. 03. 19:40

Valahogy nem jön be egy COD sorozat se. Ha választani kell akkor sokkal inkább egy Battlefield-et veszek.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 11. 07. 17:27

Hogy mekkora pancserek fejlesztik ezt a játéksorozatot manapság! -.- Te jó ég! :lol: Láttátok, hogy mekkora grafikai különbségek vannak a COD BO3 current genes és prevgenes verziói között?? Amivel egyébként nem is lenne probléma, ha a current genes verzió nem úgy nézne ki, mint anno a BO2 egy átlagnál kicsivel erősebb PC-n. És ehhez képest a prevgenes meg még ocsmányabb. Szinte már játszhatatlanul ronda, legalábbis a videók alapján. Legalább annyi lett volna ezekben az emberekben, mint a Mortal Kombat X prevgenes verzióját készítő csapatban: ők ugyanis beismerték, hogy csak egy nagyon élvezhetetlen prevgen portot tudtak volna kiadni, így elnézést kértek és lefújták a dolgot. Ezzel szemben mit csinálnak a COD-os arcok?! Elkészítenek egy hihetetlenül ocsmány prevgen portot és kiadják több tízezer forint fölötti áron, csakhogy még egyszer lehúzhassák a PS3/Xbox360 játékosokat. Csak gratulálni tudok... -.-
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 11. 07. 17:48

Igen, ezt Gonzales írta is valamelyik témában. Én sosem szerettem a Call of Duty-t. Évente egyszer kijön egy ugyanolyan játék, mint az előző, mindössze más sztorival. Ráadásul horribilis áron.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 11. 07. 18:13

Cod a kis MLG 10 éveseknek való.. Akik annyira "kemények", hogy bele se néznek a távcsőbe s már headshot. 360 noscope meg egyéb dolgok. Most komolyan, én is sírtam a röhögéstől amikor megláttam a grafikát prevgenen. Szánalmas
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 11. 07. 19:11

A COD is az.
Gyenge napok vannak...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 11. 08. 14:57

Volt már olyan, amelyik tetszett. Egyet kipróbáltunk barátokkal. Végül trollkodás lett belőle.
Guess who's back!

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 11. 08. 20:42

Én csak a 3-mal játszottam. Az még egész jó volt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2015. 11. 08. 22:26

Én mostanában a 2-vel toltam. Tetszett... Bár, nekem kissé monoton :) A többi -újabb rész- nem tudom mennyivel jobb. Bár egy FPS-nél érthető, hogy eléggé egysíkú a story, és mindig csak "lőni, lőni kell".. de csakhamar képes beleunni az ember..
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 11. 10. 20:43

Vannak azért olyan FPS-ek is amelyek azért nem annyira lineárisak. :) Persze az tény, hogy mindegyiknél alap, hogy "lőni... lőni kell!", de vannak olyan játékok is a műfajban, amelyek azért annyira nem monotonak, mint a drága kicsi COD.

Rockstar69 írta:Én csak a 3-mal játszottam. Az még egész jó volt.
A 3 azért volt még jó, mert nem a multi volt benne az elsődleges. Ott figyeltek a sztori minőségére, az egyszemélyes kampány játszhatósága volt a fő cél. Aztán jött a 4 (Modern Warfare), ahol a sztori és a multi egyaránt jók voltak, ott volt egyedül igazi egyensúly a sorozatban. Aztán a mostani részek semmi másról nem szólnak, mint a 4 multijának lemásolásából multi téren, kampány szempontjából meg úgy megy, hogy a fejlesztők meglátnak mindenféle kütyüt, amely korábban már szerepelt egy másik videojátékban vagy filmben, átnevezik hogy úgy tűnjön, mintha ők találták volna ki először, aztán háromnegyed órára berakják az egészet a sütőbe.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Call of Duty

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 06. 22:32

Na... megérkezett az új unalmas, fos, élvezhetetlen, lehúzásról szóló, tömeggyártású sz@r... vagyis az új CoD első előzetese. Csak én gondolom úgy, hogy az egyetlen pozitívum ebben a túlfantáziált fantáziátlan, játéknak nevezett katasztrófában, hogy a Modern Warfare felújított, HD-sített verzióját is tartalmazza majd a gyűjtői kiadás?

Csak a rend kedvéért, itt az új trailer:


Van egy olyan érzésem, hogy akárki akármit mond, ennek az őrületnek sosem lesz már vége... -.-
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése