Skyrim - The Elder Scrolls V

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2014. 04. 28. 15:50

Igazából mindegy. Én néger karakterrel nem szeretek játszani és északival sem lettem volna szívesen. Valószínűleg amúgy is birodalmit választottam volna. A játék pedig egyre jobban kezd megtetszeni. Úgyhogy bőven lesz időm harcost csinálni a karakteremből.

Azt meg nem tudtam, hogy a követőkkel lehet hordatni a cuccaimat

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2014. 04. 28. 19:41

Elkezdtem a bajtársak küldetéseit. Ott tartok, hogy vérfarkassá akarnak változtatni. Ha nem változok át akkor nem is lesz több bajtársas küldetésem? Ha igen mit csináljak, hogy legyen?

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 29. 02:23

Nyugodtan változz át. Ha akarod kigyógyulhatsz belőle bármikor egy gombnyomásra.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 04. 29. 05:00

A bőrszín teljesen mindegy, mert bármilyen ember karakter színét felveheted bármelyikkel (barnabőrű északi, mint mondjuk Vignar Gray-Mane), de a birodalmi sem rossz szerintem, bár még nem próbáltam ki.
A Kompánia küldetéssorában fel kell venned a vérfarkas alakot legalább egyszer, abban a küldetésben. Amúgy nem rossz képesség, egyrészt semmi negatív hatása nincs, mint mondjuk a vámpírnak és tök erős szörnyet csinál belőled. Bár az őrök hozzászólásai idegölőek.
Guess who's back!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2014. 04. 29. 05:37

Wanderer írta:Nyugodtan változz át. Ha akarod kigyógyulhatsz belőle bármikor egy gombnyomásra.
Hogyan lehet kigyógyzlni belőle?

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 29. 07:34

Utolsó vérfarkasos küldetésnél, ott is a kegvégén. Lesz ott egy oltár és lehet aktiválni ha akarod. A volt vezér is megkér szabadítsd meg a vérfarkas vértől, mert csak úgy tud a lelke az örök vadász mezőkre menni nyugodtan pihenni. Vagy valami ilyesmi. Na anbál az oltárnál bármikir leveheted akár később is viszint akkor többé nár nem lehetsz mégegyszer vérfarkas.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2014. 04. 29. 14:15

Ha megvan a Dawnguard DLC, bármikor megkérheted a vámpír csajt (nem jut eszembe a neve) A soul claines küldetés után hogy átváltoztasson, majd Mortal-ban kigyógyítod magad abból is.
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 04. 29. 14:24

Lehetsz, de csak akkor, ha megvan a Dawnguard DLC, akkor még egyszer lehetőséged van rá. De mondom, hogy a vérfarkas lét csak előny (én személy szerint egyszer sem használtam). Hanem akkor már leírom a vámpirizmus ellenszerét, mert erre szüksége lehet bárkinek.
Szóval a játékban két olyan betegség van, ami bizonyos transzformációkkal jár, az egyik a vérfarkassá válás, ami időleges, és bármikor előhívható, a másik a vámpírság, ami viszont permanens. Ez azt jelenti, hogy folyamatosan viseled az előnyeit és a következményeit. A vámpírságot úgy kaphatod el, hogy harcba szállsz vámpírokkal, és ezek (nem feltétlenül) megmérgeznek téged, valami vörös fényű varázslattal. Ekkor van egy rövid lappangási idő, az ember folyton mondják, hogy álmosnak tűnsz, aludj, illetve egy idő után, hogy betegnek tűnsz, aztán a napon rosszul leszel, kiírja, hogy felforr a véred, stb. Itt van még három napod, hogy meggyógyítsd (bármilyen isten oltárjánál, illetve betegséget gyógyító ital elfogyasztásával). Ha ez nem történik meg, akkor csak egy roppant hosszú és kényelmetlen módon megy a dolog, annyit mondok, hogy a Morthalban lakó papnál kell kezdeni.
A betegség rengeteg hátránnyal jár, az előnyök pedig nem kompenzálják ezt. Négy stádium van, és minden stádiumban nagyobbak a hátrányok meg az előnyök, az idő múltával lépsz feljebb, hacsak nem iszod alvók vérét. Viszont ha megtudják, hogy vámpír vagy, üldözni fognak, és a segítőd is elhagyhat. Ja, és hogy a legjobb hátrányokat elmondjam: nappal nem regenerálódik az életed, a mágiád és a kitartásod, illetve max. 50% -al érzékenyebb vagy a tűzre.
Guess who's back!

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 29. 15:43

Azt én nagyon utáltam, amikor kimentem a napra és elfogyott mindhárom csíkom. Szinte teljesen védtelen olyankor az ember (vámpír). Le is tettem róla, hogy vámpír legyek, még a vámpír lordság sem érdekelt.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 04. 30. 11:55

Nekem nincsenek meg a DLC-k, azt kérdezném, hogy mennyit ad a játékhoz? Sokkal másabb úgy belecsapni mint az alapjátékkal?
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 30. 17:00

Saját véleményemet írom le: Én sok izgalmas és pozitív élményt kaptam a három DLC-től, szóval ajánlom neked. Ami a játékbeli változásokat illeti, nem fog változni semmi, úgymond maguktól kapcsolódnak majd be a DLC-k, méghozzá úgy, hogy el kell érj bizonyos szinteket (pl. 14-es szint) és akkor jönni fog veled szemben véletlenszerűen, nagy eséllyel egy városban, küldönc(ök) Három féle küldönc(ök), mert ugye három DLC van. Egyszer Miraak katonái (nem lövöm le a poént) egy Downguardos tiszt és egy olyan futár, mint ami az alap játékban is van, amikor mindig mondja hoztam egy levelet egy baráttól. Amiben egy shout lelőhelye van. Szóval én csak ajánlani tudom.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 04. 30. 19:36

Hmm, rendben, egyszer beruházok rá akkor. Köszönöm. :)
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 30. 20:58

Szivesen! Szerintem nem bánod meg.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 05. 01. 06:29

realostew írta:Nekem nincsenek meg a DLC-k, azt kérdezném, hogy mennyit ad a játékhoz? Sokkal másabb úgy belecsapni mint az alapjátékkal?
A három DLC közül mind a hármat eléggé lehúzták, legjobban a kettest, legkevésbé az egyest (Dawnguard). Na azért voltak pozitív vélemények is, mert a hármas adott egy vadiúj területet a játékhoz, az egyes két nagy kastélyt, a kettes meg... hát abban csak házakat tudsz építeni. De tényleg, arról szól, hogy jobb grafikával Minecraftozol :D
A másik kettővel én nem játszottam, de ha megvennék egyet, az az első lenne. Abban van a legkevesebb hátrány és a legtöbb előny az én meglátásom szerint. De megéri őket kipróbálni, bár ez olyantól, aki nem játszott vele... Ne fogadj el feltétlenül tanácsot :)
Guess who's back!

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 05. 02. 14:28

Én most varázslóval vagyok, és azt vettem észre, hogy expert és master hood nincs, csak adept-ig van. Megcsinálhatták volna úgy, mint a mágus robes-oknál van.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Válasz küldése