Grand Theft Auto V PC

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
HDReady
Pogo, a majom
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011. 08. 14. 11:47

Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: HDReady » 2013. 07. 03. 11:44

A R* nem hajlando beszelni a PC-s verziorol ami ertheto is a konzol verziok megjelenese elott, de ugy gondolom szukseg van erre a topic ra is.
Ide kerulhet minden ami a PC verzioval kapcsolatos. (bejelentes,moding,multiplayer,sysreq,pletykak)
Csak is kizarolag azoknak akiket erdekel a PC.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 03. 11:48

Megértem a PC-sek elégedetlenségét és szomorúságát és csalódottságát, hogy a R* nem túl fair módon megint letojik titeket, de szerintem nem kellett volna erre egy új topicot nyitni, nem vennék rá mérget, de mintha lenne már az oldalon GTAV PC-s dolgokat érintő topic. Ha esetleg tévednék, akkor elnézést kérek. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
HDReady
Pogo, a majom
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011. 08. 14. 11:47

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: HDReady » 2013. 07. 03. 12:24

dani.szentgali írta:Megértem a PC-sek elégedetlenségét és szomorúságát és csalódottságát, hogy a R* nem túl fair módon megint letojik titeket, de szerintem nem kellett volna erre egy új topicot nyitni, nem vennék rá mérget, de mintha lenne már az oldalon GTAV PC-s dolgokat érintő topic. Ha esetleg tévednék, akkor elnézést kérek. :)
A rockstar meg mindig ugyan ezt a lejart lemezt nyomatja mind anno, es a topicot azert nyitottam ki mert meg nem volt pc-s topic.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 03. 12:58

Én tényleg nem értem miért olyan újdonság ez a PC-seknek! Egy vérbeli GTA buzinak konzolja van! Mindig is hamarabb jelentek meg PlayStation-re a GTA-k, mint PC-re. (Most már Xbox-ra is)
Gyenge napok vannak...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 03. 13:20

Az első három nem.
Guess who's back!

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 03. 13:27

Ez igaz, de a 3D-s éránál így volt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
HDReady
Pogo, a majom
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011. 08. 14. 11:47

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: HDReady » 2013. 07. 03. 13:39

A grand theft auto mindig is pc cim volt, mar a gta III-ota fel csereltek a sorrendet elobb a konzol utana a pc mivel ez egy jo marketingfogas hissz tobb a konzol mint a pc jah es amugy is egy konzol portrol beszelunk igy tehat ez lehetetlen dolog lenne hogy egyszerre adjak ki konzolos verziot a pc-re.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 03. 13:53

HDReady írta: Ide kerulhet minden ami a PC verzioval kapcsolatos. (bejelentes,moding,multiplayer,sysreq,pletykak)
Csak is kizarolag azoknak akiket erdekel a PC.
Nem értem ennek minek egy külön topicot nyitni. Ott van neki a sima GTA V. Oda mehet minden ami GTA V.. Nem kell platformonként külön témát nyitni neki.
A megjelenés után max pár hónappal bejelentik majd gépre is...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 07. 03. 14:53

Egy GTA sokkal jobb élmény konzolon mint pc-n. Utáltam a GTAIV irányítását (főként járművekre gondolok) PC-n, nem tudsz akkora gázt adni, mint amekkorát akarsz, ugyan így a féknél is, és a kerekek analóg karos kormányzása is sokkal jobb élményt ad, mint a WASD. Ebbe nem nagyon lehet belekötni.

Lehet mondani, hogy pc-hez is lehet kontrollert venni, na de akkor meg miért nem rögtön konzolon játszik az ember? :)

Egyébként lehetséges lenne egyszerre kiadni a pc kiadást a konzolossal, semmi lehetetlen nincs abban, ha időben elkezdik a konzolról a pc portot, vagy ha alapjáraton pc-re is fejlesztik akkor is simán belefér.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 03. 14:55

Számomra nem lenne különbség.. csak PC-n van a bizonyos "gépigény".. Míg konzolon hál' istennek ezzel nem kell foglalkozni, arra mehet mindenféle játék. Ennyiből jobb a konzol, az már biztos.
A PC mellett viszont legyen az mondva hogy a multi általában jobb (bár több ott mindennel a macera) meg általában szebben is néz ki valamennyivel a játék. (Mondjuk.. konzolnál eléggé tv-függő, de nagy részt mondjuk. )
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 07. 03. 15:02

Mindenki szereti felhozni, hogy "konzolon butított a grafika" meg, hogy pc-n viszont sokkal szebb. Én inkább úgy tekintek erre, hogy konzolon megvan egy bizonyos grafika, az az alap, a HIGHtech PC-ken meg megvan a lehetőség a szebb, feltupírozott verzióra.

Mivel nem vagyok nagy grafikab*zi, így engem nem érdekel ez a része. Szerintem ha igényes, akkor már jó, nem kell 6000000000 K felbontás meg mindenki kis piszoknak textúra.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
HDReady
Pogo, a majom
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011. 08. 14. 11:47

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: HDReady » 2013. 07. 03. 15:05

realostew nem tudom te hogy vagy vele de nekem be jon a gta iv be az iranyitas,a masik kerdesre valaszolva pedig a north-nal eleg kemenyen melossztak es nem hinnem hogy egy konzol portba is bele vagtak volna.

Luszie igen na ez a leg nagyobb problema mivel tudjuk hogy a rockstar eleg gyenge portot ad ki ezert nem kell felni hogy gyenge lessz a gepigenye, de ahogy elnezem a konzol verziot ott mar eleg szepen fut a gta v nem mint annak idejen a gta iv szoval szemmel lathaton optimalizalt lett a Rage motor.Remeljuk ez majd a PC porton is meg latszik.

realostew Igaz nem mindig a grafika szamit inakabb a jatekelmeny,de a gta v-nek mondhatni nagyon szep lett a grafikaja a konzolos verziokan ebbol is latszik hogy sokat fejlodot az engine, a PC nel azert ezt joval meg fogja haladni tobb lessz a view distance,elesebb texturak,es meg ki tudja mit tervez meg a rockstar.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 03. 15:13

HDReady írta: ahogy elnezem a konzol verziot ott mar eleg szepen fut a gta v nem mint annak idejen a gta iv .
a gta v-nek mondhatni nagyon szep lett a grafikaja a konzolos verziokan ebbol is latszik hogy sokat fejlodot az engine.
Ezt nem értem. A IV is szépen ment konzolon. Vagy ezt most mire érted?!
Hát.. nem akarlak elszomorítani, de szerintem a grafika -igaz, fejlődött, e felől semmi kétség- de nem sokat. A grafikára nem feküdtek rá a fejlesztők, bár nem is volt rá szükség, mert eddig sem volt rossz grafikája a játéknak. Szóval azért az engine szerintem nem fejlödőtt sokat. Voltak dolgok amik eddig kevésbé voltak szépek, azok most szebbek lettek, de a grafika kb ugyanaz alapjába véve.
realostew írta:Mindenki szereti felhozni, hogy "konzolon butított a grafika" meg, hogy pc-n viszont sokkal szebb.
Mivel nem vagyok nagy grafikab*zi, így engem nem érdekel ez a része. Szerintem ha igényes, akkor már jó.
Ezzel egyetértek. Engem sem túlzottan hat meg a grafika. Csak ha valami jót kell mondani a PC-hez, akkor ez.. :D (hirtelen mást nem tudtam.) De mivel sokakat nem érdekel a graf, így ez sem "nagy előny". Sőt.. amennyi gond van a PC-s porttal, így igazából ez a kis jó eltörpül a sok rossz mellett.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 07. 03. 15:16

A GTAIV-el az volt a baj, hogy a R*-nak meg kellett ismerni az "új" konzolokat és így még nem tudták annyira jól optimizálni a játékot konzolokra, és mivel a konzolport nem lett kitűnő így a PC-s port sem lehetett az, de ez szerintem megváltozik, csak tekintsünk vissza 2009-ig, a GTAIV kiegészítői is kitűnők lettek és sokkal jobban futottak mind konzolon, mind PC-n, utána RDR nagyon jól lett optimizálva és nagyon jól futott konzolon, L.A. Noire jó lett a konzolport és a PC-s port is, és Max Payne 3 egy szavunk nem lehet egy portra sem, vagyis az utóbbi idők R* játékai alapján a GTAV kitűnő lesz konzolokon és maaaaaaajd PC-n is!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 03. 15:37

Szerintem ez a topic nem a PC vs konzol háborúra lett kitalálva...
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Válasz küldése