Általános társalgó

Beszélgetések a PlayStation 3 és Xbox 360 konzolokon debütált nagysikerű Red Dead Redemption-től.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 08. 28. 22:02

Köszi a segítségedet, egyúttal elnézést is kérek, mert akárhogy is próbálsz segíteni ezzel a videóval, sajnos nem lettem tőle okosabb. Az odáig oké, hogy (ahogy a videó elindító képernyőjének bal alsó sarkában is látszik) a Legends & Killers packot le kell tölteni hozzá, ezt meg is tettem, de innentől kezdve kb semmi nem világos számomra. Elkezdődik a videó és látom, hogy te gyakorlatilag újraindítod magát a szintlépési rendszert, kvázi lenullázod a korábban már megszerzett szintjeidet és előröl kezded el a játékot. Nálam ezzel az a probléma, hogy én még egyszer sem vittem végig a multit, tehát a "lenullázást" meg sem tudom csinálni. Ezután elmész Pike's Basin és MacFarlane's Ranch határán egy helyre, ahová én is elmentem, majd neked egy halom hulla (?) tűnik elő a semmiből egy fa előtti mélyedésben, akikbe beleeresztesz pár golyót, majd elkezd pörögni a sok XP. :shock: :S Elmentem ugyanoda, de nekem nem volt ott az a kupac bugos emberhalmaz, amit te bőszen lődöstél. Nem tudom, hogy az imént leecsetelt és a videódban látható jelenség egy bug-e, mert lehet, hogy azóta kipatchelték, bár azt is el tudom képzelni, hogy nálam amiatt nem jelenik meg a dolog, mert másik típusú konzolon játszom a játékot (Xbox 360). Ráadásul amint mondtam, én csak teljesen egyedül tudok játszani ebben a sessionben, ergo rajtam kívül nincsenek más játékosok, direkt mondtam is, hogy teljesen egyedüli szobában hogyan lehet gyorsan szintet lépni. Szóval köszönöm a segítségedet, de önmagában a videó mindenféle komment vagy egyéb plusz infó nélkül engem sokkal inkább összezavart, mint kisegített, úgyhogy hálás lennék, ha szavakban érthetőbb formában elmesélnéd, hogy pontosan mi látható a fenti videón és hogyan, milyen feltételek mellett lehet előhívni ezt a jelenséget. Előre is köszi! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 08. 29. 06:32

Nem kell hozzá letölteni azt a packot. Lenullázni se kell magad, azt csak azért csináltam, hogy lehessen látni, hogy akár 50-ven szintet is lehet nézni. Xbox360-on is működik. Csak annyit kell csinálni, hogy odamész az egyik földön fekvő emberhez úgy, hogy a Gang Hideout aktív legyen, majd ha fejbe lőtted az embert csináld meg a Gang Hideout-ot. Az egyetlen gond az lehet számodra, hogy legjobb emlékeim szerint inkább Public Session-be van ez a bug. De lehet egyedül is működik. Ha nincsenek ott, keress új szervert és menj el oda újra.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 08. 29. 10:57

Köszi! Az a helyzet, hogy mivel csak System Linken tudok multizni (nálad ezt az opciót valószínűleg a LAN menüpont felelteti meg), ezért nem tudok Public Session-be lépni, új szervert sem igazán tudok keresni, mert ha jól értelmezem ezt a System Link dolgot, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az én saját otthoni hálózatomon tudok multiba belépni és max úgy tudnék mással is játszani, ha az adott személy is az én routerem által biztosított hálózatot használná (pl.: ha a testvérem a másik szobában egy másik Xbox-szal meg RDR-rel belépne a System Link módba, akkor egy hálózaton játszanánk és Gold előfizetés nélkül is tudnánk játszani, fejlődni stb. mint ahogy én is tudok most, csak egyedül). És mivel nincs Gold tagságom, Public Session-be nem tudok belépni, csak ebbe a System Linkbe, ahol viszont nincs senki rajtam kívül. Ezért is írtam, hogy teljesen üres szerveren üres Session-ben hogyan tudnék egyedül, gyorsan felfejlődni. Na mindegy, még párszor megpróbálom, mert lehet, hogy valamit benéztem tegnap este amikor megpróbáltam, de elég erős a gyanúm, hogy nem úszom meg az 50-es szint becsületes és lassú úton történő elérését. :D Ezzel mondjuk csak az a probléma, hogy baromi jó a Red Dead multi egyedül is, és egyedül is működne, csak a Free Roam feladatok elég gyorsan unalmassá válnak. Két napja kezdtem a Gang Hideoutok kitisztítását, de már most kezdem őket kissé megunni. Ráadásul az is kicsit idegesítő tud lenni néha, hogy sokkal több golyót kell beleereszteni egy NPC-be, mint a sztori módban, ergo nehezebben lehet megölni az ellenséget, ellenben az ellenségek sokkal kevesebb találattal is ki tudnak nyírni. Az mondjuk korrekt, hogy ezután akárhányszor újraéledhetsz és megpróbálhatod attól a ponttól, ahol meghaltál, kvázi nem kell az egész Hideoutot elölről kezdeni, de akkor is macerás így, ráadásul a halálokkal veszítesz is a meccsbónuszokból. A vadászat (Hunting Ground) meg jópofa, de össz-vissz 4 Hunting Ground küldetés édeskevés szerintem. Na mindegy.

Annyi kérdésem lenne még a multival kapcsolatban, hogy ha Free Roam módban keresek magamnak pár küldetést (pl. lóversenyt, ha van egyáltalán a multiban), akkor ott az ilyen küldiket, amik nem Deathmatch és hasonló kategóriás feladatok, el lehet-e indítani és meg lehet-e csinálni egyedül, mint pl. a GTA Online-ban a versenyeket meg az ejtőernyős ugrásokat? Tehát a Gang Hideoutok meg vadászat meg Challenge-dzsek és egyéb Free Roamos lehetőségek mellett lehet még másfajta feladatot elvégezni XP-jért, egyedüli játékosként?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 08. 29. 15:15

A lóversenyek az egyik DLC-vel jöttek. De amúgy szerintem nem lehet egyedül játszani.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 08. 30. 10:54

Én is sejtem, hogy nem lehet, de azért majd ma megpróbálom, hátha összejön. Ha nem működik, akkor rohadtul kínos és unalmas feladat lesz csak a Hideoutok meg Challenge-dzsek segítségével elérni az 50-es szintet.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 08. 30. 12:37

Én egyszer megcsináltam becsületesen az 50 szintet. Kb 1 hónap volt, de akkor még volt tripla Xp hétvége. Én mindig a Pike's Basin Hideout-ot csináltam. Egy idő után már kívülről fújtam, hogy hol van ellenség, és úgy azért könnyebb volt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 08. 30. 21:37

Értem. Én meg közben megnéztem a lóversenyeket és sajnos tényleg nem lehet egyedül menni. Ez mondjuk kicsit csalódás volt, mert anno GTAV Online-ban örültem annak, hogy egyedüli sessionben lehetett legalább versenyezni egyedül is XP-jért, ergo volt lehetőség fejlődni. Jók a Hideoutok meg a vadászós küldetések sem rosszak, de csak úgy önmagában folyton ezt a kettőt csinálni elég unalmas egy idő után. Ráadásul nem is ad valami sok XP-t. Persze ez azon is múlik, hogy milyen gyorsan végzek vele meg hogy meghalok-e a küldetések alatt vagy nem, de mivel én még csak 15-ös szinten vagyok, gondolom a többi multis játékhoz hasonlóan itt is nehezedni fog a fejlődés, főleg a közepétől a végéig, így nekem piszkosul sok időbe telne, mire csak ezzel a két küldetéstípussal plusz a Challenge-dzsekkel elérném az ötvenes szintet. Időből pedig már nem nagyon lesz sok, mert ebben a tanévben érettségizek, úgyhogy nem hiszem hogy a játék bele fog férni, főleg egy ilyen szintlépős-fejlődős multis játék, amire azért kell időt szánni, főleg az én esetemben, mivel én más játékosokkal nem tudok játszani, így én amúgy is sokkal lassabban fejlődök, meg azt a bugot sem tudom kihasználni. Szóval ebből valószínűleg nem lesz semmi, sztornózom az egészet inkább. Elsősorban úgyis csak a feloldható karakterek meg főként a hátasok miatt akartam megcsinálni, mert gondoltam biztos király dolog lehet bikákon meg albínó bölényen lovagolni, de mindegy, most már valószínűleg nem tudom meg. :D Legalább a single playerben észrevettem, hogy a multi mellett oda is megkaptam a két DLC fegyvert (Tomahawk+Explosive Rifle) kihívásostul-mindenestül, szóval az még leköt egy darabig. Mondjuk a Tomahawkkal már megcsináltam mindent, szóval már csak az Explosive Rifle maradt, ami egyébként egy elég beteg fegyver, szóval élvezetes a használata. :D De szerintem ezzel is végzek holnap vagy legkésőbb a hétvégén, aztán megy vissza a jó öreg Red Dead is a polcra porosodni. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 10. 16. 14:12

OH BOYZ! HYPE LEVEL 9999999999999999999

je

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: totyak » 2016. 10. 16. 14:35

A mocsok oltalmazója írta:OH BOYZ! HYPE LEVEL 9999999999999999999

Ez nagyon Red Dead vörös. Az is jó, de egy GTA-hoz kapcsolódó bejelntésnek is örülnék.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 10. 16. 18:03

Yeah! Végre vége a GTA Online-nak, és a Red Dead veszi át a helyét. :D :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 10. 16. 18:52

totyak: Én már annak is örülök, hogy végre leváltja valami a GTA Online-t. Elég unalmas már, hogy mindig csak arról jönnek hírek, azzal foglalkozik mindenki csak azért, mert a sok divatmajom reggeltől estig azon lóg. Red Dead játék meg már hét és fél éve nem volt (ha az Undead Nightmare DLC-t nem vesszük teljes játéknak, márpedig nem kéne annak venni, mert külön történet ide-oda, az akkor is csak egy DLC és nem pedig egy új játék), szóval épp itt lenne az ideje, hogy a közeljövőben megjelenjen a Revolver és a Redemption folytatása. Azt meg már nem bánnám, ha nem foglalkoznának a GTAV-tel, mert valljuk be, egy már több mint hároméves játékról beszélünk (oké-oké, tudok én is az újrakiadásokról amik tartalmaztak relatíve sok újdonságot, de akkor is). Eddig kellett volna foglalkozni vele, eddig kellett volna kiadni hozzá valami normális sztori DLC-t akár Franklinről, akár Trevorról, akár Michaelről, akár mindhármukról egyszerre, de még most is csak a b*zi Online folyik minden mennyiségben a csapból. Úgyhogy sajnálom a GTAV-öt mert többet érdemelt volna, több lehetőség lett volna benne, de ha eddig nem csináltak vele semmi érdemlegeset csak a hülye Online szarabbnál szarabb DLC-jit, akkor most már ne is csináljanak vele semmit! És a Red Dead ennyi év után már igazán kiérdemel egy folytatást. Szóval én örülök nagyon ennek a képnek, remélem, hogy ez az utalás tényleg olyan egyértelmű, mint amilyennek tűnik és hamarosan kapunk egy bejelentést a Red Dead Reméljükhogykitalálnakvalamilyenharmadik"r"-betűsszótennekis. Várom a további fejleményeket, trailert, képeket, megjelenési dátumot és egyebet. Ha valóban igaz a hír, akkor remélhetőleg jövőre vagy legkésőbb 2018-ra érkezik egy újabb vadnyugatos kaland - csak el ne játsszák ennél is a GTAV-féle túl korai bejelentéses történetet és ne az legyen, hogy valamikor 2019 év végére érkezik meg az új játék.
NikitaDragovich írta:Yeah! Végre vége a GTA Online-nak, és a Red Dead veszi át a helyét. :D :cool:
Ahogy mondod! Már alig várom a hivatalos bejelentést! :cool:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 10. 17. 14:31

Ajjajj. Ez lehet, hogy nem gta online dlc lesz.

je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 10. 17. 16:32

Ez már biztosan nem GTA Online DLC lesz! ;) Ez már az új Red Dead játék egyik teaser artworkje. Alig várom a hivatalos bejelentést és egy jó kis trailer is jöhetne mellé. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 10. 18. 14:28

The Cleansing Fire írta:Kár, hogy totál igaza van. ha csak RDR -t ír, akkor az simán lehetne Red Dead Revolver is, nem csak a Red Dead Redemption. Más kérdés, hogy ez a fórum az utóbbi játéknak van fenntartva...
De igaza van, és jól mondta!
Jövő héten érkezik a RED DEAD REDEMPTION 2 (KETTŐ!!!), vagyis az RDR 2 (KETTŐ!!!) trailere. Na most kinek van igaza? Persze most mindenki szépen csendben marad, egyik se fogja elismerni, hogy faszságot beszélt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 10. 18. 15:25

Azt valóban nem ismerem el, hogy faszságot beszéltem, ellenben azt elismerem, hogy tévedtem. Neked lett igazad. Faszságot meg azért nem mondtam sem én, sem pedig Davekoma, mert az is logikus lett volna, hogy nem magát a Redemption-t folytatják, hanem a Red Dead franchise-ot, amelynek az első része nem a Redemption, hanem a Revolver. Persze ha most Red Dead Retribution vagy valami más lenne az új rész címe, akkor te lennél kussban és nem lennél ennyire elszállva a jóstehetségedtől. De nem bánom, örülj a fejednek, de azt ne mondd, hogy faszság volt amit beszéltem, mert nem volt az. Ez a Red Dead Redemption 2 valószínűleg annyit jelent, hogy magát a Redemption-t fogják folytatni az új részben. Ergo elképzelhető, hogy Jack Marston és a Redemption szereplői lesznek a folytatásban néhány új szereplővel. De nem mondok semmit, inkább megvárom a csütörtöki előzetest, abból talán kiderül egy-két dolog. Csak abban bízom, hogy ha esetleg közvetlenül a Redemption sztorija után fog kezdődni a Redemption 2 története, akkor nem az a hülye, nyivákolós, hisztis, töketlen, b*zi Jack Marston lesz a főszereplő, mert ha igen, akkor biztos kiszaladok a világból. Persze ha kicsit "megöregítik" és egy keményebb, mélyebb szinkronhangot szereznek neki, akkor esetleg elviselhető lenne, de személy szerint sokkal jobban örülnék egy, vagy akár több új főszereplőnek (John Marstonéhoz hasonló szinkronnal és stílussal).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése