Segítség

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 04. 03. 18:24

Luszie írta:
2019. 04. 01. 13:12
Egyáltalán nem tudsz velük interakcióba kerülni, vagy "csak" újságot nem tudsz tőlük venni? Utóbbira találtam csak rá. Ott írnak mindenféle ügyességeket, nem tudom, neked pontosan mire specifikálódik a problémád.
Az van, hogy amikor odamegyek hozzájuk és benyomom az L2-őt, hogy megjelenjen a jobb alsó sarokban az interakciós menü, olyankor nem ír ki semmit. Régen kiírta, hogy a négyzet gombbal tudok újságot venni, de most már csak ott állnak és semmilyen lehetőséget nem kínál fel a játék, még a fegyvert sem szegezhetem rájuk, vagy ilyesmi. És a legszarabb az egészben az, hogy amennyire én emlékszem viszonylag kevés újságosnál voltam és szerintem nem vettem meg az összes újságot, szóval ez sem lehet a probléma, max úgy, ha mondjuk az összes újságot meg lehet venni egy darab helyen, egy újságosnál, de szerintem ez hülyeség lenne, hiszen külön vannak az egyes területek, régiók (főként nagyobb városok) lapjai (például Blackwaterben csak a blackwateri lap érhető el, Rhodes-ban csak a rhodes-i, és így tovább).
Rockstar69 írta:
2019. 04. 01. 21:24
Haladni kell a sztorival. Ha megvan minden aktuális újság, akkor nem tudsz kapcsolatba lépni vele. Bár ezt elég hülyén oldották meg szerintem. Tájékoztathatna erről valami szöveg.
A sztorit már rég végigtoltam. Az biztosan nem lehet a probléma. A második már inkább előfordulhat, ráadásul szerintem is szar, hogy nem ad semmi értesítést róla a játék, ha már mindent megvettél. Ezt a Luszie-nak adott válaszomban jobban kifejtettem és ha nem baj nem írom le ugyanabba a posztomba ugyanazt másodszor, szóval majd két centit nézz fel, ha meg akarod tudni mire gondolok itt. :D

Köszi a segétséget srácok! :) Remélhetőleg megvan minden újság és emiatt nem engedi. Amúgy lehet, hogy a satchelben kéne megnézni hogy ott hány darab újság van meg, és ha valahonnan megtudjuk a csalásokhoz szükséges újságok pontos számát, akkor abból ki lehet találni, hogy megvan e az összes lap és csak amiatt nem engedi tovább az interakciót a játék. Ezt amúgy tényleg elég szarul oldották meg, hogy nem értesít erről a játék...
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 03. 20:46

Egyébként nincs annyi féle újság. Ha jól rémlik kettő van. Arra nem emlékszem pontosan a régiók, hogy oszlanak meg, de pl Rhodes-ban meg Saint Dennis-ben is ugyanazt az újságot tudod megvenni. Egyébként a régebbi lapokat is meglehet venni. Nekem volt olyan, hogy jó ideig nem mentem oda, és vagy 3 újságot is tudtam venni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 04. 09. 10:50

Értem, köszönöm szépen a segítséget! :) Hát akkor majd valamikor megpróbálom, de nekem sok várakozás/távollét után sem hajlandó beadni az opciót. :( Ha pár hónapon belül ez nem változik, vagy nem derül ki, hogy amiatt csinálja ezt, mert már megvettem az összeset korábban, akkor írok egy levelet ezzel kapcsoslatban a supportnak.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 09. 21:27

A batyudban megtudod nézni az összes újságot, ami megvan.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 04. 13. 12:01

Szuper, köszi! Akkor majd ma, vagy majd ha legközelebb játszok a játékkal, megnézem én is, mert könnyen meglehet, hogy ha valóban meg lehet venni az összes újságot akár egy újságárusnál is a játékban, és nincs semmi regionális rendszer, mint amire én gondoltam korábban, akkor elég esélyes, hogy már megvan az összes fránya újság, mert arra határozottan emlékszem, hogy még nagyon régen csináltam egy úgymond 'nagy bevásárlást' az egyik újságosnál, megvettem tőle kb. az összes lapot, és elképzelhető, hogy így már régóta megvan minden újság, és nem bugból nem engedi az interakciót a játék. :lol: :lol: :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 14. 06:39

Azért 2 féle újság van, szóval 1 helyen nem tudod megvenni az összeset.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 04. 26. 16:20

Rockstar69 írta:
2019. 04. 14. 06:39
Azért 2 féle újság van, szóval 1 helyen nem tudod megvenni az összeset.
Akkor annyiban mégis én emlékeztem jól, hogy több helyen is van több különböző újság/újságárus. :D Akkor lehet, hogy két helyen voltam, és mindegyiket megvettem már, csak annyira nem figyeltem erre játék közben, hogy már nem emlékszem rá egyáltalán. Mindegy, azért szerintem a neten utána nézek - ha ti tudjátok esetleg, akkor légyszi írjátok meg -, hogy melyik az a két újságárus, ahol a kétféle újság összes példányát be lehet szerezni. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2019. 06. 27. 22:06

Sziasztok!
Ma este játszani szerettem volna a játékkal de nem engedte. Egy kis ideig töltötte majd kiírta hogy ALERT! és hogy a “mentett fájl megsérült vagy törölték”. Délelött is játszottam, de akkor nem volt semmi fond vele. A fájlok sincsenek kitörölve, mert a load -ban meggaláltam őket, de ugye nem tölti be egyiket sem.
Valaki találkozott ezzel a hibával? Vagy mi lehet a megoldás?
A segítségeket előre is köszönöm!
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 07. 16:23

Szia!

Milyen konzolon játszol? Külső vagy belső tárhelyre mentetted az adatokat? Újraindítás után sem javul a helyzet? Ha nem, akkor valószínűleg le kell törölni a mentett adatokat és újra rakni a játékot. Ha azután sem oldódik meg a probléma, akkor érdemes megnézni, hogy nem a tárolóval van-e a probléma, más játékok mentéseit betölti-e vagy azokkal is ugyanígy viselkedik. Ha igen, akkor valószínűleg a tárolód meghibásodott és cserélni kell. Illetve még arra tudok gondolni, hogy ha külső tárhelyed van, akkor az USB kábellel lehet valami probléma, esetleg nincs jól összedugva, vagy megsérült a kábel. Nekem szerencsére nem volt még ilyen tapasztalatom egyik konzolommal sem, szóval számomra ez új, egyedi eset, viszont a fentiek közül szerintem valamelyik megoldás lehet a problémádra. ;)

Szerk.: Még annyi jut eszembe, hogy a PS-ed rendesen az internetre van kötve, és kap-e a játék folyamatos frissítéseket, vagy nem? Mert ha nem, akkor ajánlott nethez kötni a konzolt és lefrissíteni a játékot.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2019. 07. 10. 21:35

Xbox-on játszom. Gépre mentettem, próbáltam már a 'hard resetet' de nem történt semmi. Megnéztem a többi mentést is, azokat betölti csak azt nem amelyet a legtovább "vittem", szóval csak ezzel az egy mentéssel van a gond. Egyik napról a másikra történt, foggalmam sincs hogy mi történhetett.
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 13. 19:40

Franklin írta:
2019. 07. 10. 21:35
Xbox-on játszom. Gépre mentettem, próbáltam már a 'hard resetet' de nem történt semmi. Megnéztem a többi mentést is, azokat betölti csak azt nem amelyet a legtovább "vittem", szóval csak ezzel az egy mentéssel van a gond. Egyik napról a másikra történt, foggalmam sincs hogy mi történhetett.

Értem. Ez esetben sajnos én sem tudom a megoldást. Nincs más hátra, mint kiválasztani a második legtovább vitt mentést, és azzal játszani, azzal haladni, és remélni, hogy azzal már nem fordul elő ez a hiba. Sajnos ilyen néha megesik, és szerintem már kb csak ennyit tudsz vele csinálni. Ha tudsz angolul, akkor talán még a Social Clubnak is érdemes lehet írni, ott talán tudnak válaszolni, de szerintem a hard reseten, illetve a másik mentés betöltésén kívül nem nagyon lesz jobb tippjük nekik sem. :/
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Matthew0606
Hírfigyelő
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. 11. 06. 21:13

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Matthew0606 » 2019. 11. 06. 21:21

Sziasztok. Olyan problémám lenne hogy laptopon játszanék az eredeti rdr2 vel a gépigény megfelel a minimumnak bőven, driverek frissek játékot 3szor tettem újra és mindennek ellenére full lowon nagyon nagyon szaggat a játék. Radeon rx 560as (4gb) (+8gb ram) a videókartyam ami konkrétan 0%on fut még az integralt Intel HD az Max 3%ot éri el, hogyan tudom orvosolni ezt a problémát vagy teljesen rossz nyomon járok? Nem vok egy PC zseni szal elolre is bocs a hulyesegekert.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 13. 16:41

Szia!

Én sem vagyok PC-zseni, de amennyire én tapasztaltam, a laptopok nem játékra lettek kitalálva. Számtalan oka lehet annak, hogy nem bírja el a játékot. Nem tudom, hogy érted azt, hogy megfelel a gépigénynek a géped, de amennyire én tudom, csak a félmillió forinttól felfelé kapható laptopokban vannak teljes értékű PC komponensek, például videokártyák. Az alatt hiába ír bármilyen kártyát a specifikáció, ezek többnyire nem az igazi PC-s kártyák, hanem azok kisebb és gyengébb, nem teljes értékű variánsai.
Egyébként tapasztalatból írom, a laptopok nem annyira jók játékra. Még ha a géped elég erős is hozzá, valószínűleg nagyon megterheli az egész rendszert, nem elég erősek a ventilátorok, emiatt is szaggathat a játék. Illetve úgy tudom, az RDR2 nagyon problémásan került kiadásra PC-n, nincs jól optimalizálva, szóval mindamellett, hogy azt javaslom, inkább ne laptopon játssz, talán érdemes várni és letölteni a legújabb javítócsomagokat, hátha ez megoldja a problémát. Ha nem, akkor meg érdemes lenne elgondolkozni inkább egy PC-n vagy esetleg egy konzolon, ott biztosan jól fognak menni a játékok.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Vocaloidlover
Hírfigyelő
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020. 12. 24. 18:44

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Vocaloidlover » 2020. 12. 24. 18:49

Hello mindenkinek és köszi a befogadást!
Szeretnék egy gyors segítséget kérni a(z) RDR2-höz,ami ugyan bár nem akadályoz a játékban,de kifejezetten idegesítő!

A hiba a következő (ezt átmásolom máshonnan!)
Először is kellemes ünnepeket minden kedves tagnak;másodsorban..
Végre lehetőségem adódott beszerezni a Red Dead Redemrtion 2-t pc-re.Egy olyan nem túl komoly de felettébb idegesítő problémába futottam bele miszerint az egész BAROMI HALK;és ugyan próbáltam utána nézni a dolgoknak,de én csak azt tudtam értelmezni hogy valamelyik config fájlban kéne kotorászni.Szóval inkább megkérdezek egy hozzáértőt hogy van-e rá más megoldás?
Win10 64bit
Asus Tuf H5 füles
Próbáltam állítani a játékon belül a sztereót de semmi változás.A rendszerhang is maxra van húzva,de sajnos az sem segített.
A válaszokat előre is köszönöm!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 12. 26. 13:19

Szia! Más játéknál is csinálja ezt? Esetleg az Asus füleshez nincs egy ajánlott, ingyenesen letölthető, sokféle beállítást tartalmazó szoftver, ami manapság egyre divatosabb a perifériák körében? Mert azzal többnyire sokkal jobban testreszabható minden. Ezen kívül pedig max egy újratelepítést tudok elképzelni, ha ez után is csinálja a játék, akkor meg mehet a fájlban turkászás, de az szerintem a legutolsó opciód legyen, főleg, ha pl. hozzám hasonlóan nem vagy túlzottan otthon az ilyesmikben. Ja, és még előtte ha esetleg tudsz angolul, érdemes lehet még a Rockstar Supportnak is írni erről egy emailt. Remélem, megoldódik a problémád, más most nem jut eszembe. Mindenesetre szerintem a fájlmódosítás legyen a legutolsó mentőterv, minden fentebbi tippet előtte próbálj ki.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése