Telltale games

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 07. 14:29

PS-re én már nem fogom megvenni szerintem, de nem tudom még. Bármi megeshet xD.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 09. 08:19

Sajnos azt kell mondjam, hogyha nincsenek leakciózva, akkor nem érik meg az árukat. Általában 4500 körüli egy season, ami szerintem rablás, (tekintettel arra, hogy egy Telltale játékot max 2-3x tolsz ki életedben, és utána nem játzol vele többet.) + A Telltale játékok nem hosszúak, és nincs is bennük túl sok kontent. Csak a story az, amiért megéri a játékaikat játszani...de az meg 1-2 végigjátszásra "átjön". Tehát várom, hogy le legyenek árazva, mert hiába szeretem a játékaikat, nekem egy Walking Dead season sem ér 2-3 ezer forintnál többet.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 09. 12:09

Hát nekem még annyit sem érnek. Az első season meg a 400 days ingyen jó volt anno, de pénzt már egyáltalán nem adnék értük, sem az újabb évadokért. És igen, egyetértek, a sztorin kívül, amit valóban viszonylag hamar meg lehet unni ha 1-2 alkalomnál többször tolod ki, valóban nincs benne semmi. Plusz nekem még a rajzfilmes megvalósítás sem feltétlenül a kedvencem. A műfajban szívesebben tolok inkább egy realisztikusabb, filmszerű élményt, pl. Until Dawn, Detroit vagy Heavy Rain játékot, semmint ezt. Persze ez már csak személyes vélemény a végére, de amúgy a többivel amit írtáál, maximálisan egyetértek.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 12. 07:36

A játékok, amiket felsoroltál, nem is hasonlítanak a TWD-re. Attól, hogy ebben zombik vannak, ha már feltétlenül hasonlítani kellene valamihez, akkor inkább egy Last of Us-ra hasonlít, mintsem egy vendigos Until Dawn-ra. Mert nem ijesztő, hanem a világ emberekre gyakorolt hatása van bemutatva.

De a Telltale-nél egyébként is a történeten van a hangsúly, amivel nincs probléma, csak pénzben nem ér annyit, mert az meg rövid.

Egyébként ők (többnyire) képregényekből készítik a játékaikat (a sikeresebbekből. A TWD is a hihetetlenül szinvonalas)

Meglátjuk. Majd figyelek, szemfüles leszek.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 12. 12:14

Már miért ne lehetne összehasonlítani? Jó, nem horror, de a történetközpontú, filmszerű, leginkább interaktív filmnek nevezhető játék műfajban ezek megegyeznek. Ugyanúgy döntesz a karakterek sorsáról, és oké, hogy egyik horror másik nem, de ugyanúgy ábrázolják benne a lelki folyamatokat, karakter jellemfejlődéseket, stb. Szóval szerintem stílusban és műfajban is abszolút összeegyeztethető a TWD a fentebb említett játékokkal. Az már más kérdés, hogy a Telltale szándékosan dolgozik képregényszerű grafikával, míg a többiek inkább a realisztikusabb ábrázolás mellett döntenek.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 12. 12:34

Nekem fura, hogy egyes elemeiben hasonló, de egyébként eléggé különböző játékokat veszel egy kalap alá.

Mire hasonlít a TWD a felsoroltakból?
  • A narrativa a hangsúlyos (ez alapján az összes általad említett játékra hasonlít)
  • kevés cselekvés hajtható végre (ez alapján a Detroit-hoz meg a Heavy-hez hasonlítanám, egy horror játékhoz nem. Azért ott kell "matatni". Minél kevesebb "matatás" lenne benne, annál kevésbé ijesztő a játék. Nyilván ez cserébe azzal van kompenzálva, hogy a játékot rövidebbre tervezik az átlagosnál.)
  • rövid a játék (ez alapján hasonlítható lenne egy horror játékra, de különböző okokból rövidek, szóval ez sem annyira közös pont. A Telltale játékok azért rövidek, mert évadokban operálnak. Egy "teljes történet" általában 4-5 évadból áll, ha azokat egybe rakjuk, akkor az már kiad egy 35-40 órás történetet. A horror játékok pedig műfajukból adódóan rövidek. )
  • pillangó-hatás jelensége (Until dawn-ra hasonlít, de abban ez sokkal szofisztikálatabban működik. A Telltale-ben nincs komoly következménye a döntéseknek.Ez alapján a Life is Strange-t emelném ki. Ott is be van harangozva, hogy "te alakítod a sztorit", de valójában csak 1-2 komolyabb döntés van. A Detroit-féle játékokat is bele lehetne venni ide, de pl a Detroit-ban meg annyira bonyolult a döntési rendszer, hogy össze sem hasonlítanám a TWD-vel.)
  • atmoszféra (ez alapján nekem Last of US. A játékmenet során is sokat kell kutakodni, már zombivá változott emberek cuccai között kutatni. Ez, és a posztapokaliptikus-zombikkal teli világ nekem a Tlou-t idézte. Még, ha egyébként más jellegében nem hasonlít is rá.)
Én a TWD-t (bár most megtettem), de alapvetően egyik fentebb említett játékhoz sem hasonlítanám, de más Telltale játékokkal érdemes lehet össszehasonlítani. Lehet látni, hogyan fejlődött a stúdió az évek alatt.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 14. 17:37

Ennyire részletesen én nem szoktam különbséget tenni a játékok között. Számomra csupán az a hangsúlyos ebben az esetben, hogy a fentebb említett játékokkal (a tlou-t kivéve, mert ahhoz kevésvbé hasonlít)több hasonlóságot mutat a TWD, mint amennyi különbséget. Amit én számba veszek, az a következő: történet központú, sétáláson és pár gomb megnyomásán meg a beszélgetésen kívül nem sokat tudsz manuálisan csinálni bennük, mert mindegyik inkább filmre, semmint játékra hasonlít; interaktív filmek, mindegyikben a döntéseid befolyásolják a történet alakulását (TLOU-ban pl. hol van ilyen? sehol...), ezen belül is legtöbbször azt hogy ki hal meg és ki éli túl, mindegyikben az érzelmek a hangsúlyosak, mindegyikben több irányítható karakter van (oké, TWD-ben csak Clem meg Lee, a többiben több, de akkor is), az irányításuk is rendkívül hasonló. És még lehetne sorolni. És én pont ezek összessége, együttállása miatt érzem azt, hogy bár valamennyi egyediség nyilván mindegyikben van, akkor is abszolút összehasonlítható játékokról beszélünk, nem tudom hogy ennek hivatalosan van-e külön neve, de én ezeket a játékokat csak interaktív filmeknek szoktam hívni. Nyilván ezen belül van több stílus is, van amelyik zombis, van amelyik robotos és van amelyik horror, de a döntéshozatal, a rögzített kameraállások, a kevés mászkálás, a QTE-k, a több karakteres megoldás és a filmszerű, legtöbb játékhoz képest kevés interakciót lehetővé tévő gameplay, meg a párbeszéd fülek mind-mind összehasonlíthatóvá teszik ezeket a játékokat. Ha számodra ezek csupán "egyes elemek", amikben hasonlítanak, akkor nem igazán értelek téged. Számomra meg a történetek minősülnek sokkal inkább az "egyes elemek" kategóriába, amiben meg pont különböznek. De kinek mi. Szerintem ez azért jócskán nézőpont kérdése is, hogy valaki a történet oldaláról, valaki a gameplay/technikai megvalósítás oldaláról közelíti meg az összehasonlítást. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 24. 18:33

Kitoltam a két Batmant. :) Mindkettő nagyon tetszett. Az Enemy within-ben már továbbfejlesztett statisztikai rendszer van. A fejezeteket végén meg lehetett nézni, hogy egyes karakter hogyan viszonyul hozzánk a döntéseink alapján (és hogy a mi döntésünk a játékosok hány százalékát képviseli). Izgalmas volt látni, hogy adott döntés éppen milyen érzelmet váltott ki a karakterből.

Az Enemy within egyébként sokkal erősebb, de leginkább azért, mert több benne a "főgonosz". Az első évadban is van 2-3... de ők nem igazi "szuperhős-ellenségek". Ellenben a 2. évadban (az enemy within us-ban) már előbukkan Harley Quinn, Freeze, Joker... Csupa érdekes, izgalmas karakter, akik összekuszálják a történéseket. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 26. 17:24

Érdemes figyelgetni őket, valószínűleg párszor le lesznek még értékelve. Illetve ha szerencséd van, talán még ingyen is meg lehet őket szerezni PS plusszal. Anno nekem is így lett meg még Xboxon az egész első évad. Persze ez eléggé lutri, de reménykedni lehet. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 27. 13:17

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy Telltale játék jöjjön valaha is ingyenesen. Nem tudom, miért. Esetleg max a Walking Dead-et... De, fogalmam sincs, miért.... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2020. 01. 30. 16:28

Batman Telltale Series jött már PS Plus-szal. :D
Well look who's back

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 30. 18:12

Akkor az egy jó hónap volt. :)

Az Arkham Night kijátszását fontolgatom... Azonban ez egyelőre csak ábránd marad, mert újra beindul a suli, tehát a játékokat félre kell raknom. Azért egyszer mindenképpen szeretném kijátszani. Úgy tudom, a játékmenet nagyon hasonló a Marvel -féle Spider man játékhoz. (Ami aklapvetően tetszik, bár kissé repetitívnek tartom).
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 02. 06. 13:34

Luszie írta:
2020. 01. 30. 18:12
Akkor az egy jó hónap volt. :)

Az Arkham Night kijátszását fontolgatom... Azonban ez egyelőre csak ábránd marad, mert újra beindul a suli, tehát a játékokat félre kell raknom. Azért egyszer mindenképpen szeretném kijátszani. Úgy tudom, a játékmenet nagyon hasonló a Marvel -féle Spider man játékhoz. (Ami aklapvetően tetszik, bár kissé repetitívnek tartom).
Én még ősszel belekezdtem. Valóban túlzás nélkül olyan, mint a 2018-as Pókember játék, annyi különbséggel, hogy én a Batman-t jóval nehezebbnek éreztem. Emiatt egyébként nem is toltam végig a játékot, annyiszor felbaszott. :D Sokkal többet kell benne lopakodni, és számomra a kombók is sokkal nehezebbek voltak a pókemberhez képest. Plusz itt a Batmobil miatt rengeteg járműves rész van, azok sem lettek a legkönnyebbek szerintem. Persze ez volt előbb, szóval nyilván a Pókember lopott ettől, és nem fordítva, de ha te is a pókemberrel toltad előbb, akkor érezni fogod, hogy a Batman jóval nehezebb. Összességében szerintem egy nagyon jó játék, csak még normal szinten is sokszor ment el a kedvem tőle, mert vagy a gyalogsági egységek szedtek le közelharcban vagy gépfegyverekkel, vagy az Akrham Lovag Cobra tankjai, drónjai és helikopterei keserítették meg az életemet. Persze a pókemberben is voltak nehezebb részek, meg az utolsó DLC-vel bekerült mellékküldetések, pl. raktárak ott is sokszor teljesíthetetlenül nehezek voltak, de a Batmannel így is sokkal többet szenvedtem és míg a Pókembert kitoltam a 3 DLC-vel együtt (plusz az egyszerűbb alapjátékot ki is platináztam), addig a Batman-t egyszerűen nem tudtam végig tolni, és kb. minden harci részben vérrel-verítékkel kellett kiszenvednem a győzelmet, akár ökölharc, akár lopakodás, akár Batmobil-os tankháborús rész volt. Csak akkor tudom ajánlani, ha szereted a nehéz játékokat és nem basz fel, ha sokadik alkalommal ütnek le/lőnek le/robbantják fel a Batmobil-t alólad. :D Viszont, ha ezen sikerül túltenned magad, illetve ha a legkönnyebb szinten ugrasz neki a játéknak, akkor nagyon jó játék.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése