Red Dead Online

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 02. 16. 22:45

Én sokkal jobban örülnék, ha lehetne farmunk, állatokkal meg termőföldekkel, amit lehetne fejleszteni, menedzselni. Ez a "mész oszt lősz" sztori már a GTA Online-ban is kifáradt. Engem a rablások sem különösen érdekelnének, amit sokan emlegetnek. Szerintem az RDR-t jobb lenne, ha RPG-sebb irányba (is) vinnék el. A sztoriban, mind a két részben azt szerettem, amikor a tanyánkkal kellett foglalkozni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 02. 17. 19:49

Rockstar69 írta:
2021. 02. 16. 22:45
Én sokkal jobban örülnék, ha lehetne farmunk, állatokkal meg termőföldekkel, amit lehetne fejleszteni, menedzselni. Ez a "mész oszt lősz" sztori már a GTA Online-ban is kifáradt. Engem a rablások sem különösen érdekelnének, amit sokan emlegetnek. Szerintem az RDR-t jobb lenne, ha RPG-sebb irányba (is) vinnék el. A sztoriban, mind a két részben azt szerettem, amikor a tanyánkkal kellett foglalkozni.
Igen, ez nekem is tetszete. Jobban belegondolva most, hogy mondod, tényleg van elég lövöldözés a játékban. A saját farm/tanya jó ötlet, bár szerintem mértékkel tartva oda is beleférne a lövöldözés, például ha időközönként meg kéne védeni a tanyát, pont, mint az első rész végén Johnnal. De amúgy egyetértek, ezzel lehetne különleges(ebbé)sé tenni a játékot, a két rész sztorijában nekem is tetszettek a tehéncsorda hajtós küldetések, meg a 2 végén az epilógus jelentős része gyakorlatilag erről szólt, mármint a farmerkedésről, gazdálkodásról. Meg a végén szabadon barangolva is ha elmész Beechers Hope-ra, meg lehet fejni a tehenet, összeszedni a szart, asszem a csirke tojást is, meg a játék korábbi részeiben, a táborban is el lehet vállalni kisebb tanyasi munkát, pl. a szénatáblákat elvinni a lovaknak meg fát vágni. Úgyhogy gyakorlatilag ezek a mechanikák már rég benne vannak a játékban, csak bele kéne rakni. A gond csak az, hogy ezzel méginkább csökkenne az amúgy sem túl acélos játékosbázis, ugyanis a sok GTA-n meg CoD-on nevelkedett vérpistikék számára tuti túl unalmas feladat lenne egy tanya fenntartása még akkor is, ha raknának bele tanya védő küldetéseket, amiben néha megtámadnák a tanyánkat és vissza kéne verni a támadást. Ettől függetlenül nekem tetszene, de szerintem előbb fogják megvalósítani a bankrablásokat meg egyéb, akciódúsabb dolgokat, mint ezt, ha egyáltalán veszik a fáradságot és vlgre érdemben foglalkoznak vele.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 02. 17. 22:45

Szerintem a Cod-os meg GTA Online-os vérpistikék rá sem néznek az RDR-re, nem hiszem, hogy őket betudják vonzani bármivel is. De ha mégis így van, akkor nem kellene, hogy az egyik üsse a másikat. Eleve a saját tanyás dolog soloban működne, mivel az nem egy interior lenne, szóval egy szerveren nem birtokolhatná egy ember ugyanzt a tanyát.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 02. 18. 16:18

Ja értem. Hát tény, hogy jó ötlet lenne, de majd kiderül. Szerintem előbb a szakmákat fogják bővíteni, illetve a további szóló küldetéseket adják hozzá a játékhoz.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 04. 14. 17:24

Na végre megvan az 50-es szint, a social club szerint 97 óra játékidő kellett hozzá. Végül kicsit több mint 2 évbe telt. Összességében nem rossz játék, de valahogy nincs benne elég tartalom. A stranger küldetések nagyrésze csupán a menj oda és hozd ide féle mechanikákkal operál. A szakmákkal sikerült kicsit feldobni. Nekem személyes kedvencem a bounty hunter. A moonshiner sem rossz, az ahhoz összehozott kis sztori talán jobb is mint az a tizenvalahány küldetés amit az online ''sztorijának'' szántak. A collectos időigényes és igazából nem nagyon látom értelmét hiszen van ,hogy több vagy ugyanannyi pénzt könnyebbe összelehet szedni. A trader elég szörnyű, na mondjuk nem azért mert szállítani kell, hanem mert negyedannyi jutalmat ad és sokkal többet kell vele szórakozni. Ezt a legújabbat nem próbáltam. A klasszikus módok és a mindenféle játékmódok szórakoztatóak ha nincs benne épp vagy 15 120-as szintű csaló. Free roamban elég kevés a tennivaló viszont. Az egészet nézve nem rossz de asszem ebből többet is kitudna hozni a R*. Egy ideig most tuti nem nézek vissza. (Max a maradék online trófeák miatt.) A játék jutalmazási rendszere egyébként bőkezű, csak nem nagyon lehet például a pénzt elkölteni semmire. Amire meg igen az rettenetesen drága.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 04. 14. 21:45

Egyetértek. Jó lehetne az Online, de elég tartalmatlan, meg ugyanazokat a sémákat próbálják ráerőltetni, mint a GTA Online-ra. Pedig szerintem már ott is belefáradtak az emberek, hogy munkaszerűen darálnak egy bizniszt. A szakmákba én már nem is merültem bele, mert már azelőtt meglett a platina, utána már nem is nagyon vonzott az Online. A tradert próbáltam, de nagyon unalmas volt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 04. 22. 12:30

Rockstar69 írta:
2021. 04. 14. 21:45
Egyetértek. Jó lehetne az Online, de elég tartalmatlan, meg ugyanazokat a sémákat próbálják ráerőltetni, mint a GTA Online-ra. Pedig szerintem már ott is belefáradtak az emberek, hogy munkaszerűen darálnak egy bizniszt. A szakmákba én már nem is merültem bele, mert már azelőtt meglett a platina, utána már nem is nagyon vonzott az Online. A tradert próbáltam, de nagyon unalmas volt.
Igen, elég uncsi így. A sztori küldetéseket kéne erőltetni, mint amilyen pl. a Land of Opportunities küldetés sorozat. A szakmák elsőre nem rosszak, de ahogy a GTA-ban, itt is nagyon hamar értelmetlen grindelésbe csap át az egész, és ahogy írtad nagyon unalmas lesz. Szerintem még az is megmentené némileg az RDO-t, ha megkapná egy kibővített és felújított Mexikót, mint új játékterületet. Persze sokkal jobb kivitelezésben, mint a GTA Online-ban a Cayo Perico szigetet, nemcsak scoutolni meg egy rablás erejéig, hanem rendesen bejárni mint az első részben is volt, csak délebbre, délnyugatabbra lehetne kicsit növelni a méretét, ahogy azt a 2-vel is csinálták. Én 67-es szintű vagyok kb., de már nagyon régen nem toltam, csak a 3 új telegram szóló küldetést toltam ki még amikor megjelent. Nem voltak rosszak, de nagyon rövidek és nagyon kevesek is. Egyébként annak, aki mostanában venné meg magát a játékot vagy csak külömn az Online-t, annak egy jó darabig nem lenne unalmas szar az egész, mert ha én most kezdeném a játékot, akkor azért ez a tartalom nem lenne olyan kevés. Ez csak azoknak szar, akik hozzám hasonlóan az első naptól kezdve tolják az Online-t, mert számunkra már minden tartalom nagyon unalmas és kevés.
zsombormaki írta:
2021. 04. 14. 17:24
Na végre megvan az 50-es szint, a social club szerint 97 óra játékidő kellett hozzá. Végül kicsit több mint 2 évbe telt. Összességében nem rossz játék, de valahogy nincs benne elég tartalom. A stranger küldetések nagyrésze csupán a menj oda és hozd ide féle mechanikákkal operál. A szakmákkal sikerült kicsit feldobni. Nekem személyes kedvencem a bounty hunter. A moonshiner sem rossz, az ahhoz összehozott kis sztori talán jobb is mint az a tizenvalahány küldetés amit az online ''sztorijának'' szántak. A collectos időigényes és igazából nem nagyon látom értelmét hiszen van ,hogy több vagy ugyanannyi pénzt könnyebbe összelehet szedni. A trader elég szörnyű, na mondjuk nem azért mert szállítani kell, hanem mert negyedannyi jutalmat ad és sokkal többet kell vele szórakozni. Ezt a legújabbat nem próbáltam. A klasszikus módok és a mindenféle játékmódok szórakoztatóak ha nincs benne épp vagy 15 120-as szintű csaló. Free roamban elég kevés a tennivaló viszont. Az egészet nézve nem rossz de asszem ebből többet is kitudna hozni a R*. Egy ideig most tuti nem nézek vissza. (Max a maradék online trófeák miatt.) A játék jutalmazási rendszere egyébként bőkezű, csak nem nagyon lehet például a pénzt elkölteni semmire. Amire meg igen az rettenetesen drága.
Én is egyetértek. Azért nem hoznak ki belőle többet, mert nem annyira népszerű mint a GTA, és ebbe azzal ellentétben a játékosok nem lapátolják úgy a pénzt, hogy az megérje a rockstarnak. Meg hát remélhetőleg ez azért van, mert már hosszú évek óta az új GTA-n és/vagy valami teljesen új játékon dolgoznak a fejlesztők amellett, hogy rendületlenül nyomják a sok szart a GTA Online-ba, és emiatt van az, hogy az RDO-ra már nem jut elegendő erőforrás. De sajnos lehet, hogy csak én vagyok naiv. Egyébként nekem is a fejvadász és a szeszfőző szakma a két kedvencem, sőt igazából csak ezt a kettőt szeretm. Viszont nekem a tizenvalahány sztori küldetéssel nem volt bajom, azok is tetszettek. Sokkal jobbak, mint az unalmas szakmás küldetések, vagy a free roam küldetések. De az is tény, hogy a Moonshiner szakma küldetései is jók, csak az a 6-8 küldetés egyszerűen túl kevés, és utána megint csak az átlagos, unalmas szakmás grindelés van. Összességében valahol sajnálom az RDO-t, de nekem akkor sem jönnek be annyira a Rockstar multik. Sem ez, sem a GTA Online nem akkora szám szerintem. Jobban szerettem, amikor még csak sima multiplayer módok voltak a GTAIV-be meg az első Red Deadbe, nem pedig külön lett elnevezve és túlhypeolva (GTAO) vagy éppen teljesen elhanyagolva (RDO).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 05. 31. 11:55

Ha valakit érdekel, nemrég jött 8 új lóversenypálya a játékhoz, és dupla szorzós jutalmak is vannak rá. Pár kör után persze erre is ráuntam, meg az is mutatja hogy mennyire semmi munka nem volt ezekben sem, hogy konkrétan semmit nem kellett letölteni külön a PS-re, alapból benne volt a játékban már ki tudja mióta, csak aktiválni kellett. Nyáron állítólag jön pár új küldetés, amiben a sztoriból már ismert Saint Denis-i olasz maffiózó, Angelo Bronte jobbkeze (akinek a nevére már nem nagyon emlékszem, meg arra sem, mit is csinált pontosan a sztoriban xD) lesz majd főszerepben, szóval elvileg akciódúsabb küldetésekre van kilátás. Hát majd meglátjuk, mindenesetre nagyon remélem, hogy olyan küldetések lesznek, amiket opcionálisan egyedül és társakkal is meg lehet majd csinálni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 07. 10. 10:48



Ez összességében nem tűnik olyan rossznak. Persze most is az a legfőbb kérdés, hogy mennyire lesz tartalmas és ezzel mennyi időre tud majd lekötni. Mert az eddigi frissítések egyhangúsága és rövidsége rányomta a bélyegét az egész RDO-ra. Na, majd kedden kiderül, hogy vajon ezúttal is hiába reménykedtünk abban, hogy valami igazán jó RDO tartalmat fogunk kapni. Mindenesetre amiket a Rockstar Newswire-ön írnak róla, az alapján elég jónak tűnik. Csak ne 3 küldetés legyen összesen, mint legutóbb, mert az azért elég tré volt. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 07. 14. 10:57

Bocs a sokadik hozzászólásért, ezt eredetileg a hír alá akartam írni a főoldalon kommentben, csakhogy szomorúan kellett tudomásul vennem, hogy amióta pár hónapja jeleztem, továbbra sem lett kijavítva a bug, ami miatt egyszerűen nem engedi elküldeni a RedDeadPlace hírek alá a kommentjeimet... úgyhogy elküldöm ide jobb híján.

Összességében nem rossz ez a frissítés. A szakmás frissítések óta eddig ez a legjobb talán. Jól el lehet vele lenni, bár eleinte a feladatokban nincs semmi új, konkrétan ugyanazokat a kültetéstípusokat tudjuk lenyomni, amiket már korábban is tudtunk, egyedül talán csak a homestead rablások számítanak újnak. A nagyobb, több lépcsős rablások viszont elég jók. Mondjuk elég bugos is lett megint a játék, pl. a Jeb Phelps megbízást nem tudtam teljesíteni, mert a kiszabadított csávó nem volt hajlandó leszállni a lóról, és amikor nagy nehezen leszállt, akkor sem történt semmi, pedig a sárga mezőben állva vártam 20 percig, vagyis a küldetés elbukását jelentő időlimit lejártáig az ipsével, ami elég idegesítő. Továbbá nem tudom, hogy csak nálam van e így, de a frissítés óta gyakorlatilag a napszakváltás is teljesen megbolondult, sokszor fordul elő, hogy egyik pillanatról a másikra vált nappalról éjszakára. És gyakoriak a játék összeomlások is, tegnap 3x vágott ki alkalmazás összeomlás hibaüzenettel a játék, ami azért elég gáz...
Összességében szerintem nem olyan rossz ez a frissítés, mondjuk a bugokat minél előbb illene orvosolni, bár nem tudom hogy ez megtörténik e egyáltalán...
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 07. 14. 21:16

Lehet én is kipróbálom majd, de ez a kidobálás nem hangzik jól, többek között ezért is hagytam ott régen az RDR Online-t.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 07. 18. 13:54

Én csak valahogy ki akarom szedni ebből a multiból a trófeákat, és nem lépek fel soha, ez biztos. :D de ez sem mostanában lesz...
Félrement a multi, és most már bármit kitalálhatnak, nem fogják tudni visszarántani az embereket.... bár, nem is hinném, hogy annyira akarják.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 07. 23. 16:04

Rockstar69 írta:
2021. 07. 14. 21:16
Lehet én is kipróbálom majd, de ez a kidobálás nem hangzik jól, többek között ezért is hagytam ott régen az RDR Online-t.
Igen, ez elég szar benne. Sajnos az eddigi tapasztalataim szerint ez most visszatért, de előbb-utóbb talán megint jó, vagyis inkább jobb lesz. Próbáld ki, ha gondolod, nem rossz, bár túl nagy újdonságot sajnos ez sem hozott.
Luszie írta:
2021. 07. 18. 13:54
Én csak valahogy ki akarom szedni ebből a multiból a trófeákat, és nem lépek fel soha, ez biztos. :D de ez sem mostanában lesz...
Félrement a multi, és most már bármit kitalálhatnak, nem fogják tudni visszarántani az embereket.... bár, nem is hinném, hogy annyira akarják.
Nekem k**va gyorsan meglett az összes trófea a multihoz miközben veled meg a Danival játszottam úgy, hogy konkrétan egyiket sem akartam mindenképp kiszedni, csak épp így sikerült. :D Úgyhogy szerintem simán meglesz neked is. Egyedül az 50-es szint eléréséért járó trófea a hosszadalmasabb, illetve a 3 mvp lehet nehezebb a többi profi rdo játékos ellen, de a többi szerintem egyáltalán nem vészes. Legalábbis abból kiindulva, hogy nekem is meglett az összes mégpedig úgy, hogy egyáltalán nem is akartam kiszedni őket. :D

Ezt hogy érted, hogy félrement a multi? Mert szerintem speciel a GTAOnline százszor jobban félrement már sokkal régebbóta, mint ez. Itt a bugokat leszámítva - ami egyébként a GTAO-ra is jellemző - az érdemi tartalmi frissítések hiánya a fő probléma, bár szerintem ez a GTAO-ban ugyanúgy probléma. Hiába van ott több frissítés, ha mindegyik szar, vagy éppen semmi köze a GTA-hoz mert már akkora baromságok vannak benne... ezzel pedig szerintem sokkal inkább elmondható a GTAO-ról a "félrement" jelző, mint az RDO-ról. Szóval nem tudom, hogy érted pontosan ezt a dolgot. Mindenesetre abban igazad van, hogy nagyon már nem fogja semmi sem vissza rántani az embereket, és tényleg nem is nagyon akarják. Bár szerintem jobb ez így, inkább legyen ez, mint hogy itt is megjelenjenek a repülő lovak meg földönkívüliek, amik ugyan nagyobb játékosbázist biztosítanak a GTAO számára, de semmivel sem teszik jobbá, mint az RDO-t - legalábbis szerintem.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 07. 27. 04:05

Te már vagy 200 órát beleöltél a multiba, én 50-et sem... 😁


Nem frissítik, bugos, és ha jön valami, az is béna kontent.
Öreg hiba ezt a játékot a GTA V-höz/GTA Online-hoz hasonlítani. Ez a játék nem akar szólni mindenkihez, egy GTA viszont igen.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 07. 31. 09:28

Luszie írta:
2021. 07. 27. 04:05
Te már vagy 200 órát beleöltél a multiba, én 50-et sem... 😁


Nem frissítik, bugos, és ha jön valami, az is béna kontent.
Öreg hiba ezt a játékot a GTA V-höz/GTA Online-hoz hasonlítani. Ez a játék nem akar szólni mindenkihez, egy GTA viszont igen.
Ez igaz. Én csak annyit mondtam, hogy számomra a GTA Online sem jobb semmivel csak azért, mert ott több ikon van a térképen, több boltba lehet menni és több, egyébként ugyanúgy unalmas, haszontalan és felesleges dolgot venni, mint az RDO-ban. De ja, tényleg nem érdemes összehasonlítani, mert más, de abban számomra egyformák, hogy egyformán szarok, unalmasak és bénák. :D Egyébként érdemi contenttel a GTA Online-t sem frissítik sűrűbben szerintem. Vagy ha mégis, az egyáltalán nem érződik, mert az ugyanúgy unalmas, érdektelen és szar, mint ami az RDO-ba jön. De kinek mi.
Hát én nem tudom, mennyi órám lehet a játékban, de meglepne, ha annyival több lenne mint amit írtál, hiszen mint mondtam, az elért szintjeim érdemi részét a veled és Danival való közös játékok alatt szereztem meg, így evidens, hogy azt az XP-t meg azokat a szinteket te ugyanúgy megkaptad, mialatt közösen játszottunk. Nem hiszem, hogy az alatt a pár fejvadász, szeszfőző meg most Blood Money küldetés alatt 25-30 óránál többet toltam volna, mint te. Mert nélkületek csak ezeket csináltam, minden mást közösen nyomtunk.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése