Általános társalgó

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 04. 29. 18:56

Mint már a másik topicban írtam: a platina önmagában túl sok mindent nem jelent. :) Évi 20 platina sem nagy szám. Kellő kitartás, precizitás és szabadidő függvénye az egész.

18 platinám van jelenleg, ebből 11-et január 1 óta szereztem. Az a 9 platina nem hinném, hogy összejön idén -szimplán azért, mert azok a játékok, amik most terítéken vannak, túl nagy szabásúak ahhoz, hogy ezek mellett mást is ki tudjak platinázni, de a 20 platina összesítve meglesz.

Hogy valami on-t is írjak: Az RDR2 100% kijátszása csúszik: most a Witcher III-mal tolom, plusz jön a Tlou2 is, így majd később térek vissza rá. Ami késik, nem múlik... de majd egyszer.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 04. 29. 21:49

dani.szentgali írta:
2020. 04. 29. 11:45
Szerintem utóbbi. 20 platina azért nagyon kemény lenne egy év alatt, még Juditnak is. :D
Nem lenne az olyan nagyszám. Vannak nagyon könnyű platinák, pl a Sims 4-et 3-4 óra alatt meg lehet szerezni. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 01. 10:50

Persze, nyilván vannak egyszerűbb trófeák, én is toltam már olyan játékot, amiben tényleg nem volt nagy szám és nem is volt túlzottan sok trófea. Csak ahogy te is írtad, ezek általában a Sims-féle könnyű játékok, én itt most inkább a kimondottan nehezebbnek mondható, tripla A-s címekre gondoltam. Mondjuk ott is vannak játékok, amik kifejezetten könnyűek, mert nagyon kevés trófea van benne (Wreckfest, God Of War, stb.). Szóval ez inkább elhivatottság, céltudatosság, szabadidő kérdése, amiket Judit is írt, illetve szerintem türelem is kell hozzá, mert (jó, Sims-ben nem) a legtöbb játékban van legalább egy, de inkább több olyan trófea is, amiket rohadtul nehéz és időigényes kigrindelni. Ehhez szükséges az összes többi fent említett dolog, vagyis pontosabban emiatt szükséges. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 05. 01. 22:20

A mennyiség annyira nem mérvadó, inkább a nehézség. A nagyobb játékokhoz általában kb 50 trófea szokott lenni. Amúgy igaz, amit írsz, hogy nagyon sok játékból kiszedni a trófeákat nem is effektíve nehéz, hanem kitartás meg türelm kell hozzá. Ilyen az F1 2017 is, amiben a hülye R&D fejlesztések miatt le kell nyomni 5-6 szezont (egy szezon 20 futam), és minden szabadedzésen teljesíteni kell az R&D feladatokat, amiből van 5 darab. Aztán még ott van a multi, ahol el kell érni az 50-nes szintet. Ezek a legnehezebb trófeák, de csak azért mert a gép előtt töltened 2 hónapot, hogy meglegyenek. Viszont a Gran Turismo 5-höz például tényleg kell ügyesség a Gold Standard trófea (ehhez a játékban minden egyes eseményen arany trófeát kell elérni) miatt, azt a rohadt Red Bull X2010-et nagyon nehéz vezetni. Ezért rohadt ritka trófea (nekem sincs meg).
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 10. 11:20

Aha, értem. Hát... bármi is okozza azt, hogy egy játékot nehéz vagy épp időigényes platinázni, nekem többnyire épp elég indok arra, hogy ne menjek rá mindenáron a platinára. Én nem vagyok túlzottan maximalista a videojátékok és egyéb hobbik terén, inkább az örömre, élvezetre, kikapcsolódásra szoktam ráhajtani, ha már a videojáték egy kikapcsolódási/szabadidős tevékenység, aminek pont az a lényege, hogy ne nehéz legyen, hanem inkább lazító és kikapcsolódást biztosítson. Persze lehet, hogy másoknak meg épp ugyanezt nyújtja a nehéz/időigényes trófeák összeszedése és a játékok platinázása, szóval ez relatív, csak a saját nézőpontomat írtam le, nyilván vannak már nézőpontok is.

Rákanyarodva kicsit az eredeti fórumtémára, vagyis az RDR2-re: tegnap este egy jó nagy adag mákos guba után leültem kicsit a játék elé, ugyanis találam egy YouTube csatornát, ahol érdekes titkokat és összefüggéseket mutat be a csatorna szerkesztője. Frappáns módon Strange Man a csatorna neve (ugye ő eredetileg az első részből ismert cilinderes-öltönyös forma, aki többek között előre vetíti John halálát, és a mádosik részben is van rá több utalás is, stb.), és nagyon sok érdekességre hívja fel a figyelmet, amire még sok mellékküldetés mellett sem vezet oda a játék. Szerintem nagyon érdekes és én szuperül elvoltam vele. Ha szeretitek az apró kis titkokat, rejtélyeket, akkor mindenképp a figyelmetekbe ajánlom a csatornát, mert tényleg érdekes dolgok vannak benne.

https://www.youtube.com/channel/UCmQyHj ... gj1WrXWZYg

A másik dolog, pontosabban észrevételem már kevésbé pozitív sajnos, ugyanis azt vettem észre, hogy valószínűleg az Online frissítések miatt már a sztori módban is vannak bugok. Tegnap például azt vettem észre, ami korábban egyértelműen nem volt, hogy a lelőtt állatok csak addi maradnak a helyükön, amíg benne vannak a kamerában, ahogy elfordítom és pár lépéssel arrébb megyek, eltűnnek, majd pár másodperc elteltével hirtelen odateleportálnak, kicsit mintha még esnének is... azért ez elég ciki, illúziórombóló is számomra. Szinte biztos, hogy az egyik Online-ra kiadott frissítés keze van a dologban, csak azt nem értem hogy a faszba sikerült egy Online-ra kihegyezett frissítéssel a sztori módot is bugossá tenni...
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 10. 26. 15:22

Boldog második születésnapot a videojáték-történelem legkiválóbb vadnyugati játékának, a Red Dead Redemption 2-nek! :D :D :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 10. 26. 10:37

Boldog harmadik születésnapot, Red Dead Redemption 2! :) :) :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése